Proročanstva svetih o poslednjim vremenima

Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Meni je jako drago sto tako mislis i sto si uzeo biometrijska dokumenta jer samo dokazujes ko si i sta si i koga cekas da se zacari!Polako se cisti zito od kukolja tako to Gospod uredjuje!
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Nemoj se mnogo uzdizati. Da citiram Isusa smile3
''Vi se molite onome što ne poznаjete, а mi se molimo onome što poznаjemo, jer spаsenje dolаzi od Jevreja.''
[/QUOTE]


kao i obicno-sektasenje...jer po Starom Zavetu je receno da ce se Mesija roditi medju Jevrejima...i jeste..ali ste ga vi Jevreji (iako ti nisi cak ni Jevrejin-ocigledno si zbunjen nesto) raspeli na Krstu i rekli da krv Njegova padne vas i na vasu decu...

22. Рече им Пилат: А шта ћу чинити с Исусом прозваним Христом? Рекоше му сви: Да се разапне.
Лука 23:23


23. Судија пак рече: А какво је зло учинио? А они гласно повикаше говорећи: Да се разапне.

24. А кад виде Пилат да ништа не помаже него још већа буна бива, узе воду те уми руке пред народом говорећи: Ја нисам крив у крви овог праведника: ви ћете видети.
5 Мој. 21:6

25. И одговарајући сав народ рече: Крв његова на нас и на децу нашу.
4 Мој. 35:33, 5 Мој. 19:10, Ис.Н. 2:19, 2 Сам. 1:16, 2 Сам. 3:28, 1 Цар. 2:32, Језек. 22:2, Дела 5:28


26. Тада пусти им Вараву, а Исуса шибавши предаде да се разапне.
(Matej 27;22-26)



a sam Gospod je vama vec odgovorio ko ste i ciji ste....dokle god ste u toj vasoj "veri"...:




40. А сад гледате мене да убијете, човека који вам истину казах коју чух од Бога: Тако Авраам није чинио.

41. Ви чините дела оца свог. Тада Му рекоше: Ми нисмо рођени од курварства: једног Оца имамо, Бога.
Иса. 63:16, Мал. 1:6


42. А Исус им рече: Кад би Бог био ваш Отац, љубили бисте мене; јер ја од Бога изиђох и дођох; јер не дођох сам од себе, него ме Он посла.
Јован 1:14, Јован 3:16, Јован 5:43, Гал. 4:4, 1 Јов. 4:19

43. Зашто не разумете говор мој? Јер не можете речи моје да слушате.
Јован 7:17


44. Ваш је отац ђаво; и сласти оца свог хоћете да чините: он је крвник људски од почетка, и не стоји на истини; јер нема истине у њему; кад говори лаж, своје говори: јер је лажа и отац лажи.
1 Мој. 3:1, 2 Дн. 18:21, Мат. 13:38, 2 Кор. 11:3, Јуда 1:6

45. А мени не верујете, јер ја истину говорим.

46. Који ме од вас кори за грех? Ако ли истину говорим, зашто ми ви не верујете?

47. Ко је од Бога речи Божије слуша; зато ви не слушате, јер нисте од Бога.
1 Јов. 4:6


48. Тада одговорише Јевреји и рекоше Му: Не говоримо ли ми право да си ти Самарјанин, и да је ђаво у теби.
(Jovan 8; 40-48)



mada tvoje sektasenje i jeste u stilu podvale da se smucuju ljudi...kao i svaka jeres i sektaska podvala vaseg oca...
tako da,dok se god nazivas Jevrejinom-ti si protiv Hrista...ili si skroz sludjen...i uzgred...kad navodis nesto iz Svetog Pisma,potrudi se da navedes i gde se to nalazi...
a evo ti,po stoti put,kako otprilike izgleda kad se neko ko je rodjen i odrastao kao Jevrejin pa se osvesti i poveruje u Hrista ponasa i predstavlja...kao bivsi jevrejin..i kao Pravoslavni Hriscanin..

http://www.realzionistnews.com/

http://www.realzionistnews.com/?p=544

http://www.realzionistnews.com/?p=540
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
kao i obicno-sektasenje...jer po Starom Zavetu je receno da ce se Mesija roditi medju Jevrejima...i jeste..ali ste ga vi Jevreji (iako ti nisi cak ni Jevrejin-ocigledno si zbunjen nesto) raspeli na Krstu i rekli da krv Njegova padne vas i na vasu decu...

22. Рече им Пилат: А шта ћу чинити с Исусом прозваним Христом? Рекоше му сви: Да се разапне.
Лука 23:23


23. Судија пак рече: А какво је зло учинио? А они гласно повикаше говорећи: Да се разапне.

24. А кад виде Пилат да ништа не помаже него још већа буна бива, узе воду те уми руке пред народом говорећи: Ја нисам крив у крви овог праведника: ви ћете видети.
5 Мој. 21:6

25. И одговарајући сав народ рече: Крв његова на нас и на децу нашу.
4 Мој. 35:33, 5 Мој. 19:10, Ис.Н. 2:19, 2 Сам. 1:16, 2 Сам. 3:28, 1 Цар. 2:32, Језек. 22:2, Дела 5:28


26. Тада пусти им Вараву, а Исуса шибавши предаде да се разапне.
(Matej 27;22-26)



a sam Gospod je vama vec odgovorio ko ste i ciji ste....dokle god ste u toj vasoj "veri"...:




40. А сад гледате мене да убијете, човека који вам истину казах коју чух од Бога: Тако Авраам није чинио.

41. Ви чините дела оца свог. Тада Му рекоше: Ми нисмо рођени од курварства: једног Оца имамо, Бога.
Иса. 63:16, Мал. 1:6


42. А Исус им рече: Кад би Бог био ваш Отац, љубили бисте мене; јер ја од Бога изиђох и дођох; јер не дођох сам од себе, него ме Он посла.
Јован 1:14, Јован 3:16, Јован 5:43, Гал. 4:4, 1 Јов. 4:19

43. Зашто не разумете говор мој? Јер не можете речи моје да слушате.
Јован 7:17


44. Ваш је отац ђаво; и сласти оца свог хоћете да чините: он је крвник људски од почетка, и не стоји на истини; јер нема истине у њему; кад говори лаж, своје говори: јер је лажа и отац лажи.
1 Мој. 3:1, 2 Дн. 18:21, Мат. 13:38, 2 Кор. 11:3, Јуда 1:6

45. А мени не верујете, јер ја истину говорим.

46. Који ме од вас кори за грех? Ако ли истину говорим, зашто ми ви не верујете?

47. Ко је од Бога речи Божије слуша; зато ви не слушате, јер нисте од Бога.
1 Јов. 4:6


48. Тада одговорише Јевреји и рекоше Му: Не говоримо ли ми право да си ти Самарјанин, и да је ђаво у теби.
(Jovan 8; 40-48)
Treba bre da te je sramota!
Verujes u Isusa Hrista samo zato sto si rodjen na nasim prostorima gde je zastupljeno Pravoslavlje, pa se sada mozes uzdizati i hvalisati kako si spoznao 'istinu'.....''Nece svako koji govori Gospode, Gospode, uci u Carstvo Nebesko...''
Nemoj slucajno reci da smo Ga mi ljudi (celokupni svet) razapeli, nego sve svali na Jevreje, ''pa oni su u ostalom krvoloci, pa zar ne vidis kako ih svet predstavlja, pa od njih nema goreg naroda.''
''И како кажеш ближњем свом: ‘Причекај мало да ти извадим сламку из ока, а гле, греда је у твом оку.’''
''Безбожниче, извади прво греду из очију својих, а након тога извади сламку из ока ближњега твога.”

Kakva je razlika izmedju Jevreja koji nisu prihvatili Hrista, i ''pravoslavaca'' koji su Ga prihvatili, a ne drze Njegove zapovesti?
mada tvoje sektasenje i jeste u stilu podvale da se smucuju ljudi...kao i svaka jeres i sektaska podvala vaseg oca...
tako da,dok se god nazivas Jevrejinom-ti si protiv Hrista...ili si skroz sludjen...i uzgred...kad navodis nesto iz Svetog Pisma,potrudi se da navedes i gde se to nalazi...
a evo ti,po stoti put,kako otprilike izgleda kad se neko ko je rodjen i odrastao kao Jevrejin pa se osvesti i poveruje u Hrista ponasa i predstavlja...kao bivsi jevrejin..i kao Pravoslavni Hriscanin..

Real Zionist News

Why I Left Judaism - Br Nathanael On Video! | Real Zionist News

Who Owns The Federal Reserve? Pt 1 - BrN On Video | Real Zionist News
''Jer prаvi Jevrejin nije onаj koji je to spoljа niti je prаvo obrezаnje ono koje je spoljа, nа telu, nego je prаvi Jevrejin onаj ko je to iznutrа i njegovo obrezаnje je obrezаnje srcа po Duhu, а ne po slovu. On ne dobijа pohvаlu od ljudi, nego od Bogа.''
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Treba bre da te je sramota!
Verujes u Isusa Hrista samo zato sto si rodjen na nasim prostorima gde je zastupljeno Pravoslavlje, pa se sada mozes uzdizati i hvalisati kako si spoznao 'istinu'.....''Nece svako koji govori Gospode, Gospode, uci u Carstvo Nebesko...''
Nemoj slucajno reci da smo Ga mi ljudi (celokupni svet) razapeli, nego sve svali na Jevreje, ''pa oni su u ostalom krvoloci, pa zar ne vidis kako ih svet predstavlja, pa od njih nema goreg naroda.''
''И како кажеш ближњем свом: ‘Причекај мало да ти извадим сламку из ока, а гле, греда је у твом оку.’''
''Безбожниче, извади прво греду из очију својих, а након тога извади сламку из ока ближњега твога.”
Hriscanstvo je predato na sve cetiri strane sveta pa ko je zaista trazio Boga mogao je da ga nadje....drugo,Pravoslavlje je i kod nas skroz uruseno i ovo sto je danas SPC na primer,ja ne smatram pravoslavljem...iz mnogo razloga da sad ne ulazim u tu temu...tako da smo i mi ovde prilicno izjednaceni kao i svi ostali u tome...ja Jevreje ne mrzim vec samo navodim reci Gospoda u koga verujem...to se zove ispovedanje Vere....a on za veru Jevreja kaze da su jos tada odavno otpali od onoga sto su im Avram i Mojsije predali od Boga i da sada u stvari veruju djavolu trazeci ovozemaljske stvari..jer ne cuju reci Gospoda...i istina je da oni Hriscanstvo i hriscane smatraju za smrtne neprijatelje,zar ne?pa zar treba da se pravim blesav na to?ta podvala oko etiketiranja nekakvim "antisemitizmom" ne moze da me prevari da ne kazem sta vidim buduci da sam pripadam narodu koji je procentualno i vise od Jevreja stradao u ww2 ali ni dan danas krivci za to se ne kaznjavaju vec je danas lov na Srbe otvoreniji nego ikad...kad se vec bavis brvnima...ti ocigledno zaista veze nemas sa Jevrejima(to sam prilicno siguran) vec se mozda lozis da pripadas "odabranom narodu" pa se zato tako predstavljas...dakle ponavljam...ja Jevreje ne mrzim-takva mi Vera...ali je njihova vera da treba da mrze mene kao hriscanina kao sto su mrzeli i mrze Hrista i ja to jednostavno ne ignorisem...cuvam se njihovih raznih kvasaca i podvala....da ti bude lakse....ne pricam o narodu jevrejskom kao ljudima(jer u svakom coveku je praslika Boga Tvorca) vec o veri njihovoj koja mrzi Hrista...e sad...moze li se ovo dvoje razdvojiti drugo je pitanje...
Kakva je razlika izmedju Jevreja koji nisu prihvatili Hrista, i ''pravoslavaca'' koji su Ga prihvatili, a ne drze Njegove zapovesti?


za pocetak,ne mrze Hrista i hriscane..niti nejevreje smatraju stokom-gojama....i ne cine nista protiv Hrista....sta cine-samo sebi cine....

''Jer prаvi Jevrejin nije onаj koji je to spoljа niti je prаvo obrezаnje ono koje je spoljа, nа telu, nego je prаvi Jevrejin onаj ko je to iznutrа i njegovo obrezаnje je obrezаnje srcа po Duhu, а ne po slovu. On ne dobijа pohvаlu od ljudi, nego od Bogа.''
zamolio sam te da navodis odakle vadis delove iz Biblije...valjda znas da se tako koristi Sveto Pismo...hriscanine....stalno nesto ceprkas da bi kao promenio smisao recenoga....pazi se toga...
17. Ali ako ti sebe zoves Jevrejinom, oslanjas se na ZAKON I hvalis se Bogom,

18. znaš njegovu volju I prosuđuješ šta je bolje, jer dobijas pouku iz ZAKONA,

19. I ako si uveren da si vodja slepima, svetlost onima koji su u tami,

20. vaspitac nerazumnih, ucitelj nejaci, koji u ZAKONU ima olicenje znanja I istine,

21. zašto dakle, ti koji ucis druge, samog sebe ne poucis? koji propovedas da netreba KRASTI, sam krades.

22. Ti koji govoris da se ne čini PRELJUBA sam cinis preljubu. Ti kome su odvratni IDOLI, pljackas hramove.

23. Ti koji se hvalis ZAKONOM krseci ZAKON ne postujes Boga


24. kao sto je I zapisano: zbog vas se među paganima huli na Bozje ime.

25. obrezanje ima vrednost ako izvrsavas ZAKON. Ali ako KRSIS ZAKON, tvoje OBREZANJE je postalo neobrezanje.

26. ako se ,dakle, NEOBREZANI pridržava odredbi ZAKONA, zar se njegovo neobrezanje neće smatrati obrezanjem?

27. Tako će onaj ko nije telesno obrezan a ISPUNJAVA ZAKON, suditi tebi koji krsis ZAKON, iako imaš i slovo ZAKONA i obrezanje.


28. jer nije Jevrejin onaj ko je to samo spolja, niti je pravo OBREZANJE spolja, na telu.

29. Nego Jevrejin je onaj koji je to iznutra, a pravo obrezanje je obrezanje srca., Duhom ne slovom. Takav ne dobija pohvalu od ljudi, nego od Boga.
Rimljanima 2.17-29.

:acute:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Hriscanstvo je predato na sve cetiri strane sveta pa ko je zaista trazio Boga mogao je da ga nadje....drugo,Pravoslavlje je i kod nas skroz uruseno i ovo sto je danas SPC na primer,ja ne smatram pravoslavljem...iz mnogo razloga da sad ne ulazim u tu temu...tako da smo i mi ovde prilicno izjednaceni kao i svi ostali u tome...ja Jevreje ne mrzim vec samo navodim reci Gospoda u koga verujem...to se zove ispovedanje Vere....a on za veru Jevreja kaze da su jos tada odavno otpali od onoga sto su im Avram i Mojsije predali od Boga i da sada u stvari veruju djavolu trazeci ovozemaljske stvari..jer ne cuju reci Gospoda...i istina je da oni Hriscanstvo i hriscane smatraju za smrtne neprijatelje,zar ne?pa zar treba da se pravim blesav na to?ta podvala oko etiketiranja nekakvim "antisemitizmom" ne moze da me prevari da ne kazem sta vidim buduci da sam pripadam narodu koji je procentualno i vise od Jevreja stradao u ww2 ali ni dan danas krivci za to se ne kaznjavaju vec je danas lov na Srbe otvoreniji nego ikad...kad se vec bavis brvnima...ti ocigledno zaista veze nemas sa Jevrejima(to sam prilicno siguran) vec se mozda lozis da pripadas "odabranom narodu" pa se zato tako predstavljas...dakle ponavljam...ja Jevreje ne mrzim-takva mi Vera...ali je njihova vera da treba da mrze mene kao hriscanina kao sto su mrzeli i mrze Hrista i ja to jednostavno ne ignorisem...cuvam se njihovih raznih kvasaca i podvala....da ti bude lakse....ne pricam o narodu jevrejskom kao ljudima(jer u svakom coveku je praslika Boga Tvorca) vec o veri njihovoj koja mrzi Hrista...e sad...moze li se ovo dvoje razdvojiti drugo je pitanje...
Zaista ne znam na osnovu cega si se utripovao da jevreji mrze hriscane.... :dntknw:
Iz dana u dan imamo sve vise jevreja koji prihvataju Hrista...
I mislio sam da ne treba da ponavljam, ali ocigledno treba:
Na hebrejskom jeziku rec Jevrejin je duhovna kategorija, i znaci preci na drugu stranu, preci na Boziju stranu, dakle, po Bibliji svako ko je na Njegovoj strani on je Jevrejin.
Zato se i navodi onaj citat, da nije Jevrejin onaj koji spolja, nego onaj koji je iznutra Jevrejin.
A rekao sam vide puta da sam Pravoslavac!

za pocetak,ne mrze Hrista i hriscane..niti nejevreje smatraju stokom-gojama....i ne cine nista protiv Hrista....sta cine-samo sebi cine....
Ovo nije odg na moje pitanje.

zamolio sam te da navodis odakle vadis delove iz Biblije...valjda znas da se tako koristi Sveto Pismo...hriscanine....stalno nesto ceprkas da bi kao promenio smisao recenoga....pazi se toga...
17. Ali ako ti sebe zoves Jevrejinom, oslanjas se na ZAKON I hvalis se Bogom,

18. znaš njegovu volju I prosuđuješ šta je bolje, jer dobijas pouku iz ZAKONA,

19. I ako si uveren da si vodja slepima, svetlost onima koji su u tami,

20. vaspitac nerazumnih, ucitelj nejaci, koji u ZAKONU ima olicenje znanja I istine,

21. zašto dakle, ti koji ucis druge, samog sebe ne poucis? koji propovedas da netreba KRASTI, sam krades.

22. Ti koji govoris da se ne čini PRELJUBA sam cinis preljubu. Ti kome su odvratni IDOLI, pljackas hramove.

23. Ti koji se hvalis ZAKONOM krseci ZAKON ne postujes Boga


24. kao sto je I zapisano: zbog vas se među paganima huli na Bozje ime.

25. obrezanje ima vrednost ako izvrsavas ZAKON. Ali ako KRSIS ZAKON, tvoje OBREZANJE je postalo neobrezanje.

26. ako se ,dakle, NEOBREZANI pridržava odredbi ZAKONA, zar se njegovo neobrezanje neće smatrati obrezanjem?

27. Tako će onaj ko nije telesno obrezan a ISPUNJAVA ZAKON, suditi tebi koji krsis ZAKON, iako imaš i slovo ZAKONA i obrezanje.


28. jer nije Jevrejin onaj ko je to samo spolja, niti je pravo OBREZANJE spolja, na telu.

29. Nego Jevrejin je onaj koji je to iznutra, a pravo obrezanje je obrezanje srca., Duhom ne slovom. Takav ne dobija pohvalu od ljudi, nego od Boga.
Rimljanima 2.17-29.

:acute:
:dntknw::dntknw::dntknw::dntknw::dntknw::dntknw::dntknw:
Sta si dokazao druze? smile3
Pa dobro se vidi da nije svako Jevrejin. isto kao sto vi sebe nazivate ''pravoslavcima'' a molite se mrtvim ljudima sto ne pripada izvornom Pravoslvlju kojem ja pripadam. Dakle, ne mogu ja reci da sam crnac, a u stvari sam belac. Tako ne moze reci ni jedan Jevrej koji zivi nemoralno da je Jevrejin.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Zaista ne znam na osnovu cega si se utripovao da jevreji mrze hriscane.... :dntknw:
Sta znam...mozda zato sto su trazili da se Hrist razapne.:dntknw:...pored bezbroj dokaza i cinjenica kroz istoriju i inace, imam i insajderske informacije...

Why The Jews Hate Jesus Christ | Real Zionist News ili

http://www.realzionistnews.com/?p=144 ili

http://www.realzionistnews.com/?p=154 .........................

ti ako ne znas da Jevreji mrze Hrista (stim da onaj koji je priznao Hrista nije vise Jevrejin po veri vec HRISCANIN pa se tako i naziva...skapiraj tu "sitnicu"...)onda ne znam sta znas..

Iz dana u dan imamo sve vise jevreja koji prihvataju Hrista...
i oni tad vise nisu Jevreji vec HRISCANI ...valjda ce ti se jednom um dovoljno razbistriti da najzad shvati sta pisem....
I mislio sam da ne treba da ponavljam, ali ocigledno treba:
Na hebrejskom jeziku rec Jevrejin je duhovna kategorija, i znaci preci na drugu stranu, preci na Boziju stranu, dakle, po Bibliji svako ko je na Njegovoj strani on je Jevrejin.
Zato se i navodi onaj citat, da nije Jevrejin onaj koji spolja, nego onaj koji je iznutra Jevrejin.
znaci-Jevreji su u stvari na strani Hrista-posto je On-Bog?interesantno...nadam se da ces tu teoriju imati prilike da nekad izlozis nekom Jevreju...:???:...jevrejin je u Starom Zavetu oznacavao da je Bozji -izabrani narod...posle dolaska Hrista-taj koji veruje u Boga se zove Hriscanin...a sam Bog je rekao ko je otac Jevreja zbog onoga sto su postali.....da li treba da ti opet vadim to iz Svetog Pisma?
A rekao sam vide puta da sam Pravoslavac!
jel..ti si pravoslavac koji sebe naziva jevrejinom...interesantno...znaci ti ides u Pravoslavnu Crkvu?ili?

Ovo nije odg na moje pitanje.
sta nije odgovor...?pa dao sam ti u cemu je razlika...los hriscanin steti samo sebi...dok Jevrejin,izmedju ostalog,radi na stetu svih(pogotovo hriscana) radi svoje koristi...jer hriscanstvo negira Jevreje kao izabrani narod...vec su "izabrani narod" hriscani...a Jevreji i dalje ocekuju da im dodje "mesija" koji ce njih da postavi za vladare nad svim ljudima...jer njih ne zanima Carstvo Nebesko vec samo ovo zemaljsko...a znamo ko je knez ovog sveta...
:dntknw::dntknw::dntknw::dntknw::dntknw::dntknw::dntknw:
Sta si dokazao druze? smile3
kako sta...iz onoga sto si ti izvukao moze se zakljuciti da sam Hrist i apostoli "uzdizu" Jevreje dok se iz celog teksta vidi da ih u stvari kritikuju jer se Bog zbog njih medju bezboznicima ismeva...tj. da su toliko otpali od Boga i upali u licemerje da su vise dostojni mnogi narodi kojima se Bog nije objavio ali koji postuju zakone Njegove...
P
a dobro se vidi da nije svako Jevrejin. isto kao sto vi sebe nazivate ''pravoslavcima'' a molite se mrtvim ljudima sto ne pripada izvornom Pravoslvlju kojem ja pripadam. Dakle, ne mogu ja reci da sam crnac, a u stvari sam belac. Tako ne moze reci ni jedan Jevrej koji zivi nemoralno da je Jevrejin.
[/QUOTE]

znaci ti si izvorni pravoslavac koji naziva sebe Jevrejinom za koje je sam Gospod rekao da im je otac djavo (i koji su ga raspeli )ali je ustvari, po tebi,mislio da su super...wacko2..ti si bas to uradio...nazvao si sebe crncem i u isto vreme tvrdis da si belac...ja ne znam sta si zaista,ali iz ovoga sto pises znam da si prilicno zbunjen....:dntknw:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Sta znam...mozda zato sto su trazili da se Hrist razapne.:dntknw:...pored bezbroj dokaza i cinjenica kroz istoriju i inace, imam i insajderske informacije...


ti ako ne znas da Jevreji mrze Hrista (stim da onaj koji je priznao Hrista nije vise Jevrejin po veri vec HRISCANIN pa se tako i naziva...skapiraj tu "sitnicu"...)onda ne znam sta znas..

i oni tad vise nisu Jevreji vec HRISCANI ...valjda ce ti se jednom um dovoljno razbistriti da najzad shvati sta pisem....
Ne lupaj molim te, ne znas ni sam sta pricas!
znaci-Jevreji su u stvari na strani Hrista-posto je On-Bog?interesantno...nadam se da ces tu teoriju imati prilike da nekad izlozis nekom Jevreju...:???:...jevrejin je u Starom Zavetu oznacavao da je Bozji...posle dolaska Hrista-taj koji veruje u Boga se zove Hriscanin...a sam Bog je rekao ko je otac Jevreja..jer treba da ti opet vadim to iz Svetog Pisma?
Mozes ti jevreje koji su prihvatili Hrista zvati kako hoce, hriscani, isusovci, kako god, oni ce i dalje biti jevreji. To i nije toliko bitno, ali je ocigledno da imas veliku mrznju prema jevrejima, pa ko god od njih da poveruje u Hrista ti ga svrstavas u hriscane, da bi ispalo kako ni jedan Jevrej ne veruje u Hrista....zaista si neverovatan!
jel..ti si pravoslavac koji sebe naziva jevrejinom...interesantno...znaci ti ides u Pravoslavnu Crkvu?ili?
Ne idem u praganske crkve, tesko je naci normalnu crkvu.
sta nije odgovor...?pa dao sam ti u cemu je razlika...los hriscanin steti samo sebi...dok Jevrejin,izmedju ostalog,radi na stetu svih(pogotovo hriscana) radi svoje koristi...jer hriscanstvo negira Jevreje kao izabrani narod...vec su "izabrani narod" hriscani...a Jevreji i dalje ocekuju da im dodje "mesija" koji ce njih da postavi za vladare nad svim ljudima...jer njih ne zanima Carstvo Nebesko vec samo ovo zemaljsko...a znamo ko je knez ovog sveta...
Opet prosipas svoje ne znanje. Ja sam pitao, kakva je razlika izmedju jevreja koji nisu prihvatili Hrista i ''pravoslavaca'' koji su prihvatili Hrista a zive nemoralno. Razlika je u tome sto, jevreji koji ne prihvataju Hrista, oni se strogo drze Starog Zaveta, a dobro znamo da je Stari Zavet najvazniji jer je u njemu tora ili zakon, tako da ti jevreji vode racuna kako zive i ako zeve ugodno pred Bogom nije potrebno da veruju u Hrista, i bice spaseni. Dok ''pravoslavci'' trube na sva zvona, i vicu Hriste, Hriste, idu u crkve, pale svece i td. a zakon davno zaboravljen, kurvanje na svakom cosku, drogiranja raznim zabludama, sebicnost, i td. kada bi ih poredili sa jevrejima....tek bi onda videli da ne drze ni 10% od zakona, a nisu ni jevreji savrseni, jer ne postoji savrseni narod na planeti, ali oni su daleko najugodniji narod pred Bogom.
kako sta...iz onoga sto si ti izvukao moze se zakljuciti da sam Hrist i apostoli "uzdizu" Jevreje dok se iz celog teksta vidi da ih u stvari kritikuju jer se Bog zbog njih medju bezboznicima ismeva...tj. da su toliko otpali od Boga i upali u licemerje da su vise dostojni mnogi narodi kojima se Bog nije objavio ali koji postuju zakone Njegove...
Da li se ti pravis lud, ili stvarno nesto nije u redu. Pa zna se zasto Bog kritikuje jevreje, niko ne brani njihove greske, zamisli da sada dodje Hristos i da pocne da kritikuje ''pravoslavlje'', pa ja mislim da bi Mu malo bilia Biblijina debljina knjige, da ispise kritiku.
Zaista samo slepac ne moze primetiti o cemu se govori u pomenutim stihovima! ...pa lepo se kaze da nije svako Jevrejin, kao sto nije dovoljno obrezanje fizicki, vec iznutra, duhovno obezanje.
znaci ti si izvorni pravoslavac koji naziva sebe Jevrejinom za koje je sam Gospod rekao da im je otac djavo (i koji su ga raspeli )ali je ustvari, po tebi,mislio da su super...wacko2..ti si bas to uradio...nazvao si sebe crncem i tvrdis da si belac...ja ne znam sta si zaista,ali iz ovoga sto pises znam da si prilicno zbunjen....:dntknw:
Ja sam lepo objasnio kakvo je tumacenje reci Jevrejin, a ti mozes da se pravis lud do mile volje.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
ne vredi "pravoslavni jevrejine" vise trositi vreme na pricu sa tobom..teraj i dalje kako hoces...
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Kota703, samo mi nije jasno zasto mislis da je patrijarh Pavle imao veze sa ekumenizmom, On nikad nije dozvoljavao da papa dodje u Srbiju. Ja mislim da je on bio pravi duhovnik...

Sa ostalim se slazem...
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Kota703, samo mi nije jasno zasto mislis da je patrijarh Pavle imao veze sa ekumenizmom, On nikad nije dozvoljavao da papa dodje u Srbiju. Ja mislim da je on bio pravi duhovnik...

Sa ostalim se slazem...


Pokusacu da nabavim jednu knjigu sa Svete Gore u kojoj imas sve slikovito dokumentovano koji su to Srpski svetenici izdali veru Pravoslavnu i tajno isli kod pape u Rim da mu ljube skute.Ja sam to video tamo i procitao ali nisam mogao da je ponesem opet cu pokusati da je nabavim iskopiracu je i poslati privatno kada je budes citao i gledao neces moci verovati.Knjiga se zove Judin poljubac i dobavljena je do nekih manastira u Srbiji moram otici do igumana da ga zamolim da mi je posudi da je iskopiram.
 
Natrag
Top