Wimbledon 2015

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Tomić: Za Novaka će mi trebati više od sna
Bernard Tomić rekao je da zna šta ga očekuje protiv Novaka Đokovića u trećem kolu Vimbldona.

184223407955940a407eb94637688771_w640.jpg
Beta/AP
Mladi Australijanac pobedio je Pjera Erbera u tri seta, ali je imao dosta problema sa vrtoglavicom i vrućinom.

Tomić je rekao da mu se tokom duela sa Erberom vrtelo u glavi i dodao da nije dobro spavao prehodne večeri.

„Da, vrtelo mi se u glavi. Nisam dobro spavao juče ni dan pre toga. Verovatno sam spavao samo tri ili četiri sata. Bio sam izmoren i vrućina mi nije prijala. Bilo je teško, morao sam da usporim ritam, da bih došao do vazduha. Loše sam se osećao. Bilo je prevruće“,rekao je Tomić posle duela sa Erberom.

Na konstataciju novinara da će mu pred duel sa Đokovićem biti neophodan dobar sa, Tomić je rekao:„Da, mislim da će mi trebati više od toga (smeh). Pokušaću da se oporavim koliko moguOn je prvi teniser sveta. Protiv njega u meč morate da uđete sa mnogo samopouzdanja. Moraću da serviram veoma dobro kako bih imao šansu. Sutra ću videti sa trenerima kakvu taktiku ćemo spremiti. Sigurno neće biti lako.“

Đoković i Tomić igrali su pre četiri godine četvrtfinale Vimbbldona.

„Sećam se da sam igrao veoma dobro. On je bio prvi ili drugi i tada. Osvojio je Vimbldon posle toga. Igrao sam mnogo puta protiv Novaka, osetio sam njegovu igru. Takođe smo i trenirali zajedno u nekoliko navrata, ali to ne znači ništa kada izađete na teren protiv njega. On je izuzetno dobar igrač. Moraću dobro da serviram, da igram svoj najbolji tenis, da se opustim i da rizikujem. Mislim da protiv njega imam najbolju šansu na travi, ali on je najbolji igrač sveta.“

Da li misliš da je on sada na istom nivou na kojem je bio te 2011. godine?

„Pa on je prvi na svetu, tu je s razlogom. Svi znate kakav je igrač. Ali ja znam da mogu da ga pobedim kada imam svoj dan.“
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Šarapova lako sa Holanđankom
Ruska teniserka Marija Šarapova rutinski se plasirala u treće kolo Vimbldona, pobedom nad Holanđankom Rihel Hogenkamp.

1830073678559404c0b3ed8473140169_w640.jpg

Beta/AP Photo/Pavel Golovkin
Šarapova je protiv Hogenkampove slavila sa 6:3, 6:1, posle jednog sata i pet minuta igre.

Rivalka četvrte teniserke sveta biće Rumunka Irina-Kamelija Begu, koja je bila bolja od Lesije Curenko iz Ukrajine sa 7:5, 6:7, 7:5.

Šarapova je protiv holandske teniserke odigrala veoma dobar meč, koji je kontrolisala sve vreme. Rivalka joj je jednom oduzela servis, ali je uzvratila sa pet brejkova i na kraju je osvojila 20 poena više. Imala je 13 više vinera od Hogenkampove, ali i pet neiznuđenih grešaka, a zanimljivo, obe su imale identičan procenat ubačenih prvih servisa – 64 odsto.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Đoković: Bilo je solidno, biće još bolje
Srpski teniser Novak Đoković rekao je da je zadovoljan kako je odigrao meč drugog kola na Vimbldonu protiv Finca Jarka Nieminena.

5227803235593faa7e51da377779527_w640.jpg
Najbolji teniser sveta plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je u drugom kolu savladao Finca Jarka Nieminena sa 3:0, po setovima 6:4, 6:2, 6:3.

"Bilo je solidno, mislim da je prošlo dobro u sva tri seta. Početak meča nije bio baš dobar, on je odigrao neke sjajne poteze, imao je vinere i u prvom i u drugom gemu. Ali, uspeo sam da se pregrupišem, da odigram dobar tenis.“

Sreda je bila veoma topao dan sa temperaturom oko35 stepeni.

„Danas je bilo veoma toplo, dobro je što sam proveo manje vremena na terenu. Zadovoljan sam kako igram, ulazim u formu i nadam se da ću, kako turnir odmiče, da igram sve bolje i bolje",rekao je Đoković posle meča.

Nieminenu je ovo bio poslednji meč u karijeri na Vimbldonu. ;

„Ovo je njegov poslednji nastup na Vimbldonu. Na kraju sam mu čestitao na sjajnoj karijeri, bio je tu dugo. Vrlo prijatan momak, jedan od najprijatnijih igrača van terena. Bilo je zadovoljstvo biti ovde za njegov poslednji meč", kazao je Đoković.

Đoković će u šesnaestini finala Vimbldona igrati protiv Australijanca Bernarda Tomića.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Tropske temperature na Vimbldonu
Temperatura na terenima Vimbldona iznosila je 34,3 stepena u 11.30 po lokalnom vremenu, saopštio je britanski Hidrometeorološki zavod.

6450171055593f0719c423472514355_w640.jpg
Beta/AP Photo
Prema podacima organizatora Vimbldona, sreda je najtopliji dan u nedelji.

Na radiju Vimbldona rečeno je da će danas biti od 34 do 35 stepeni uz preporuku da svi noše šešire, unose dovoljno tečnosti i ponesu kreme za sunčanje.

Organizatori su posle najave meteorologa zatvorili glavni teren pre početka meča zbog aklimatizacije i da se ne bi trava oštetila.


2730679725593f071b110b830791159_w640.jpg



Meteorolozi su naveli da bi na Vibldonu u toku najtoplijeg dela dana, temperatura mogla da premaši 34,6 stepeni, što je poslednji put bilo 1976. godine.

262990305593f071cb290847001870_w640.jpg
Getty Images

Prema pravilima uvedenim 1992. godine za teniserke, igračice mogu da traže pauzu od 10 minuta između drugog i trećeg seta kad je temperatura iznad 30,1 stepena. To pravilo je sprovedeno samo dva puta 2006. i 2009.

Međutim, to pravilo se ne odnosi na tenisere. Britanski mediji su naveli da se do sada nijedan teniser nije žalio na toplotu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Tropske temperature na Vimbldonu
Temperatura na terenima Vimbldona iznosila je 34,3 stepena u 11.30 po lokalnom vremenu, saopštio je britanski Hidrometeorološki zavod.

6450171055593f0719c423472514355_w640.jpg
Beta/AP Photo
Prema podacima organizatora Vimbldona, sreda je najtopliji dan u nedelji.

Na radiju Vimbldona rečeno je da će danas biti od 34 do 35 stepeni uz preporuku da svi noše šešire, unose dovoljno tečnosti i ponesu kreme za sunčanje.

Organizatori su posle najave meteorologa zatvorili glavni teren pre početka meča zbog aklimatizacije i da se ne bi trava oštetila.


2730679725593f071b110b830791159_w640.jpg



Meteorolozi su naveli da bi na Vibldonu u toku najtoplijeg dela dana, temperatura mogla da premaši 34,6 stepeni, što je poslednji put bilo 1976. godine.

262990305593f071cb290847001870_w640.jpg
Getty Images

Prema pravilima uvedenim 1992. godine za teniserke, igračice mogu da traže pauzu od 10 minuta između drugog i trećeg seta kad je temperatura iznad 30,1 stepena. To pravilo je sprovedeno samo dva puta 2006. i 2009.

Međutim, to pravilo se ne odnosi na tenisere. Britanski mediji su naveli da se do sada nijedan teniser nije žalio na toplotu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Bušar i problem crnog brushaltera
Apsolutno svi ljudi koji imaju dodirnih tačaka sa tenisom znaju da na terenima Ol Inglang klaba smete nositi isključivo belu boja.

21145247625593ecefa4240835976816_w640.jpg

Beta/AP Photo/Pavel Golovkin
Međutim, to ne sprečava tenisere i teniserke da svake godine naprave barem jedan gaf sa odevnom kombinacijom.

Prošle godine to je bio Rodžer Federer – kome je generalni sponzor 'Najki' napravio patike sa fluroscentnim đonom, pa je morao da ih zameni – a ove je Judžini Bušar.

Kanađanka je na duelu sa Kineskinjom Jing-Jing Duan, u kom je neočekivano poražena, obukla crni brushalter. Sudija u stolici pozvao je supervizora meča kako bi se konsultovao, a Bušar nije morala da se presvlači pošto brus, prema oceni supervizora, nije bio primetan sa tribina.

"Niko mi nije rekao ništa u vezi sa mojim brusom", kratko je prokomentarisalaBušar.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Sjajna Aleksandra u trećem kolu!
Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u treće kolo Vimbldona sjajnom pobedom protiv Sare Erani.


2124366964559456d8ce2d5915448941_w640.jpg

Beta/AP Photo/Tim Ireland
Krunićeva je pobedila iskusnu Italijanku sa 2-1, po setov ima 6:3, 6:7, 6:2.

Ništa početkom meča nije nagoveštavalo trijumf Krunićeve. Erani je uz dva brejka povela sa 3:0, ali je od tog trenutka usledila furiozna serija od šest dobijenih gemova srpske teniserke.

Imala je Aleksandra i u drugom setu brejk prednosti, ali se Erani vratila i u taj-brejku je izborila treći set. To nije pokolebalo Krunićevu koja je u trećem setu preuzela kontrolu i sjajnom igrom je prošla u treće kolo gde je čeka nekadašnja prva teniserka sveta i šampionka Vimbldona Venus Vilijams.

Tok meča:

Iskusna Italijanka mnogo bolje je otvorila duel. Odmah na startu je napravila dva brejka i brzo je pvoela sa 3:0. Aleksandra nije pala, nastavila je da se bori i odmah se vratila u meč.

Dobila je četiri vezana gema, vratila je oba brejka i povela je sa 4:3. U osmom gemu srpska teniserka je imala 0:30, Italijanka je stigla do gem lopte, ali nije zaustavila seriju Krunićeve.

Srpska teniserka igrala je sjajno, napravila je novi brejk, a onda je dobivši šesti uzastopni gem rešila prvi set u svoju korist - 6:3.

Drugi set počeo je sigurnim servisima na obe strane. U četvrtom gemu Krunićeva je spasla dve vezane brejk lopte i već u sledećem gemu je iskoristila psihološku prednost napravivši novi brejk - 3:2. Već u sledećem gemu Erani je vratila brejk bez izgubljenog poena.

Aleksandra nije odustajala, a veliku šansu propustila je u devetom gemu, pri rezultatu 4:4. Imala je dve vezane brejk šanse, ali se Erani provukla i povela je sa 5:4. Imala je Italijanka set loptu u 10. gemu, ali Krunićeva se pre svega dobrim servisima izvukla i izjednačila je na 5:5.

Nije bilo brejka ni u preostala dva gema, a taj-brejk je bolje počela Italijanka koja je brzo povela sa 4-1. Ispostavilo se da je ta prednost bila dovoljna, pošto je Erani dobila taj-brejk sa 7:2.

Prva je do brejka u trećem setu stigla Aleksandra u drugom gemu, ali je odmah ispustila tu prednost. Srpska teniserka je nastavila sa hrabrom igrom, odmah je napravila još jedan brejk i ovoga puta ga i potvrdila za vođstvo od 4:1.

Erani je smanjila na 4:2, imala je brejk šansu u sedmom gemu, ali su usledili sjajni servisi Aleksandre koja je povela sa 5:2. Već u narednom gemu Aleksandra je završila posao iskoristivši treću meč loptu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Aleksandra: Rasterećenost je ključ
Aleksandra Krunić kaže da jedino kada igra opušteno može da pokaže sve što zna i da je zato savladala Saru Erani u drugom kolu Vimbldona (6:3, 6:7, 6:2).


2007602268559453e6412e8319939840_w640.jpg

Foto: B92/Saša Ozmo
“Drago mi je što sam igrala rasterećeno jer ne bih mogla ni da pobedim drugačije. Samo kada igram opušteno mogu da pokažem šta znam i da dozvolim sebi da igram svoju igru – da ne kalkulišem, da ne razmišljam o rezultatu, o protivnici... Protiv Azarenke sam npr. mislila ’jao, bože, mogu da uđem u četvrtfinale Gren slema’. Rasterećenost je ključ da pokažem svoj maksimum, sad pitanje je koji je taj maksimum, ali jedino ovako mogu da napredujem“.


Aleksandra je odigrala izuzetno lepo za oko, nekoliko puta čulo se ’ooo’ posle njenih izvanrednih bekhend paralela.

“To mi je omiljeni udarac, bekhend paralela. Morala sam da igram glavom jer nemam ja snage kao Serena da ’oduvam’ svaku igračicu s terena, već moram da se nadmudrujem. Znala sam da će biti dug i težak meč jer je i Erani vrlo pametna igračica koja ume razne stvari da izvede na terenu. Uspela sam da ostanem fokusirana i možda čvršća od nje u važnim trenucima“.

Sledeća protivnica Krunićevoj je Venus Vilijams, koja je u dva seta savladala Putincevu.

“Sad zaista nemam šta da izgubim, potrudiću se da uživam u svakom trenutku tog meča i da ostanem što duže na terenu. Mislim da sam uradila posao i preko očekivanog, sada razmišljam o dublu, a posle o Venus“.

Aleksandra se ranije bojala kretanja na travi kako se ne bi povredila, ali u duelu sa Erani videli smo čak i špagu.

“Nema straha više, to sam prebrodila, mislim da sam pokazala to na ovom turniru“,zaključila je Krunićeva.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Tri maratona i pobede favorita
Ubedljivi trijumfi Novaka Đokovića i Stanislasa Vavrinke, kao i maratoni Bagdatisa, Čilića i Verdaska obeležili su treći dan Vimbldona.


1955341952559449271abcb209276115_w640.jpg

Beta/AP
Srpski i švajcarski teniser nastavili su siguran put ka potencijalnom okršaju u polufinalu, a nešto sigurniji bio je Đoković.

Srpski teniser prepustio je samo dveet gemova Jarku Nieminenu i sada ga čeka okršaj sa Bernardom Tomićem koji je u tri seta pobedio Erbera.

I Vavrinka je u tri seta završio posao protiv veterana Estrelje Burgosa, a nešto većih problema imao je u trećem setu koji je dobio sa 7:5.

Markos Bagdatis gubio je sa 2-0 od Milmana, ali je na kraju slavio sa 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 i plasirao se u treće kolo gde ga čeka David Gofan. Mladi Beglijanac bio je isguran protiv Brodija i slavio je u lagana tri seta.

Sjajan meč odigrali su i Marin Čilić i Rikardas Berankins na centralnom terenu. Čilić je imao mnogo problema sa telentovanim Litvancem, ali je ipak u petom setu slavio sa 7:5 i prošao je u treće kolo gde će igrati sa Džonom Iznerom.

Denis Kudla bio je bolji od tinejdžera Aleksandra Zvereva sa 3-1, a u trćem kolu ga čeka okršaj sa Santijagom Hiraldom kome je Kei Nišikori predao meč bez borbe.

Fernando Verdasko je gubio sa 2-1 u duelu sa Dominikom Timom,a li je dobio poslednja dva seta sa 6:3, 6:4 i u trećem kolu će igrati protiv Vavrinke.

Rezultati trećeg dana:

Gofan – Brodi 7:6, 6:1, 6:1
Gaske – De Šeper 6:0, 6:3, 6:3
Dimitrov – Džonson 7:6, 6:2, 7:6
Tomić – Erber 7:6, 6:4, 7:6
Đoković – Nieminen 6:4, 6:2, 6:3
Raonić – Has 6:0, 6:2, 6:7, 7:6
Bagdatis – Milman 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4
Izner – Ebden 6:2, 7:6, 6:4
Kirjos – Monako 7:6, 6:3, 6:4
Verdasko – Tim 5:7, 6:4, 5:7, 6:3, 6:4
Kudla – Zverev 6:3, 3:6, 7:6, 6:4
Hiraldo – Nišikori (predaja Nišikorija)
Čilić – Berankis 6:3, 4:6, 7:6, 4:6, 7:5
Anderson – Ilhan 6:7, 7:6, 6:4, 6:4
Majer – Granoljers Pujol 6:3, 7:6, 6:3
Vavrinka – Estrelja Burgos 6:3, 6:4, 7:5
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Ana: Radujem se odmoru i pravoj pripremi
Srpska teniserka Ana Ivanović rekla je posle eliminacije sa Vimbldona da će se u narednom periodu koncentrisati na odmor i pravu pripremu za naredne turnire.


1175392204559446f07f2da746815484_w640.jpg

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Ivanovićeva je takmičenje na trećem Gren slemu sezone završila u drugom kolu, porazom od Amerikanke Betani Matek-Sends sa 6:3, 6:3.

Svaki put kada izađete na teren, želite da uradite prave stvari i nadate se pobedi, ali ništa nije sigurno. Vidimo brojna iznenađenja stalno. Znala sam da me očekuje težak meč, imale smo takve i ranije. Znala sam i da je trava njena omiljena podloga, odigrala je veoma dobro. Na najvažnijim poenima, čak i kada sam ja imala brejk šanse, ona je uzvratila sjajnim udarcima”, istakla je Ana.

Na pitanje šta je odlučilo meč, najbolja srpska teniserka je rekla:

Bila je agresivna, izlazila je na mrežu. Pogađala je mnogo vinera iz forhenda. Napravila je nekoliko grešaka, ali nisam mogla da uđem u svoj ritam kao u prvom meču. Očekivala sam to, a ona je odigrala dobro i servirala je dobro. Uradila je mnogo toga dobrog. Dubl joj je pomogao da bude sigurnija na mreži, a ja sam to očekivala. Na početku meča sam igrala pasovno, ona je odlično krenula, dobila samopouzdanje i to je odlučilo”.

Sedma nositeljka u Londonu je najavila da će sada akcenat staviti na dobru pripremu za drugi deo sezone, pošto joj je to zbog povrede nedostajalo u prvom delu.

Promenila sam tim, nisam fizički spremna kako bih želela. Na Rolan Garosu sam radila vredno i pokušala sam da podignem nivo i igrala sam veoma dobro. Od tada sam radila veoma vredno, osećam da sam napredovala. Sada se radujem odmoru i pravoj pripremi jer mi je to nedostajalo. Već neko vreme sam pokušavala da nadoknadim to što mi nedostaje, a mislim da imam solidnu bazu”, naglasila je Ivanovićeva, “Da biste uspeli da podignete svoj fitnes na viši nivo zaista vam je potrebno neko vreme bez mečeva, čak sam mislila da propustim neke turnire tokom sezone na šljaci zbog toga. Ali, to nije bilo moguće zbog obaveznih turnira i činjenice da sam branila veliki broj bodova. Moram da nastavim tamo gde sam stala na Rolan Garosu”.

Ana je takođe najavila da neće igrati nijedan turnir u Sjedinjenim Državama pre Toronta, gde će se najbolje teniserke sveta naći od 10. do 16. avgusta.
 
Natrag
Top