Sastavi za osnovnu i srednju školu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruka
2
Lik Cica Goria

...ako bi neko mogao da mi pomogne da napisem sastav na temu "Lik Evgenija Onjegina" ili "Lik Cica Goria" iz istoimenih dela...unapred bih vam bio zahvalan ako biste mogli da mi pomognete posto imam pismeni u petak, a slabo mi idu teme iz gradiva a i treba mi dobra ocena da bih prosao dalje (npr. 3)... :D
 
Član
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruka
2
...ako bi neko mogao da mi pomogne da napisem sastav na temu "Lik Evgenija Onjegina" ili "Lik Cica Goria" iz istoimenih dela...unapred bih vam bio zahvalan ako biste mogli da mi pomognete posto imam pismeni u petak, a slabo mi idu teme iz gradiva a i treba mi dobra ocena da bih prosao dalje (npr. 3)... :D
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Moze, originalan rad 10e po jednoj strani A4 formata, pa ko voli nek izvoli... Kontakt na pp.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
...ako bi neko mogao da mi pomogne da napisem sastav na temu "Lik Evgenija Onjegina" ili "Lik Cica Goria" iz istoimenih dela...unapred bih vam bio zahvalan ako biste mogli da mi pomognete posto imam pismeni u petak, a slabo mi idu teme iz gradiva a i treba mi dobra ocena da bih prosao dalje (npr. 3)... :D
Eto, a samo da si se malo potrudio, i "pročešljao" forum, našao bi šta ti treba! Pogledaj u forumu biblioteka, podforum školski udžbenici, "lektira-brdo prepričanih knjiga za sve školske uzraste.
P.S. Ovo radim samo zato što si napisao da imaš pismeni u petak,jer ovde se apsolutno svi sete da im nešto treba jedan dan (ili noć) pred pismeni...
Ne bih da pametujem, ovo je samo savet. Knjige se ne čitaju zbog ocene, već zbog zadovoljstva, novih saznanja i opšte kulture...
 
Član
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruka
1
e imal neko sastav lepota moje domovine pls ako neko ima nek mi kaze jel ja pojma nemam pls . unapred hvala:)
 
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
1
Romeo i Julija

Izvinite jel mozete do sutra do 15:00 h. Da napisete neki lep sastav na temu Romeo i Julija, a da se u sastavu tj. u uvodu prica o Viljemu Sekspiru ne opsirno. Hvala u napred...
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Ime Vilijama Šekspira i priča o Romeu i Juliji nepotpuno je jedno bez drugoga.Vjerovatno da nema osobe koja nije pročitala, ili barem čula, za njihovu nesretnu ljubav. Prema istorijskim dokumentima, Šekspir je ovu predivnu romansu napisao kada je bio u najdubljim finansijskim problemima, i čini mi se da je tačno da samo najveća muka može čovjeka natjerati da napiše ovaku predivnu priču.

Šekspir je priču o ovoj tragičnoj ljubavi pisao u doba najvećeg procvata renesanse, sredinom XV vijeka, i s stoga ne čudi sva ta blistavost i raskoš njegovih opisa, kojim je, na prvi izgled lako-a ipak tako uvjerljivo dočarao mjesto radnje Veronu.

Romeo Monteki i Julija Kapulite glavni su likovi ove drame, a njihova ljubav i neprijateljstvo među njihovim porodicama koje se prenosi s generacije na generaciju su glavni pokretači radnje. Najupečatljivi su načini na koje su okončali svoje živote, i vjerovatno je to razlog što je je ovo i 400 godina nakon smrti njihovog stvaraoca jedna od najčitanijih knjiga do danas.
Treba imati u vidu da se radi o vrlo mladim osobama, Romeo je imao svega 17 godina, a Julija 14, i ne treba da čude neke stvari koji su činili ili odluke koje su donijeli. Još kad cijelu priču postavimo u njezin vremenski kontest: revolucije, ratovi i bolest koje su harale Evropom u Srednjem vijeku, mislim da nema osobe koju ne prođu trnci dok čita ovu knjigu.
Šta reći za na kraju; Romeo je popio otrov, Julija se ubila nožem, sukobljene porodice prave dogovor o miru, a njihova nesretna nedozvoljena ljubav je i u XXl vijeku sinonim za sve nesretne i tragične ljubavi!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top