Sotonin Stab za Dezinformacije

Sta je cilj Staba za dezinformacije

  • Da iskreno i tacno pokaze ljudima koja je religija u pravu

    Votes: 1 14,3%
  • Da iskreno i tacno objasni ljudima ko je Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Da iskoristi ljude za svoje ciljeve,da ostave Boga i religiju

    Votes: 6 85,7%

  • Total voters
    7
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"HVALIMO TE BOZE STO SI PRIMIO SILU SVOJU VELIKU I CARUJE"

Odnosi se na Isusa, jer je on primio silu prilikom odlaska na nebo.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
"HVALIMO TE BOZE STO SI PRIMIO SILU SVOJU VELIKU I CARUJE"

Odnosi se na Isusa, jer je on primio silu prilikom odlaska na nebo.
očita je tvoja beganija od TEO problema u kojima si
zato jer NISI ISTINIT

da JESI - onda biš svaku svoju tvrdnju mogo i sa masom
istoznačnih stihova dokazati i pokazati

A OČITO JE - TO NE MOŽEŠ
jer NISI ISTINIT
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Piramida, imaš jednu ružnu osobinu da iznosiš ne istine protiv drugih.

"I dvadeset i četiri starešine koje seđahu pred Bogom na prestolima svojim, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu.

Govoreći: Hvalimo Te, Gospode Bože Svedržitelju, koji jesi, i beše, i bićeš, što si primio silu svoju veliku, i caruješ" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

"I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti" ( Danilo 7. 13 )
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO je BOG
Kome se SIN klanja?
___________________________
SIN G Yehošua kaže KOME se klanja kao BOGU
i SAM svojim primjerom pokazuje KOME se treba Jedinome
klanjati KAO BOGU Jedinome

============================================

MATEJ 4,10

Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je:

Gospodinu, BOGU SVOM SE KLANJAJ i njemu jedinom služi!
________________________________


MATEJ 26,39

I ode malo dalje, PADE NIČICE MOLEĆI: "OČE MOJ! Ako je moguće,

neka me mimoiđe ova čaša. Ali ne kako ja hoću, nego kako hoćeš ti.

_______________________________


LUKA 4,8

Isus mu odgovori: "Pisano je:

KLANJAJ SE GOSPODINU, BOGU svomu, i njemu jedinomu služi!
________________________________


IVAN 4,21

A Isus joj reče: "Vjeruj mi, ženo, dolazi čas kad se nećete

KLANJATI OCU ni na ovoj gori ni u Jeruzalemu.
-----------------------------------------------------


IVAN 4,23

Ali dolazi čas - sada je! - kad će se ISTINSKI KLANJATELJI KLANJATI OCU

u duhu i istini jer TAKVE UPRAVO KLANJATELJE TRAŽI OTAC.
___________________________________


IVAN 4,24

BOG JE DUH I KOJI SE NJEMU KLANJAJU,

U DUHU I ISTINI TREBA DA SE KLANJAJU.

--------------------------------------------------------------
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji nalazimo primere - gde su se ljudi poklanjali anđelima, i ovi su to negodovali, govoreći da se Bogu treba klanjati.

Jedan od tih primera pronalazimo u optkrivenju, gde se Jovan poklanja anđelu, i ovaj to negoduje.

"I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva" ( otkrivenje 19. 10 )

Za razliku od toga - u jevanđeljima ima primera gde se ljudi klanjaju Isusu, i ovaj to odobrava.

"Ču Isus da ga istjeraše napolje; i našavši ga reče mu: vjeruješ li ti sina Božijega?
On odgovori i reče: a ko je, Gospode, da ga vjerujem?
A Isus mu reče: i vidio si ga, i koji govori s tobom on je.
A on reče: vjerujem, Gospode! I pokloni mu se.

I reče Isus: ja dođoh na sud na ovaj svijet, da vide koji ne vide, i koji vide da postanu slijepi" ( Jovan 9. 35 - 39 )

U tom smislu, Isus jeste upućivao na klanjanje Bogu, ali nije izuzimao sebe kao onoga koji je jednak Bogu Ocu, i kome pripada sva slava kao i Ocu, a dokaz za to pronalazimo u njegovim rečima: "Da svi poštuju sina kao što oca poštuju.
Ko ne poštuje sina ne poštuje oca koji ga je poslao" ( Jovan 5. 23 )

Što se tiče Isusovog kušanja u pustinji, Isus jeste upućivao da se Bogu treba poklanjati i služiti, ali je izrekao još jednu bitnu stvar, kojom je pokazao sotoni da da je on sam Bog, rekavši "NE KUŠAJ GOSPODA BOGA SVOJEGA"

U kontekstu kušanja u pustinji, sotona je kušao Hrista, što znači - da je Isus ovim rečima upućivao na sebe samoga kao Boga.

U pogledu Isusove molitve u Gecimaniji, Isus se jeste molio Ocu, ali kao čovek koji je u ljudskom telu zavisio od Boga i njegove sile.
Isus se izjednačio sa ljudima, i imao je iste ljudske potrebe, i njegov opstanak i život u telu su zavisili od Boga.
To je primer poniznosti koji je dao ljudima, da oslanjajući se potpuno na Boga, mogu biti pobednici u velikoj borbi sa grehom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U bibliji nalazimo primere - gde su se ljudi poklanjali anđelima, i ovi su to negodovali, govoreći da se Bogu treba klanjati.

Jedan od tih primera pronalazimo u optkrivenju, gde se Jovan poklanja anđelu, i ovaj to negoduje.

"I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva" ( otkrivenje 19. 10 )

Za razliku od toga - u jevanđeljima ima primera gde se ljudi klanjaju Isusu, i ovaj to odobrava.

"Ču Isus da ga istjeraše napolje; i našavši ga reče mu: vjeruješ li ti sina Božijega?
On odgovori i reče: a ko je, Gospode, da ga vjerujem?
A Isus mu reče: i vidio si ga, i koji govori s tobom on je.
A on reče: vjerujem, Gospode! I pokloni mu se.

I reče Isus: ja dođoh na sud na ovaj svijet, da vide koji ne vide, i koji vide da postanu slijepi" ( Jovan 9. 35 - 39 )

U tom smislu, Isus jeste upućivao na klanjanje Bogu, ali nije izuzimao sebe kao onoga koji je jednak Bogu Ocu, i kome pripada sva slava kao i Ocu, a dokaz za to pronalazimo u njegovim rečima: "Da svi poštuju sina kao što oca poštuju.
Ko ne poštuje sina ne poštuje oca koji ga je poslao" ( Jovan 5. 23 )

Što se tiče Isusovog kušanja u pustinji, Isus jeste upućivao da se Bogu treba poklanjati i služiti, ali je izrekao još jednu bitnu stvar, kojom je pokazao sotoni da da je on sam Bog, rekavši "NE KUŠAJ GOSPODA BOGA SVOJEGA"

U kontekstu kušanja u pustinji, sotona je kušao Hrista, što znači - da je Isus ovim rečima upućivao na sebe samoga kao Boga.

U pogledu Isusove molitve u Gecimaniji, Isus se jeste molio Ocu, ali kao čovek koji je u ljudskom telu zavisio od Boga i njegove sile.
Isus se izjednačio sa ljudima, i imao je iste ljudske potrebe, i njegov opstanak i život u telu su zavisili od Boga.
To je primer poniznosti koji je dao ljudima, da oslanjajući se potpuno na Boga, mogu biti pobednici u velikoj borbi sa grehom.

Ti Laodikejac i mnogi drugi zaboravljate da Sotona ima vlast nad ovim svetom bas kao sto je i receno u kusnji u pustinji u Luki 4:5-8
5 I izvedavši Ga đavo na goru visoku pokaza Mu sva carstva ovog sveta u trenuću oka,
6 I reče Mu đavo: Tebi ću dati svu vlast ovu i slavu njihovu, jer je meni predana, i kome ja hoću daću je;
7 Ti, dakle, ako se pokloniš preda mnom biće sve tvoje,
8 I odgovarajući Isus reče mu: Idi od mene, sotono; u pismu stoji: Poklanjaj se Gospodu Bogu svom, i Njemu jedinom služi.
Nesto slicno se vidi i u knjizi o Jobu kad je jehova Bog dozvolio Sotoni da iskusava ceo svet pa i Jova.
Ali pravi hriscani nisu od ovog sveta i znaju da se Bog Otac zove Jehova,i da je to Bog Otac kojem se molio i sam sin bozji,Isus Hrist.
Da se mozda isus nije molio samome sebi???
Eto sta sve cini sotonin stab za dezinformacije .
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
i znaju da se Bog Otac zove Jehova

Magija imena, a Avram nije znao da se zove Jahve ili Jehova.

Ko zna Boga zna ga po karakteru jer ime znači karakter, a ne slova.

i da je to Bog Otac kojem se molio i sam sin bozji,Isus Hrist.

A kome se molio Stefan?

Eto sta sve cini sotonin stab za dezinformacije

Čini ovo da stvorenje može da spasi stvorenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Magija imena, a Avram nije znao da se zove Jahve ili Jehova.

Ko zna Boga zna ga po karakteru jer ime znači karakter, a ne slova.



A kome se molio Stefan?



Čini ovo da stvorenje može da spasi stvorenje.

Nema tu nikakve magije sem necjeg nerazumevanja.
Hajde kad si se vec dohvatio Avrama da nije znao kako se Bog zove,sta pise u 1.Moj 13:4?
4 Do mesta, gde pre beše načinio žrtvenik; i onde prizva Avram ime Gospodnje. DK
Cije je ime Avram prizvao,kako se zove to ime?
Sta mislis koja rec stoji na hebrejskom umesto reci Gospod iz gornjeg stiha???
pogledaj i hebrejski zapis
WTT Genesis 13:4 אֶל־מְקוֹם֙ הַמִּזְבֵּ֔חַ אֲשֶׁר־עָ֥שָׂה שָׁ֖ם בָּרִאשֹׁנָ֑ה וַיִּקְרָ֥א שָׁ֛ם אַבְרָ֖ם בְּשֵׁ֥ם יְהוָֽה׃
(Gen. 13:4 WTT)
4:до места где је био олтар који је раније подигао. Тамо је Аврам призивао Јеховино име. (NW)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, Isus kao čovek stvorenje od Boga je bio u potpunoj zavisnosti od Oca, izjednačen sa nama.
Ali i kao takav, on je imao Božansku vlast.
Ljudi su ga zvali GOSPODE, KLANJALI MU SE, TOMA GA JE NAZVAO BOG..itd.
 
Natrag
Top