Wimbledon 2015

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Henman: Rodžer konkurentan za trofeje još 2-3 godine
Bivši britanski teniser Tim Henman izjavio je da Rodžer Federer može biti konkurentan za najveće titule još dve-tri godine.




Photo by Daniel Berehulak/Getty Images
Henman je istakao da Federer ima najbolje šanse da do novog trofeja stigne na Vimbldonu, ali ne želi da isključi mogućnost uspeha i na ostalim Gren slemovima, iako će mu vremenom to biti sve teže.

„Sve teže i teže mu je da osvoji Gren slem na nekoj drugoj podlozi. Na travi je on i dalje najagresivniji teniser i na toj podlozi je veoma teško braniti se“, rekao je Henman.

On je istakao da Rodžer i dalje može da se nosi sa najboljima.

„Ako kojim slučajem bude osvojio još neki Gren slem mislim da će to biti na Vimbldonu. Takođe, ne verujem da je ovo njegova poslednja prilika na Vimbldonu – može da bude konkurentan još dve-tri godine“, dodao je Henman.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Kvitova za 35 minuta do druge runde!
Aktuelna šampionka Vimbldona Petra Kvitova na impresivan način počela je odbranu titule na trećem Gren slemu sezone.


39706440355929143ae39c365499617_w640.jpg

Beta/AP Photo/Tim Ireland
Kvitova je odigrala maltene savršen meč i posle samo 35 minuta igre pobedila Kiki Bertens, rezultatom 6:1, 6:0.

Koliko je Čehinja bila dominantna na ovom susretu pokazuje i podatak da je izgubila samo jedan poen na svoj servis, i to se desilo u poslednjem gemu meča.

Ona je imala dobijenih 27 od 28 poena na svoj servis, ali nije ni blizu rekorda jer je Suzan Lenglen u prvoj polovini prošlog veka odigrala dva meča koja su trajala 23, odnosno 25 minuta. Oba su završena identičnim rezultatom – 6:2, 6:0.

Kvitova je zabeležila devet direktnih poena i samo tri greške, dok je učinak njene protivnice bio 3:14.

Čehinja će se u sledećoj rundi sastati sa Kurumi Narom, koja je posle preokreta u tri seta eliminisala Poljakinju Linet. Japanka je izgubila prvi set rezultatom 6:3, ali je onda sledeći dobila istim rezultatom, a protivnica joj je predala u trećem pri vođstvu od 4:3.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Đoković: Emotivan, iskren, lud...
Najbolji teniser sveta Novak Đoković imao je zanimljiv intervju kako bi dobio „posao šampiona Vimbldona 2015. godine“.




Photo by Julian Finney/Getty Images
Đoković je za zvanični ’Jutjub’ kanal Vimbldona odgovarao na pitanja i pokušao da objasni zašto baš on zaslužuje taj posao.

Srbin je istakao da je njegov osnovni kvalitet to što može vratiti sve na terenu i da bi Vimbldonu ponudio nešto što niko do sada nije.

Kao manu je naveo kašnjenje, a sebe je opisao kao emotivnog, iskrenog i ludog.

Pogledajte i kako je izgledao razgovor:

Ime?
Novak Đoković.

Zanimanje?
Profesionalni teniser i svetski putnik.

Opiši svoj stil tenisa.
Agilni.

Šta to znači?
To znači da mogu stići i vratiti sve.

Koji je broj tvojih titula na Vimbldonu?
Dve.

Broj drugih titula?
51?

Da li znaš koliko te ljudi prati na Tviteru?
Ne, ali nagađaću – 4,3 miliona?

Opiši sebe u tri reči.
Emotivan, iskren i lud.

Koje kvalitete imaš da budeš vimbldonski šampion?
Nudim vam nešto što vam niko ranije nije ponudio.

A šta je to?
Mora da ostane iznenađenje, zar ne?

A šta su ti slabosti?
Kasnim, malo kasnim za taj posao, ali možete tolerisati sve do nekih 15 minuta – ako je to vama u redu?

Kako se boriš sa stresnim situacijama?
Dišem.

Zašto bi trebalo baš tebi da damo posao šampiona Vimbldona ove godine?
Jer ću napraviti najbolje od toga.


 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Nikad manje Amerikanaca na Vimbldonu
Sjedinjene Američke Države nekada su bile teniska velesila, ali je njihov muški tenis već neko vreme u velikom padu.




Photo by Jan Kruger/Getty Images
Amerikanci nemaju pobednika Gren slema već vinera već 12 godina, od kada je Endi Rodik 2003. slavio na US openu.

Oni su oborili neslavni rekord pošto na ovom Vimbldonu učestvuje najmanji broj igrača iz ove zemlje još od 1947. godine.

Ukupno sedmorica tenisera iz Sjedinjenih Država je u Londonu, a to je samo dva više nego što ih je bilo sredinom prošlo veka.

Džon Izner, Sem Kveri, Džek Sok, Stiv Džonson, Denis Kudla, Tim Smiček i Donald Jang brane boje SAD, ali je Jang već završio učešće u prvom kolu porazom od Markosa Bagdatisa.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
JJ posle drame i maratona u 2. kolu
Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Vimbldona pošto je posle velika borbe izbacila Jelenu Vesninu.

1113922535592b572e5650985828963_w640.jpg

Gettz images
Srpska teniserka slavila je sa 6:4, 3:6 i 10:8 u dramatičnom trećem setu.

Jankovićeva je odigrala sa dosta oscilacija, ali je još jednom pokazala koliki je borac i na kraju je uspela da izbori plasman u drugu rundu.

Tamo je čeka još jedna Ruskinja Jevgenija Rodina koja je pobedila Jelinu Svitolinu sa 2-1.

Tok meča:

Prvi set protekao je u dobroj igri serverki, pa je samo jedan brejk odlučio. Napravila ga je Jankovićeva u sedmom gemu i desetak minuta kasnije dobila je set sa 6:4.

Drugi set je međutim počeo loše po srpsku teniseru. Vesnina je odmah napravila brejk i brzo je povela sa 3:0. Nije Jelena do kraja seta uspela da vrati brejk, nije imala ni brejk šansu, pa je Ruskinja u devetom gemu izborila treći set - 6:3.

Početkom trećeg seta obe teniserke bile su sigurne prilikom servisa sve do petog gema kada je Vesnina napravila brejk. Jankovićeva je već u sledećem gemu imala dve vezane brejk lopte, ali nije ih iskoristila - 4:2.

Ipak, nije se predala, pa je u osmom gemu vratila brejk. Imala je tri vezane brejk lopte, prve dve nije iskoristila, ali treću jeste - 4:4. U desetom gemu srpska teniserka je bila an dva poena od pobede, Vesnina se izvukla, ali je Jelena ponovo lako dobila svoj gem za 6:5.

I u 12. gemu Jelena je bila blizu pobede, ali nije supela da stigne do meč lopte. U sledećem gemu je spasla dve brejk šanse, ali ne i treću, pa je Ruskinja servirala za pobedu. Nije ipak uspela u tome, Jankovićeva je ponovo pokazala koliki je borac i vratila je brejk - 7:7.

Tek u 18. gemu trećeg seta videli smo prvu meč loptu. Jelena je sačekala grešku rivalke i posle velike brobe prošla je u drugu rundu - 10:8.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Troicki ispustio set, ali prošao
Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je savladao Aleksandra Nedovjesova u četiri seta – 6:1, 6:4, 3:6, 6:3.



Photo by Jordan Mansfield/Getty Images for LTA
Iako je ispustio jedan set protiv Kazahstanca, Viktor nije imao previše problema da stigne do trijumfa i duela sa pobednikom meča između Radeka Štepaneka i Aljaža Bedenea.

Viktor je krenuo silovito, napravio je dva brejka u uvodnom setu i za samo 23 minuta stigao do vođstva, dok mu je u drugom bio potreban samo jedan brejk za prednost od 2:0 u setovima.

Međutim, Kazahstanac se tada probudio, uspeo da stigne do brejka, a zatim i maestralnim servisima do prvog seta na Vimbldonu. Ipak, bilo je sve to od Nedovjesova, iako je i u četvrtom setu uspeo da se vrati, jer je Viktor preuzeo kontolu i rutinski priveo duel kraju.

Tok meča:

Srpski igrač odlično je otvorio meč – preživeo je prvi gem u kojem se suočavao sa dve brejk lopte, a onda potom i kaznio protivnika oduzevši mu servis uz samo jedan izgubljen poen.

Troicki je bio veoma siguran na svoj servis, nije pružao nikakvu šansu protivniku i pri rezultatu 4:1 došao do još jednog brejka. Sačekao je svoju priliku i već prvu šansu pretvorio u ubedljivo vođstvo. Usledio je siguran servis gem i prvi set – 6:1.

Drugi set počeo je mnogo neizvesnije nego prvi, najviše zahvaljujući Nedovjesovu koji je podigao nivo igre. Kazahstanac je u svoja prva dva servis gema izgubio samo jedan poen, ali je na drugoj strani mreže bio isto tako ubedljivi Troicki.

Međutim, u petom gemu Srbin je napravio odlučujući korak i oduzeo servis rivala po treći put u meču. Brzo je poveo sa 40:15, prvu brejk šansu je propustio, ali je kod druge bio siguran za vođstvo od 3:2.

To mu je bilo dovoljno, pošto je desetak minuta kasnije sigurno odservirao i stigao do vođstva od 2-0 u setovima – 6:4.

Viktor je nastavio da igra u istom ritmu, ali sve do petog gema nije imao priliku za brejk. Uspeo je da se izbori za dve vezane šanse, ali je Nedovjesov uspeo da se izvuče servisima i povede (2:3), a zatim i da, u očajnom gemu našeg tenisera, iskorsiti drugu, od tri vezane, brejk šanse i stvori sebi priliku da se vrati u meč.

Usledio je gem bez izgubljenog poena, a zatim i još jedan takav za njegov prvi set na Vimbldonu – 3:6.

Viktor se trgao posle gubitka seta, pa je ubrzo zaigrao daleko agresivnije i napravio novi brejk za prednost u četvrtom setu (3:1).

Činilo se da će naš teniser rutinski privesti duel kraju, ali je Nedovjesov uspeo da se vrati u sedmom gemu. Međutim, usledio je ekspresan odgovor Viktora novim oduzetim servisom, a zatim i realizacija druge set/meč lopte za konačan trijumf –6:3.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Federer i Nadal lagano do 2. runde
Rafael Nadal i Rodžer Federer uspešno su započeli takmičenje na trećem Gren slemu sezone Vimbldonu.


10666929235592b21d050d5822401119_w640.jpg

Beta&AP
Federer je na centralnom terenu slavio protiv Damira Džumhura sa 6:1, 6:3, 6:3, dok je Nadal bio bolji od Tomaša Belučija sa 6:4, 6:2, 6:4.

Federer je odigrao sjajan meč protiv momka iz Bosne i Hercegovine, kretao se sjajno, služio ga je forhend, pa se ne piše dobro ni njegovom narednom rivalu Semu Kveriju koji je takođe u tri seta pobedio Igora Sajslinga.

Ni Nadal nije imao problema protiv Brazilca Belučija, iako je ispustio dva servisa. Napravio je šest brejkova i u drugom kolu će igrati protiv Dastina Brauna koji je pobedio Jen-Hsuna Lua sa 3-1.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Ćorić herojski do druge runde
Mladi hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo Vimbldona posle dramatične pobede nad Sergejom Stahovskim.


1552467175592d113b7fc1351939180_w640.jpg

Beta/AP
Ćorić je Ukrajinca pobedio sa 3-2, po setovima 4:6, 7:6, 6:2, 1:6, 9:7 i tako ostvario prvi trijumf u karijeri na Vimbldonu.

Malo ko je hrvatskom teniseru davao šansu pred ovaj duel, jer je ponzato da je Stahovski odličan na travi, a Ćorić se i ne snalazi baš najbolje na ovoj podlozi.

Ukrajinac je dobio prvi set bez većih problema, ali je izgubio taj-brejk drugog. U trećem je Ćorić preuzeo kontrolu, slavio je sa 6.2, ali se Stahovski vratio u četvrtom sa ubedljivih 6:1.

U petom setu viđena je velika drama, odigrano je čak 16 gemova, a Ćorić je na kraju slavio sa 9:7.

Njegov naredni rival biće Andreas Sepi koji je lagano u tri seta dobio Nemca Klajna.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Federer i Nadal lagano do 2. runde
Rafael Nadal i Rodžer Federer uspešno su započeli takmičenje na trećem Gren slemu sezone Vimbldonu.


10666929235592b21d050d5822401119_w640.jpg

Beta&AP
Federer je na centralnom terenu slavio protiv Damira Džumhura sa 6:1, 6:3, 6:3, dok je Nadal bio bolji od Tomaša Belučija sa 6:4, 6:2, 6:4.

Federer je odigrao sjajan meč protiv momka iz Bosne i Hercegovine, kretao se sjajno, služio ga je forhend, pa se ne piše dobro ni njegovom narednom rivalu Semu Kveriju koji je takođe u tri seta pobedio Igora Sajslinga.

Ni Nadal nije imao problema protiv Brazilca Belučija, iako je ispustio dva servisa. Napravio je šest brejkova i u drugom kolu će igrati protiv Dastina Brauna koji je pobedio Jen-Hsuna Lua sa 3-1.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Viktor: Ne bojim se ni jačih rivala
Viktor Troicki kaže da igra najbolje u karijeri na travi i da ga služe segmenti igre koji su najvažniji za tu vrstu podloge.


6741770365592c2d6f11b3418618763_w640.jpg

Beta/AP
Troicki je u prvom kolu Vimbldona u četiri seta pobedio Nedovjesova.

“Prva dva seta sam odigrao dobro, a u trećem sam imao na 2:2 brejk lopte i tu bih verovatno bio blizu kraja. Kada ih nisam iskoristio, došlo je do opuštanja i malog pada koncentracije, a on je iskoristio moje neiznuđene greške i uzeo je taj set. Vratio sam koncentraciju u četvrtom setu i generalno sam zadovoljan kako sam igrao“, rekao je Troicki.


“Iz meča u meč će biti sve bolje – osećam se dobro na travi, imam dosta samopouzdanja i spreman sam za sledeće izazove“, dodao je srpski teniser.

Temperatura je iznosila oko trideset stepeni, što nije baš uobičajeno za London.

“Jeste toplo, za razliku od prošlih godina, ali to meni ne smeta uopšte, čak mi i prija. Ni ne razmišljam o tome“.

U narednom kolu Troicki će igrati sa boljim iz meča Štepanek – Bedene. Od Čeha je izgubio pet puta u devet mečeva, a Bedenea je dobio u jedinom međusobnom okršaju.

“Štepanek je neugodan protivnik na travi – igrali smo i na Vimbldonu, doduše davne 2008. godine, vodio sam sa 2-0 u setovima, ali sam izgubio. Voleo bih da mu se revanširam za taj meč – i dobijao sam ga dosta puta, znam šta me očekuje. Mislim da sam sada dosta iskusniji, samopouzdanje mi je najveće na travi ikada. Bedenea manje poznajem, dobio sam ga u tom jedinom meču na šljaci. Ko god da bude, mislim da sam favorit“.

Viktor ove sezone igra sjajno na travi – igrao je finale u Štutgartu, potom i sjajno izdanje na Kvinsu.

“Prvi put se osećam zaista potpuno spremnim na ovoj podlozi, što se videlo i u Štutgartu i na Kvinsu. Ne bojim se ni jačih protivnika – serviram dobro, služe me i ritern i igra na mreži, što su na travi najvažnije stvari. Poboljšao sam te elemente“, zaključio je Troicki.
 
Natrag
Top