Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne bato, inkvizitorski duh je Ilija pokazao kad je rešavao Valove proroke.

Ilija je izvrsio inkviziciju nad svim Valovim Prorocima pobivsi ih, jel tako?
I onda kad im se rugao, sta je to bilo?
Vlast od Boga dragi moj, vlast od Boga..
A ti vlast od Boga nemas ni da govoris, a niti da vrsis inkviziciju.
Ajde malo razumej da je inkvizicija recima isto sto i inkvizicija delima..
I necu ti vise ovo govoriti, nego se nadam da nisi bas toliko zaslepljen, da ne mozes razumeti jasnu Bozju rec i zapovesti...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
stvarnovslap, opet i sve nmerno pomeao i predstavio onko kako j nisam napisao.

i ne znam t pises kako je elen vajt rekla da svetinja ocistila 1978 godine, gde to pise, ona tad nije bil ziva vec 63 godine..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
stvarnovslap, opet i sve nmerno pomeao i predstavio onko kako j nisam napisao.

i ne znam t pises kako je elen vajt rekla da svetinja ocistila 1978 godine, gde to pise, ona tad nije bil ziva vec 63 godine..

Ma neznaju oni sta pisu, izvlace sa sajtova, meni je ovo vec stvarno postalo smesno..
A nece prestati sa pisanjem, to je isto kao Piramida, ponavljaju jedna ista pitanja svuda..
Pisu dok ima ko da im odgovara, jel obozavaju da se prepiru i da druge dovedu u nezgodnu situaciju, to im je duhovna hrana. Kad vise nema ko da im odgovara, ili ih ljudi provale, onda odu dalje i nastave sa istim...
Nece nikada nauciti nista i nece priznati svoje greske....
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
stvarnovslap, opet i sve nmerno pomeao i predstavio onko kako j nisam napisao.

i ne znam t pises kako je elen vajt rekla da svetinja ocistila 1978 godine, gde to pise, ona tad nije bil ziva vec 63 godine..

Nije to Slap pisapo već ja iznad, evo tog redka:
1.STARA ISTINA (nama poznata kao laž)je da se svetinja OČISTILA 1978...pazi OČISTILA SE
Moja greška permutacija pri brzni pisanja.
Ti zaboravi da objasniš kako ti se ono dešava da se OČISTILA svetinja ne zemlji i tiome posta i nebeska čista i kako može biti OČIŠĆENA 1798 a onda 1843 se POČINJE ČISTITI koja su to žongliranja duhom?
Sad imaš ispravo napisane godine kao i pre ovoga pa možeš odgovoriti na pitanja koja ti ranije postavih valjda nećeš pobeći kao sa Fundamentalističkog foruma?

Ma neznaju oni sta pisu, izvlace sa sajtova, meni je ovo vec stvarno postalo smesno..
A nece prestati sa pisanjem, to je isto kao Piramida, ponavljaju jedna ista pitanja svuda..
Pisu dok ima ko da im odgovara, jel obozavaju da se prepiru i da druge dovedu u nezgodnu situaciju, to im je duhovna hrana. Kad vise nema ko da im odgovara, ili ih ljudi provale, onda odu dalje i nastave sa istim...
Nece nikada nauciti nista i nece priznati svoje greske....

Neka si im rekao i tako odbranio Jelenu.
Evo pitaj sve koji čitaju da li veruju da je to Božji prorok rekao što Laodikeja piše citirajući crnu Jelenu ako kažu da jeste onda odoh odavde i vama će biti lakše zar ne?
Nije valjda da je Ilija imao od Boga odobrenje za sve što radi...ako jeste a biće da jeste imaju neki tu što imaju vlast kušati duhove na vagi krou učenje koje nude i zanimljivo uvek se pokažu na tom tasu kao oni na koje Gpospod upozori da će ih biti mnogo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve si pomesao.
1798 godine je Napoleonova vojska usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo.
1978 se nije nista dogodilo, ne znam odakle ti ta godina, osim ako nisi pronasao neku moju raniju gresku u pisanju.
ja to ne bih nikad izjavio, ni Elen Vajt nije to mogla da izjavi jer je ona umrla 1915 godine i nije mogla da izjavi posle 1978 godine da se svetinja ocistila.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sve si pomesao.
1798 godine je Napoleonova vojska usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo.
1978 se nije nista dogodilo, ne znam odakle ti ta godina, osim ako nisi pronasao neku moju raniju gresku u pisanju.
ja to ne bih nikad izjavio, ni Elen Vajt nije to mogla da izjavi jer je ona umrla 1915 godine i nije mogla da izjavi posle 1978 godine da se svetinja ocistila.

Smešno i žalosno...
Čoveče, rekoh ti da greškom pri brzini kucanja ubacih obrnuti redosled brojki i onda te upitah da objasniš kako se tebi svetinja NA ZEMLJI OČISTILA a time i nebeska svetinja postaje čista?
Upitah te kako ti se očišćenje ZAVRŠILO 1798 a onda kažeš da je 1843 POČELO da se čisti?

Pusti sad godinu kad je krepnuo taj stvor već reci nešto o tvojoj gornjoj tvrdnji...može li nešto o tome da se čuje samo gledaj da bude duboko nadahnuto.
Najverovatnije si zaboravio šta si pisao pod pomazanjem pa evo da ti serviram to nadahnuće kako bi se podsetio šta si pisao jer si to davno činio ima već par dana a memorija slaba:

Laodikeja je napisao(la):
, od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

Laodikeja je napisao(la):
tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.​


Laodikeja je napisao(la):
Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje,
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ma neznaju oni sta pisu, izvlace sa sajtova, meni je ovo vec stvarno postalo smesno..

Blago tebi u tvome neznanju. Kad bi nešto znao, opis tvoga stanja ne bi bio smijeh nego jad.

A nece prestati sa pisanjem, to je isto kao Piramida, ponavljaju jedna ista pitanja svuda..
Pisu dok ima ko da im odgovara, jel obozavaju da se prepiru i da druge dovedu u nezgodnu situaciju, to im je duhovna hrana. Kad vise nema ko da im odgovara, ili ih ljudi provale, onda odu dalje i nastave sa istim...

Ja hrpu toga napisa i desetine pitanja posatvih, a ti niti na jedno ne odgovori. Iako nesvjesno, hvala Bogu, ti ipak prizna kako si u nezgodnu situaciju doveden. Nažalost, ni dalje nisi svjestan pogibeljnosti vlastitih zabluda. Sva neugoda za tebe i po tebe sadržana je u tome što si doveden u nezgodnu situaciju jer neznaš što bi odgovorio. Kako ne vidiš da nije tvoja pogibelj u činjenici što ti nisi znao što je sve Ellen White učila, nego u činjenici da je ona to zaista učila, da je to od mnoštva skrivano malo manje od dva stoljeća, i da je pod prijetnjom kako je to pobuna protiv Boga, zatrto svako kritičko čitanje spisa Ellen White među pripadnicima crkve Adventista sedmog dana.

Tvoja i Laodikejina "argumentacija" najslikovitije i najbolje pokazuju duh ljudi kojima je eutanaziran svaki moždani neuron zdravog razuma. Adventist sedmog dana prema tome ni ne može poslužit se zdravim razumom, a ako je kojim slučajem ostao bar jedan "neurončić", onda je tu mehanizam "grijeha pobune protiv Boga", jer dovoditi u pitanje spise Ellen White (Duh proroštva) najdrskija je pobuna protiv Boga. Zbog toga i tvoja "argumentacija" na moje citiranje samih ASD, i ne može biti drugačija doli: "Izvrćeš riječi". Eto, ja ih citiram, baš onako kako su sami napisali, a ti kažeš da ih izvrćem.

Ima li spasa za Adventiste sedmog dana i ima li izgleda za njihovo oslobođenje iz ovakve duhovne obogaljenosti? Dvije su vijesti za njih po tom pitanju. Jedna loša i jedna dobra (koju ćete prije). Loša vijest je da ljudski gledano šanse nema, čovjek im naprosto ne može pomoći. Dobra vijest je da Bog bez prestanka čini čuda. Tako se i po Božjem čudu i na Božju slavu može događati da se Adventist sedmog dana ipak oslobodi svoje duhovne obogaljenosti.

Nece nikada nauciti nista i nece priznati svoje greske....

Sama ti je Božja providnost upravljala prstima na tipkovnici. U samo jednoj rečenici sažeo si čitavu povijest djelovanja i naučavanja Adventizma sedmog dana - od Ellen White i pionira do današnjeg dana.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ne znm gde i pronasao tu moju navodnu gresku, ja tako drasticne greske ne pravim...osim ako ti to nisi namerno iscenirao da bi predstavio kako postoje kontradiktornosti u izjavma.

Sto se tice ostalog, da to su moje izjave i ja ih ne poricem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ja hrpu toga napisa i desetine pitanja posatvih, a ti niti na jedno ne odgovori. Iako nesvjesno, hvala Bogu, ti ipak prizna kako si u nezgodnu situaciju doveden.

Prijatelju, ajde sad budi malo posten, i ne izvrci moje reci..
Na svako tvoje pitanje sam ti argumentovano odgovorio, gde je sa tvoje strane ostao samo muk i cutanje, i neprilicni komentari izvrtanja mojih vlastitih reci i reci citiranih osoba..
Znaci nikakav odgovor ti ovde nisi dao.

Na cega sam ti odgovorio:

1. Elen White i ucenje o Trojstvu(pioniri i trojstvo) - tu sam pokazao sve tvoje lazi i manipulacije, gde si lagao o istoriji i o navodnom poricanju Trojstva od strane E.G.White. I o 1980. godini kao datumu -''uvrstavanja ove dogme u adventisticko verovanje'' a ono je bilo uvrsteno jos 1913. godine.
Tu se pokazalo tvoje nepoznavanje istorije i namerno izvrtanje.

2. Kirov dekret o gradnji Jerusalima - pokazao sam da se ne moze uzeti ta polazna godina jer ne doseze do Hrista, a stavise pokazao sam i biblijom da tekst uopste ne govori o gradnji Jerusalima vec samo o gradnji Hrama.

3. Tvrdnja da je Elen White plagijatorka. Nema nikakvih dokaza za to, a i na njih sam odgovorio..
Gde je E.G.White cesto navodila odakle je uzimala citate za svoje knjige, a u nekim slucajevima je mozda propustila da to ucini. Cinjenica da je citirala ne dokazuje nista..
Nemoguce ju je optuziti za plagijatora..

4. Tvrdnja da je Elen White ucila o ukrstanju ljudi i zivotinja u predpotopno vreme. I na to sam odgovorio, sto su opet smesne tvrdnje da se neko moze na osnovu toga diskreditovati, a da ne pricamo da su opet te izjave izvucene iz konteksta..

5. Izjave Elen White o Albigenzima.. Gde sam pokazao da mi jako malo znamo o njima jer su njihove knjige spaljivane, a istorija tvrdi da mi o nijma znamo jedino posredno iz izjava njihovih protivnika, te da kad je E.G.White govorila o njima da su oni ''sacuvali izvornu veru'' nije mislila na njihovo celokupno veroispovedanje vec samo na odredjena ucenja, kao sto je ucenje o ''zdravoj hrani''...

O cemu si jos pricao, molim te podseti me?
Tamo si iznosio sve i svasta, svakakve lazi, sto nikakve ''dokazne vrednosti'' nema, pa sam ja ignorisao polovinu toga..
Ajde sad ponovi ako ce ti biti lakse?


Za ovo zadnje o suboti: nisi mi ponudio nijedan dokaz, samo tvrdis- ''rekla kazala''..
Daj da vidimo?

Bilo bi bolje i za tebe i za Taramanu, vec jednom da shvatite: O greskama adventista se moze govoriti jedino sa teoloske pozicije i pozicije tumacenja biblije, ali nikako vadjenjem izjava i kompromitovanjem njihove istorije, jer tu neces naci nista ili ces naci vrlo malo...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
ne znm gde i pronasao tu moju navodnu gresku, ja tako drasticne greske ne pravim...osim ako ti to nisi namerno iscenirao da bi predstavio kako postoje kontradiktornosti u izjavma.

Sto se tice ostalog, da to su moje izjave i ja ih ne poricem.

Ma nisi ti to pisao to je NADAHNUĆE RADILO a ti toga nisi bio svestan kao ni gospa.
Namerno sam iscenirao da si ti sve to rekao a znaš valjda da ti nisi to ja pišem pod oba pseudonima sam protiv sebe kapo Laodikeja i Taramana jel ti sad lakše?

Zašto bi poricao svoje reči nema potrebe zato nemoj govoriti da to nisi rekao idi samo stranu ili dve i čitaš šta si pisao meni je to stanje poznato a ovim putem želim obavestiti ostale NE ADVENTISTE da im ne bude čudno ako neko za dan ili dva zaboravi šta je tvrdio to je u Jeleninoj učionici NORMALNO STANJE što danas tv rdiš sutra negiraš kao staru istinu.

Možeš ti odgovoriti slobodno na pitanja:
1,Kako se 1798 ZAVRŠILO čišćenje zemlje i neba?
2.Ko je od 6-og veka P.N.E.gazio i hram i nebo 2300 godina?
3 Kako je 1843 ODPOČELO ČIŠĆENJE zemlje i neba kad se završilo 1798 god.?

Neboj se slobodno ti reci..

MIRE ooo

,,
3. Tvrdnja da je Elen White plagijatorka. Nema nikakvih dokaza za to, a i na njih sam odgovorio..
Gde je E.G.White cesto navodila odakle je uzimala citate za svoje knjige, a u nekim slucajevima je mozda propustila da to ucini. Cinjenica da je citirala ne dokazuje nista..
Nemoguce ju je optuziti za plagijatora..,,

:beee::beee::beee:
Duhovitije nisi mogao i da si hteo ali i neistinitije nisi mogao od ovoga reći.

:smisi:

http://true.faithweb.com/7-white-wylie.htm
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top