Sotonin Stab za Dezinformacije

Sta je cilj Staba za dezinformacije

  • Da iskreno i tacno pokaze ljudima koja je religija u pravu

    Votes: 1 14,3%
  • Da iskreno i tacno objasni ljudima ko je Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Da iskoristi ljude za svoje ciljeve,da ostave Boga i religiju

    Votes: 6 85,7%

  • Total voters
    7
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Piramida, ti mene nisi razumeo.

Sve tri licnosti Bozanstva su ELOHIM ili JHWH.
Oni u nebeskom oblicju nemaju zasebna imena vec zajednicka kojim se otkrivaju kao jedan Bog.

Uloge su nesto drugo, i u tom smislu Isus i Sveti Duh obavljajuci razlicite uloge u planu spasenja imaju razliita imena uloga koje obavljaju.
Isus je svojim ulogama nazvan MESIJA - pomazanik, LOGOS - rec Bozja, MIHA - EL - predvodnik nebeske vojske..
Za razliku od toga Sveti Duh je nazvan PARAKLETOS - utesitelj.

Spedy.

Propustio si da procitas moje objasnjenje.

Bog je jedan u kome su tri licnosti, jer se Bog na pocetku otkrio kao Elohim - jednina u kome su vise licnosti po cijem liku je stvoren covek.

Dokaz je u kontekstu sledecih biblijskih navoda:

Tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva je jasan:

"Потом рече Бог ( ELOHIM ): да начинимо човјека по својему обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од цијеле земље и од свијех животиња што се мичу по земљи.
И створи Бог човјека по обличју својему, по обличју Божијему створи га; мушко и женско створи их" ( 1 Mojsijeva 1. 26 - 27 )

U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz "ELOHIM" imenica koja oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze "DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI" on se ovde obraca dvema licnostima sebi ravnim koji cine jednog Boga zajedno sa njim, jer tekst kaze "DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI" koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovde vidimo da je covek stvoren po liku vise licnosti a ne jedne.

Dakle, ovde vidimo da Bog pretstavlja sebe kao jedninu u mnozini izrazima: RECE BOG - jednina, DA NACINIMO PO SVOJEMU OBLICJU KAO STO SMO MI - otkrivanje jednine u mnozini, i na kraju I STVORI BOG COVEKA PO OBLICJU SVOJEMU, PO OBLICJU BOZJEM STVORI GA - jednina.

Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde se Bog takodje otkriva kao jednina u mnozini:

А Господ сиђе да види град и кулу, што зидаху синови човечији.
И рече Господ: Гле, народ један, и један језик у свих, и то почеше радити, и неће им сметати ништа да не ураде шта су наумили.
Хајде да сиђемо, и да им пометемо језик, да не разумеју један другог шта говоре.
Тако их Господ расу оданде по свој земљи, те не сазидаше град.
Зато се прозва Вавилон, јер онде помете Господ језик целе земље, и оданде их расу Господ по свој земљи" ( 1 Mojsijeva 11. 5 - 9 )

Iz celog ovog konteksta, moze se videti diskusija razlicitih licnosti Bozanstva koji cine jednog Boga, i njihove zajednicke akcije.


Snivaš i izmišljaš! Dezinformišeš neupućene da ih zavedeš od istine i upropastiš, nema istine u tebi kad nešto suprotno od Biblije ovde govoriš. Nigde pa ni u tu tvoju bibliju ne piše da tri božanstava čine jednog ELOHIMA.
Još menje logike ima da tri ličnosti čine jednog Boga koji razgovara sam sa sobom.

Jedan je Bog i Otac naš JHWH a ne TRI, Jedan je Otac, jedan je BOG! tako Biblija naučava to je Hristovo jevanđelje, ja bi se stidio napisati to što ti ovde pišeš i da sebe nazovem Hristovim sledbenikom.


Kažeš:
Bog je jedan u kome su tri licnosti, jer se Bog na pocetku otkrio kao Elohim - jednina u kome su vise licnosti po cijem liku je stvoren covek.

Pokaži mi jednog Adventistu koji je evoluiro u Tri ličnosti jer je stvoren po liku Božijemu, imaš ga?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jedan je Bog i Otac naš JHWH a ne TRI, Jedan je Otac, jedan je BOG! tako Biblija naučava to je Hristovo jevanđelje, ja bi se stidio napisati to što ti ovde pišeš i da sebe nazovem Hristovim sledbenikom.
Kažeš:
Bog je jedan u kome su tri licnosti, jer se Bog na pocetku otkrio kao Elohim - jednina u kome su vise licnosti po cijem liku je stvoren covek.

Pokaži mi jednog Adventistu koji je evoluiro u Tri ličnosti jer je stvoren po liku Božijemu, imaš ga?

Ja mislim da ste vi: AApocketz, Piramida i Takticar - evoluirali u Trojstvo :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ja se malo salim, ali je cinjenica da vam je to glavna tema. :)
Sto odma nekog nazivas hulnik, kad se sali?
Zar se ne bojis da mozda ti hulis na Sina i Oca?


E vidiš ja se uopšte ne šalim kada kažem da si ti i Laodikejac sledbenik Atanasija i Konstantina a ne Hristosa, Božijega.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@Laodikeja

I Sveti Duh i Otac i Sin su se u pocetku otkrili coveku kao Elohim - ime koje oznacava mnozinu.
Kasnije se Bog otkrio kao Jhwh, i nizom drugih imena zapisanih u bibliji a koja predstavljaju karakter samog Boga.


poštovani kolega
gdje, ponovo te pitam
gdje to piše u Bibliji
u kojoj knjizi, kojem poglavlju
jer
prvo poglavlje knjige Postanak spominje i navodi samo titulu "BOG", bez Imena Božjeg
ne bogovi dragi moj kolega u množini
nego BOG - jednina
Sin i Duh Sveti se ne spominju, ama baš nigdje
drugo poglavlje Svetog Pisma jasno i nedvosmisleno nas uči kako je Ime Božje
"Jehova"
i dalje tvrdiš neki svoj vjeronauk a nemaš za to niti jedan jedini Biblijski dokaz
zašto? od svjetlosti praviš tamu

I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju On ga stvori, muško i žensko stvori ih.
Postanak 1:26-27

i ovdje jasno piše da je čovjek stvoren prema Božjem obličju - jednina
ne množina
na sliku Božju - stvoren je čovjek
ne bogova - ne božjih slika ili obličja bogova - množina
nego jednina
svoja slika, sebi slična - opet jednina
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju On ga stvori, muško i žensko stvori ih.
Postanak 1:26-27

i ovdje jasno piše da je čovjek stvoren prema Božjem obličju - jednina
ne množina
na sliku Božju
- stvoren je čovjek
ne bogova..

Pa ti stvarno ne znas sta pricas?
Kako je covek stvoren? Kako je teklo stvaranje, i kako je on jednina?

''Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju On ga stvori, muško i žensko stvori ih.''(Postanje 1:26-27).
''I prilepiće se k ženi svojoj, I BICE DVOJE JEDNO TELO.Tako NISU VISE DVOJE, NEGO JEDNO TELO'' (matej 19:5-6).

Kao sto i Bog ima Sina i nije potpun bez svoje druge polovine, tako ni covek nije potpun bez zene.
Bog jeste stvorio coveka na svoju sliku ali ti ne razumes sam cin stvaranja!


Covek se ne sastoji samo od tela, nego i od ''Duha'':

''A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga, i dunu mu u nos DUH životni; i posta čovjek duša živa.''(postanje 2:7).

Od cega se sastoji covek:

-Telo- (koje je osnova svega).
-Zene- (koja ga dopunjuje i bez koje nije kompletno bice).
-Duh- (koji odrzava oba tela u zajednistvu, i povezuje ih sa Bogom).


Od cega se sastoji Bog:

Otac- (koji je osnova svega, i on je ''glava'').
Sin- (koji je dopuna Bozja, kao i coveku sto je zena).
Duh- (koji podrzava zivot u njima, i drzi sve na okupu zajedno).

I kao sto zena moze da se odvoji, i nezavisno deluje van muza, da radi i zivi, tako mogu i Sin i Otac da se odvoje jedan od drugog, i da obavljaju razlicite delatnosti. Ali Duh Sveti je taj koji ih povezuje i drzi na okupu.

Sem toga kao sto su muz i zena u svemu ravnopravni(zbog greha nisu, ali treba da budu), tako su i Otac i Sin ravnopravni.

Nazalost ovo je tajna koja je nerazumljiva, i daleko od spoznanja za vas, koji ste neprosvetljeni Svetim Duhom...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kažeš:
Bog je jedan u kome su tri licnosti, jer se Bog na pocetku otkrio kao Elohim - jednina u kome su vise licnosti po cijem liku je stvoren covek.

Pokaži mi jednog Adventistu koji je evoluiro u Tri ličnosti jer je stvoren po liku Božijemu, imaš ga?

Ovo je nerazumno pitanje.

Covek je stvoren kao jedinka po liku Bozjem, Bog je postavio model samoga sebe po kome je covek stvoren.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Svetog Pisma jasno i nedvosmisleno nas uči kako je Ime Božje
"Jehova"
i dalje tvrdiš neki svoj vjeronauk a nemaš za to niti jedan jedini Biblijski dokaz
zašto? od svjetlosti praviš tamu

I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju On ga stvori, muško i žensko stvori ih.
Postanak 1:26-27

Spedy12 :Što znači ova sama rječ : "Načinimo čovjeka na svoju sliku.Ova jedna reč ruši sve reč je ,Načinimo, dali je Bog Jahve rekao načinuću ili je rekao načinimo. Što to piše ?Množina jednina .

Pa ti stvarno ne znas sta pricas?
Kako je covek stvoren? Kako je teklo stvaranje, i kako je on jednina?

''Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju On ga stvori, muško i žensko stvori ih.''(Postanje 1:26-27).
''I prilepiće se k ženi svojoj, I BICE DVOJE JEDNO TELO.Tako NISU VISE DVOJE, NEGO JEDNO TELO'' (matej 19:5-6).

Kao sto i Bog ima Sina i nije potpun bez svoje druge polovine, tako ni covek nije potpun bez zene.



Ovo mise svidjelo ,da vi muški niste bez žena Bog zna što, Bog u samom postanku je dao ženi velku ulogu , recimo prvi greh je ženin . Pase ženu može matletirat izvrgavat ruglu itd.Sve zbog toga štovas je Bog obdarijo jačima .Tuse niko nebi trebao ljutit .- Ja samo želim unest malo humora. Kako se ono kaže ? Koje jači taj tabači----


Ako tema nije Trojstvo, zašto se ovde širi ta dogma a ne na temi o Trojstvu?

Kadse stalno postavljaju pitanja na svakoj temi , Isus nije BOG , Trojstvo nije ništa ,i slično , netreba postavljati pitanja i neće nitko komentirat . Treba pitanja postavljati na odgovarajućoj temi .
PRIMER Piramida4 je natisao u temi :
NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Rimo Katolička C vjejruje u Vječnost Muke u Vječnom Ognjenom Jezeru.
Ti ni sama ne znaš što ti tvoja C naučava.
A TO je ispravno - Tako piše u Bibliji.
Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,
----------------------------------
Kako je Ime tvome Bogu?
Biblijsko - ili - kako te KC uči?
Jel se Osvećuje, Kažnjava?

Sada pitam ! Zašto se metaju takva pitanja u takvoj temi . Ispada da sam ja blesava, da opće neznam u što vjerujem. Detaljno pročitat u
http://serbianforum.org/threads/nlo...emaljci-u-bibliji.271000/page-16#post-1379627

OVO JE TEMA:
Sotonin Stab za Dezinformacije

Kakva se postavljaju pitanja ! Opet Isus nije BOG Trojstvo ne postoji i slično.Normalno dase odma otvara rasprava .

Čitajući sve ove , komentare , sudijonika u raspravi, i od ,Spedy 12 ,AApocketz ,Mire000 ,Laodikeje,i same mene . Tek sad sam uvidjela daje presveto tgojstvo, prevelika tajna . Mi mala bića , Bog nam nije dao toliki razum da shvatimo tajnu TROJSTVA. Jasam i dalje uvjerena daje Bog JEDAN ,u Jahvi ,Isusu ,i Duhu .

BOG


 
Natrag
Top