racunar se gasi sam. POMOC

Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
7
Ljudi pomagajte!!!!!
Restartuje mi se kompjuter sam prilikom igranja igrica.
prvo sam pomislio da je igrica previse zahtevna, ali kada sam snimio warcraft III, on se posle pola sata igranja opet restrtovao.
pokusao sam sve: reinstalirao sam OS-u, ponistio particije, updejtujem antivirus svakog dana (ako to radi neki virus), snimao sam razne programe od system mehanika, registri boostera, itd.. i opet mi se restartuje racunar.

onda sam pomislio da mi se nesto pokvarilo (lupam napajanje) ali kada je i moj drug poceo da dobija iste simptome na svom racunaru, pomislio sam da je sigurmo upitanju neki virus.

Molim Vas ako znate sta se desava, ili ako mozete da mi preporucite neki dobar antivirus, kazite probacu.

Ja sam vec pokusao sve cega sam se setio pa ako neko ima jos neku ideju neka slobodno kaze.

hvala.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
jesi li pomislio da nije mozda do igrica ( jesu li u redu). i jos koji ti je os i koji komp.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Ajmo redom...

1. Koji operativni sistem koristiš?
2. Koju grafičku karticu imaš?
3. Koji procesor imaš?
4. Koje napajanje imaš?

Simptome koje imaš su (uglavnom) posredstvom neispravnosti neke komponente. Jer prilikom igranja igrica (nebitno koje) računar prolazi "stress test", u prevodu računar tada dobija veće napone iz napajanja, radi na većoj frekvenciji, više se greje itd itd i ako u celoj toj prici nesto nije kakotreba racunar se pregreje/previsoko ode voltaza i racunar se restartuje da bi sprecio veci kuršlus tipa paljenje kablova, pucanje procesora i unistavanje čip kontrolera za recimo hard disk, chipset, memoriju itd itd
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
pa kako ti napisa ispade da i on i drug imaju iste kompove iste neispravnosti itd,itd
kad si zadnji put cistio komp (unutra),ventilatore na procesoru i na napojnoj, a mozda ti je oslabila napojna.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
i meni se komp sam gasio pa je bila greška sa RAM-om
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
40
Provjeri temperaturu matične ploče i procesora. U BIOS-u postoji zaštita od pregrevanja.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Ukoliko je problem sa pregrevanje procesora, kritična temperatura je na 70-75C i tada se računar automatski UGASI. Na 60C počne da pišti isprekidano.

Kada računar ima problema sa memorijom i sa grafikom (prilikom pokretanja igrica dolazi do BSOD-a) onda se samo restartuje a ne gasi se.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Postoje virusi koji napadaju A>CPI preko BIOS-a, ali teško da je to uspeo da zapati, pre će biti memorija.
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
7
Sada trenutno koristim "last XP" pre toga sam probao XP pack1 i pack 2, i black XP v.5.
Graficka mi je nvidea 8600 gt, procesor amd athlon 5600+ dual core, a napajanje neznam koje je ali je od 450w.
 
Natrag
Top