Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Ves masina "indesit" problem sa startovanjem?

Diskusija u 'Kućni Aparati' započeta od tkomi, 15.08.2016.

1. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    Pozdrav! kada startam ovu ves masinu blinkaju mi tri lampice nikakvog reagovanja nema i tako beskonacno.Zna li neko resenje?

2. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.255
    Pol:
    Muški
    Probaj tockic od programatora,blago mrdni levo,desno,ako nema reakcija,probaj ga pritisnuti ka unutra.Ako nema reakcije moze biti nivostat za regulaciju kolicine vode.

HyperSnap se ovo sviđa.
  3. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    gde se nalazi nivostat (kako izgleda) u ovoj masini?

4. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.255
    Pol:
    Muški
    Kada se otvori gornji poklopac masine.Okrugao plasticni deo,koji ima dva kontakta,(zavrtnja) za regulaciju.nemoj slucajno dirati te kontakte rukama,jer su pod naponom,kad je masina ukljucena.Uzmi odgovarajuci odvijac i probaj i jedan i drugi kontakt,mrdni malo levo desno,stim da gledas da ga vratis u isti polozaj(oba kontakta),jer mozes podici nivo vode ili spustiti sto nije dobro ni jedno ni drugo.I to polako po milimetar i na jednu i na drugu stranu.Evo kako izgleda:
    Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!

Bazlik i HyperSnap se ovo sviđa.
  5. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    zaboravio sam reci prilikom ukljucivanja masine na kablu ne blinkaju lampice odmah vec posle nekih 2-3 minuta

6. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.255
    Pol:
    Muški
    Jel prima vodu kad je ukljucis?Kada se ukljuci masina to prvo pocinje,primanje vode ,pa sve ostalo.

HyperSnap i Bazlik se ovo sviđa.
  7. tkomi

tkomi

Zahvala:
    9
    Pol:
    Muški
    nema nikakvu reakciju, osim ovo gore sto sam naveo.

8. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.255
    Pol:
    Muški
    Onda nivostat nije ispravan sigurno.Nije ona mnogo skupa,ona slika sto sam ti je poslao,sigurno ima i jeftinija da se nadje,cak i u Indasitovom servisu,sto bi bilo i najbolje nabaviti.To nije tesko zameniti,ali ako nisi imao dodira s tim,vidi sa nekim od drugara ili poznanika ko to zna.zamena je za 5 minuta.Ili je na programatoru otisao taj kontakt za kretanje i nema spoj.To je vec komplikovanije,za popraviti,a sam programator dosta skuplji.

HyperSnap se ovo sviđa.
  9. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.255
    Pol:
    Muški
    Proveri i dal ti se vrata dobro zatvaraju.Ima tamo i signalizacija za vrata,jer ako nisu dobro zatvorena isto nece nista da krene.Znaci moze biti i bravica od vrata.

HyperSnap i Bazlik se ovo sviđa.
  10. joca64

joca64 Uploader

Zahvala:
    8.638
    Pol:
    Muški
    "jolemisa" sve si lepo rekao. Znaci prva stvar dali dobija struju sa uticnice. Dali prekidac na ves masini dobro radi, on moze biti poseban ili u sklopu programatora, pa onda na sta ja najvise sumnjam (mada si i ti to pomenuo) to su vrata. Ne samo da trebaju da budu dobro zatvorena, nego sa unutrasnje strane imaju sklopku (bimetal) koji zna da otkaze i masina nemoze da startuje.

Bazlik se ovo sviđa.

Preporučite stranicu