ukraden mobilni telefon

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
3
Za sve dobro je ako imaš skupi uređaj imati neku zaštitu od krađe jer dosta onih koji ukradu uređaj nisu informatički potkovani.Imate zaštitu ESET Mobile Security! dok samsug za svoje proizvode ima besplatnu stranicu na kojoj registriraš svoj uređaj za praćenje ali to vrijedi samo ako je uređaj kod tebe jer moraš na mobitel potvrditi poruku aktivacije:Find My Mobile | Samsung Content & Services .Jedna je stvar što moraš imati orginal licencu softvera a za neke stvari vrijedi kao i anti- theft ESET za prjenosna računala.Što se tiče nalaza uređaja policija ga preko operatera može naći jer svako ima svoj jedinstven broj uređaj samo što se njima neda s time zajeb.ali da se radi o nećem većem našli bi ga i i u šumi.Kod svih zaštita je bitno da je pokreneš odma čim si primjetio da ti nedostaje uređaj pa makar ti ostao i u autu praćenje se lako obustavlja i da se ne hvali prijateljima da ima instaliran softver.

Veoma lepo objašnjeno. Jedino samo da dodam da je moguće obrisati čak i "MFC" (Mobile Factory Code) po kome se GPS navigacijom provajdera locira ukradeni telefon sa bilo kojom trenutnom karticom u njemu. U tom slučaju je svaka potraga za ukradenim telefonom uzaludna. A Operaciju takvog dekodiranja je moguće uraditi kod svakog servisera. Ranije sam pisao da se običnim flešovanjem ne briše MNC i MCC kod kao ni MFC, već je potrebno dekodiranje. A "MT-Box" je za te stvari dušu dao kad je u pitanju dekodiranje. Fleš svakog, ali svakog, telefona je postala domaća radinost. Nešto kao redovno obaranje operativnog sistema koji se ne dotiče i flešovanja Hardverskih kodovoa. "MMC" (Mobile Manufacturer Code) je kod smešten u hardverskom delu telefona a ne u Softverskom okruženju. Pa su tako razvijeni i programi koji su u mogućnosti da resetuju "MMC" i postave drugi. Nadam se da te nisam obeshrabrio u traženju tvog telefona. Ali to je "završena trka" ukoliko prođe više od 24h od nestanka telefona.
Mali dodatak kao objašnjenje:
SIM kartica koju svakoga dana gledate, nije samo ono što znate o njoj a to je da je ona nosioc mobilnog broja kartice, prostor za smeštanje baze podataka u vidu telefonskog imenika, poruka ili još po koja sitnica. SIM kartica je nosioc i prenosioc ogromnog broja podataka kao što su lični podaci unešeni tokom korišćenja, GPS lokacija (skoro i kreveta), kompletnih Hardverskih podataka o uređaju. A takođe je u sprezi sa uređajem gde na njemu i nakon vađenja SIM kartice ostaju ubeleženi određeni podatci o SIM karticama koje su korišćene na tom uređaju a uređaj ih je poslao operateru. SIM je čudo! Ali mnogi o tome ne znaju. Tako da je onaj "klagijin" tekst "samo što se njima neda s time zajeb.ali da se radi o nećem većem našli bi ga i i u šumi." apsolutno tačan. Pozdrav i poruka svima: Zaključajte svoje telefone za sebe kako bi bili najbezbedniji. Ako je potrebno i lisicama. Hehehe... :D :D :D ...
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Koliko sam upucen i koliko znam iz iskustva nekoliko ljudi ako imas papire od telefona tj da potvrdis da je telefon zaista tvoj i potreban je policiji IMEI kod (nadam se da sam dobro napisao) i pronace ga vrlo brzo. Znam dosta ljudi sto su im ukradeni ili su kupili ukraden telefon i policija je za samo par dana ih pronasla i uzela telefon.
 
Natrag
Top