Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Draganče ti još uvek ne shvataš da si ovde okružen većom braćom i prijateljima BOŽJE REČI nego tamo subotom gde odeš.
Zašto tebe pogađa istina zato što sute filovali neistinom.
Mi želimo da ova svetlost istera tu tamu iz tebe i obratiš se Bogu i onda više nećeš padati u zamke đavolje nudeći lažne datume i učeći Jelenine laži.
Adrijan, Mire,Gera,Taramana,Slap,Antonija...nisu tvoji neprijatelji jer sečemo laž ISTINOM a oni štoti laskaju oni ti nisu braća niti su prijatelji Božje reči.

Te izjave mene ne dotiču jer znam kome verujem i u koga sam kršten i obučen i znam da ti je reč ova bolni mač ali takav je porođajni bol i sam sam kroz isti prošao bez mnogo gunđanja istrpio sam i Bog mi otvorio da vidim sve laži tvog lidera i budem borac za Istinu takvog sam kova da ne odustajem kad krenem zato možaš čuti sve laži i da moleći se BOGU ne Jeleni već Bogu ispitaš svaku mou tvrdnju i ako se poniziš pred Bogom i budeš spreman odbaciti laž ma ko god je izrekao pa makar i ti to bio onda će Bog moći da to da kako bi čuo i shvatio gde si bio.

Te parole zaboravi kod mene to ne prolazi već uzmi Bibliju i samoBibliju i NE DOTIČI ono smeće jer te taj duh onda neće pustiti da imaš slobodu u Hristu Isusu jer te nadvladao.Budi muško i pobedi ti tu pogađačicu spali to smeće i očisti razum od toga BIBLIJOM i molitvom, AMIN.

PS.-Vidi,ja ti mogu umilnije govoriti od bilo koga ali tako se ne postiže oslobađanje od zablude već čvrstinom i izričitošću.Pogrešno su te i tome naučili da onaj ko milo govori taj je svetac...to je laž! Svetac uvek govori ISTINU pa kome krivo kome milo zapamti to.

Bog ti svako dobro dao i razum otvorio.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja biblijsku istinu imam, i svaku tacku vere me je osvedocio sam Gospod sa kojim imam cvrstu zajednicu.

Ja ne mogu svesno zrtvovati sve ovo i prihvatiti TVOJU rec, i rec onih koji su te indoktrinirali, za koju sam odavno video da nema veze sa recju Bozjom, i onim sto svedoci Duh Sveti iz reci Bozje, vec je susta suprotrnost.

Sve sto si napisao kao savete upucene meni - se odnosi na tebe, i ja ti savetujem da to primenis sto pre, jer ponavljam - u velikom si duhovnom problemu.

Sto pre da odbacis ljudske dogme i svoje licno tumacenje biblije u koje te nije osvedocio sam Bog, i sa kojim nemas zajednicu sto se jasno vidi, i da se molis Gospodu tako iskreno i ozbiljno kao da je tvoj fizicki zivot u pitanju - da prvenstveno sebe potpuno predas Bogu, da dozivis novorodjenje Duhom Svetim, i da te on povede putem istine i osvedocenja u svaku istinu.

Drugo, opet si moram reci izneo gomilu neistina o Ellen White, lazno je optuzujuci i pripisujuci nesto sto nije slucaj, jer nista sto je pisala Ellen White nije lazno, vec je SVE istina data osd Boga, i nadahnuta Bozjim Duhom koja vodi ljude ka Bogu da mogu pronaci put spasenja u Isusu Hristu.

Ti si napisao sledece: "Adrijan, Mire,Gera,Taramana,Slap,Antonija...nisu tvoji neprijatelji jer sečemo laž ISTINOM"

Zaboravio si samo da napise: "koju od vasih istina da prihvatim?" Jer svi ovi koje si nabrojao imaju razlicite istine, i svako veruje razlicito.

Ja ti zelim da ne tavoris u svom duhovnom stanju koje je vrlo lose, vec da se zauzmes oko ove stvari na nacin koji sam opisao, trazeci od Boga da on udje u tvoj zivot i da te povede putem istine.

U svakom slucaju ako to i ne uradis, uskoro ce sam Bog objaviti istinu celom svetu, i svako ce je jasno videti i cuti, i biti osvedocen.

Nadam se da tada neces polemisati i sa samim Bogom da nije u pravu, vec da si to ti, vec da ces sa radoscu prihvatiti istinu bez obzira koliko ta odluka bila bolna, jer za istinu treba i zivot dati, jer istina i njeno prihvatanje oslobadja od prolaznosti i smrti.

Pozdrav i neka ti Gospod pomogne u tome..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja biblijsku istinu imam, i svaku tacku vere me je osvedocio sam Gospod sa kojim imam cvrstu zajednicu.

Eto si četvrti deo Boga jel po tvojoj izjavi Bog ima ZAJEDNICU sa Sinom i Duhom Svetim i još si i ti tu pa vas zasad četvoro.
Taj gospod je sa Oriona on je i Jelenu vodio.

Ja ne mogu svesno zrtvovati sve ovo i prihvatiti TVOJU rec, i rec onih koji su te indoktrinirali, za koju sam odavno video da nema veze sa recju Bozjom, i onim sto svedoci Duh Sveti iz reci Bozje, vec je susta suprotrnost.

Znam ja da ti NE MOŽEŠ prihvatiti Božje jer svetlost smeta tami. Ni Jelena nije mogla zato je učila SVE SUPROTNO Božjoj reči.Izvrtala,prevrtala,okretala samo da ne bude kako piše.


Drugo, opet si moram reci izneo gomilu neistina o Ellen White, lazno je optuzujuci i pripisujuci nesto sto nije slucaj, jer nista sto je pisala Ellen White nije lazno, vec je SVE istina data osd Boga, i nadahnuta Bozjim Duhom

Ma drž se ti Jelene i ne brini štaće ti Božja reč da ti kvari ono što ti srcem želiš i nećeš da odbaciš.

Kako ono neprijatelji spališe PROROKE kad Božji čovek zapisa da će oganj iz PROROČKIH USTA spaliti neprijatelje...zašto je tu Bog pogrešio i dao nam NAOPAKO proroštvo?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za tebe koji se ne molis Bogu za osvedocenje, a plus toga ne slusas sta biblija uci, nego sebe i druge ljude - sve je laz, samo TVOJA rec nije lazna.

Dok se ne odreknes svoje reci i prihvatis Bozju, i dok se ne molis da te on povede putem istine, bices u problemu.

Meni je savest mirna, jer imam rec Bozju, i imam osvedocenje Duha, i imam zajednicu sa Bogom.

"JER JE TROJE KOJE SVEDOCI NA NEBU, OTAC, REC, I SVETI DUH"

Neka ti Bog pomogne da dozivis ovo iskustvo trostrukog osvedocenja u istinu..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kako ono neprijatelji spališe PROROKE kad Božji čovek zapisa da će oganj iz PROROČKIH USTA spaliti neprijatelje...zašto je tu Bog pogrešio i dao nam NAOPAKO proroštvo?


Vi imate neiscrpni izvor gluposti pa da još jedan vaš biser iznesemo pred verujuće da čuju i čude se koliko neki nemaju vere a imaju maštu.

9 glava Otk. je poslastica od koje se grči stomak.

I peti anđeo zatrubi, i videh zvezdu gde pade s neba na zemlju, i dade joj se ključ od studenca bezdana;

Studenac bezdana je teritorija otomanskog carstva :bfghb:

A ključ od te teritorije ima zvezda koja pade SA NEBA to je Islam i njihov vođa:beee:ta zvezda je satana i on je bio na čelu konjice otomanske imperije :oopss:

9:2 I otvori studenac bezdana, i iziđe dim iz studenca kao dim velike peći, i pocrne sunce i nebo od dima studenčevog.

satana ozvara teritoriju otomaske imperije i izlazi dim jel Turci puše li puše sve dim suklja:mig: i sunce zaklonitaj dim od džibuka i nebo pocrni od te krdže:assassin:


9:3 I iz dima iziđoše skakavci na zemlju, i dade im se oblast, kao što i skorpije imaju oblast na zemlji.

Eto neki skakavci iz tog dima iziđoše a kad malo bolje pogledamo ONO TURCI!!!

i oni se boje vatre kao i škorpije pa beže:warning:

9:4 I reče im se da ne ude travi zemaljskoj niti ikakvoj zeleni, niti ikakvom drvetu, nego samo ljudima koji nemaju pečat Božji na čelima svojim.

Zabranio satana Turcima da travu kose i spaljuju i drveće da ne seku...pa šta ako je zima nema sečenja drveća i tačka. Ali im sajo kaže da oni ljudi koji nemaju na čelu kokar...pardon pečat njih mogu deranžirati.Niste znali da su sajini borci imali skenere koji duhovno vidi i tako u galopu snime čelo i znaju ko je za ražan i kolac a koga nesmeju ditari :smisi:


9:5 I dade im se da ih ne ubijaju, nego da ih muče pet meseci; i mučenje njihovo beše kao mučenje skorpijino kad ujede čoveka;

sajo neda deranžiranje već samo kolac i to u trajanju od 150 dana a pošto mi znamo njihov kalendar to znači 150 godina i ljude su otomanci mučili SAMO 150 god. ostalo je istorija slagala pitajte nepismenu ženu i čućete ili Lakija svejedno ista je kuća.Niste znali da je otomansko carstvo vladalo samo 150 godina...pa gde vi živite?

I nisu oni verne Božje mučili ma ne oni su samo one što naskeneru nije viđenBožji pečat tako Hrišćane nisu pipnuli baš fini neki Turci.

9:6 I u te dane tražiće ljudi smrt, i neće je naći; i želeće da umru, i smrt će od njih bežati.

Niste znali da u to vreme otomanskog carstva NIKO nije umro....vi onda nikad nećete biti vešticina đak.Zamislite ove lažove istoričare koliko su samo ubijanja i bitki tog carstva izmislili.:gl_sigh:

Da čujemo kako su osmanlije izgledale ali uslov je da se ne smejete:

9:7 I skakavci behu kao konji spremljeni na boj; i na glavama njihovim kao krune od zlata, i lica njihova kao lica čovečija.

Turci su skakavci koji izgledau kao KONJI..mašala.

Svaki Turčin imao KRUNU i to zlatnu...sve kralj do kralja čoveče.
Pazi Turci liče na LJUDE.
:roll::roll::roll:

9:8 I imahu kose kao kose ženske, i zubi njihovi behu kao u lavova;
9:9 I imahu oklope kao oklope gvozdene, i glas krila njihovih beše kao glas kola kad mnogi konji trče na boj;

Čupavi neki Turci šta ćeš nije bilo frizera pa kosa do pojasa kao u četn...žena.

Sad znam zašto tamo u Turskoj nema stomatologa ko će popravljati takve zube kao u lava.
Znači nisurimljani prvi imali oklope već su Turci bili oklopljeni kao mali tenkovi.
Pazi....IMAJU KRILA...krilati Turci,pa normalno rokom evolucije su im krila otpala ali su ihtad imali valjda Miler i Jelena Nesreća znaju.
:gl_wacko:

9:10 I imahu repove kao skorpijine, i žalci behu na repovima njihovim; i dana im beše oblast da ude ljudima pet meseci.

Eto ti sadTurci i repove imali...neka vrsta reptila koji su vremenom postali ljudi...razbila Jelena Darvina.

Imalisu i one šiljke na repu nije im mač trebao.
Oni nisu ljudi zato ude ljudima samo 150 godinica ali nema smrti u to vreme.

9:11 I imahu nad sobom cara anđela bezdana kome je ime jevrejski Avadon, a grčki Apolion.

Eto ga sultan je zapravo bio sajo zvani satanailo ili satana i on je car turski ali i Grčki mnogo vekova star.:bfghb:


Cela bajka tragikomična i fina za zabavu NAIVNIH jedino je problem što je taj događaj u PETOJ TRUBI a ona JOŠ NIJE POČELA. Pa šta kad su mogli par stotina stvari slagati jedna manje više u pketu za naivne i neverne njima ne smeta.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je tvoj propust, sto sve gledas ljudskim ocima.

Kada naucis kontekstualnu biblijsku simboliku, tada ce ti biti jasno sta odredjeni elemenat u bibliji znaci, i biblija ce ti biti kristalno jasna, ovako si u problemu, a taj problem ne uocavas, jer nemas biblijsko znanje, vec samo povrsno, ali su za tebe duhovne dubine nepoznate, jer ne zelis da ih spoznas, i nesvesno se smejes i rugas samome sebi.

Po tvom tumacenju dva proroka bljuju vatru iz usta, i spaljuju ljude.

Mozda si mislio na ovo:


480x320_244-foto_dana_sik.jpg





Ponovicu ono sto sam vec jednom napomenuo na forumu.

Ja u potpunosti razumem ateiste za njihov ateizam, jer za to su najvise odgovorni sami navodni Hriscani, koji su bibliju potpuno izokrenuli i pripisali Bogu neverovatne stvari, sramoteci i njega i njegovu rec.

Biblija nije data da vodi ljude u ateizam, a u mnogim slucajevima je to tako, jer je oni koji trebaju iz nje da iznose istinu banalizuju, i prikazuju je potpuno pogresno.

Ovo sam doziveo i iskustveno sa covekom koji se obreo u ateizam, jer je citao bibliiju, a potom neka tradicionalisticka i neka druga tumacenja biblije, i zakljucio da je ona puka izmisljotina, kako on kaze ( u stilu Andersenovih bajki ).

Kada sam mu izneo pravo biblijsko tumacenje onih istina koje su i uticale da donese ovakav stav, on je na ove stvari gledao sasvim drugacije, i postao otvoren za istinu.

Danas smo jos uvek u prijateljskim diskusijama, i Bog mi je otkrio da je taj covek iskren, i da ce se na kraju obratiti i biti spasen.

Cak sam imao i jedno otkrivenje u nocnom vidjenju, gde sam sa njime sedeo u sobi i citao mu rec Bozju, a on plakao.

Kasnije se ovo prorocanstvo ispunilo, jednom prilikom dok smo sedeli kod njega, i diskutovali o covekovoj prolaznosti,

Tada sam mu citao iz biblije neke tekstove iz Jovanovog jevandjelja, gde Isus razgovarac sa svojim ucenicima poslednji put pred svoju smrt, i on je u tim trenutcima plakao..

Dakle, moramo se zapitati, da li nasa istina vodi ljude ka Bogu, ili ih vodi od Boga u ateizam, po cemu se i moze prepoznati - da li je ta istina od Boga ili ne..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
To je tvoj propust, sto sve gledas ljudskim ocima.

Kada naucis kontekstualnu biblijsku simboliku, tada ce ti biti jasno sta odredjeni elemenat u bibliji znaci, i biblija ce ti biti kristalno jasna, ovako si u problemu, a taj problem ne uocavas, jer nemas biblijsko znanje, vec samo povrsno, ali su za tebe duhovne dubine nepoznate, jer ne zelis da ih spoznas, i nesvesno se smejes i rugas samome sebi.

Po tvom tumacenju dva proroka bljuju vatru iz usta, i spaljuju ljude.

Mozda si mislio na ovo:


480x320_244-foto_dana_sik.jpg




Ne Lakiću već na ovo, tebe Jelena samo uči gluposti a ja govorim o ovome :

1:10 A Ilija odgovarajući reče pedesetniku: Ako sam čovek Božji, neka siđe oganj s neba i proždre tebe i tvoju pedesetoricu. I siđe oganj s neba i proždre njega i njegovu pedesetoricu

To znači da iz usta proročkih izlazi reč koja pokreće oganj koji ih spaljuje nevero.

Kako se nisam rodio uvreme otomanskog carstva tad nije bilo smrti 150 godina al bi se naživeo :beee::bfghb:

Ali je dobro što se nisam rodio između 538 i 1798 jel tih 1260 GODINA nije bilo kiše..:roll::bfghb:

Vi sebe zovete crkvom Božjom??????
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prvo treba da dokazes da sam ja citirao Ellen White, a ne kontekst biblije.

Tacno si odgovorio.

Rec Bozja donosi sud, i to znaci da svedoci spaljuju neprijatelje.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Rec Bozja donosi sud, i to znaci da svedoci spaljuju neprijatelje.

PROROCI spaljuju REVOLUCIONARE jer vam je baka utrapila laž da je Božja reč prestala svedočiti i onda nije Biblija spalila revolucionare kao neprijatelje već revolucionari spalili PROROKE reci mi zašto je Bog rekao Jeleni i Mileru obrnuto od Jovana i kome je Bog dao istinu duetu Miler-Vajt ili Jovan?
 
Natrag
Top