Razlike između biblijskog i crkvebog učenja

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pozdrav Mire.

Dragi moj Mire, ti opet ponavljas ono sto sam ja mnogo puta demantovao, a to je "da Adventisti ili ja navodno drzimo slovo zakona"

Ti sam znas koliko puta sam upucivao na promenu koju Bog cini u coveku Duhom Svetim, koja dovodi do toga da se covek prirodno ponasa onako kako ga Duh Sveti vodi, ili u Duhu - kako ti kazes.

Tako jedan Adventista ne drzi Subotu, ili ne jede zdravu hranu, i nije moralan, i ne ponasa se tako - po slovu zakona, i ako postoji pisani zakon kao Bozji principi ponasanja u Bozjem carstvu, vec jedan Adventista se prirodno ponasa onako kako ga Duh Sveti koga je primio potpunim predanjem i posvecenjem - vodi.

Znaci, Duh Sveti nagoni coveka da se ponasa po principima zapisanim u Bozjem zakonu, i savesti u koju Bog upisuje svoje zapovesti, po Bozjem obecanju.

Prema tome, tvoje ponavljanje necega sto sam ja vec dosta puta demantovao - nema nikakvog smisla.

Ti pokazujes i ogromnu kontradiktornost i paradoksalnost u svojim izjavama, jer kazes sledece "A svi oni dragi moj Laodikeja, NE KRSE NI JEDNU ZAPOVEST, ni zdravstvenu, ni moralnu, ni subotu, jer sve te zapovesti oni DUHOM IZVRSUJU"

Ja bih tako voleo da je ovo sto govoris istina, jer ovo je upravo stanje jednog Adventiste, a ti govoris o drzanju zakona Duhom - a u stvari mislis na otvoreno krsenje zapovesti ociglednim postupcima.

To je jednom recju - drzanje subote njenim krsenjem, i zdravstvenog zakona jedenjem nezdrave hrane.

Ovo su tvoje ocevidne i paradoksalne izjave.

Moj zakljucak je da ti nemas duhovnog iskustva potpunog predanja, odnosno novorodzenja Duhom Svetim, i posvecenja, jer da je tako - tebe bi Bog iskustveno osvedocio sta je drzanje zakona u svojoj pravoj sustini, jer bi tada sam Duh Sveti usmeravao tvoje misli i dela, i cinio kroz tebe ono sto on zeli.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ја нигде у Библији нисам видео "здравствени закон" или "здравствене заповести". Каква би то Библија онда била да пише: "Узимајте више лимуна због витамина Ц, не једите свињетину због холестерола...". Никада Господ није делио животиње због "здравствених" разлога, већ искључиво због религиозних.

Тај дух о коме ти говориш дефинитивно није Дух Свети, јер Он не говори о "здравственим реформама", већ о "духовним". Тај твој дух говори да се уздржавамо од хране...што рече Павле: науке ђаволске и лажни духови ("пророчки").



1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,
2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.
4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
науке ђаволске и лажни духови ("пророчки").

To znaci da je sam Bog dzavo kada je dao principe ishrane u starom zavetu.
A da su to zdravstveni principi - vidimo iz iskustva proroka Danila, za koga se kaze "da nije hteo da jede carsko jelo, vec da je trazio biljnu hranu, i da je njegovo lice bilo svezije, i da je pokazivao zivotnu vitalnost"

Sve sto covek pojede utice na njegovo fizicko, ali i duhovno zdravlje, jer covek je celina tela i duha, i njeovo fizicko i duhovno zdravlje su usko povezani.

-------------------------------------------------------------------

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,
2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.
4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом.


Ovo je ponavljanje necega na sta sam vec mnogo puta odgovorio, a odnosi se na one ljude koji su praktikovali asketizam i celibat ( nezenstvo ), i odbijali i onu vrstu hrane koju je Bog propisao starozavetnim zakonom o ishrani.

O ovim ljudima govori apostol Pavle, kaze da oni odbijaju hranu "KOJU BOG STVORI ZA JELO" misleci na one vrste namirnica koje je Bog odvojio zdravstvenim zakonom o ishrani iz starog zaveta.

Jos nesto.
U bibliji nigde ne pronalazimo primer sukoba Jevreja sa apostolima po pitanju ishrane, jer da su apostoli propagirali jedenje svinjetine i nezdravih zivotinja - to bi izazvalo nacionalni skandal, i sukob te vrste bi bio neminovan.
Ali u bibliji toga nema, jer su se i apostoli i prvi Hriscani - pridrzavali principa koje je Bog dao po pitanju ishrane.

Amin.

Pitanje na koje nikada nije odgovoreno.

Zasto danas milioni ljudi u svetu umiru od slogova, mozdanih udara i infarkta izazvanih jedenjem svinjskog mesa.

Za ovo treba obici neku od bolnica i uveriti se, poput Bolnice sveti sava kod Beogradske zeleznicke stanice..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
To je jednom recju - drzanje subote njenim krsenjem, i zdravstvenog zakona jedenjem nezdrave hrane.

Ti ignorises Pavlove reci u Jevrejima da je subota "simbol", i ja sam lepo dokazao da je on subotu povezao sa "pocinkom u obecanoj zemlji", i da je Pavle bivsi farisej dobro znao sta znace reci: "seti se da si ti bio rob u zemlji egiptakoj, I ZATO TI JE BOG ZAPOVEDIO DAN SUBOTNJI" - da bi se od svog posla i ropstva odmorio.

Zato i povezuje subotu sa "obecanom zemljom", jer ona "simbolicno predstavlja pocinak"(odmor od ropstva), a u Hriscanskom periodu to je "pocinak u Hristu"(odmor od ropstva grehu).

Zato je nama subota "duhovna", jer razumemo njenu simboliku i znacaj, a vama je ona "fizicka", i zanemarujete taj duhovni aspekt(nesvesno), I JOS TVRDITE DA ONA NIJE SIMBOL(SENKA) ,A PAVLE REKAO DA JESTE!

Mi ne krsimo subotu, mi je drzimo jer pocivamo u Hristu , jet on je nas odmor i nasa subota.

Takodje ne krsimo zakon o zdravlju, jer to i nije "zakon o zdravlju" , vec on ima "tipoloski karakter" da ukaze na pagane, a odvajao je jevreje od pagana i postavljao iznad njih.

Evo i dokaz, gde je dat razlog zasto se neke zivotinje ili delovi nekih zivotinja nisu jeli - NE ZBOG ZDRAVLJA:

"Zato sinovi Izrailjevi ne jedu krajeve od mišića na zglavku u stegnu do današnjeg dana, što se Jakovu povrediše krajevi od mišića na zglavku u stegnu."

Dakle, sve ono sto smo tamo citali i sto vi neprestano interpretirate kao "zdravstveni zakon", u stvari ima "simbolicki" karakter , kako u Starom tako i u Novom Zavetu.

Ali vi to necete priznati!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jeste simbol.
Za Jevreje simbol ulaska u obecanu zemlju, i o njima je zapovedzeno da je drze.
Za nasHriscane je simbol ulaska u Bozje carstvo i novu zemlju - i nama je takodze zapovedzeno da je drzimo.
Oni koji su je krsili u starom zavetu - nisu usli u obecanu zemlju.
Tako i u novom zavetu oni koji je svesno krse - nece uci u nebo i novu zemlju.

To je jasna biblijska paralela.

Ostaje pitanje "DA LI SE BOG PROMENIO I GREH TRANSFORMISAO U PRAVDU"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Jeste simbol.
Za Jevreje simbol ulaska u obecanu zemlju, i o njima je zapovedzeno da je drze.
Za nasHriscane je simbol ulaska u Bozje carstvo i novu zemlju - i nama je takodze zapovedzeno da je drzimo.
Oni koji su je krsili u starom zavetu - nisu usli u obecanu zemlju.
Tako i u novom zavetu oni koji je svesno krse - nece uci u nebo i novu zemlju.

To je jasna biblijska paralela.

LEPO SI PRIZNAO SADA DA JE SIMBOL!

Ostaje pitanje "DA LI SE BOG PROMENIO I GREH TRANSFORMISAO U PRAVDU"

Tebi je "greh", jer ne shvatas zakona, jer delis zakon, misleci da su "deset zapovesti" iznad drugog zakona, a koliko puta ti je dokazano da nisu iznad, da su one "ONO STO JE ZASTARELO"(Pavle ih tako naziva), a kad bi to shvatio da su te zapovesti "zastarele" i dobile novo znacenje i "tumacenje" u Hristu, razumeo bi i zasto uopste nije doslo do ikakve promene i krsenja!

Tada bi razumeo i zasto covek koji spava sa zenom kad ima menstruaciju u SZ umire, a u NZ nema takvog propisa, i to ne donosi smrt.

Kazi mi Laodikeja KAKO ONO STO JE BIO GREH U STAROM ZAVETU ZA MENSTRUACIJU(PROPISANA JE SMRT ZA KRSENJE) - NIJE VISE GREH U NOVOM???

Kako je to Bog "transformisao greh u pravdu"???

Ne razumes zakona, a zakonik si!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ocigledno nerazumevanje zakona, tipologije, principa spasenja, i ostalog sto se tice toga - je tvoje.

Neozbiljno bi bilo da ponavljam sve sto sam o tome pisao kroz sve ove godine, jer niko to ne cita i ne shvata ozbiljno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"da nije hteo da jede carsko jelo, vec da je trazio biljnu hranu, i da je njegovo lice bilo svezije, i da je pokazivao zivotnu vitalnost"

9. И даде Бог Данилу...

Због здраве исхране ни лавови нису појели Данила, а ватра сагорела тројицу који не хтедоше да се поклоне идолу? Не и само не!. Нису они били свежи због витамина, већ због чуда Божијег. Јер анђео стајаше да заштити Израиљ. Бог је био уз њих у сваком погледу. Нису они изгледали боље због варива и воде (јер има витамина и сл.), већ што би за тих десет дана поста они заиста изгледали мало лошије да није Бог био уз њих.


17. И даде Бог свој четворици младића знање и разум у свакој књизи и мудрости; а Данилу даде да разуме сваку утвару и сне.


Тамо где сви хришћани виде чуда Божија, ви видите ефекте витамина. Ја знам да сам за време Великог поста изгубио скоро 10 килограма, тако да ваша глупа прича нема везе са витаминима, већ искључиво са делима Божијим. А нисам изгледао свежије, већ сам се умивао и водио рачуна да се толико не примећује да постим (како нам је и речено да не будемо као лицемери). На крају се ипак види, иако није намерно. Потпуно ти је лоше тумачење Библије.



 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, ocigledno nerazumevanje zakona, tipologije, principa spasenja, i ostalog sto se tice toga - je tvoje.

Neozbiljno bi bilo da ponavljam sve sto sam o tome pisao kroz sve ove godine, jer niko to ne cita i ne shvata ozbiljno.

Odgovori ti meni na prosto pitanje, kad toliko znas. Reci mi o menstruaciji:

Covek u SZ kad spava sa zenom u toku menstruacije bude "ubijen", a u NZ nema kazne. KAKO SE TO ZAKON PROMENIO?
I KAKO JE GREH POSTAO PRAVDA???

Koristis se istim principom kada mene pobijas, a ovamo ne znas odgovoriti kako je sada to "postalo pravda", i kakve to veze ima sa "Hristovom zrtvom", kako se ispunjava, i kakva je "tipologija" u pitanju?

Ti si ono na sta sam ja ukazao kao na "tipologiju" u vezi subote i Hrane(dokazao sam da jeste tipologija) odgovorio "kako je moguce , da greh postaje pravda"?

A to ne moze napisati neko ko zna zakona!

Znaci da ne znas!

EVO TI PRIMER , KAKO U ZAKONU MOJSIJEVOM "GREH POSTAJE PRAVDA" U NZ !

Sad ti rastumaci sam sebi jesi li ti u pravu, kada stavljas takvu primedbu, na ono sto je bio greh u SZ a vise nije greh i u NZ!?

Sav tvoj problem je "podela zakona" i jedno veliko nerazumevanje celokupne teme..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Павле говори да они којима је дата субота не уђоше у покој (Мир Божији), зато Господ говори о другом дану (данас) када се улази у Мир. Који је то други дан, а није субота недељна? Данас је у преносном смислу САДА. Ако данас (сада) прихватимо Христа, ми улазимо у (с)покој (Мир Божији). Суботарењем се не улази у Мир. Зато тај други дан ми хришћани зовемо Сабат, јер он то заиста јесте, за разлику од суботе недељне (једног дана у недељи).

Субота је слика оног што је требало да се јави, а то је увођење верних од стране Христа у прави Мир, када човек стварно почива као Бог што почива. Не односи се на физички починак и нерад што су и фарисеји мислили, поготову када им је Христ рекао да Отац стално ради остадоше згрожени, већ је то дубља духовна категорија где се унутрашњи човек обнавља свакодневно. Спољашњи је једном недељно (суботом), унутрашњи се стално обнавља и окрепљује у Миру Божијем. Зато суботари мисле да Бог суботом "лешкари" и сви анђели Небески такође не раде. Почивање је духовна категорија, не телесна као у старозаветној најави.


9.А Исус му рече: Данас дође спасење кући овој; јер је и ово син Авраамов.
 
Natrag
Top