ukraden mobilni telefon

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
2
Danas su mi ukrali telefon,dali postoji mogucnost da se locira . Mobilni mi je Samsung Star III imam sve podatke o njemu .?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.10.2012
Poruka
4
Meni su ukrali Nexus I9250 imao je neverovatan softver instaliran zasvaki slucaj da ga neko ukrade,ja sam ga prijavio sat vremene posle kradje policiji i mogu ti reci da evo proslo je 4 meseca od prijave i nista..... Stvarno mi je zao ali nemoj previse da se nadas,sto se vise nadas to ces se jos vise razocarati.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Za sve dobro je ako imaš skupi uređaj imati neku zaštitu od krađe jer dosta onih koji ukradu uređaj nisu informatički potkovani.Imate zaštitu ESET Mobile Security! dok samsug za svoje proizvode ima besplatnu stranicu na kojoj registriraš svoj uređaj za praćenje ali to vrijedi samo ako je uređaj kod tebe jer moraš na mobitel potvrditi poruku aktivacije:Find My Mobile | Samsung Content & Services .Jedna je stvar što moraš imati orginal licencu softvera a za neke stvari vrijedi kao i anti- theft ESET za prjenosna računala.Što se tiče nalaza uređaja policija ga preko operatera može naći jer svako ima svoj jedinstven broj uređaj samo što se njima neda s time zajeb.ali da se radi o nećem većem našli bi ga i i u šumi.Kod svih zaštita je bitno da je pokreneš odma čim si primjetio da ti nedostaje uređaj pa makar ti ostao i u autu praćenje se lako obustavlja i da se ne hvali prijateljima da ima instaliran softver.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
sorry, ali moje je mišljenje da se možeš pozdraviti sa mobaćem! svakako prijavi policiji, ali mislim da je to slaba vajda!
pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ne znam za druge samsungove telefone, ali B7350 OmniaPro4 ima u sebi opciju da ukucas backup broj na koji, kada zamenis karticu, sa nove kartice stize poruka, tako da uvek imas uvid na kojem je broju telefon. Ako je postpaid u pitanju, lako ces naci telefon, a ako je prepaid, malo teze, a ne verujem ni da ce policija da daje nalog za pracenje broja ako je telefon manje vrednosti u pitanju.
 
Član
Učlanjen(a)
08.06.2009
Poruka
52
Danas su mi ukrali telefon,dali postoji mogucnost da se locira . Mobilni mi je Samsung Star III imam sve podatke o njemu .?

Evo da ti ja dam jedan savet:

Moj dobar drugar je yaboravio na kasi u jednom Mega marketu skupi HTC telefon pre dva meseca.

prijavio je policiji i OBAVEYNO im je rekao IMEI telefona (tvoj provajder sigurno ima taj serijski broj=IMEI ako ti nemas, ili ga imas u racunu kada si ga kupio.

Pronaslisu mu ga pre par dana i doneli na kucnu adresu.

poenta je u sledecem: ako ti je neko ukrao tel. i iz njega izvadio tvoju karticu, čim se upali on emituje signal, koji policija može da locira na osnovu IMEI-a.

Tako, želim ti svu sreću da ga pronađeš.
Nadam se da će ti ovo biti od koristi.

KUNTA
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ako imas broj u njemu policija ga moze locirati,jebg guglaj i trazi.zA sledeci put kad kupis telefon ima neki program koji se instalira u softver telefona,to moras odneti u servis,i gubis garanciju kad to uradis,alli imas zastitu od kradje,moj drug je to uradio,instalira se u sistem tako da on radi a nemoze ga prosecni korisnik primetiti,u svakim trenutku mozes znati koordinate tvog ttelefona+ to sto kad promenis sim karticu telefon automatski salje koordinate na tvoj meil,onda uzmes laptom citas koordinate i naravno poneses neko hladno oruzije poput bejzol palice ili neke motke i ides direkt pred vrata lopovu koji ti je ukro telefon,

taj softver se nemoze naci ovako na netu, to imaju ljudi koji se bave servisiranjem telefona ili neki malo napredni korisnici
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Zavisi koliko se lopov razume u telefone
Sto se tice kordinata vecinom nisu tacni gps moze da pokaze poziciju ali vecinom 10-15 metara udaljenosti od telefona
Jos je najbolje opcija kad lopov ukljuci tel kamera ga slika i posalje sliku automaski
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
2
Lock,Telefon nije pronadjen :/
Zaboravio sam da kazem.
Hvala svima
 
Natrag
Top