Samo Religijske zanimljivosti

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ništa nisi razumeo, i sve si namerno izokrenuo, i ja se ograđujem o takav pokušaj nametanja svega i svačega na moj račun.

Dakle, nema ništa od onoga što mi pripisuješ.

Moj stav je samo u sledećem.

Bog je podigao reformni pokret unutar crkve za reformu i probuđenje crkve, i uputila poziv u tom cilju, ( kako je najavila i sestra Ellen White ).
Crkva je odbacila ovo delo, i volja Božja nije ispunjena na način kako je on to planirao, niti se Hristov dolazak dogodio u vremenu koje je bilo određeno, ( što je takođe najavila sestra Ellen White ).
Zato je vreme odigravanja poslednjih događaja odloženo ( kao i više puta u istoriji ), i Bog je objavio da će on sam obaviti delo na zemlji, objaviti sebe celom svetu, i svoj zakon, i ceo svet će biti pozvan da se obrati Bogu, da se posveti njemu prihvatanjem njegovih zapovesti kao merilo pravde i posvećenja, i da se u tom kratkom periodu do Hristovog dolaska pripremi za taj čas.

Zato on danas deluje "VAN SVAKIH LJUDSKIH OČEKIVANJA" ( kako svedoči i sestra Ellen White, i otkriva sebe i svoju volju metodama po njegovoj sopstvenoj volji, koja je zapisana u proročkim datumima, i vremenskim odsecima.

Kroz biblijsku numerologiju Bog danas otkriva ono što je zapisano u njegovom umu, jer ako je Bog planirao i predodređivao određene događaje, oni su zapisani po preciznim vremenskim odsecima koji se mere zakonom verovatnoće, što pokazuje da je to proizišlo iz Božjeg uma, a nije proizvod ljudskih teorija.

Dakle, tu nema nikakvog okultizma, već je to Božje proviđenje proisteklo iz Božjeg predznanja o svim stvarima, i njegovog planiranja budućih događaja, i on na njih upućuje, i otkriva ih poslednjoj generaciji na zemlji, posredstvom izabranih oruđa, kako bi ljudi shvatili vreme i realnost u kojima živimo, i blizinu kraja istorije, i Hristovog drugog dolaska.

Amin!

Ma kakva EGW?

Citas li ti bibliju?

Lepo pise da ce se "propovedati evandjelje o spasenju po citavom svetu i TADA CE DOCI KRAJ"!

Ti kazes da se to nece desiti, nego da ce "Bog sa neba objaviti evandjelje i zakon, licno svojim glasom"!

Ides nasuprot Biblije, nasuprot hronologije, sam ne postujes "sola scriptura" pravilo a nas optuzujes sto ne drzimo!

Ti si manipulator i lazni prorok, kao i Elen White.

Jos vracas i koristis numeroligiju i egiptologiju, toliko daleko nije ni ona isla, ti si je prevazisao u svakom pogledu!

Mozes ti da se "ogradjujes" koliko god hoces , i sam znas da je ovo istina, ponos ti ne doputa da priznas.

Hristos je rekao "moje reci nece proci" a ti kazes da "one vise ne vrede"!

Lazan si!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nije lepo iznositi neistine.

Ja nigde nisam napisao "da se neće propovedati jevanđelje" već da je malo ljudi u crkvi koji to čine u Duhu probuđenja i poznoga dažda, a Ellen White govori "DA ĆE PROBUĐENJE I REFORMA BITI PRAĆENA IZLIVANJEM POZNOG DAŽDA, KOJI ĆE PRIPREMITI CRKVU ZA OBJAVU JEVANĐELJA U POSLEDNJEM TRENUTKU ZEMALJSKE ISTORIJE"

Pošto se ovo nije dogodilo, jer je Božji narod odbacio Božje delo, kako je Ellen White takođe predvidela, Bog će sam završiti delo.
Naravno, on će se objaviti prvo crkvi, i u njoj će se probuditi ostatak, a POTOM će taj ostatak zajedno sa Bogom obaviti misiju objave istine.

Znači, I BOG, i ONI KOJI SE PROBUDE ZAJEDNO..

Odgovori mi pošteno.
Gde ti tu vidiš svoju ulogu, i ulogu svoje crkve koju naživaš pravom?

To je najvažnije pitanje, a ne ja i tvoja borba protiv mene i drugih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je Antonija.

Evo.

SVEDOČANSTVO O POBEDI REPREZENTACIJE ŠVAJCARSKE NAD TIMOM SRBIJE 22 JUNA 2018 GODINE NA SVETSKOM PRVENSTVU U FUDBALU

Draga braćo i sestre.

U pogledu fudbalske utakmice između reprezentacija Švajcarske i Srbije 22 juna 2018 godine, a u kontekstu tumačenja simbola na koje je Bog ukazao u današnjem vremenu, kao što su "fudbalska takmica kao simbol duhovne borbe, gol ili pogodak na fudbalskoj utakmici kao simbol uspeha ili pobede, kao i na neke druge, poput metle ili čišćenja kao simbola duhovnog čišćenja prljavštine greha i reforme, ili pak prevoznog sredstva i vožnje ( kola, kamiona, autobusa, broda... ) u različitim vremenskim uslovima i prilikama, kao simbola čovekovog životnog duhovnog putovanja ka cilju, a to je carstvo nebesko, želim da dam svedočanstvo na koje mi je sam Gospod ukazao, nadahnuvši me svojim Duhom da ga iznesem u tom obliku, a vezano je za pomenutu fudbalsku utakmicu reprezentacija Švajcarske i Srbije.

Ono na šta je Bog ukazao, a što je i suština svih ovih svedočanstava ( u ovom slučaju svedočanstva o sportskim uspesima Srbskih, ali i sportista drugih nacija ), vezanih za reformu i duhovno probuđenje crkve i sveta je to, da Švajcarska kao zemlja ili reprezentacija ( kao što je poznato iz istorije ) u ovom slučaju predstavlja simbol srednjevekovne reformacije.

Pobedom Švajcarske od dva gola razlike na utakmici sa reprezentacijom Srbije, Bog je pokazao pobedu reformacije, kako u onom, tako i posebno u današnjem vremenu kada se istorija sveta privodi svome kraju, i kada je potrebna nova duhovna reforma i probuđenje koje će pripremiti svet za Hristov drugi dolazak u slavi.

Golovi ili pogodci u ovoj utakmici su simbol te pobede.

Činjenica da je i tim reprezentacije Srbije dao jedan gol ( što takođe predstavlja simbol uspeha ili pobede ), pokazuje da će reforma i probuđenje koje je Bog i pokrenuo na ovom prostoru Srbije, ipak i pored svih borbi, na kraju doneti željeni rezultat, i da će duh reformacije izvojevati pobedu kako na ovim prostorima, tako i u ostatku sveta, jer će se sam Bog uskoro objaviti kako u redovima svoje crkve, tako i celom čovečanstvu, i pozvati svet da se obrati, i izvrši neophodnu pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi.

U tom cilju i nastaju ova svedočanstva, kako bi svet spoznao da živimo u poslednjim danima zemaljske istorije kakvu poznajemo, nakon čega će doći naš spasitelj koga očekujemo, da nas povede našem večnom domu.

FUDBALSKI MEČ IZMEĐU REPREZENTACIJA ŠVAJCARSKE I SRBIJE ODIGRAN 22 JUNA.

- Od vremena kada je odpočelo moje traganje za smislom života 1989 godine, do početka izlivanja Božjih sudova na planetu zemlju praćene zakovima velikih zemljotresa u Japanu i Krajstchurch-u 2011 godine - prošlo je 22 godine.

- Od smrti predsednika bivše SFRJ Jugoslavije Josipa Broza Tita 1980 godine, do mog prihvatanja dela probuđenja i reforme 2002 godine - prošlo je 22 godine.

- Od početka prvog svetskog rata 1914 godine, do rođenja mog oca 1936 godine - prošlo je 22 godine.

- Od mog prihvatanja dela probuđenja i reforme 2002 godine, do velikih polava u republici Srbiji 2014 godine, za koje je Bog otkrio da će se dogoditi, da predstavljaju sudove Božje, i znak Hristovog skorog dolaska - prošlo je 22 godine.

- Od mog prvog dolaska u Adventnu crkvu 1993 godine, do ispunjenja proročanstva 2015 godine, na koje je Bog ukazao u noćnom viđenju 2014 godine pre velikih poplava, da će se poplave dogoditi, i da će u to vreme jedan brat koji je zajedno samnom pozvan u službu probuđenja i reforme crkve - imati problema sa povredom noge, što sve predstvljaju znake Hristovog skorog dolaska - prošlo je 22 godine.

GOLOVI POSTIGNUTI U 5, 53, i 90 MINUTI

5 MINUT ( niz od tri događaja u razmaku od deset godina 2x5 )

- Od 2008 godine kada je Bog odbacio sadašnje rukovodstvo ASD crkve zbog odbacivanja dela reforme i probuđenja, do smrtimoje majke 2013 godine - prošlo je 5 godina.

- Od smrti moje majke 2013 godine, do završetka vremenskog odseka koji je Bog dao za reformu i probuđenje crkve, koji se završava 2018 godine - prošlo je 5 godina.

53 MINUT

- Od rođenja mog oca 1936 godine, dovremena kada je odpočelo moje traganje za smislom života 1989 godine - prošlo je 53 godine.

- Od rođenja moje majke 1948 godine, do 2001 godine u kojoj je Bog podigao reformni pokret za probuđenje i reformu crkve, i pozvao pojedinu braću i sestre za rad u ovom delu - prošlo je 53 godine.

90 MINUT ( niz od tri događaja u razmaku od 90 godina 3x90 )

- Od ulaska Napoleonove vojske pod vodstvom Generala Bertijea u Rim, i zarobljavanja Rimskog pape 1798 godine, čime je zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu, do 1888 kada je iznesena nauka o opravdanju verom od strane braće Đonsa i Vagonera - prošlo je 90 godina.

- Od pomenute 1888 godine kada je iznesena nauka o opravdanju verom od strane braće Đonsa i Vagonera, do smrti predsednika bivše SFRJ Jugoslavije Josipa Broza Tita 1980 godine - prošlo je 90 godina.

----------------------------------------------------

- Od početka prvog svetskog rata 1914 godine, do vremena kada mi je Bog uputio poziv za rad u delu preformei probuđenja 2004 godine - prošlo je 90 godina.

- Od kraja prvog svetskog rata 1918 godine, do 2008 godine kada je Bog odbacio sadašnje rukovodstvo ASD crkve zbog odbacivanja dela reforme i probuđenja - prošlo je 90 godina.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja nigde nisam napisao "da se neće propovedati jevanđelje" već da je malo ljudi u crkvi koji to čine u Duhu probuđenja i poznoga dažda,

Jesi, rekao si!

Citiram te:

"Tako je i danas, i iz tog razloga Bog će završiti delo SAM bez ikoga, jer nema koga da radi sa njim, jer su svi podbacili... a Bog nećete više čekati i odlagati događaje, već će ih završiti isključivo po svojoj volji, ne konsultujući nikoga, i ništa"

Znaci tvrdio si da ce Bog "sam bez ikoga zavrsiti delo" a to ukljucuje i propovedanje evandjelja!

Pokusavas sad da se izvuces, menjajuci iskaz, a svi znaju sta si rekao.


Navescu i ove tvoje reci, meni interesantne:

"Ako je biblija jedino sredstvo putem koga Bog govori - onda i Bog i apostoli nisu znali šta pričaju, ili su patetični lažovi."

"Ti rečju Božjom smatraš SAMO ono što je navedeno u bibliji, i time zaključavaš Boga u bibliju, i zavezuješ ruke Bogu, i oduzimaš mu slobodu da on čini po svojoj volji u skladu sa vremenom i događajima."

Ovde porices "sola scriptura pravilo", a s druge strane nas optuzujes za to.

Licemerno!

Znači, I BOG, i ONI KOJI SE PROBUDE ZAJEDNO..

Opet te citiram:

"Bog će završiti delo SAM bez ikoga, jer nema koga da radi sa njim, jer su svi podbacili... a Bog nećete više čekati i odlagati događaje..."

"Uvođenjene nedeljnog zakona, progonstvo, sedam poslednjih zala, i slavne pojave Isusa Hrista na oblacima nebeskim.... Sve ovo je danas pod znakom pitanja - jer Bog nema s kime da radi i ostvari ove događaje, i zato će on delovati drugačije, SAM će objaviti sebe u jednom trenutku, kako crkvi - tako i svetu, i SVI će čuti istinu i obratiti se u jednom danu."


U lazi su kratke noge, zaboravio si sta si pricao ranije!

Odgovori mi pošteno.
Gde ti tu vidiš svoju ulogu, i ulogu svoje crkve koju naživaš pravom?
To je najvažnije pitanje

Kakve to veze ima kako i koliko crkva propoveda? Kao da se vasa crkva moze probuditi a nasa ne moze?

Draga braćo i sestre.

U pogledu fudbalske utakmice... gol ili pogodak na fudbalskoj utakmici... poput metle ili čišćenja kao simbola duhovnog čišćenja prljavštine greha i reforme, ili pak prevoznog sredstva i vožnje ( kola, kamiona, autobusa, broda... )

Joj, umrecu od smeha!!!

:roll::roll::roll:

Pa gde je Taramana da vidi sta pises, cak pominjes i "METLICU"!

Hahahaha..

metla.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je Mire.
Ti se klanjaj simbolima svevidećeg oka i piramide, i pentagramimaa vidljivim u svojoj crkvi, a ja ću slušati šta mi Bog otkriva, i njegovu reč.

Tripo, da Mire želi Istinu on bi je pronašao u reči Božjoj, ali on je odbaco svesno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je Mire.
Ti se klanjaj simbolima svevidećeg oka i piramide, i pentagramimaa vidljivim u svojoj crkvi, a ja ću slušati šta mi Bog otkriva, i njegovu reč.

Tripo, da Mire želi Istinu on bi je pronašao u reči Božjoj, ali on je odbaco svesno.

Ne, on nije odbacio Reč Božiju, nego tumačenje Reči. On je odbacio Sola Scriptura, a to je sasvim druga stvar.
 
Natrag
Top