Virus android

Član
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poruka
44
Pozdrav ljudi. Postavljam pitanje u vezi telefona moga brata. Reč je o kineskom telefonu marke Uhappy up520 sa operativnim sistemom android 4.4.2. Telefon je na nejasan način inficirao virusima koji su instalirali brojne inficirane aplikacije. Interesantna stvar, te iste apalikacije se vraćaju i posle hard reseta. Pomoću antivirusa za moblilne telefone 360 mobile security ja sam te procese locirao i deaktivirao. Deaktivirao sam sledeće aplikacije:
  • alg 4,8
  • android version 3.7
  • AppList
  • Back 1.0
  • Ant Store
  • BoosterCleaner 1,1,4
  • BoosterCleaner 1.1.4
  • burnest 20160331.....
  • Burning Angle
  • com.android.sys 1.0
  • com.android.main.view
  • com.android.phonez.tooly
  • com.android.sounder
  • com.android.systemUI
  • com.android.systemUI
  • com.android.updater
  • com.android.vson
  • com.android.searchbox
  • com.skywang.hys.rp
  • com.twitter.upload.on
  • Documents 1.2.0OL
  • File Assistant
  • Flashlight
  • FUNNY DROPS
  • google pay upate
  • google update
  • netalpha
  • OU browser
  • Search
  • Sex Position
  • Voice Memos
  • I neka aplikacija sa kineskim slovima ima roze ikonicu a u ikonici Nota (kao iz notne sveske iz muzickog)
Uz to sam obriso par aplikacija. Koje su mi se nonstop palile.

Posle svega ostalo je par problema, jer mi antivirus izbacio da je proces KM Player 1.0 inficiran njega nisam mogao da onemogućim i isključim notifikacije samo sam mogao da ga ugasim. I povremeno izbacuje dosadne pop-up reklame uglavnom vezane za apdejt whatup apikacije

-Tražio sam informacije o tim virusima na osnovu stvari koje su se dešavale na telefonu i malo toga sam našao. Uglavnom sam našao šta mogu da budu posledice. Kradja fajlova i podataka, slanje emailova, lako otkucavanje kreditnih kartica, kontrola uredjaja i njegovih delova (kamera, internet, aplikacije).

-Razmišljao sam o ponovnoj instalaciji stockroma. Pokušao, ali nisam mogao ništa da uradim. Odradeo sam sve kako bi trebalo da se odradi
rutovao telefon
instalirao CWM
našao oficijalni stockrom
ušlo je sve normalno u CWM
i brisao one podatke u cwm i nije htelo da mi istalira rom


Evo šta mi izbacivalo pri menjanju roma u CWM
--Wiping data...
Formating /data...
Formating /cache...
Formating /sd-ext...

No app2sd partition found skiping format of /sd-ext
Formating /sdcard/.android secure..

--Wiping cache...
Formating /cache..
Cache wipe complete
Dalvrick cache wiped

--Installing /sdcard/rom/ uhappy-up520.zip
Finding update package...
Opening update package...
Instaling update pacage...
Instalation aborted


-Posle toga mi šatro vrati telefon na fabričko podešavanje ali mi instalia sve pomenete programe
-
Šta je problem instalacije roma? Jel zna neko kako ovo da rešim.

Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poruka
44
od kad imam android nisam naišao na bilo šta što bi se moglo tretirati virusom.
-Joj druže, najbolje da nikad i ne nailaziš, na nešto slično ovome. Nisam ni ja na mom telefonu imao takve probleme. Hvala Bogu... I nisam puno podatke našao kako ovo da rešim. Nije mi jasno kako je uspelo da instalira te "viruse", ili šta god... u backup. Odnosno u fabrička podešavanja. Kako odradiš hard reset, pojedine aplikacije koje su inficirane ostaju u sistem, a nedao ti bog da imaš postpaid paket koji ima malu količinu megabajta. Može da ti napravi ozbiljan račun za mobilni, sreća pa je burazer izvdio sim karticu. Jer je primetio da mu se same preuzimaju aplikacije. Čim telefon bude povezan na internet on skida nove, i nove programe (dok u potpunosti ne napuni memoriju telefona, pali puno procesa i time opterećuje i ram memoriju, a time se telefon baš zablokira i restartuje). I što je najveći fazon telefon sam pali WiFi kada uneseš šifru.
-Srećom, više telefon nema tih problema od kada sam mu instalirao novi Rom preko navedenog programa. Što si mi ti preporučio.
-Inače, burazer je već bio u potrazi za novim telefonom, a sada ovaj kinez radi ko crnac :D
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Slažem se sa vladcepesh-om nikad nisam naletio na virus u androidu, to su uglavnom prevare da instaliraš neki antivirus ili slično.... A stalno nešto radim i mijenjam na mobitelu.....
 
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.130
To je tzv. Ghost push virus i najbolje rješenje je novi stock rom. Vi koji ne vjerujete bolje vam je da ga ne pokupite, jer ćete se doslovno usrat, moguće i da ste već zaraženi a da niste svjesni toga jer virus prvo stagnira i polako evoluira, a njegov vrhunac je gore opisan. Znači jedino pravo rješenje je novi rom!
1442569363298483.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Ma i to ne vidim kao strašan problem...jer imam backup kompletnog ROM-a na sd kartici i na računaru... za 15-tak minuta vratim sve kako je bilo .... Gori su mi problem one aplikacije koje mi javljaju da mi je zaražen telefon i da su one te koje mogu da riješe problem....
 
Natrag
Top