Sastavi za osnovnu i srednju školu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
A jel' možeš ti da postaviš zahtev tamo gde mu je mesto, a to je tema SASTAVI ZA OSNOVNU I SREDNJU ŠKOLU?
Em ti je teško da čitaš i pišeš o jednom od najznačajnijih dela svetske književnosti, em ni zahtev ne možeš da postaviš gde treba. A između ostalog, postavili smo gomile prepričanih lektira, i teško je čak i to da se potraži.
Strašno! Ali strašno!

Evo, pa se malo potrudi:
http://serbianforum.org/maternji-jezik/81621-romeo-i-julija-vilijem-sekspir-prepricano-delo.html
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
1
Treba mi hitno sastav na temu "Motivi ljubavi i mrznje u Sekspirovom delu Romeo i Julija"!
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Molim vas,ljudi! Prije nego što napišete molbu za sastav, prvo malo razgledajte forum, a da ne spominjem da u podtemi

http://serbianforum.org/maternji-jezik/87745-pismeni-zadaci-i-sastavi.html


imate već nekoliko sastava, a što je simptomatično, većina vas traži sastav na istu temu!

E, ovako - ja zaista ne mogu da razumijem vas, mlade ljude, koji em što se neće potruditi da nešto nađu, a drugo, žalosti me činjenica da vas književnost sve manje privlači i da bi radije satima igrali neku glupu igricu, nego sjeli i pročitali neku knjigu!

Zar vama još nije jasno da ćete danas-sutra razgovarati s nekim o nekom književnom djelu, kojeg su svi pročitali osim vas, a vi ćete ispasti totalno nepismeni.

Nije meni mrsko da sjednem i sastavim nekome rad, i to sam i činio, ali vama se očigledno ne ide " težim putem " , nego za sve tražite prečice! Samo me zanima do kada tako planirate u životu?! Pogotovu me iznervira slučaj tipa " treba mi za sutra " ! Pa gdje si bio sedam dana!?

Toliko od mene na temu - ja ću i dalje da odgovaram na neke molbe za sastav, ali samo one koji još nisu napisani, i koji su postavljeni na temama koje su za to predviđene, dakle, ovdje, ili " zahtjevi za osnovnu školu".

P.S: posebno me iznervirao neki klinac koji molbe za sastave traže na knjigama, i boga pitaj gdje sve!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
I još "Romeo i Julija"??? Pa da vam je tema "misli nekog mudraca iz Avganistana", pa da se čovek i zamisli, ali gde nađoste da pitate za Šekspira, ako o njemu i njegovim delima nema ništa-o kome ima???
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
e imal neko sastav lepota moje domovine pls ako neko ima nek mi kaze jel ja pojma nemam pls . unapred hvala:)

Lepota moje domovine

Tih lepota sigurno ima ali ih ja još nisam uočio, mada baš se trudim!
Opet nisam sigurno da je ono, što je meni lepo lepo i Vama draga nastavnice!
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
45
e ima neko sastav iz osnovnu skolu na temu plava zvezda kao cilj u zivotu i tako to
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
1
Texy

Molim vas ima li neko sastav na temu ZEMLJA JE NASA MATI,treba mi hitno!!!!:vorred:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top