Sotonin Stab za Dezinformacije

Sta je cilj Staba za dezinformacije

  • Da iskreno i tacno pokaze ljudima koja je religija u pravu

    Votes: 1 14,3%
  • Da iskreno i tacno objasni ljudima ko je Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Da iskoristi ljude za svoje ciljeve,da ostave Boga i religiju

    Votes: 6 85,7%

  • Total voters
    7
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dobro jutro brate Rise,
Da li ti je poznato da ime Jehova nije ni postojalo sve do 14 veka n.e.?
Ako ste zeleli da imate originalno ime YHWH zasto Ga niste zadrzali. A sto se tice izgovora ni Jevreji Ga ne izgovaraju jer se plase da ga pogresno ne isgovore. Vidis da su Jevreji bolji Jehovini svedoci od vas.



Ja samo razotkrivam sotonine lazi i sotonske pokrete koji truju izvorno hriscanstvo.

To je dobro ako si uspeo, ali ja mislim da ga niko vise nije otrovao do Rasla i Rutherforda.
Da li si i njih optkrio u tom stabu?
[/QUOTE]

Jehova Bog Otac oduvek je postojao i postojace.
Njegovo sveto ime takodje.
Tama srednjeg veka je prosla,ali i tada se znalo za njegovo ime.
U svakom slucaju zaklela se zemlja raju da se svake tajne saznaju
Sotona nije jaci od Jehove Boga pa da vecno krije osnovne Biblijske istine.
Sad vec i vrapci na granama znaju da se Bog Otac zove Jehova i da ce unistiti celokupan sotonin stab za dezinformacije i manipulacije koji se trudio da mu izbaci ime.
Carls Rasel je medju prvima koji je vratio Jehovino ime tamo gde treba da bude i javno ga slavio i hvalio.,a ti gledaj sta ces i tvoji sto skrivate Bozje ime .
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Svemoguci Jehova Bog Otac je zivo bice koje oduvek postoji,koji nema pocetka niti kraja i koji nikada nije umro_On je taj koji daje zivot svima drugima,pa i svom sinu Isusu.

Veoma mi je zao Rise, ali suprotstavljas ce Bozioj reci koja nendvosmisleno tvrdi da Hristos postoji od vecnih vremena. Zatr ti u to ne verujes?

Kao takva osoba ,njemu ne treba nikakva zena,nit je on zensko,nit je feminista.

Rise nemoj izvoditi segu sa Bogom. Ko je rekao da je on musko ili zensko?

Sto se proricanja tice ,to su objave koje su zapisane u Bibliji,tako da svi koji objavljuju te poruke iz Biblije jesu bozji proroci i prorocice.[/QUOTE]

I to ti je pogresno. Zasto se neprestanio suprotstavalja Bibliji?
Molim te citaj ovo pazljivo: "I On je dao jedne apostole, a jeden proroke, a jedene evandjeliste, a jedne pastire i uciteklje." Efescima 4,11.

Ajde Rise objasni nam ko od ovih ima koju duznost: Jesu li pastiri proroci? Nisu! Jesu li ucitelji proroci, Nisu! Jesu li evendjelisti proroci? NIsu!

Apostoli su vodili Crkvu i objavljivali istinu svetu.
Proroke bira Bog da objavljjuju Njegovu volju.
Evndjelisti su nosili evandjelje koje je sila Bozija.
Pastiri vode brigu o vernicima i o njihovom duhonom stanju.
A ucutelji istrazuju Pismo, uce vernike i one koji traze istinu.


Bog je izjavio: "Cijte sada rec moju,prorok kada je bedju vama; Ja cu mu mu se Gospod javljati u utvari i govori}u s njim u snu." 4. Mojsijeva 12,6.
"I Gospod, Gospod ne cini nista ne otkrivsi tajne svoje slugama svojim prorocima." Amos 3,7.

To je jedno od obelazja Crkve d aima u svojoj sredini i dar duha prorostva. "Da nemate nedostatak ni u jednome dartu." (1. Korincsanima 1, 3-8)

"Prorokom izvede Bog Izrailja iz Misira i prorokom ga cuva." Osija 12, 14.


Ali da jednu versku organizaciju predvodi zena ,a ma to bi bila ogromna sramota.
Da je Isus hteo ,on je mogao da uzme 12 zena da mu budu apostolke,ili barem jednu,a on je uzeo svih 12 muskaraca, a vas predvodi jedna mrtva baba,Elen Vajt.[/QUOTE]

Rise, zasto se neprestano suprotstavljas Bibliji? Zar ti nikad nisi citao ili znao da se u Bibliji spominju PROROCI I PROROCICE?

Evo ti dokazi:

1, "I Marija prorocica..." 2, Mojsijeva 15,20.
2. "A u to vreme Devora prorocica..." Sudije 4,4.
3. "Otidose prorocici Oldi "i ona prenosi poruku od Boga. 2. carevima 22,14.
4. "Nadija prorocica." nemija 6,14.
5. " A bjese Ana prorocica... sluzase Bogu postom i molitvom dan i noc."
Luka 2,36-

Ana je prepoznala Hrista i hvalaila Boga, a prvosvesrtenik i niti ijedan od svestenika nisu.

Sada Ris razmisli dobro, da li se tvoja gornja izjava slaze sa Biblijom ili je suprotna njoj?

Zapamti da uloga prorok nikad nije bila da uzme upravnu ulogu u Crkvi. Oni prenose Bozije poroke Crkvi.

Nego, Riose promenio si temu.A ona je Hrtonologija jehovinih svedoka.
Pa da nastavimo:

1918 "Tako sa poverenjem mozemo ocekivati da ce godina 1925 biti obelezena povratkom Avrama, Isaka, Jakova i vernih ostalih proroka, posebno onih koji su imenovani u Jevrejima 11. poglavlju.” (Millions Now Living Will Never Die, p. 89)

I sta bi, ne ustase patrijarsi ni proroci 1925. godine?
Da li je istina d amiloni koji su tada ziveli nikad nisu umrli?

1920 ' Mi mozemo biti svedoci u povratku vernih ljudi u Izrailju iz mrtvih, koji ce vaskrsnuti godine 1925.” (Millions Now Living Will Never Die, 1920, p. 88)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Dragi moj cika Miko,

Da je Isus zaista pravi i istiniti Bog Svemoguci,zar ne bi trebalo u celom Novom zavetu da pise Bog Isus na stotinu mesta,bas kao sto pise Bog Jehova u starom zavetu na preko 7000 mesta?

Na kolko mesta u Novom zavetu su procitao BOG ISUS HRIST???? ,navedi mi ih citatom,ako znas i ako ih ima,pa se pitaj zasto nema???
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Rise, kad znas da lupis da u Bibliji 7000 puta spominje se ime YHWH, (a ja jos nisam nasao nijedno) zasto nam jednom ne objasnis na osnovu cega ste ustanovili DA JE SVAKI DAN STVARANJA TRAJAO 7000 GODINA?????
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Toma reče "GOSPOD MOJ I BOG MOJ"

I još:

VERNI SE POKLANJAJU BOGU ISUSU KOJI JE PRIMIO SILU I SLAVU I CARSTVO SVOJIM VASKRSENJEM I VAZNESENJEM

" dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
Govoreći: hvalimo te, Gospode Bože svedržitelju, koji jesi, i bješe, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

Vidjeh u utvarama noćnijem, i gle, kao sin čovječji iđaše s oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred njim.
I dade mu se vlast i slava i carstvo da mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je njegova vlast vječna, koja neće proći, i carstvo se njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 18 )

" pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji" ( Matej 28. 18 )

ISUS JE VEČNI BOG KOJI ĆE PONOVO DOĆI

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 8 )


"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 - 31 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Toma reče "GOSPOD MOJ I BOG MOJ"

I još:

VERNI SE POKLANJAJU BOGU ISUSU KOJI JE PRIMIO SILU I SLAVU I CARSTVO SVOJIM VASKRSENJEM I VAZNESENJEM

" dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
Govoreći: hvalimo te, Gospode Bože svedržitelju, koji jesi, i bješe, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

Vidjeh u utvarama noćnijem, i gle, kao sin čovječji iđaše s oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred njim.
I dade mu se vlast i slava i carstvo da mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je njegova vlast vječna, koja neće proći, i carstvo se njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 18 )

" pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji" ( Matej 28. 18 )

ISUS JE VEČNI BOG KOJI ĆE PONOVO DOĆI

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 8 )


"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 - 31 )
Laodikejac,
pobrkao si loncice,
Pitanje je bilo gde pise zajedno Bog ISUS ???

Rise, kad znas da lupis da u Bibliji 7000 puta spominje se ime YHWH, (a ja jos nisam nasao nijedno) zasto nam jednom ne objasnis na osnovu cega ste ustanovili DA JE SVAKI DAN STVARANJA TRAJAO 7000 GODINA?????

Jehovin dan moze da traje i 1000 godina i 7000 godina i 7.000000 godina zavisi od njega samoga sta je uzeo kao meru za racunanje vremena.
A naravno za meru od 7000 godina imas u Jevrejima 4 glave
4 Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
5 I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
6 Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
7 Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: Danas ako glas Njegov čujete, ne budite drvenastih srca.
8 Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom.
9 Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem.
10 Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
11 Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Kolko po tebi traje taj 7 Bozji dan pocinka? Jel isto 24 sata???
Jel Bog svaki sedmi dan odmara???
Dakle taj Bozji SEDMI DAN pocinka jos uvek traje i treba da se potrudimo da udjemo u njega....pre nego se rasrdi i izazove veliku nevolju medju ljudima...
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je problem JS, što ne sagledavaju ceo kontekst, i ne upoređuju tekstove, prilikom čega istina postaje kristalno jasna.

Ovo što sam priložio su uporedni tekstovi koji potvrđuju da je Isus Bog.

I još:

VERNI SE POKLANJAJU BOGU ISUSU KOJI JE PRIMIO SILU I SLAVU I CARSTVO SVOJIM VASKRSENJEM I VAZNESENJEM

" dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
Govoreći: hvalimo te, Gospode Bože svedržitelju, koji jesi, i bješe, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

"Vidjeh u utvarama noćnijem, i gle, kao sin čovječji iđaše s oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred njim.
I dade mu se vlast i slava i carstvo da mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je njegova vlast vječna, koja neće proći, i carstvo se njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 18 )

" pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji"
( Matej 28. 18 )

ISUS JE VEČNI BOG KOJI ĆE PONOVO DOĆI

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 8 )

"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom"
( Matej 24. 30 - 31 )

Ovde se jasno vide sledeće naznake:

- BOG JE PRIMIO SILU I CARUJE
- ISUS JE PRIMIO TO ISTO

----------------------
- BOG SVEDRŽITELJ ĆE DOĆI
- ISUS ĆE DOĆI U SLAVI
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jehovin dan moze da traje i 1000 godina i 7000 godina i 7.000000 godina zavisi od njega samoga sta je uzeo kao meru za racunanje vremena.
A naravno za meru od 7000 godina imas u Jevrejima 4 glave
4 Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
5 I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
6 Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
7 Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: Danas ako glas Njegov čujete, ne budite drvenastih srca.
8 Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom.
9 Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem.
10 Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
11 Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Kolko po tebi traje taj 7 Bozji dan pocinka? Jel isto 24 sata???
Jel Bog svaki sedmi dan odmara???
Dakle taj Bozji SEDMI DAN pocinka jos uvek traje i treba da se potrudimo da udjemo u njega....pre nego se rasrdi i izazove veliku nevolju medju ljudima...

Znači da Matuzalem nije živio ni 1 dan.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To je problem JS, što ne sagledavaju ceo kontekst, i ne upoređuju tekstove, prilikom čega istina postaje kristalno jasna.

Ovo što sam priložio su uporedni tekstovi koji potvrđuju da je Isus Bog.

I još:

VERNI SE POKLANJAJU BOGU ISUSU KOJI JE PRIMIO SILU I SLAVU I CARSTVO SVOJIM VASKRSENJEM I VAZNESENJEM

" dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
Govoreći: hvalimo te, Gospode Bože svedržitelju, koji jesi, i bješe, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

"Vidjeh u utvarama noćnijem, i gle, kao sin čovječji iđaše s oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred njim.

I dade mu se vlast i slava i carstvo da mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je njegova vlast vječna, koja neće proći, i carstvo se njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 18 )

" pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji"
( Matej 28. 18 )

ISUS JE VEČNI BOG KOJI ĆE PONOVO DOĆI

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 8 )

"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom"
( Matej 24. 30 - 31 )

Ovde se jasno vide sledeće naznake:

- BOG JE PRIMIO SILU I CARUJE
- ISUS JE PRIMIO TO ISTO

----------------------
- BOG SVEDRŽITELJ ĆE DOĆI
- ISUS ĆE DOĆI U SLAVI

Eto tipican primer kako ti spamujes teme.
Pitao sam te gde pise zajedno Bog Isus,ili Isus Bog,i nisam dobio odgovor...,zapitaj se zasto toga nema nigde u Bibliji????
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jel ti znaš šta je kontekst i uporedno proučavanje?

U starom zavetu Bog se obraća sinu i kaže "A SINU, PRESTO JE TVOJ BOŽE VAVEK VEKA...U POČETKU TI SI OSNOVAO ZEMLJU, I ONA JE DELO RUKU TVOJIH..."

Toma kaže u trenutku kada je video vaskrslog Isusa "GOSPOD MOJ I BG MOJ"

VERNI SE POKLANJAJU BOGU ISUSU KOJI JE PRIMIO SILU I SLAVU I CARSTVO SVOJIM VASKRSENJEM I VAZNESENJEM


" dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu
Govoreći: hvalimo te, Gospode Bože svedržitelju, koji jesi, i bješe, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

"Vidjeh u utvarama noćnijem, i gle, kao sin čovječji iđaše s oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred njim.
I dade mu se vlast i slava i carstvo da mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je njegova vlast vječna, koja neće proći, i carstvo se njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 18 )

" pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji" ( Matej 28. 18 )

ISUS JE VEČNI BOG KOJI ĆE PONOVO DOĆI

"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 8 )

"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 - 31 )

Ovde se jasno vide sledeće naznake:

- BOG JE PRIMIO SILU I CARUJE
- ISUS JE PRIMIO TO ISTO
----------------------
- BOG SVEDRŽITELJ ĆE DOĆI
- ISUS ĆE DOĆI U SLAVI
 
Natrag
Top