Samo Religijske zanimljivosti

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne, on nije odbacio Reč Božiju, nego tumačenje Reči. On je odbacio Sola Scriptura, a to je sasvim druga stvar.

To može svako svakome reći, imam dosta kopiranih komentara Mire i jasno obaranje njegovih navoda BIblijom.


mire000 said:

Dakle, nisu svi pobijeni zaista losi, nego je Bog jednostavno podvukao crtu i rekao "dosta je bilo", radi buducnosti svih na zemlji!

---------------------------------------

Vezano za Potop, dakle neistina. Bog kaže da su pretpotopnim ljudima svagda bile samo zle misli.

A Mire kaže da nisu bili svi loši.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To može svako svakome reći, imam dosta kopiranih komentara Mire i jasno obaranje njegovih navoda BIblijom.


mire000 said:

Dakle, nisu svi pobijeni zaista losi, nego je Bog jednostavno podvukao crtu i rekao "dosta je bilo", radi buducnosti svih na zemlji!

---------------------------------------

Vezano za Potop, dakle neistina. Bog kaže da su pretpotopnim ljudima svagda bile samo zle misli.

A Mire kaže da nisu bili svi loši.

Mda, obaranje njegovih argumenata. Problem je u različitom gledanju na Bibliju, tj različitom tumačenju iste. različitom prilaženju tekstu. Cirkularna logika, nedokazivo se ne može dpkazati. Ako je premisa pogrešna, onda je i argument pogrešan.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mda, obaranje njegovih argumenata.

Pa jeste obaranje, Biblija jasno govori drugačije.

Problem je u različitom gledanju na Bibliju,

A to znači da neko tumači pogrešno, a neko ispravno.

Cirkularna logika, nedokazivo se ne može dpkazati.

Može se laž oboriti. Ova tvoja priča nema smisla, svi su u pravu i nisu u pravu.

Ako je premisa pogrešna, onda je i argument pogrešan.

Budi malo konkretniji, pa arg. može biti pogrešan, ali kod onog ko želi da dokaže neistinu.

Ti kao da nisi čitao NZ, a ja vjerujem da jesi, pa cijeli NZ je rasprava i ko kaže da ne može nešto da se ospori.

Šta je Isus svo vrijeme radio? Osporavao nauku fariseja.

Što se tiče teme MOjsije je navjerovatno mucao, eto jedna zanimljivost.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da on želi moj Tripo čisto jevanđelje koje objavljuje Adventizam, on bi ga prihvatio.
On se protivi Adventističkom učenju kao takvom, a meni kao nekom koji navodno nisam u saglasnosti sa tim učenjem.

Dakle, on sam odvaja ono što pišem od Adventizma.

Pa zašto onda ne prihvati Adventizam i učenje te crkve, bez onoga što ja iznosim, a kao da ja tobože propovedam nešto drugo osim toga Adventističkog učenja.

Ali Mire ne želi.

Kao što reče jednom Marko "ne treba bacati bisere pred svinje" pa ću i ja prestati da iznosim svedočanstva te vrste i diskutovati samo na osnovu biblije, jer ljudi ne razumeju Božje puteve i njegovo delovanje u ovom vremenu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da on želi moj Tripo čisto jevanđelje koje objavljuje Adventizam, on bi ga prihvatio.
On se protivi Adventističkom učenju kao takvom, a meni kao nekom koji navodno nisam u saglasnosti sa tim učenjem.

Oni ne mogu da vide Boga od raznih predmeta, jer im je lakše da gledaju u predmet koji ih neće ukoriti za grijeh nego u Boga tj. karakter koji će ih ukoriti za grijeh.

Pa zašto onda ne prihvati Adventizam i učenje te crkve, bez onoga što ja iznosim, a kao da ja tobože propovedam nešto drugo osim toga Adventističkog učenja.

Sve osim onog iz fudbala.

Ali Mire ne želi.

Mire je sve formalno držao, zato je i napustio adventizam nije shvatio smisao subote, ne jedenja svinjetine itd.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
mire000 said:

Dakle, nisu svi pobijeni zaista losi, nego je Bog jednostavno podvukao crtu i rekao "dosta je bilo", radi buducnosti svih na zemlji!

---------------------------------------

Vezano za Potop, dakle neistina. Bog kaže da su pretpotopnim ljudima svagda bile samo zle misli.

A Mire kaže da nisu bili svi loši.

Kao prvo, molim te da moje reci ne izvlacis van konteksta i postavljas na temi koja s tim nema veze.

Ja sam ovde pricao o slucaju, kada je Bog naredio da se ceo jedan narod eliminise, da ih sve ostave nesahranjene, a jednog coveka da propisno sahrane, jer (kako kaze tekst) : "nadje Bog nesto dobra na njemu"!

Na to sam mislio kad sam rekao da "nisu svi pobijeni bili toliko losi"!

A ovo se primenjuje kako na pretpotopne ljude tako i na ostale kasnije pobijene ljude - zene i nevinu decu, koja nisu nista zgresila i imala bi mogucnost sama odabrati da im je bilo prepusteno pravo odluke.

Ali nije!

Bog ih je pobio sve, zato da bi zastitio buducnost planete u globalu, jer bi svi na planeti postali zli i iskvareni da se taj trend nastavio..

Avram znajuci da Bog tako radi (da gleda kvantitet pravde i nepravde u jednom gradu - kad donosi odluku o globalnom sudu) pita Boga "koliko pravednika treba da bude tom u gradu da bi ih postedeo"?

Postoje i nevini stradalnici ili "koleteralna steta". I Bog vrlo cesto ubija i pravedne sa nepravednim, zato Avram i nastupa tako..

Zbog toga Hristos propoveda mrtvim ljudima u hadu (ljudima koji su ziveli u SZ), jer nisu bas svi imali prilike da upoznaju Boga i donesu odluku...

Neki iz neznanja neki zbog slabosti, ne prihvatise Hrista..

Ti kazes da mrtvi nikako nemaju sansu za spasenje posle smrti, a biblija tvrdi da cak i oni koji su kaznjeni u tim gradovima ("gradovima osude") imaju sansu:

Ali vam kažem da će zemlji sodomskoj biti lakše u dan strašnoga Suda…” (Matej 11,24)

Ovaj tekst govori da ce cak i Sodomljani "ustati" na Sudu, iako je Sodom vec odavno spaljen i osudjen po tebi. Cak i oni ce na sudu proci "lakse" nego ovi sto izdadose Hrista!

To znaci da nista nije reseno smrcu i da ima sanse i nakon toga da se isprave stvari. Zato Hristos i moze spasiti ljude koji su u hadu, i zato im i propoveda evandjelje, jer nista nije reseno odlaskom u grob.

Ali ti si tvrdio da nema razloga da im on propoveda, jer oni ne mogu ni biti spaseni posle smrti!

Pricas gluposti!

Biblija te obara! Smrcu nije resena nicija situacija!

Sve sto sam ja pisao je dakle dokazivo biblijom! I ja sam dokazao, a ti nisi!


Drugo, vec sam rekao da ja s tobom necu vise da diskutujem. Upravo zbog ovakvih stvari, zbog izvrtanja i neiskrenosti. Skroz si lazan!

I jos kopiras moje tekstove na hard disk?
To je dokaz da tebe duboko pogadja ono sto pisem, i imas problem..

Mire je sve formalno držao, zato je i napustio adventizam nije shvatio smisao subote, ne jedenja svinjetine itd.

Ajde da se ne etiketiramo. Bas me briga sta ti mislis o meni. Hvala Hristu sto mi ti nisi sudija.

__________________________________

Cekamo da nam Laodikeja analizira utakmicu Srbija - Brazil..

Izgleda mu vračanje zakazalo! Jel to katolicizam nadvladao Pravoslavlje?
:bfghb:
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Cekamo da nam Laodikeja analizira utakmicu Srbija - Brazil..

Izgleda mu vračanje zakazalo! Jel to katolicizam nadvladao Pravoslavlje?

Veličansvene,i hrabre ORLOVE Brazil poslao kući.

Sada nam slavni prorok Laki treba objasniti sledeće brojeve , go Paulina u 36 minuti , pomnožiti sa golom Thiage Silvija u 68 minutom . Jako sam radoznala , štolićemu sada ispast ???????????
Neka u molitvi zagovara svoju sveticu Jelenu damu pomogne , jer su si oni slični

giphy.gif
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Veličansvene,i hrabre ORLOVE Brazil poslao kući.

Sada nam slavni prorok Laki treba objasniti sledeće brojeve , go Paulina u 36 minuti , pomnožiti sa golom Thiage Silvija u 68 minutom . Jako sam radoznala , štolićemu sada ispast ???????????

Taman sam i ja mislio da pitam fudbalskog proroka, šta kada protivnik da go?

I ima li ikakve razlike ako se go da glavom ili nogom?

:beee:
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Taman sam i ja mislio da pitam fudbalskog proroka, šta kada protivnik da go?

I ima li ikakve razlike ako se go da glavom ili nogom?

:beee:

Tripo jase tebi i drugim pravim vjernicima ispričavam što Lakiju govorim o JELENI , jaju iskreno poštujem ,i nemislim ništa loše o njoj , samo Lakiju odgovaram na njegove uvrede prema mojoj vjeri , zašto se neki malo ne ugledaju na MARKA , gde ni jednom rečju neće uvredit nikoga , jase jošjednom izvinjavam
POZDRAV
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo jase tebi i drugim pravim vjernicima ispričavam što Lakiju govorim o JELENI , jaju iskreno poštujem ,i nemislim ništa loše o njoj , samo Lakiju odgovaram na njegove uvrede prema mojoj vjeri , zašto se neki malo ne ugledaju na MARKA , gde ni jednom rečju neće uvredit nikoga , jase jošjednom izvinjavam
POZDRAV

Ok nema problema. Pozd. :give_r:
 
Natrag
Top