Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Немам разлога да те лажем, када сам почео да пишем на форуму и ја сам их симпатисао. Временом сам увидео да су потпуно исти као сведоци, али и много гори. Пре бих рекао да су сведоци наивнији, искренији. Нико од њих није спреман чак ни да размотри шта ми пишемо, јер ми смо они са "жигом звери", а они имају "печат Божији". Само што неће много тога да открију док им не скинеш маску. Тачније, не можемо ми да им скинемо маску. Све чини Дух Свети и онда се многе тајне откривају.

Кад би само знао шта о теби мисле, не би их бранио ни секунде. Од свих култова, адвентисти су најлукавији. Али не могу да тврдим да међу њима нема искрених хришћана. Они који схвате да су програмирани и изаберу Христову слободу, ти људи најбоље сведоче о систему који ми не видимо.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pre svega - ja ne radim za Adventiste niti imam ikakvu sluzbu unutar Adventisticke crkve koju mi je sama crkva dodelila, pa prema tome ne primam nikakav novac od strane crkve.

Istina, pozvan sam od samog Gospoda na svetu sluzbu propovednika i vesnika jevandjelja u delu reforme i probudjenja crkve, ali to nema veze sa samom crkvom i njenim rukovodstvom.

Drugo, na vecinu pitanja je odgovoreno i jasno je da ne postoje nikakvi promasaji unutar Adventisticke crkve i njenom ucenju - vec se samo tako zeli prikazati od strane protvnika koji vade citate Elen Vajt iz konteksta i prikazuju ih u pogresnom svetlu, pogresno tumace pismo van konteksta i osudjuju sve sto nije u sklkadu sa njihovim subjektivnim misljenjima, sto je u globalu jedna slika opste neobjektivnosti i netrpeljivosti prema Adventistima..sto povlaci pitanje da li tu ima i mrvice Hriscanskog Duha koji je obelezje ljudi posvecenih istinom.

To svako neka zakljuci sam za sebe.

Izvini da li ti to sam sebe tešiš izgovarajući kako je dokazano da sve što uči Jelena je istina,..gde je to dokazano?
Što se tiče tvog ,,poziva, reći ću ti kao čoveku da je CRKVA telo Hristovo zapamti to i da NIKO sam ne može uzimati neku službu a da nije pre toga primio dar Duha za istu.
A Duh Sveti neće biti u suprotnosti sa već datom rečju preko proroka što u tvom slučaju nije već rušiš sve Božje kao Jelena.

Ne dane postoje promašaji već ne postoji istina u tom učenju shvataš li to?
Ako si pozvan za JEVANĐELJE onda se nemoj ubacivati u službu učitelja već se drži naloga i pitaj ono što neznaš ili misliš da znaš.

Adrijane brate malo sam virnuo na 53 str, i to je to razumeš o čemu pišem i to sad videh a dosad sam te po Duhu prepoznao kao borca za istinu ne znajući te niti tvoje versko opredelenje.
Od Boga ti svaki dobri dar, amin.

Izvesni Petrović ( nije Miroljub) iz male zajednice pre koju godinu napisao demant učenja da je nedelja žig i subota pečat i onda čike lepo zabranile istom da ima službu te je PONOVO pisao ISTU TEMU i čitam je ali sad kao da je Jelena napisala sam je sebe po svim tačkama demantovao....ne volim ljigavce koji nemaju ni malo obraza i radi novca i statusa sve će poreći što je istinito.....mnogo gadno stanje.Pre toga godinama sam im pokušavao objasniti da je to mikro čip kao žig ali samo kod Petrovića se otvorilo ali ga novac poklopi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
@stvarnoslap
Lepo se ti tamo branis sarkazmom i nazivas me 'budalom' , a od dokaza nema ni traga.

Misliš dokaza za budalu!? Ti onda ni viceve ne razumiješ.

Svaki tvoj navod sam ti pobio i mogu pobiti, al stvarno me mrzi zamajavati se sa tobom..

Što si to pobio? Da su ASD 1980. među svoja vjerovanja uvrstili i vjerovanje o Trojstvu? Očito nisam vidio, daj molim te, ponovi još jednom.

Stvarnoslap.
Kada neko iznese jednu neistinu tom coveku se vise nista ne veruje.

Citiraj tu moju neistinu najvećim fontom, neka je svi vide.


Ja sam ovde cuo mnostvo neistina, vadjenja iz konteksta i izvrtanja i prema tome sam prosudi zasto bi ja verovao ljudima takvog niskog morala a odbacio Adventisticke stavove i veru za koju me je sam Gospod osvedocio da je u potpunom skladu sa biblijom.

Samo jednu moju neistinu citiraj. Ako ne citiraš riječi osude izgovorio si sam sebi.

Osim toga - ti ispoljavas neprijateljski inkvizitorski duh koji jedan Hriscanin ne bi trebao da gaji u sebi, jer ko smo mi da sudimo drugima, a ti to radis.
Da li je nas posao da se borimo na taj nacin protiv drugih na koji ti cinis ti sam prosudi.

Ja od tebe nisam ovde cuo blagu rec bratske ljubavi posrednistva i pozrtvovanosti za spasenje ljudi, vec samo napadnost, prekor, itd..

Citiraj ti ovdje ono što je ASD (vjernom Ostatku) propovijedati kao primarna zadaća - poruke triju anđela. Iz toga ćemo svi naučiti što su pravi kršćani i što pravi kršćani trebaju činiti i propovijedati.

Sam mozes doneti zakljucak da li bi takvog coveka trebalo neko da slusa ili ne.

Svatko će za sebe donijeti zaključak, i o onome što ja pišem i o onome što ti pišeš.

Kome je po savesti nek izvoli, ja slusam Gosoda i ono u sta sam osvedocen da je istina, a ne protivnike koji pisu svasta po razlicitim sajtovima, blogovima, forumima i slicno..

Ne možeš ljudima isključiti internet, pa si udario na savjest. OK, sve je legitimno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se radujem jer svaki protivnik istine uskoro to vise nece biti, jer ce sam Gospod potvrditi integritet istine i crkve koja tu istinu poseduje i svako ce biti osvedocen u istinu jer ce je cuti neposredno iz usta samoga Boga.

Ovo se odnosi i na one koji su danas prevareni lazima onih koji ih iznose o navodnim promasajima Adventne crkve i istine koju ona poseduje i koji u njih veruju i lakoverno ih prihvataju.

U tom smislu, sve sto protivnici danas cine da bi diskreditovali njegovu crkvu nema nekog odredjenog smisla, jer oni tu istinu time ne mogu oboriti jer ce na kraju ipak priznati da su bili u krivu i da su uzalud cinili nesto za sta ce na kraju morati da priznaju da su pogresili.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
И ти и Мире пишете слободно, по уверењу (не по налогу). Зато дубоко верујем да између вас мора у једном тренутку да дође до измирења. Разумем његове симпатије према адвентистима јер сам их и ја имао. Можда си и ти некада помислио да су они освежење јер стварно указују на данашњи свет. Али поред тога иду и њихове догме које варају. Што рече мој велики пријатељ са овог форума: 99% истине и 1% јереси због које се губи Спасење.


Ја сам у једном тренутку препознао лицемерни план, како надмено покушавају да се играју са нашом интелигенцијом. По наученој методологију те запиткују и онда све напакују да сатанизују све друге деноминације, а себе да покажу као савршене, од Бога лично позване. Није ни чудо што они имају толико "визија", као и њихов лажни пророк. То је заједничко са сведоцима и мормонима који имају потпуно исте пророке, масонске агенте (Расел и Смит).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogresno, sve sto pisem ja to radim po osvedocenju da je to tako kako jeste.
Kada bih pisao po svojoj subjektivnosti - ja na forumu ne bih ni bio i da me Gospod sam nije osvedocio u potpunu istinitost Adventistickog ucenja - ja u toj crkvi ne bih bio, jer formalno prihvatanje istine i crkve koja tu istinu poseduje bez da je coveka sam Gospod osvedocio da je to istina - nije vredna paznje.

Jos vise, sam Gospod mi je dao autoritet da istinu iznosim jer me je on na to licno pozvao objavivsi mi se licno i govoreci mi po principu i na nacin kako je to cinio sa starozavetnim prorocima.

Ko sumnja on na to ima pravo, ja govorim sustu istinu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja se radujem jer svaki protivnik istine uskoro to vise nece biti, jer ce sam Gospod potvrditi integritet istine i crkve koja tu istinu poseduje i svako ce biti osvedocen u istinu jer ce je cuti neposredno iz usta samoga Boga.

Ali ti ne citira ni jednu moju neistinu. Kako možeš reći da ćeš se radovati što će mene Bog "ošinuti" (svrstao si me među one koji šire neistinu), a ni jednu moju neistinu ne nađe?

Ovo se odnosi i na one koji su danas prevareni lazima onih koji ih iznose o navodnim promasajima Adventne crkve i istine koju ona poseduje i koji u njih veruju i lakoverno ih prihvataju.

U tom smislu, sve sto protivnici danas cine da bi diskreditovali njegovu crkvu nema nekog odredjenog smisla, jer oni tu istinu time ne mogu oboriti jer ce na kraju ipak priznati da su bili u krivu i da su uzalud cinili nesto za sta ce na kraju morati da priznaju da su pogresili.

A tko je to danas prevaren? Osim toga, ako je netko i prevaren "mojim lažima", jesi li ti svjestan kolika je onda tvoja odgovornost pred Bogom? Nisi uspio obraniti proročicu Ellen i njenu istinu, a Bog te upravo zato pozvao i tu ulogu ti dodijelio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam napisao da ce Bog nekoga osinuti - vec da ce objaviti istinu i tada ce u nju svako biti licno osvedcen i prihvatiti je i biti spasen ako tu istinu usvoji ili je svesno odbaci pred manifestacijom Bozje sile otkrivenja koja ce mu se pokazati.

Sto se tice ostalog, to su insinuacije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
@stvarnoslap
Lepo se ti tamo branis sarkazmom i nazivas me 'budalom' , a od dokaza nema ni traga.

''Misliš dokaza za budalu!? Ti onda ni viceve ne razumiješ.''

Mislim da bi trebalo uvesti ozbiljne sankcije za one koji koriste ovakav nacin oslovljavanja, koriste uvredljive izraze i sl.. Molio bih urednika da skrene paznju da ovakvi izrazi nisu dozvoljeni na forumu o religiji. Inace ce se sve ovo pretvoriti u medjusobna prepucavanja..
Vicevi na bilo ciji racun, uvrede i sarkazam nisu nesto sto bi smelo da se desava na forumu o religiji.
Ja sam svestan da postoje osobe koje nisu Hriscani i koji ovde ucestvuju, ali mislim da ovakav nacin razgovora ne bi smeo da se tolerise nikome, i da osobe koje nemaju elementarnu kulturu ovde pisu jezikom ulice..
Hvala.

Što si to pobio? Da su ASD 1980. među svoja vjerovanja uvrstili i vjerovanje o Trojstvu? Očito nisam vidio, daj molim te, ponovi još jednom.

Ti namerno glumis da ja tebi nisam nista odgovorio, jel da?
Ja nisam govorio o 1980. uopste, vec o 70. sedmica, i zidanju Jerusalima, i naravno da sam ti pobio sve dokaze i uhvatio te u lazi, to ce svaki razuman covek videti, pa pusti ljude nek citaju.

Sto se tice 1980. godine, ja to nisam detaljno obrazlagao, ali to sto ti tvrdis jednostavno nije tacno. Oni su svih prethodnih godina verovali u Trojstvo a tek 1980. su ga potvrdili.
(Ako opet gresim daj dokaze?).

Sto se tice izjave Elen White gde ona kaze da ''Isus nije Svemoguci Bog'' i tu sam dokazao da manipulises tekstom, jer ona nije govorila o ''Bozankoj prirodi'' vec o ''Hristovom Utelovljenju'' - gde je tvrdila da je Hristos dok je bio na zemlji bio manji - odnosno: nije bio ''Svemoguci Bog'', jer uzevsi ljudsko telo nije istovremeno mogao biti i ''Svemoguci Bog''(imao je ljudsku komponentu) i doslo je do razdvajanja Trojstva - Zato je Isus kaze: ''Otac je moj veci od mene''.
Ona nigde u tekstu nije tvrdila da Isus nije Bog(jedno sa Ocem na nebu)!

Znaci ja sam na svaku tvoju tvrdnju do sada dao odgovor, za koji se ti pravis da ne postoji.
Ali ko cita razumece, ja ovde i ne pisem zbog tebe, vec drugih ljudi..


Nazalost, jedini koje je ovde imalo objektivan je Adrian..
A za tebe sam siguran da si ovde po nalogu...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mislim da bi trebalo uvesti ozbiljne sankcije za one koji koriste ovakav nacin oslovljavanja, koriste uvredljive izraze i sl.. Molio bih urednika da skrene paznju da ovakvi izrazi nisu dozvoljeni na forumu o religiji. Inace ce se sve ovo pretvoriti u medjusobna prepucavanja..

Ja se slažem ali pod jednim uvjetom, da to vrijedi i kada mire etiketira druge.

Sto se tice 1980. godine, ja to nisam detaljno obrazlagao, ali to sto ti tvrdis jednostavno nije tacno. Oni su svih prethodnih godina verovali u Trojstvo a tek 1980. su ga potvrdili.
(Ako opet gresim daj dokaze?).

Dao sam, samo ne mogu ja čitati umjesto tebe. Evo ti sa onog "adventističkog sajta" iz članka koji je napisao adventistički teolog Gerhard Pfandl:

While the Seventh-day Adventist Church today espouses the doctrine of the Trinity, this has not always been so. The evidence from a study of
Adventist history indicates that from the earliest years of our church to the 1890s a whole stream of writers took an Arian or semi-Arian position.


Prijevod: Premda danas crkva ASD prihvaća nauk o Trojstvu, tako nije bilo uvijek. Proučavanje povijesti Adventista jasno pokazuje kako je od najranijih godina naše crkve pa do 1890-tih mnoštvo autora zauzelo poziciju Arijanizma ili polu-Arijanizma.

Two of the principal founders of the Seventh-day Adventist Church, Joseph Bates and James White, were originally members of the Christian Connection Church, which rejected the doctrine of the Trinity.

Prijevod: Dvojica glavnih utemeljitelja crkve ASD, Joseph Bates i James White, bili su pripadnici the Christian Connection Church, koja je odbacila nauk o Trojstvu.

Other prominent Adventists who spoke out against the Trinity were J. N. Loughborough, R. F. Cottrell, J. N. Andrews, and Uriah Smith. For example, J. N. Loughborough, in response to the question “What serious objection is there to the doctrine of the Trinity?” wrote, “There are many objections which we might urge, but on account of our limited space we shall reduce them to the three following: 1. It is contrary to common sense. 2. It is contrary to scripture. 3. Its origin is Pagan and fabulous.”

Prijevod: Drugi prominentni Adventisti koji su govorili protiv Trojstva bili su J. N. Loughborough, R. F. Cottrell, J. N. Andrews, and Uriah Smith. Na primjer, J. N. Loughborough, odgovarajući na pitanje "Koje su ozbiljne zamjerke nauku o Trojstvu", piše, Ima mnogo primjedbi koje bismo mogli iznijeti, ali zbog ograničenosti prostora svest ćemo ih na slijedeće tri: 1. Suprotno je zdravom razumu. 2. Suprotno je Svetom Pismu. 3. Poganskog je podrijetla.

Ako ovo dokazuje tvoju tvrdnju, onda ne griješiš.

Sto se tice izjave Elen White gde ona kaze da ''Isus nije Svemoguci Bog'' i tu sam dokazao da manipulises tekstom, ......

Vidjeli smo, svašta si ti tamo dokazao. Nego, rekao si kako je na tisućama i tisućama stranica Ellen White pisala kako je Isus Bog. Ja sam te zamolio da, od tih tisuća i tisuća, nađeš i citiraš samo jedno mjesto na kojem Ellen White kaža: Isus je Bog. Nisi još citirao, reci mi samo ima li smisla da ja još čekam taj citat?

Znaci ja sam na svaku tvoju tvrdnju do sada dao odgovor, za koji se ti pravis da ne postoji.
Ali ko cita razumece, ja ovde i ne pisem zbog tebe, vec drugih ljudi..

Ne znam kome si to dao odgovor. A i odgovora ima takvih koji jedino osramote onoga tko ih iznese.

A za tebe sam siguran da si ovde po nalogu...

Ja se nadam da ti nisi ovdje iz straha. Ne znam u kojoj si "fazi obrade", ali sigurno će te obavijestiti kako se uskoro sprema nametanje "nedjeljnog zakona" i kako vam nakon toga slijedi najkrvaviji progon.
 
Natrag
Top