Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
1:7 Kao što Sodom i Gomor, i okolni njihovi gradovi, koji su se prokurvali onako kao i oni, i hodili za drugim mesom, postaviše se ugled i muče se u večnom ognju:

Hajge da odemo na mesto gde su se nekada nalazili ti gradovi, i da se uverimo u ovu Taramaninu teoriju.
Možda tamo i dalje gori vatra.

Kako sad da ti pomognem da izađeš iz te mašine?

Ti si u toj mašini, ja imam ličnu zajednicu sa Bogom i održavam je..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698

Ti si u toj mašini, ja imam ličnu zajednicu sa Bogom i održavam je..

Kako ODRŽAVAŽ zajednicu sa Isusom,tako što NJega propovedaš u Njega si kršten Njemu duh svoj pradaješ?
Ili tako što ti On daje datume kad šta kreće i gde On grčevito brani vešticu i masone izvrćući komplet stare proroke?
Ili ostvaruješ zajednicu kad pasulj razbacaš po stolu sa orlovim kljunom i svračijim perom?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
I to moraš svugdje da radiš, da popljuvaš sagovornika. Jer nemaš dokaza, tvoja nauka se nalazi u paganskim mitologijama.

Ne pljujem ja, pljujes ti po crkvi Hristovoj. Ja adv. ne pljujem.. I kad ti covek lepo objasni da nisi u pravu, ti i dalje nastavljas da pljujes..

Ja ne znam kako to nazvati, nego bolest, opsednutost , tvrdoglavost i demonizovanost...

Reci da nisam u pravu i da nisi opsednut mrznjom i gadjenjem prema Pravoslavnima?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Reci da nisam u pravu i da nisi opsednut mrznjom i gadjenjem prema Pravoslavnima?

Pa ja to ne samo da ne pokazujem nego i ne mislim. I zato nemaš dokaza. Ja napadam lažnu nauku.

Po tebi bi trebao da mrzim oca, majku, sestru, prijatelje itd.

Ovo govoriš jer ste vi takvi većina. Pa to se bar vidi posebno ovdje u Bosni gdje se ljudi mrze po svakoj osnovi. Vi ne da mrzite nego ste to obilato pokazivali 91. 92. itd. do 95. godine.

Ne pljujem ja, pljujes ti po crkvi Hristovoj. Ja adv. ne pljujem.. I kad ti covek lepo objasni da nisi u pravu, ti i dalje nastavljas da pljujes..

Biblija je jasan kriterijum kako se ljudi trebaju ponašati i kako ne trebaju. Vi ste većina svoje dokazali na ovim prostorima 90. ih godina.

Ja ne znam kako to nazvati, nego bolest, opsednutost , tvrdoglavost i demonizovanost...

I ko je to pokazao, advent. ili vi. Ajd prisjeti se šta je bilo 90. godina.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa ja to ne samo da ne pokazujem nego i ne mislim. I zato nemaš dokaza. Ja napadam lažnu nauku.

Po tebi bi trebao da mrzim oca, majku, sestru, prijatelje itd.

Ovo govoriš jer ste vi takvi većina. Pa to se bar vidi posebno ovdje u Bosni gdje se ljudi mrze po svakoj osnovi.
Vi ne da mrzite nego ste to obilato pokazivali 91. 92. itd. do 95. godine.
.

Eto to je dokaz da mrzis, sam si rekao sta mislis o nama.
To je sramota, pa ti ne da mrzis, nego se gadis Pravoslavaca.

Mi da mrzimo oca i majku? Sta pricas to?

Sramota i bolest je tako pricati. Demonizovanost.

Ti ne znas nista o Pravoslavlju i njenim pravim vernicima, ovamo si bio veliki Pravoslavac, a pricas tako, sramota!

Ajde da se ne slazes sa naukom, pa da napadas nauku, ali ti se gadis, i pljujes po nama, po prqvim iskrenim vernicima, to je vise nego sramota.

Mi nikog ne mrzimo, to je samo tvoja umisljenost, i ne ratuje crkva, ratuju svetovni ljudi koji svetovno misle i koji su samo "formalno pripadnici crkve".

To je prava istina, a ti si LAZOV!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mi da mrzimo oca i majku? Sta pricas to?

Ja sam to za sebe rekao, jer ih ne mrzim. Nemaš arg. pa moraš mene da optužuješ za mržnju.

Ja sam samo konstatovao stanje kod većina pravosl.

Ti ne znas nista o Pravoslavlju i njenim pravim vernicima, ovamo si bio veliki Pravoslavac, a pricas tako, sramota!

Nisam nikad bio veliki ali sam bio iskren, išao sam kao dijete i kao klinac u crrkvu kada su mnogi zazirali od nje.

Ajde da se ne slazes sa naukom, pa da napadas nauku, ali ti se gadis, i pljujes po nama, po prqvim iskrenim vernicima, to je vise nego sramota.

Pa ja pokazujem zvanične podatke koji to govore. Kakav je rod pravosl. naroda. Nikakav.

Mi nikog ne mrzimo,

Dokazano 91. 92. sve do 95. pa opet 99. godine, ne samo da mrzimo kao narod druge narode nego se i međusobno glođemo.

To je prava istina, a ti si LAZOV!

Ako ja lažem ne laže statistika koju sam iznio.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa ja pokazujem zvanične podatke koji to govore. Kakav je rod pravosl. naroda. Nikakav.

Hoces li ti shvatiti ''o covece sujetni'' , da ''rod nije merilio istinitosti''???
Hristos govori o ''pojedincima'' o njihovom rodu, o onima koji tvrde da su ''poslani od Boga da uce'', to nije ''ucenje institucije'' koje se meri rodovima.

RODOVIMA SE ODMERAVAJU PROROCI!

Ne bi Hristos onda rekao da ''slusamo fariseje sta nas uce''!
NJIHOVI RODOVI BEHU NIKAKVI, ALI NAUKA IM BESE ISPRAVNA!

Hristos dakle, ne govori o ''rodovima crkve'', vec o ''rodovima pojedinaca''.

A u vezi ''statistike'', statistika ti jeste tacna, sa tim sto, je ''brojnija crkva'' pa su time i ''brojniji formalni vernici''.

Stoga se ne moze ovaj argumenat koristiti , niti uzimati ''procentualno'', jer kad bi uzeo procentualno rod ''svih protestanata generalno(bez deljenja) , vi ste jednaki tradicionalnim po ''formalnim vernicima''!

I ti ovaj moj argumenat NE MOZES OBORITI!

I zato se izvlacis, ''prevelikim pisanjem'', vrtis se u krug, sa ''ponavljanjem jednog istog''.
Jer ''zelis da nas oblatis posto poto'' , to ti je cilj, a ne da realno sagledas situaciju i da diskutujes, da nesto naucis i da shvatis , da ''rodovi nisu dokaz neispravne nauke''.


Dokazano 91. 92. sve do 95. pa opet 99. godine, ne samo da mrzimo kao narod druge narode nego se i međusobno glođemo.

O COVECE SUJETNI!
ZAR SE TI NIKADA NECES SPUSTITI NA ZEMLJU?


VERNICI NISU RATOVALI > VEC FORMALNI PRIPADNICI CRKVE
NIJE SVAKI FORMALNO KRSTEN PRAVOSLAVAC I VERNIK!


Dakle moji argumenti su validni, obaraju tvoje LAZI, ali se ti opet ''pravis blesav'', sto je bolest , demonizovanost, opsednutost, tvrdoglavost i mrznja!

Ako ja lažem ne laže statistika koju sam iznio.

Statistika ne laze, statistika je TACNA.
ALI TI NAMERNO STATISTIKU KORISTIS I POGRESNO INTERPRETIRAS - DA BI PLJUVAO!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hoces li ti shvatiti ''o covece sujetni'' , da ''rod nije merilio istinitosti''???

Ngo šta je. Isus jeste govorio i masovnosti jer je masovnost rod opet pojedinaca.

Hristos govori o ''pojedincima'' o njihovom rodu, o onima koji tvrde da su ''poslani od Boga da uce'', to nije ''ucenje institucije'' koje se meri rodovima.

Pa kako se onda to ne vidi kod vas, Isus kaže da će se poznati, vdijeti rod, dakle radi se o masi ljudi.

RODOVIMA SE ODMERAVAJU PROROCI!

I oni koji su ih slušali. Da se neradi samo o prorocima dkazuje Biblija gdje Bog izbrojao 7000 pravednih u tom periodu.

Ne bi Hristos onda rekao da ''slusamo fariseje sta nas uce''!
NJIHOVI RODOVI BEHU NIKAKVI, ALI NAUKA IM BESE ISPRAVNA!

Nije im ni nauka bila ispravna jer su na Božju nauku dodali svoju. Imamo primjere u Bibliji, nošenje prostirk u subotu itd. Dakle nisu imali ispravnu nauku.

Hristos dakle, ne govori o ''rodovima crkve'', vec o ''rodovima pojedinaca''.

Pa rod mase je rod pojdinaca.

A u vezi ''statistike'', statistika ti jeste tacna, sa tim sto, je ''brojnija crkva'' pa su time i ''brojniji formalni vernici''.

Pa najmanji je formalizam kod protestanata.

Stoga se ne moze ovaj argumenat koristiti , niti uzimati ''procentualno'', jer kad bi uzeo procentualno rod ''svih protestanata generalno(bez deljenja) , vi ste jednaki tradicionalnim po ''formalnim vernicima''!

Nego koji bi arg. koristio, pojedinaca, ko je mjerio pojedinca samog za sebe. Pa vidiš da nisu jednaki, pa to čak i sami katolici priznaju. Po čmu jednaki?

I ti ovaj moj argumenat NE MOZES OBORITI!

To niej nikakav arg. jer je to samo tvoja nauka i konstatacija bez dokaza.

I zato se izvlacis, ''prevelikim pisanjem'', vrtis se u krug, sa ''ponavljanjem jednog istog''.

Statistika je sve pokazala.

O COVECE SUJETNI!
ZAR SE TI NIKADA NECES SPUSTITI NA ZEMLJU?


VERNICI NISU RATOVALI > VEC FORMALNI PRIPADNICI CRKVE
NIJE SVAKI FORMALNO KRSTEN PRAVOSLAVAC I VERNIK!

Ti koji su ratovali su baš govorili da su najveći vjernici svoje crkve.

Dakle moji argumenti su validni, obaraju tvoje LAZI, ali se ti opet ''pravis blesav'', sto je bolest , demonizovanost, opsednutost, tvrdoglavost i mrznja!

Nisu, jer i sama crkva je baš te vjernike podsticala na to. Nisu svi iz crkve naravno.

Statistika ne laze, statistika je TACNA.

I ona ide u prilog tvojih arg.

ALI TI NAMERNO STATISTIKU KORISTIS I POGRESNO INTERPRETIRAS - DA BI PLJUVAO!

Ne može pogrešno da se tumači od onoga što stoji. Šta hoćeš da kažeš da imate bolji rod iako ga niste pokazali u podacima.

Npr. stepen razvoda u Belorusiji je veći nego u SAD i sada ćeš ti da kažeš da to nijemjerilo.

Šta je mjerilo ako nije to? hoćeš da kažeš da je mjerilo tamo neki pravedni pojedinac u Belorusiji ili rusiji. nebitno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, tvoje izmisljotine i prazne reci prozete mrznjom prema Adventistima tebi na osudu.
 
Natrag
Top