Sotonin Stab za Dezinformacije

Sta je cilj Staba za dezinformacije

  • Da iskreno i tacno pokaze ljudima koja je religija u pravu

    Votes: 1 14,3%
  • Da iskreno i tacno objasni ljudima ko je Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Da iskoristi ljude za svoje ciljeve,da ostave Boga i religiju

    Votes: 6 85,7%

  • Total voters
    7
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Piramida, Adventisti ne obozavaju Svetog Duha, oni se mole Bogu da ih Duh Sveti promeni i da ih vodi ka potpunom posvecenju.

Prema tome, video koji si postavio nema dodirne tacke sa Adventizmom.

Takodje, u pomenutom videu ima gresaka, jer se uloga Duha Svetoga minimizira u starom zavetu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@Laodikeja
prekjučer si se rodio
jučer si pristupio adventistima
danas več poznaješ istinu o adventizmu i kršćanstvu bolje od mnogih drugih koji imaju više staža u kršćanstvu nego ti godina

u ljubavi Gospodina Isusa Krista, svima nama kršćanima ostaje nam jedino da molimo za prosvjetljenje ljudi koji su još uvijek u tami i noći grijeha, dok još traje vrijem Božje milosti
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Piramida, Adventisti ne obozavaju Svetog Duha, oni se mole Bogu da ih Duh Sveti promeni i da ih vodi ka potpunom posvecenju.

Prema tome, video koji si postavio nema dodirne tacke sa Adventizmom.

Takodje, u pomenutom videu ima gresaka, jer se uloga Duha Svetoga minimizira u starom zavetu.


Zašto Adventisti ne obožavaju Svetog Duha? možeš pobliže da mi pojasniš, unapred hvala na odgovoru.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, tacno 21 godinu sam u Adventizmu, i isto toliko proucavam bibliju i Duh Prorostva, i dozivljavam licna iskustva sa Bogom, i ovo ne kazem sa ciljem da ukazem na to kako sam ja u nekoj navodnoj prednosti od nekoga ko je u Adventizmu tek godinu dana, vec upravo da demantujem tvoju tvrdnju, da oni koji su duze u veri vise znaju.

Zna onaj ko proucava i moli se Bogu da ga Duh vodi u tome i osvedocava u istinu, a ne onaj ko ima dug staz u crkvi, jer ja znam ljude koji su u Adventizmu vrlo dugo, a koji nemaju osnovno znanje, a o prirodi pravog posvecenja da i ne govorim.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Spedy, tacno 21 godinu sam u Adventizmu, i isto toliko proucavam bibliju i Duh Prorostva, i dozivljavam licna iskustva sa Bogom, i ovo ne kazem sa ciljem da ukazem na to kako sam ja u nekoj navodnoj prednosti od nekoga ko je u Adventizmu tek godinu dana, vec upravo da demantujem tvoju tvrdnju, da oni koji su duze u veri vise znaju.

Zna onaj ko proucava i moli se Bogu da ga Duh vodi u tome i osvedocava u istinu, a ne onaj ko ima dug staz u crkvi, jer ja znam ljude koji su u Adventizmu vrlo dugo, a koji nemaju osnovno znanje, a o prirodi pravog posvecenja da i ne govorim.




Laodikeja said:
Piramida, Adventisti ne obozavaju Svetog Duha, oni se mole Bogu da ih Duh Sveti promeni i da ih vodi ka potpunom posvecenju.

Prema tome, video koji si postavio nema dodirne tacke sa Adventizmom.

Takodje, u pomenutom videu ima gresaka, jer se uloga Duha Svetoga minimizira u starom zavetu.



Eto imaš znanje! a nećeš da odgovoriš kad sam te pitao:
Zašto Adventisti ne obožavaju Svetog Duha? možeš pobliže da mi pojasniš, unapred hvala na odgovoru.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti prema Svetom Duhu imaju sasvim izbalansiran odnos, i svoju paznju vise upravljaju na uloge koje razlicite licnosti Bozanstva obavljaju u planu spasenja u coveciju korist, dopustajuci verom da Bog deluje u njihovom licnom zivotu i da se pokazu pozitivni efekti te vere.

Samo obozavanje neke od licnosti Bozanstva - nema nekih velikih efekata, posebno stvaranje nekakvih kultova kao sto je to slucaj u tradicionalnim crkvama, gde se na jedan idolopoklonicki nacin klanja i vrsi posebna sluzba Bozanskim licima, pa cak i andjelima i ljudima.

Sustina je ta, da i Bog Otac i Isus Hriistos i Duh Sveti cine jednog Boga, ali to ne dopusta da velicamo jednu licnost u odnosu na drugu i da imamo kultno idolopoklonicki odnos, vec da u saradnji sa Bogom izgradimo sebe za carstvo nebesko, gde se u tom pogledu slavi Bog kao takav, ne samo recima, vec i delima i licnim zivotom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Adventisti prema Svetom Duhu imaju sasvim izbalansiran odnos, i svoju paznju vise upravljaju na uloge koje razlicite licnosti Bozanstva obavljaju u planu spasenja u coveciju korist, dopustajuci verom da Bog deluje u njihovom licnom zivotu i da se pokazu pozitivni efekti te vere.

Samo obozavanje neke od licnosti Bozanstva - nema nekih velikih efekata, posebno stvaranje nekakvih kultova kao sto je to slucaj u tradicionalnim crkvama, gde se na jedan idolopoklonicki nacin klanja i vrsi posebna sluzba Bozanskim licima, pa cak i andjelima i ljudima.

Sustina je ta, da i Bog Otac i Isus Hriistos i Duh Sveti cine jednog Boga, ali to ne dopusta da velicamo jednu licnost u odnosu na drugu i da imamo kultno idolopoklonicki odnos, vec da u saradnji sa Bogom izgradimo sebe za carstvo nebesko, gde se u tom pogledu slavi Bog kao takav, ne samo recima, vec i delima i licnim zivotom.


Ama ne zanima mene Adventističko balansiranje! mene zanima zašto Adventisti ne obožavaju trećeg svemogućeg večnog Boga pod "C" iz množine sa jedninom.
Ne zanima me ni to što se Adventizam u saradnji sa Bogom izgrađujete za carsvo nebesko! ne zato što to nije dobro nego ne zanima me jer to nije za ovu temu, već za neku drugu.
Zanima me kojeg svemogućeg živog Boga iz množine sa jedninom onda obožavate? ima li koje lice presvetog Trojstva da Adventisti obožavaju? Kome se molite od množine sa jedninom? Ko vam usliša te molitve, Ko! kad ih imate trojcu, dakle koju osobu množine sa jednimom jedan Adventista obožava.
A! kažeš ne dopušta vam se da veličate samo jednu posebnu ličnost presvetog Trojstva, dobro. A ko to vama ne dopušta, ko i gde to piše?

Da ja vidim dal je to po Bibliji i sa Biblijom ili je to nebiblijski neki nauk, dakle čekam tvoj odgovor.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ama ne zanima mene Adventističko balansiranje! mene zanima zašto Adventisti ne obožavaju trećeg svemogućeg večnog Boga pod "C" iz množine sa jedninom.
Ne zanima me ni to što se Adventizam u saradnji sa Bogom izgrađujete za carsvo nebesko! ne zato što to nije dobro nego ne zanima me jer to nije za ovu temu, već za neku drugu.
Zanima me kojeg svemogućeg živog Boga iz množine sa jedninom onda obožavate? ima li koje lice presvetog Trojstva da Adventisti obožavaju? Kome se molite od množine sa jedninom? Ko vam usliša te molitve, Ko! kad ih imate trojcu, dakle koju osobu množine sa jednimom jedan Adventista obožava.
A! kažeš ne dopušta vam se da veličate samo jednu posebnu ličnost presvetog Trojstva, dobro. A ko to vama ne dopušta, ko i gde to piše?

Da ja vidim dal je to po Bibliji i sa Biblijom ili je to nebiblijski neki nauk, dakle čekam tvoj odgovor.
----------------------------------------

Pitanje - i - kontradikcija TTT nauka,
pojačava se i time,
da je
HULA NA SD - neoprostiva!
A ON - SD - SAMO - TREĆA osoba u TTT!?
-------------------------------------------------

A Hula na TTT Boga - Isusa - Oprostiva?!?!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nepremostivo za teoretičare TTT.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Piramida, zaboravio si da je i Hula na Boga oprostiva, a na Svetog Duha ne.

Evo pitanja za tebe - sta pretstavlja hulu na Svetog Duha.

Za Spedy.

Izmisljas, nisam napisao da NEKO nama Adventistima ne dopusta, vec ne dopusta sama savest da imamo kultno poklonicki odnos prema Bogu ili ostalim licnostima Bozanstva - kao u tradicionalnim crkvama.

Bog je jedno u kome su tri licnosti koje zauzimaju razlicite uloge u planu spasenja coveka, i taj jedan Bog se slavi kroz Isusa Hrista u Duhu Svetom.

Kada uucujemo molitve, mi ih upucujemo Bogu u ime Isusovo, i trazimo Duha Svetoga da nas vodi i upravlja nase korake.
To znaci da covek upucuje molitve pozivajuci se na Isuovu zrtvu - odnosno u ime Isusovih zasluga njegove prolivene krvi na krstu.
U tom smislu sve tri licnosti se podjednako slave i proslavljaju kroz uloge koje obavljaju za coveka u planu spasenja, jos vise jer sve tri licnosti cine jednog Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Adventisti prema Svetom Duhu imaju sasvim izbalansiran odnos, i svoju paznju vise upravljaju na uloge koje razlicite licnosti Bozanstva obavljaju u planu spasenja u coveciju korist, dopustajuci verom da Bog deluje u njihovom licnom zivotu i da se pokazu pozitivni efekti te vere.

Samo obozavanje neke od licnosti Bozanstva - nema nekih velikih efekata, posebno stvaranje nekakvih kultova kao sto je to slucaj u tradicionalnim crkvama, gde se na jedan idolopoklonicki nacin klanja i vrsi posebna sluzba Bozanskim licima, pa cak i andjelima i ljudima.

Sustina je ta, da i Bog Otac i Isus Hriistos i Duh Sveti cine jednog Boga, ali to ne dopusta da velicamo jednu licnost u odnosu na drugu i da imamo kultno idolopoklonicki odnos, vec da u saradnji sa Bogom izgradimo sebe za carstvo nebesko, gde se u tom pogledu slavi Bog kao takav, ne samo recima, vec i delima i licnim zivotom.


Kakav izbalansiran odnos Adventista kada je reč o Svetom Duhu? o čemu ti pričaš.
Aha pažnju obraćate na različite funkcije ili uloge Elohima (mnoštvo Bogova iz jednine u množini) a o čemu se tu radi? Gde u tvojoj Bibliji piše Bogovi imaju različite uloge.

Ja kad ne znam onda pitam.

A pitam te:
Ko Adventistima dao nalog da se ne obožava Bog Sveti Duh ali da se obožava Bog Sin?
Plaše li se Adventisti da ako obožavaju i Boga Svetog Duha pored Boga Isusa onda čine idolopoklonstvo jel to, to?

[/QUOTE]Sustina je ta, da i Bog Otac i Isus Hriistos i Duh Sveti cine jednog Boga, ali to ne dopusta da velicamo jednu licnost u odnosu na drugu i da imamo kultno idolopoklonicki odnos,[/QUOTE]

Aha a gde u Adventističku Bibliju piše da Bog Otac i Isus Hristos i Duh Sveti (da se primetiti da sada više nije Bog Sveti Duh) čine jednog Boga? Imaš taj stih ili se to ne bazira na Biblijsko učenje?

Po kojoj uredbi ne obožavate jednu ličnost u odnosu na drugu ličnost a ovde pišeš kako su Apostoli obožavali Isus? šta Adventisti su ispravniji i od Apostola?

Ja kad ne znam onda pitam, a pitam dok mi neko ne odgovori,
Pitanje glasi:


Da li Adventisti obožavaju Boga Oca kao jednu od ličnosti mnoštva iz jednine ili ne?
 
Natrag
Top