Promašaji Adventne crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao prvo - u bibliji postoje dupla prorocanstva - na sta je Mire vec jednom ukazao.
Gazenjem Svetinje od strane neznabozaca se u stvari gazi nebeska Svetinja.

U tom smislu - postoji starozavetno gazenje Svetinje od Vavilonskih carstava ( Egipta, Vavilona, Persije.. ) ali i od strane Antioha Epifana i Jevreji danas slave praznik obnovljenja zemaljske Svetinje posle obescascenja od strane Antioha Epifana.
Sa druge strane- postoji novozavetno gazenje Svetinje od strane Rima, a ono pocinje 538 godine kada je vizantiski car Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu omogucivsi mu versko i politicko delovanje cime je zvanicno pocelo srednjevekovno progonstvo Bozjeg naroda u periodu od 42 meseca ili 1260 godina, od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

Sto s tice 144 000, postoji jedan problem.
Ako su u 144 000 samo muskarci DEVSTVENICI ili muske device koji se fizicki nisu opoganili sa zenama u seksualnom smislu, to znaci da oni nisu nikada bili u braku i da nikada nisu imali intimne odnose sa suprotnim polom cak ni radi stvaranja potomstva.

To bi dalje znacilo da su brak kao i intimni odnosi radi stvaranja potomstva u tom slucaju i po tom tumacenju greh i da novi zavet u tom slucaju poziva coveka da bude DEVSTVENIK, odnosno da nema nikakve intimne odnose i da ne stupa u brak, jer po ovom tumacenju - onikoji stupe u brak i odnos sa zenom radi stvaranjapotomstva su opoganjeni - dok oni koji ostaju devstvenici ili muske device oni su neopoganjeni.

To znaci, da ni jedan covek koji stupi u brak i dobije potomstvo nece biti u broju 144 000 i nece biti spasen.

Pitam se ko moze verovati uovako nesto.

Zato je tumacenje 144 000 u duhovnom smislu jedino ispravno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Папа прогонио хришћане на истоку 1260 година? Имаш ли географску карту и историјску читанку, па да видиш која сила се налази на свим хришћанским земљама и на месту "земаљске светиње"? Ко је терао људе да се одрекну Христоса, а ако не желе, онда их истребљивао? Скоро 13 векова се то дешава. Све цркве које се спомињу у Новом завету су описане, са тачним именом и локацијом. Веома лако се види, само ако човек то жели. Ако не жели, онда тражи како се њему свиђа или како су га други научили.

И ти смело тврдиш да је највише хришћана побио папа? Јер су ти тако рекли? Видиш, највише хришћана није побио папа, већ неко други. Тај "други" од свог оснивања почиње ратове, освајања, насилна и уцењивачка покрштавања хришћана итд.


Islam 1.JPG Islam 2.JPG Islam 3.JPG Islam 4.JPG


Ко је убијао хришћане и терао их да се одрекну Исуса Христа? Мислиш да је хришћански свет само у Америци и Европи? Библија управо говори о истоку и дешавањима тамо. О "гажењу" светог града Јерусалима од незнобожаца (оних који не препознају Бога). Католици, протестанти и православци знају ко је њихов Бог, али ви адвентисти не познајете довољно праву историју, већ изманипулисану. Десетине и десетине милиона побијених хришћана остаде за "религијом мира", како је Холивуд и Америка зову. Само преко милион Јермена је убијено у Турској у 20. веку, у 19. је преко 250 000. За претходне векове се не може израчунати тачно.

2. А порту што је изван цркве, избаци напоље, нити је мери, јер је дана незнабошцима; и град свети газиће четрдесет и два месеца.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji postoji prorocanstvo o Islamu i on je uvek prikazan kao podanik sile maloga roga odnosno papstva i uvek se vezuje za istocni deo Pravoslavnog Hriscanstva u bibliji prikazanog izrazom '''TRECINA LJUDI''
Papi je bilo u interesu da Islam ratuje protiv istone crkve, tako i da se ratovi Islama protiv zemalja istocnog Pravoslavlja moze okarakterisati kao delo Rimokatolicke crkve.

Prorocanstvo o 1260 godina govori o mracnom srednjem veku i progonstvu u tom periodu, a ko dobro poznaje biblijska prorocanstva i simbole koje oni sadrze - moze razumeti ko je sila koja progoni crkvu u periodu od 1260 godina.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kao prvo - u bibliji postoje dupla prorocanstva - na sta je Mire vec jednom ukazao.

Ne, NE POSTOJE u tom okviru koji vi kao dvojica Adv. pokušavate progurati da bi opravdali Jelenine neistine. Postoji samo dvostruki OPIS različitih stvari u istom lancu kad se koristi SIMBOLIKA dok u ovom tekstu o gaženju svetinje HRAMA nema simbolike. Tako ta ideja ne važi jer ni hram zemaljski ne mogu da gaze 2300 godina jer toliko nije postojao u kontinuitetu niti ta sila koja ga je gazila nije toliko vladala to szu istorijske i Biblijske činjenice.

Gazenjem Svetinje od strane neznabozaca se u stvari gazi nebeska Svetinja.

Kako sad...rekao si da je to dvostruko gaženja te da se zapravo gazi ZEMALJSKA svetinja ali i nebeska zar ne? A onda moraju imati ISTI POČETAK i isti završetak gaženja jer su u istom okvciru shvataš li bar to? a to znači da ja mogu prihvatiti da je postojala neka imperija koja je gazila zemaljski hram a ti mi moraš pokazati ko je to i od kad gazio 2300 Jerusalimski hram a onda pokazati i ko je 2300 god. gazio i nebeski hram da li je to ista sila i gore i dole istovremeno?

U tom smislu - postoji starozavetno gazenje Svetinje od Vavilonskih carstava ( Egipta, Vavilona, Persije.. ) ali i od strane Antioha Epifana i Jevreji danas slave praznik obnovljenja zemaljske Svetinje posle obescascenja od strane Antioha Epifana.

Sad ti ovde iznesi tačno koje carstvo je i od kad gazilo 2300 godina Jerusalimski ZEMALJSKI HRAM?
Pusti ti sad skvrnjenje hrama 3,5 godina to nije tema kao ni antioh o tome možemo kad budemo radili drugi proročki lanac sad se drži teme nemoj mi skakati sa jednog na drugi.

Sa druge strane- postoji novozavetno gazenje Svetinje od strane Rima, a ono pocinje 538 godine kada je vizantiski car Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu omogucivsi mu versko i politicko delovanje....

Halo, halo....stani malo,zar tebi nije jasno da je HRAM od 70 godine nove ere RAZRUŠEN i da u šestom veku NEMA HRAMA! Baki, hajde se malo uozbilji i daj učenje Jelene nemoj žonglirati jer ja razlikujem tvoju kombinaciju od njene i učenje male i velike zajednice.Ili je to možda godina PRE NOVE ERE?

cime je zvanicno pocelo srednjevekovno progonstvo Bozjeg naroda u periodu od 42 meseca ili 1260 godina, od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

Ponovo bežiš u drugi proročki lanac a tema je 2300 godina a ne ono što ti ovde krivudaš...ako neznaš učenje Adv. reci da pomognem nemoj tako skakati sa jednog na drugo jer nigde nema da će se hram gaziti 1260 godina jer je tema 2300 drži se teme.
A ova ti je dobra jel je od Jelene i Milera kako je papa ODVEDEN u ropstvo a nisi rekao KO JE i OD KAD GAZIO 2300 godina HRAM? Dobro hrama na zemlji ni u 18 veku nije bilo pa ga nije ni ,mogao gaziti ali kako papa na nebu gore gazi a na zemlji ga hapse?Misliš ponovo ona igra simbolike?
To te je Mirko prevario jer nema dvojnog u tom proroštvu dao ti je lažnu nadu za izlaz iz lavirinta koji NE POSTOJI.
Sad mi reci pošto kažeš da je 1798 PRESTALO GAŽENJA kako onda 2300 godina se gazi vrati sad 2300 unazad od prestanka gaženja koja je po Adv. 1798 i koju dobijamo kao početak kad papa počinje gaženje neba i zemlje...opasan neki čika zar ne?
Daj mi da papastvo postoji u tom vremenu gde se sudarate sami sa sobom toliko vekova p.n.e.

Zar taj segment ne koristi Jelenče za dokazivanje kako su svitci dva proroka koje spališe francuski revolucionari i otkud to sad u 2300? Nemoj žuriti jer se zbuniš i pobrkaš polako sedi i razmisli malo šta želiš reći...jel valja tako?

Sto s tice 144 000, postoji jedan problem.

Znam, i zove se NEVERSTVO BOGU.

Ako su u 144 000 samo muskarci DEVSTVENICI ili muske device koji se fizicki nisu opoganili sa zenama u seksualnom smislu, to znaci da oni nisu nikada bili u braku i da nikada nisu imali intimne odnose sa suprotnim polom cak ni radi stvaranja potomstva.

To bi dalje znacilo da su brak kao i intimni odnosi radi stvaranja potomstva u tom slucaju i po tom tumacenju greh i da novi zavet u tom slucaju poziva coveka da bude DEVSTVENIK, odnosno da nema nikakve intimne odnose i da ne stupa u brak, jer po ovom tumacenju - onikoji stupe u brak i odnos sa zenom radi stvaranjapotomstva su opoganjeni - dok oni koji ostaju devstvenici ili muske device oni su neopoganjeni.

To znaci, da ni jedan covek koji stupi u brak i dobije potomstvo nece biti u broju 144 000 i nece biti spasen.

Pitam se ko moze verovati uovako nesto.

Zato je tumacenje 144 000 u duhovnom smislu jedino ispravno.

Ovo je primer očaja gde se SVE pokušava proturiti samo da se ,,stara istina,, ne otkrije koju mi nazivamo laž.
Bog je dao slobodnu volju i svako bira put. Postoji bolji izbor kao što Paja reče a to je da ostanu neženje ili neudate to nije naređenje već lični izbor boljeg puta.Tačno, oni NISU IMALI ŽENE jer su takvi OSTAVLJENI kao i naš Gospod. To je BOŽJI IZBOR gde im je u srce stavljeno kao i onim 7000 da ne učine klanjanje Valu tako ovima da ne izreknu laž i da se ne dohvataju do žena.
To nije ,,duhovno,, tumačenje već očajni pokušaj daj šta daš samo da ne ispadne da je laž..a laž je.
Nema kompromisa oko Božje reči nismo na pijaci.

Hajde ti ponovo pokušaj dati odgovor KO JE 2300 godina gazi nebeski hram? Ko je prestao posle 2300 godina da gazi nebesku svetinju?Kad je počeo gaziti nebesku svetinju? Kad je prestao gaziti NEBESKU SVETINJU? Laka pitanja čekaju odgovor.

U bibliji postoji prorocanstvo o Islamu i on je uvek prikazan kao podanik sile maloga roga odnosno papstva i uvek se vezuje za istocni deo Pravoslavnog Hriscanstva u bibliji prikazanog izrazom '''TRECINA LJUDI''
Papi je bilo u interesu da Islam ratuje protiv istone crkve, tako i da se ratovi Islama protiv zemalja istocnog Pravoslavlja moze okarakterisati kao delo Rimokatolicke crkve.

Prorocanstvo o 1260 godina govori o mracnom srednjem veku i progonstvu u tom periodu, a ko dobro poznaje biblijska prorocanstva i simbole koje oni sadrze - moze razumeti ko je sila koja progoni crkvu u periodu od 1260 godina.
Ovo ti je iz male zajednice u knjizi Danilo i Otk.gde ide SIMBOLIKa svih tumačenja.
Reći ću ti kao bratu da onaj redosled jeste ispravan po pitanju carstava ali ne i značenja sve do momenta gde se UBACUJE i onaj deo koji pokazuje RIM tamo stavljaju Otomansko carstvo. Ovo ti rekoh da se nebi mučio i u istoriji sve detaljno istraživao jer ja to učinih davno.
A 1260 kad budemo radili videćeš da ono sa srednjim vekom nema veze.
I ne progoni se CRKVA već uporedi Danilo11.31 sa Dan.12.11 i seti se kako Jevbreji koriste izražavanje ako ti je to poznato onda nebi pisao to što pišeš.Postoji specifičnost izražavanja i dok nju ne savladaš nema napretka te ćeš bacati tekstove van onog gde mu je mesto.

Jevrejin u priči govori opis i vraća se da objasni ili pojasni -precizira deo koji je već izneo, to kod Danila najlakše možeš uočiti a onda kod svih redom i kod Gospoda.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Da,da.. Ulovio bi ja tebe ko zeca, ali ti bezis od ove teme :)

Nemoj mi tu postavljati te lazne sajtove..

I ovo je lažna deklaracija, iz lažnog časopisa i s lažnog sajta, je li???

Većina osnivača Adventizma Sedmog Dana, danas se ne bi mogla pridružiti Crkvi, ako bi se morali slagati s temeljnim vjerovanjima Crkve. Konkretnije, većina ne bi mogla prihvatiti vjerovanje broj 2, koje se bavi naukom o Trojstvu. (George R. Knight, Ministry Magazine, Oct 1993, p. 10)


Mogu ti dati koliko hoces. A ti ovde IZNOSIS NOTORNE LAZI!
Sa ociglednom namerom da zavedes neupucene!

Neupućeni su već zavedeni, ti si najbolji primjer.

Ja sam na ovo pitanje vec dao odgovor. A ti samo pisi i vadi neproverene informacije sa sajtova kojima je cilj da ocrne ovu zajednicu. A vidimo da pojma nemas o cemu pricas..
Izvoli! ...

Vidim da pojma nemaš, debelo si neupućen kada je "pionirima" počinjala subota. Reci znaš li kako su došli do toga da subota počinje u petek u 18 sati? Reci znaš li kako su, kako kaže Ellen White, 9 godina krali Bogu njegovo dragocjeno vrijeme? Reci znaš li kako i kada će se "prešaltati" na zalazak sunca kao početak dana pa i subote? Reci, ako znaš, nešto o ulozi Ellen White? Pomoći ću ti malo. Kao što sam rekao, ništa od učenja ASD nije originalno od Ellen White. Tako njoj ne pripada niti početak u 18 sati, niti početak sa zalaskom sunca. Ona je ponovo samo "zujala" okolo i pokušavala ukrasti i krivotvoriti "Božji pečat" i "Božji potpis".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tamarana, sve si namerno izmesao i pogresno predstavio da bi prikazao kako ja ne znam o cemu pricam.
Tvoj problem je slican kao kod Jehowinih svedoka koji sve gledaju telesnim ocima i tumace bibliju van konteksta i ne sagledavaju samu duhovnu dimenziju onoga o cemu je rec.

Evo mog prethodnog komentara:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kao prvo - u bibliji postoje dupla prorocanstva - na sta je Mire vec jednom ukazao.
Gazenjem Svetinje od strane neznabozaca se u stvari gazi nebeska Svetinja.

U tom smislu - postoji starozavetno gazenje Svetinje od Vavilonskih carstava ( Egipta, Vavilona, Persije.. ) ali i od strane Antioha Epifana i Jevreji danas slave praznik obnovljenja zemaljske Svetinje posle obescascenja od strane Antioha Epifana.
Sa druge strane- postoji novozavetno gazenje Svetinje od strane Rima, a ono pocinje 538 godine kada je vizantiski car Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu omogucivsi mu versko i politicko delovanje cime je zvanicno pocelo srednjevekovno progonstvo Bozjeg naroda u periodu od 42 meseca ili 1260 godina, od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, kada se gazi zemaljska Svetinja - tada se gazi i nebeska, jer zemaljska Svetinja i sama sluzba u njoj su TIPOS ili slika nebeske Svetinje.
Kada neko progoni Bozji narod - on tada progoni samog Boga i to je upravo Isus rekao Savlu u ukazanju "SAVLE SAVLE ZASTO ME GONIS.

Prema tome, gazenje zemaljske Svetinje je gazenje nebeske.

Ociscenje Svetinje se desava u ovim periodima ili fazama gazenja zemaljske Svetinje i podrazumeva i ociscenje zemaljske i nebeske Svetinje.

Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje, tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.

Ako ti nesto proucavas - tada treba da imas DUHOVNO razumevanje, jer je ocigledno da ga nemas i iz tog razloga osudjujes sve one koji iznose nesto sto nije u skladu sa TVOJIM shvatanjem istine.

Ti imas pravo da verujes sto mislis da je ispravno - ja te zbog toga ne napadam, a ti upravo to cinis pokazujuci cist inkvizitorski duh..

Izvini sto ti ovo kazem ali to je tako..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
I ovo je lažna deklaracija, iz lažnog časopisa i s lažnog sajta, je li???

Većina osnivača Adventizma Sedmog Dana, danas se ne bi mogla pridružiti Crkvi, ako bi se morali slagati s temeljnim vjerovanjima Crkve. Konkretnije, većina ne bi mogla prihvatiti vjerovanje broj 2, koje se bavi naukom o Trojstvu. (George R. Knight, Ministry Magazine, Oct 1993, p. 10)




Neupućeni su već zavedeni, ti si najbolji primjer.



Vidim da pojma nemaš, debelo si neupućen kada je "pionirima" počinjala subota. Reci znaš li kako su došli do toga da subota počinje u petek u 18 sati? Reci znaš li kako su, kako kaže Ellen White, 9 godina krali Bogu njegovo dragocjeno vrijeme? Reci znaš li kako i kada će se "prešaltati" na zalazak sunca kao početak dana pa i subote? Reci, ako znaš, nešto o ulozi Ellen White? Pomoći ću ti malo. Kao što sam rekao, ništa od učenja ASD nije originalno od Ellen White. Tako njoj ne pripada niti početak u 18 sati, niti početak sa zalaskom sunca. Ona je ponovo samo "zujala" okolo i pokušavala ukrasti i krivotvoriti "Božji pečat" i "Božji potpis".

Ajde bezi.. Nemam se sta zamajavati sa neozbiljnim ljudima...
Nisi mi odgovorio ni na jedan citat!
Kad napises o suboti mozda cu ti i odgovoriti, ovako pises u prazno, a ono o trojstvu samo si se gluposti napisao.. Uzivaj!

*Vidim te na drugim sajtovima, dobio si stvarno jasne odgovore od ljudi ali ti i dalje teras po svome..
Sta vredi tebi pisati, ti vodis monolog sa ciljem propagande..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ajde bezi.. Nemam se sta zamajavati sa neozbiljnim ljudima...

Ono gore pišu tvoji (Ministry Magazine, Oct 1993), a koliko je ozbiljno što pišu i koliko su ljudi ozbiljni riješi ti to s njima.

Kad napises o suboti mozda cu ti i odgovoriti, ovako pises u prazno, a ono o trojstvu samo si se gluposti napisao.. Uzivaj!

Napisao sam baš o suboti, a ti ništa. Evo ti još jednom. Znaš li kako i zašto su tvoji "šetali subotu"? Od "mornara" Bates-a i 18 sati, do Andrews-a i zalaska sunca? Znaš li što o Jeleninoj ulozi u tome?

*Vidim te na drugim sajtovima, dobio si stvarno jasne odgovore od ljudi ali ti i dalje teras po svome..

I, jesi li me "ulovio"? Jesam li što drugačije tvrdio na tim drugim sajtovima? Osim toga, što ti ne naučiš nešto na tim drugim sajtovima? Kažeš da su mi tamo neki ljudi dali "jasne odgovore", pa ti slobodno kopiraj te njihove jasne odgovore i stavi ih ovdje.

Sta vredi tebi pisati, ti vodis monolog sa ciljem propagande..

Naravno da se tebi čini monologom, kad si na svako pitanje zašutio. Pročitaj nešto na onim drugim sajtovima, pa odgovori bar nešto o "šetanju subote".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Reci cu samo :D
Daj citate, pa onda pitaj, necu pricati u prazno..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tamarana, sve si namerno izmesao i pogresno predstavio da bi prikazao kako ja ne znam o cemu pricam.

Ništa nije izmešano sa moje strane a taj utisak je normalan kad veruješ Jeleni i plejadi pogađača.
Ti znaš šta zastupaš a to je Jelenino učenje i kompanije.

Tvoj problem je slican kao kod Jehowinih svedoka koji sve gledaju telesnim ocima i tumace bibliju van konteksta i ne sagledavaju samu duhovnu dimenziju onoga o cemu je rec.

Neće biti Js ne tumače tako kako navodiš već i oni imaju simbolike.
Što se tiče konteksta tu Adv. nema premca u vađenju smisla.
Znaš li šta je fanatizam? To je ekstremno zastupanje nečega u slepoći.
Pod fanatizam spada i preterana simbolika kao i tzv. duhovno gledanje teksta u cwelosti gde se opet gubi doslovnost izraza a opet drugi pravac fanatizma ide u suprotnom pravcu bez imalo duhovnog gledanja.

Evo mog prethodnog komentara:

Hvala ne treba,sto puta< ponovljeno je isto što i prvi put izrečeno.

Evo uporedi tvoje izjave pa kad prestane tvoj unutrađnji sukob onda se opredeli šta zastupaš:

, od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.

Eto si gore rekao da je 1798 godine PRESTALO GAŽENJE SVETINJE ma šta god to bilo možeš li to zapamtiti i čuti sad istog autora šta samo koji redak dalje kaže (to je sindrom zvani jelena i teško se leči):

Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje,

Gore imaš DVE velike Jelenine odlike:
1.STARA ISTINA (nama poznata kao laž)je da se svetinja OČISTILA 1978...pazi OČISTILA SE kako si rekao zemaljska a time i nebeska HILJADU DEVETSTO SEDAMDESET I OSME GODINE (brojem i slovima) a onda stiže:

2.NOVA ISTINA za ovo vreme glasi:OČIŠĆENJE SVETINJE se zapravo desilo 1844 (izvini zar nije 1843?) i što negiraš svoju prvu izjavu već činiš još nešto a to je pominjanje te godine 1844 kao godine kad se OČISTILA SVETINJA i onda kažeš:
DA JE 1844 POČELA DA SE ČISTI SVETINJA ,,kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje,,
Možeš li pobediti duha Jelene i izneti JEDNO REŠENJE a ne sebe svaki put demantovati pa neznam koja ti je STARA ISTINA a KOJA NOVA?


Kada neko progoni Bozji narod - on tada progoni samog Boga i to je upravo Isus rekao Savlu u ukazanju "SAVLE SAVLE ZASTO ME GONIS.

Bracika, nisu to iste stvari mi se ovde bavimo PROROŠTVOM koje daje jasna uputstva kad će se šta destiti a simbolika u tom obimu samo šteti. Gaženje HRAMA uzeti kao gaženje čoveka je neozbiljno isto kao pokušaj podmetanja da je zemaljski hram zapravo nebeski pa kad se jedan ruši i pali onda gori i nebeski...neozbiljno je to.



Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere

Znači od tad počinje ne čišćenje već GAŽENJE a očišćenje biva na kraju tog lanca.
Ti tvrdiš da je papstvo gazilo zemaljski hram ja tvrdim i istorija da papasto nije postojalo u toj tački koju navodiš početnom. Drugo,papstvo nije imalo HRAM u Jerusalimu 2300 godina da ga gazi.
Treće,HRAMA nije bilo od 70-te nove ere.

Rekao sam da ne mešaš lance i ponovo praviš istu grešku.Kad govorimo o 2300 onda ostavi po strani 1260. Džabe sam ti ponudio da se ispraviš ti ni ne proveravaš jer si ne pogrešiv.

Ako ti nesto proucavas - tada treba da imas DUHOVNO razumevanje, jer je ocigledno da ga nemas i iz tog razloga osudjujes sve one koji iznose nesto sto nije u skladu sa TVOJIM shvatanjem istine.

Vidi ovako:
Duhovno nije MERA već PISANO.Apostol kaže da kušamo duhove a čime...odokativno kao ti sviđa mi se ili ne? Ne, to je pogrešno.REČ je MERA bratac i ona vaga ko stoji a ko ne shvati već jednom i nemoj po šablonu pisati već počni bar malo razmišljati.
Kad ti tvrdiš da se čaše gneva izlivaju kao duhovan pokazao sam ti da to ide tek kad se otvori SEDMI PEČAT a sam si priznao jer si morao da se ni ŠESTI NIJE OTVORIO a oni idu redom i eto mera je pokazala šta ti učiš i ne stidiš se uopšte pa ni Jelena nije.

Ti imas pravo da verujes sto mislis da je ispravno - ja te zbog toga ne napadam, a ti upravo to cinis pokazujuci cist inkvizitorski duh..

Ne, ja NEMAM PRAVO kao ti verovati kako hoću već kako čitam. Znam da me ne napadaš već nudiš STARU ISTINU a ja bajate stvari ne konzumiram.Ne bato, inkvizitorski duh je Ilija pokazao kad je rešavao Valove proroke.

Izvini sto ti ovo kazem ali to je tako..

Ne moraš se meni izvinjavati za Božju reč već Bogu a da je tako nije.
 
Natrag
Top