Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne kaze Bog, to kazes TI, pripisujuci Bogu i bibliji nesto sto nigde ne stoji na taj nacin kako ti to tumacis van konteksta, i pridodatim ljudskim filozofijama..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Taramana, sve si pomešao, i osuđuješ Adventiste za laž, a sam iznosiš neistine.

Rim uvodi Nedelju sa otpadom sredinom 2 veka, i konačno zakonom sa konstantinom i crkvenim saborima, i time oni menjaju vremena i zakone, i progone verne Božje sluge tokom 1260 godina - kako biblijsko otkrivenje i potvrđuje.
E sad, ono o čemu biblija govori, to je poslednje vreme, kada će se uvesti obavezno praznovanje nedelje za ceo svet, i duh progonstva ponovo oživeti, i to će učiniti Antihrist koji će se pojaviti kao plod Ekumenskog ujedinjenja, i u koaliciji sa svetovnim vlastima, koje biblija naziva "deset careva" pod vodstvom Rimokatoličke crkve.
Pojedini komentatori ( neadventisti ) veruju da će čovek bezakonja ili Antihrist biti poslednji papa koji će sesti u crkvi.

Da bi Rimokatolicizam ostvario ovo prisilno uvođenje nedelje, on će se poslužiti svetovnim autoritetima, na prvom mestu vlastima Amerike, i ujedinjenih nacija koje su pod patronatom ove prve.

Obavestiću te - da je nedeljni zakon već u pripremi, i nalazi se na stolu ovih verskih i svetovnih sila.

Izvini što ti ovo kažem, ali iz poslednjih komentara na različitim temama, sve više zaključujem - da ti imaš enormno veliko neznanje po svim pitanjima, posebno biblijskog otkrivenja i njegovog tumačenja..

Ovo ode u PP.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Taramana, sve si pomešao, i osuđuješ Adventiste za laž, a sam iznosiš neistine.

Rim uvodi Nedelju sa otpadom sredinom 2 veka, i konačno zakonom sa konstantinom i crkvenim saborima, i time oni menjaju vremena i zakone, i progone verne Božje sluge tokom 1260 godina - kako biblijsko otkrivenje i potvrđuje.
E sad, ono o čemu biblija govori, to je poslednje vreme, kada će se uvesti obavezno praznovanje nedelje za ceo svet, i duh progonstva ponovo oživeti, i to će učiniti Antihrist koji će se pojaviti kao plod Ekumenskog ujedinjenja, i u koaliciji sa svetovnim vlastima, koje biblija naziva "deset careva" pod vodstvom Rimokatoličke crkve.
Pojedini komentatori ( neadventisti ) veruju da će čovek bezakonja ili Antihrist biti poslednji papa koji će sesti u crkvi.

Da bi Rimokatolicizam ostvario ovo prisilno uvođenje nedelje, on će se poslužiti svetovnim autoritetima, na prvom mestu vlastima Amerike, i ujedinjenih nacija koje su pod patronatom ove prve.

Obavestiću te - da je nedeljni zakon već u pripremi, i nalazi se na stolu ovih verskih i svetovnih sila.

Izvini što ti ovo kažem, ali iz poslednjih komentara na različitim temama, sve više zaključujem - da ti imaš enormno veliko neznanje po svim pitanjima, posebno biblijskog otkrivenja i njegovog tumačenja..

-------------------------------------------

Mire, nisi se uhvatio za istinu koju si prepoznao i potvrdio rečima "da nikada više nećeš ići krivim stazama, već prihvatiti istinu" i iz tog razloga sotona je to osvedočenje u istinu izvadio iz tvog srca, kao u priči o sejaču - gde sotona krade posejano u srcu, i iz tog razloga se i javljaju ovakvi tvoji komentari, koji čak sadrže mnogo kontradikcija sa nekim tvojim ranijim izjavama o crkvi, i tome slično.

Drži se slobodno svog, ali ćeš uskoro ili to sve odbaciti i prihvatiti istinu koju će sam Bog objaviti ovom svetu kroz nebeske znakove i pokazivanje njegove slave, ili potpuno svesno preći preko svega i u ravnodušnosti prihvatiti ideje Vavilona velikog, bez sile, živeći u grehu, i bežeći pred osvedočavajućom silom da se obratiš i prihvatiš istinu, što opet neće biti konačno tvoje pitanje rešeno, i onih koji krenu i ostanu na tom istom putu, već ćeš morati da prođeš kroz sedam zala i primiš sud, a potom kroz hiljadu godina provedenih u prahu zemaljskom - bićeš vaskrsnut kao i svi drugi, i bićeš stavljen na mesto gde je tama, i gde je plač i škrgut zuba, i prekor večni, i kroz sagledavanje tvog ličnog stanja u koje te je dovelo odbacivanje istine - daće ti se druga prilika, kao i svim grešnicima.

Ali nadam se da ćeš istinu prihvatiti već u ovom životu, u vreme kada je uskoro sam Bog bude objavio.

Malo adventistickog i malo Jehovistickog, sve si izmesao. Problem vas "izabranih" da ste Bogom dani tumaci. Ti se ne drzis vise ni adventisticke nauke.. A pricu o sejacu na mene primeniti ne mozes, vec sam objasnio...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da bi ljude uspeli da privole na ispravno moralno ponašanje, i ateisti, pravoslavci, katolici i muslimani ljude zastrašuju kaznom, bilo od večnih muka u paklu, bilo od krivičnog gonjenja, tako da su i jedni i drugi zastupnici totalitarnih državnih rešenja. Zato je njihov duh suprotan istinskoj demokratiji, koja je moguća samo ako ljudi svoju iskvarernost srca pobede u korenu, a ne licemerno pod spoljnim pritiskom. Budući da ateista može samo da sputa svoje grehe u ispoljavanju, kao što rade katolici i muslimani, on postaje zavisnik od represivnog sistema koji ga čuva da ne greši. Kada takvi ljudi vide nekoga da otvoreno ispoljava one grehe koje bi i oni sami voleli da upražnjavaju, a ne smeju zbog straha od kazne, oni ga mrzi i žele da mu nametnu isto moralno ropstvo pod kakvim se sami nalaze. Oni mrzi grešnike a vole greh. Zato je totalitarizam u prirodi svakog oslanjanja na samokontrolu, nasuprot duhovne reforme pokretačkih motiva koja rezultuje takvom reformom da ljudi rasterećeni od greha, vole grešnike, a ne vole sam greh. Savremena demokratija se transformisala u autoritarni sistem gde je srednjevekovni strah od svevidećeg Božjeg oka koji preti neposlušnima paklom, samo zamenjen sa strahom od svevidećeg oka kamera državnog aparata koji neposlušnima preti krivičnim gonjenjem.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Da bi ljude uspeli da privole na ispravno moralno ponašanje, i ateisti, pravoslavci, katolici i muslimani ljude zastrašuju kaznom, bilo od večnih muka u paklu, bilo od krivičnog gonjenja, tako da su i jedni i drugi zastupnici totalitarnih državnih rešenja.

Doslovno si citirao zmiju i ona Evi reče da je Bog kao ovi pomenuti koji ZASTRAŠUJU zato reče Evici NEĆETE VI UMRETI a male zmijice kažu NEMA MUKE.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Malo adventistickog i malo Jehovistickog, sve si izmesao. Problem vas "izabranih" da ste Bogom dani tumaci. Ti se ne drzis vise ni adventisticke nauke.. A pricu o sejacu na mene primeniti ne mozes, vec sam objasnio...

Mire, nema tu ničeg ni Adventističkog ni Jehovističkog - već isključivo biblijskog.

Nije u pitanju nikakva odabranost tumačenja, već princip tumačenja koji je u teologiji dobro poznat, čak i u tradicionalnim crkvama.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Mire, nema tu ničeg ni Adventističkog ni Jehovističkog - već isključivo biblijskog.

Nije u pitanju nikakva odabranost tumačenja, već princip tumačenja koji je u teologiji dobro poznat, čak i u tradicionalnim crkvama.

Ti si to pokupio od Jehovinih Svedoka, i sam me prethodno pitajuci kako veruju J.S. i to ti se ucinilo logicno, zatim si to nazvao "novim svetlom", i sad to propovedas i adventistima, a ti si "izabran".

Ja sam se ovakvih "fantazija" vec naslusao dovoljno.

Odlike su vam fanstazije.
Vide li neko MrSavkica , on je jos bolji primer.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koje novo svetlo sam u poslednjem komentaru izneo.

Mozda mislis na drugu priliku.

To svetlo ja nisam preuzeo od Jehovinih svedoka, vec je Gospod tu istinu otkrio ne samo meni - vec i drugima koji su pozvani na sluzbu, i ja sam u ovu istinu bio potpuno osvedocen, i to velikom manifestacijom Bozje sile koja je ispunila celo moje bice, i dala mi Bozansko prosvetljenje.

Jehovini svedoci uce nesto drugo..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Koje novo svetlo sam u poslednjem komentaru izneo.

Ko ti ugasio sijalicu?
Nevaljalci gasite čoveku svetlost dok silazi dole kod Jelene niz stepenice i vidite našta sad liči.
Svu svetlost sa Oriona je otkupila bogata gospa tako da nema druge svetlosti u jazbini sem njene.


To svetlo ja nisam preuzeo od Jehovinih svedoka,

Oni koriste neonsko.

vec je Gospod tu istinu otkrio ne samo meni - vec i drugima koji su pozvani na sluzbu,

Koja služba na pašnjaku postoji do čoban a za to treba kvalifikacija a Bog ne drži kurs čobanima.Sem ako ispaša ne pada u službu onda ste svi pod službom.

i ja sam u ovu istinu bio potpuno osvedocen, i to velikom manifestacijom Bozje sile koja je ispunila celo moje bice, i dala mi Bozansko prosvetljenje.

Isto je doživela i Merilin Monro prve bračne noći.
 
Natrag
Top