racunar se gasi sam. POMOC

Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
7
igice znam da su ok(igrao sam ih na starom racunaru). sinoc sam ocistio sve kulere i napajanje (reko skupila se prasina pa ne moze da ohladi dovoljno pa se zato ugasi) ali opet nista. nemam pojma sta jos da probam
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
jel ti se to desava samo kod igranja igrica ili stalno.ili kad narezujes neki dvd i sl. nemogu da se sjetim primjera gdje komp vuce puno memorije. masina je dobra,meni sve vuce na os.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
11
Skini kuler sa procesora ocisti ga dobro,stavi pastu... ako se posle toga comp opet restartuje stavi novo napajanje (uzmi neko na kojem pise 500W - mada sva ta kineska napajanja rade na 300-400 a pise 500) jer je otislo u ....

Svaki drugi-treci dan popravim neki racunar sa takvim simptomima i kod 99% racunara je bilo u pitanju napajanje....

poz
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
7
samo kad igram igrice, i to neverovatno slabe igrice. do pre mesec dana igrao sam Prototype bez problema a sada nemogu ni warcraft.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Nikako ne uzimaj neka leva napajanja. Ja ti preporučujem Thermaltake.... pućićeš para skoro 250€ za to napajanje, ali su zato Alpha i Omega medju napajanjima.

Ja koristim njihova dva napajanja od po 650W (4 hdd od po 1TB, 16gb ddr 1080mhz, Intel Xeon, 2x nvidia 9500GT TOP u sli bridge... pa zbog toga imam toliku potrebu za napajanjem) koji rade savršeno, jedan drugom su backup i imaju zaštitu protiv udara groma. Platio sam 560€ 2 komada napajanja pre 2 godine i do sada nisu ni štucnuli, par puta je sevalo i grom udarao i odradili su perfetkno posao.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
11
Nikako ne uzimaj neka leva napajanja. Ja ti preporučujem Thermaltake.... pućićeš para skoro 250€ za to napajanje, ali su zato Alpha i Omega medju napajanjima.

Ja koristim njihova dva napajanja od po 650W (4 hdd od po 1TB, 16gb ddr 1080mhz, Intel Xeon, 2x nvidia 9500GT TOP u sli bridge... pa zbog toga imam toliku potrebu za napajanjem) koji rade savršeno, jedan drugom su backup i imaju zaštitu protiv udara groma. Platio sam 560€ 2 komada napajanja pre 2 godine i do sada nisu ni štucnuli, par puta je sevalo i grom udarao i odradili su perfetkno posao.


Pa dobro ti koristis to,predpostavljam da ti je to server na poslu?? ali davati 250 e za kucnu varijantu racunara je ..... mislim,ono..... jedino ako imas milione pa ne znas gde da ih potrosis.... nema svako tolike pare da ih da za napajanje.... lepo neka covek uzme neko chieftec-ovo napajanje do 50 eura i bice miran narednih X godina.....



poz
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2009
Poruka
31
Pa ako si podigao sistem ponovo i opet ti se gasi onda nije do virusa. Mozda ti je kuler u pitanju.
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
7
ljudi hvala vam na pomoci ali uspeo sam. Reinstalirao sam OS-u jedno 4 puta zaredom (depformat) i sada radi kao zmaj. izgleda da je ipak bio neki virus u pitanju. Hvala puno
 
Natrag
Top