Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
3
Imam internet od komsije preko grid antene na jednom racunaru koji je po OS XP. I sad bid da taj internet wifi bezicno rasirim po stanu da mogu da se kacim na mreyu i sa laptopom koji je win7 kao i telefonom. Da li je to moguce molim za objasnjenje, imam jos jedan wireless adapter tp link usb.
 
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruka
17
Kako otkljucati pasword zakljucanog signala wep i wep2 na wajrless

Molim za pomoc, imam na lan kartici (ASUS) KOJA HVATA U OKRUZENJU 16 signala sa ADESL internet a nemogu se okaciti nikako jel su zakljucani. Imali neko da mi objasni kako moze da se probije zastita da bi uspostavio vezu i okacio na internet barem na jedan od ovih sesnaest signala. Unapred hvala svima koji ucestvuju u komentarima, ili dajte neki link gde ima neki specijalni program za to da skinem ali da nije mnogo veliki. Hvala jos jednom na pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Lap top imam, i na wi fi sam zakacen medjutim nema ono u coscku one crte i da mogu da biram na koji wi fi cu da se zakacim, nisam opste imao net morao sam u control panel na adapter change stavim na enable wirelass, medjutim ne mogu da nadjem kako ovo da namestim, jedino kad izadje to je kad odem na to desni klik i Connect/Disconnect...ako neko zna kako to da stavim neka napise...
hvala...

to je znak da treba da radis sistem verovatno ti baguje ali je namesteno da se automatski kaci pa zato imas net.reinstaliraj sistem i radice to.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav svima,

Kupio sam kinesku usb karticu od 2000mw sa chipsetom Railink rt 3070 i uhvatio oko 30 mreza uz pomoc 16db grid antene na krovu.
Problem je sto nece da se konektuje ni na jednu otvorenu mrezu.Ok neke od tih OPEN mreza su lokalni provajderi, ali ne mogu ni na ostale privatne otvorene.
Uspevao sam na jednu ali kratko traje i brzo bude limited connection.Prti sledecem pokusaju na istu mrezu, odmah me izbacuje.Sta moze da bude problem?Menjao sam i drajvere za Railink i uspeo da dobijem jaci signal ali opet bez konektovanja.Menjao sam kanale 1-13,1-11,3-9,.....i opet nista.Radi se o w7 32 bit pa sam pomisljao i da instaliram xp i probam na njemu.Antena je ok kabal takodje signal i mreza koliko hoces ali zar ni jednu na koju moze da se poveze?!To je vec zona sumraka.
Nosio sam tu sestrinu karticu na moj desktop i radi ok?!Ostao sam bez ideje.Licno poceo sam da mrzim taj Railink , jer i ja koristim istu identicnu karticu kao ova ali RTL 8187L i sljaka mi vec 4 godine kao zmaj.
Izvinjavam se zbog duzeg posta ali morao sam do detalja da objasnim.

vidi na provajdere neces nikad moci da se zakacis.
to sto vidis su okolni ruteri obicni kucni a grid antena je usmerena antena,sta to znaci,to znaci da radi samo na signalu u kom pravcu je usmerena,ti kucni ruteri dalju slabe signale i ima zidova izmedju,tebi pokazuje signal ali je 70%tog signala ustvari refleksija i kad uspes da se zakacis on ne radi dobro.probaj da usmeris taj grid ka kuci gde mislis da ima neki od tih otkljucanih signala radice sigurno ali moras da usmeris grid ka uredjaju koji odasilje signal.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Izmenjali smo sve kanale i nije uspelo, nije se pojavio signal. Doduše ruter nije bio pored prozora zbog kratkog kabla, ali nije ni kod mene. Ostaje još da probamo ovo, tp-link-tl-wn7200nd-150mb-s-high-power-usb-bezicna, pa nek izraste šta hoće, ha, ha.
Pošto hoćeš da pomogneš imam još jedno pitanje. Sestra ima neki stari laptop koji služi samo kao pisaća mašina sa ekranom. Nijedna internet konekcija ne radi ni dial-up, ni adsl s kablom ni bežično. Da li postoji neka varijanta sa eksternom mrežnom karticom pa da ga koristi i za internet. I koliko se to uopšte isplati. Ili neka druga varijanta (promena kartice ali neki proveren servis). Radi se o Prestigio model Nobile 1510.
Hvala ti puno na pomoći i savetima. :wink:

ima sve samo pitaj :))))))))))
ovde to je lan na usb a imas i one obicne wfi na usb ovde.pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Hvatam internet od komsije preko grid wireless antene. PC na koji ide ovaj internet ima os XP i to lepo radi. E sad ja imam i jedan laptop pod WIn7, koji ima integrisanu WiFI karticu, na koji nacin bi ja bezicno mogao da delim internet od glavnog PC do laptopa, da napravim wifi mrezu u stanu? Imam jos jedan wireless adapter usb karticu.

ubaci tu drugu wfi karticu sto imas u pc i instaliras drajvere za nju.
serujes dolaznu konekciju tu glavnu.
na ovom videu imas kako da napravis ruter od te druge kartice koju si ubacio,ustafis antenicu u nju i na konju si hehe.pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Molim za pomoc, imam na lan kartici (ASUS) KOJA HVATA U OKRUZENJU 16 signala sa ADESL internet a nemogu se okaciti nikako jel su zakljucani. Imali neko da mi objasni kako moze da se probije zastita da bi uspostavio vezu i okacio na internet barem na jedan od ovih sesnaest signala. Unapred hvala svima koji ucestvuju u komentarima, ili dajte neki link gde ima neki specijalni program za to da skinem ali da nije mnogo veliki. Hvala jos jednom na pomoci.

ne to je neizvodljivo osim ako nemas linuks operativni sistem i nisi programer ali opet da to jesi ne bi ovo ni pitao hehe,moj odgovor je za prosecnog korisnika je to nezivodjlivo.ja sam to probao i uspeo sam samo mrezu koja je zakljucana brojevima da otkljucam i trebalo mi je ceo dan dok sam provalio kako,tako da.:))))))))
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
izvinjavam se svima ali posao i porodica mi ne dozvoljavaju da imam vise vremena za ovo.malo kasnim sa odgovorima ali ih dam na kraju :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
26
Imam usb antenu TL-WN442G. Hvatam puno signala i na signal od komisije, koji mi je dao sifru, kad se konektujem, ne mogu da da otvorim strane. tj malo mogu, a onda mi kaze kao da nisam konektovan, a na one male kompjutercice kod sata mi pise da je signal very good :). pise mi da provjerim ftp i nekakav port21..?!?!?! sta je to?!
I da! sve je bilo super, dok nisam reinstalirao windows. tek nakon reinstalacije, pojavio se taj problem. kako mogu da rijesim taj problem?!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top