Propovedanje mrtvima

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisam ja nista izmislio u vezi mesa i u vezi biljaka,

Ja sam dokazao da jesi, a čime si ti dokazao da nisi svojom riječju.

na visokoj temperaturi se oslobadjaju stetne materije

Kod svinje ne.

a organizam coveka ne moze te matetije da izbaci kao sto bi izbacio normalnim putem,

Kako ne može, a šta kada izađe kaka. I svinja izbacuje dio, ali sve što ne izbaci kod nje se skladišti, dok krava i ovca izbace skoro sve.

to kaze medicina.

hoćeš reći ti.

Tvoja filozofija me ne zanima,

Kada je ne možeš oboriti.

Biblija navodi zivotinje po telesnim karakteristikama,

Koje su ujedno i zdravstvene.

istina spominje i prezivanje,

Za koje očigledno nisi ni znao kakav ima efekat.

ali je sasvim jasno da se tu radi o zivotinjama koje imaju odredjenu telesnu manu i zato se ne jedu.

I zato što su nečiste.

Krv isto iz razloga sto je krv koriscena za ciscenje hrama , biblija kaze "a nju (krv) sam odredio da se ciste duse vase" ,

Hoćeš da dokazivanjem nečega oboriš moju nauku.

dakle to je razlog a ne zato sto je necista!

Pa krv je nečista za jelo.



Kako je to zec necist,

To sam već jednim dijelom odg. osim što je polupreživar, mali zeko voli da jede kaku svoju osim što jede samo biljke kao hranu. Polupreživar je što znači da ne uništava dobar dio štetnih materija. A da pitaćeš što su bitne šape, pa ti onda ne vjeruješ Bogu što je naveo to kao arzlog.

Kako je to zec necist, ti si zapeo za svinju,

Znači ne vjeruješ Bogu tj. onome što je rekao u Bibliji.

a naucno ne mozes da potvrdis recimo za zeca da je njegovo meso necisto.

A zar ono što Bog kaže treba nauka da dokazuje. A ipak je i dokazala.

Sve jedno, biblija te obara,

vidim, ti kažeš da je sve čisto, Bog kaže u Biblji (koju spominješ da mene obara) da su neke živ. koji ljudi jedu nečiste. Da nije žalosno bilo bi smiješno.

u vezi krvi sam Bog je rekao zasto ju je zabranio,

Pa zar nije po tebi sve očišćeno i kako to obara moju nauku?

ne zato sto je necista vec zato sto se njom ciste duse!

A to je samo krv Isusa, ne misliš valjda da je krv junaca i ovaca čistila naše duše.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hvala Bogu ja ću tvoj komentar da oborim svaki dio, a ti ćeš moje samo da zaobićeš i da nastavljaš da svoje ponavljaš kao papagaj.

A mali zeko voli svoju kakicu. A kladim se da ne znaš kakva je supa od svinje, inače bi posjetio wc šolju sa mukom u želucu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hvala Bogu ja ću tvoj komentar da oborim svaki dio, a ti ćeš moje samo da zaobićeš i da nastavljaš da svoje ponavljaš kao papagaj.

A mali zeko voli svoju kakicu. A kladim se da ne znaš kakva je supa od svinje, inače bi posjetio wc šolju sa mukom u želucu.

Sta si ti oborio?

Samo sanjaj!

Biblijom sam te dotukao!

Bog je zabranio jedenje krvi , iz "duhovnih" a ne iz "fizickih" razloga!

Tekst kaze:

"okrenuću lice svoje na suprot onomu čovjeku koji bude jeo krvi, i istrijebiću ga iz naroda njegova. Jer je duša tijelu u krvi; a ja sam vam je odredio za oltar da se čiste duše vaše;" (3. Mojsijeva 17,11)

Obori ovo , ili prisloni obarac na svoje čelo!

Raspukla ti se nauka!

Razlog zasto se ne jede krv je zato sto ona predstavlja Hristovu krv, isto je i sa mesom koje predstavlja Hristovo telo!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I u novom zavetu se zabranjuje jedenje krvi.

Mire kaže sledeće:

Razlog zasto se ne jede krv je zato sto ona predstavlja Hristovu krv, isto je i sa mesom koje predstavlja Hristovo telo!

Ovo je potpuno nebiblijska tvrdnja, jer po njegovoj tvrdnji mi ne trebamo u novom zavetu da jedemo ni krv ni meso.

Osim toga - simbol Hristovog tela i krvi je hleb i vino, a ne krv i meso..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
I u novom zavetu se zabranjuje jedenje krvi.

Mire kaže sledeće:

Razlog zasto se ne jede krv je zato sto ona predstavlja Hristovu krv, isto je i sa mesom koje predstavlja Hristovo telo!

Ovo je potpuno nebiblijska tvrdnja, jer po njegovoj tvrdnji mi ne trebamo u novom zavetu da jedemo ni krv ni meso.

Osim toga - simbol Hristovog tela i krvi je hleb i vino, a ne krv i meso..
Hleb i vino simbolizuju telo i krv Hristovu. U starom zavetu je jasno da se krv ne jede iz "duhovnih" a ne "fizickih" razloga (tj. zato sto je krv necista). Naveo sam stih koji to potvrdjuje:

"okrenuću lice svoje na suprot onomu čovjeku koji bude jeo krvi, i istrijebiću ga iz naroda njegova. Jer je duša tijelu u krvi; a ja sam vam je odredio za oltar da se čiste duše vaše;" (3. Mojsijeva 17,11)

Dakle iz duhovnih razloga se ne jede krv!

Isto je i sa mesom, koje simbolizuje Hristovo telo, koje je bez mane. Nista sa manom se nije jelo u SZ!

I dok je Hristos boravio u telu bez mane, i to telo je prineto i vaskrslo je drugo neraspadljivo telo (zato se meso sad moze jesti , jer je ispunjen taj aspekt koji je ukazivao na telo) , ipak vrednost krvi jos nije primenjena. Zato se krv se ne jede.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hleb i vino simbolizuju telo i krv Hristovu. U starom zavetu je jasno da se krv ne jede iz "duhovnih" a ne "fizickih" razloga (tj. zato sto je krv necista). Naveo sam stih koji to potvrdjuje:

Znači da bi mogli da ne pečemo meso i ne izbacujmo krv i tako to jedemo.

"okrenuću lice svoje na suprot onomu čovjeku koji bude jeo krvi, i istrijebiću ga iz naroda njegova. Jer je duša tijelu u krvi; a ja sam vam je odredio za oltar da se čiste duše vaše;" (3. Mojsijeva 17,11)

Dakle iz duhovnih razloga se ne jede krv!

Znači da može da se jede? Čim kažeš da nije radi fizičkog zdravlja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači da bi mogli da ne pečemo meso i ne izbacujmo krv i tako to jedemo.



Znači da može da se jede? Čim kažeš da nije radi fizičkog zdravlja.
Moze da se jede u smislu da nije fizicki necista, ali ne moze da se jede sa duhovnog aspekta, jer ona predstavlja Hristovu krv! I zato je Bog zabranio jedenje krvi!

Ako ti tvrdis da je krv necista fizicki i da ne sme da se jede, onda je besmislena euharistija koja predstavlja pijenje krvi Hristove.

Fariseji su se sablaznili kad ih je Hristos pozvao da piju njegovu krv, upravo iz tog razloga sto nisu razumeli duhovni aspekt krvi kao ni vi, njima je krv bila necista fizicki!

Vi takodje ne shvatate ni duhovni aspekt mesa, odnosno tela Hristovog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Moze da se jede u smislu da nije fizicki necista,

Pa fizički je nečista.

I zato je Bog zabranio jedenje krvi!

A nije zbog nečistoće.

Ako ti tvrdis da je krv necista fizicki i da ne sme da se jede, onda je besmislena euharistija koja predstavlja pijenje krvi Hristove.

A ti tvrdiš da je čista, ali je ipak ne jedeš. Pa vaše magijsko shvatanje pričesti jeste besmisleno.

Fariseji su se sablaznili kad ih je Hristos pozvao da piju njegovu krv, upravo iz tog razloga sto nisu razumeli duhovni aspekt krvi kao ni vi,

Vaše shvatanje je magijsko da je Isus bukvalno u hljebu i vinu i da ste bolji ako ste uzeli hljeb i vino. Taman takvo shvatanje je imao Juda Isk.

njima je krv bila necista fizicki!

A sada je čista.

Vi takodje ne shvatate ni duhovni aspekt mesa, odnosno tela Hristovog.

i drago mi je da ne shvatam vaše mgijsko poimanje pričesti.
 
Natrag
Top