Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Током година старешине адвентистичке цркве су кориговале многе списе, али и уништавале очигледне доказе Аријеве јереси (гностицизма). Данашњим адвентистима је то невероватно, јер су их убедили да су они заиста "обновљена Црква", што првенствено нема смисла. Католичка, православна и протестантска црква се могу "обнављати" и реформисати, али Црква ће увек и заувек остати једна и недељива, неуништива. То многи не могу да прихвате својим дресираним и затвореним умом, и отуда та гордост појединих.


То што је Вајтова у почетку писала (што се сакрива, али неуспешно) и оно што је касније КРАЛА од других, у многоме се разликује. Чак јој је на суду суђено за плагијат, али адвентистима то не може допрети до ума. Неки се данас ограђују од ње, али догматика остаје.



Какве је глупости писала, то свакако може разумног да сачува од јереси адвентизма (фарисејства), али куваре и јеловнике које је спремала за адвентисте (оличење Њу ејџ вегетаријанске трпезе) може да насмеје, јер показује колико је заправо далеко од хришћанске духовности и разумевања Спасења вером и кроз веру, а делима милости, праштања, саосећања, ..., а не делима закона. Хришћанским делима, а не делима трбуха.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire
,,To sto Elen White nije ni na jednom mestu spomenula izraz ''Trojstvo'' ne dokazuje nista. Ona je na vise hiljada stranica tvrdila da je Isus Bog. Trebamo li to zanemariti???,,

Otkud ti znaš sve te hiljade stranica i tako možeš tvrditi zar nereče da si čuo od rođaka o Adv. o čemu je sad reč da se istina za ono vreme nije možda pretvorila u novu istinu za ovo vreme po Jeleninom šablonu....znaš ti da se ne možeš sakriti zato budi iskren i reci da jesi Adv. što se stidiš?

Više bih voleo da dokažeš kako sve ono o 2300 što Jelena nudi stoji i da prekinemo tu Laodikejinu muku jer on ima muku a tebe baš briga...to nije u redu. Vidiš da napadam Jelenine gluposti a ti je braniš pa pokaži istinitost njenog učenja idi stavku po stavku valjda znaš učenje Jelene kad je već braniš inače to nebi činio da neznaš jer takve stvari ne mogu pasti na pamet mudroj osobi osim ako želi da joj se smeju i žale je.

Dobro, jesam li ja lepo rekao da sam citao njene knjige?
Mozda ne toliko kao ti, ali znam sta sam procitao. Tamo pise da je Isus Bog, i sad Slap tvrdi suprotno?
Zasto to izvrtanje, cemu?
Koliko ja puta treba da ponovim da nisam adventista ali da imam simpatije prema nekim njihovim verovanjima?
Mislim da sam to toliko puta ovde ponovio da vec i ptice na grani znaju.
Nikad se ne bih stideo da kazem da sam bilo koje vere..
A sem toga, lazno predstavljanje i pretvaranje je greh. Zar ne?...

Opet iako sam ja sve o sebi detaljno rekao, ja opet ne znam koje si ti vere?

A sto bi se ja trudio da dokazujem 2300 dana, kad ja u to ne verujem?
Nigde nisam branio 1844. godinu. Jesam li? Ja ne branim ono sto nije istina...
To ces morati da pitas Laodikeju, ja mu tu ne mogu pomoci. Ali ovo sto sam gore rekao o tim prorocanstvima je cinjenica.
I pokazalo se da vi nemate odgovore..

Meni je samo zanimljivo ovo vase upinjanje da izvrnete tudje reci. :)
Ako vec hocete nesto da dokazete radite to na posten nacin, a ne lazima.
Eto i Slap pobeze, jer ne moze da dokaze da je Elen White tvrdila da Isus nije Bog, nego opet izvrnuo tekst..
Cekam da iskopa neki novi izvrnuti tekst :)

Shvati Taramana, ja sam covek koji cenim istinu, a laz bilo koje vrste prezirem..
A vi ovde ne sluzite na cast Bogu.

Dakle koristite se samo proverenim cinjenicama, i govorite lepim manirima i tonom. Pa ce i moja reakcija biti drugacija.
Nije ovo tema za igranje...


Током година старешине адвентистичке цркве су кориговале многе списе, али и уништавале очигледне доказе Аријеве јереси (гностицизма). Данашњим адвентистима је то невероватно, јер су их убедили да су они заиста "обновљена Црква", што првенствено нема смисла.

Ja bih zaista cenio da neko ovde postavi dokaze za to.
Nazalost nailazim na izvrtanje, sa cim se ne mogu sloziti. Ali ako neko postavi nomalan i nedvosmislen dokaz za ovo izbacivanje i korigovanje ucenja, ja cu se naravno sloziti, nema sta da se krije..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
*Sto se tice ukrstanja ljudi sa zivotinjama, o tome govore apokrifni spisi van biblije. Pa tako imamo i legende o postojanju polu ljudi-polu zivotinja kod grka, recimo minotaur.
To sto je ona pricala o ukrstanju, moze joj samo ici u prilog a ne protiv nje i nikako ne dokazuje njenu gresku...

Zašto i od čega je onda adventisti brane? Zašto je zbog toga onda ne veličaju i slave?

Nije problem sto oni iznose stvari protiv adventista, nego je stvar u tome sto 90% recenog su cista izvrtanja.
Ja sam za to da se ovde razmotre ozbiljni argumenti a njih nema. Dakle po meni je ovo neozbiljan pristup temi.
Neko ko se smatra poznavaocem adventizma i strucnjakom iz te oblasti, iznosi ovde neproverene informacije skupljajuci ih sa anti-adventistickih sajtova. To pokazuje da nikad nisu ozbiljno proucili temu, nego kopiraju druge i pricaju napamet.
I onda sam ja taj koji ne poznaje temu- ''mire sa tri nule''.

I onda sam ja taj koji ne poznaje temu- ''mire sa tri nule''. Ovo me podsjeti na jedan vic (zgodnu priču), pa ću je ispričati.

Uočeno je kako se na autoputu jedan vozač vozi u suprotnom smjeru. Netko je nazvao jednu radio stanicu i obavijestio ih o toj opasnoj situaciji. Radio je prekinuo program koji je emitirao i voditelj je dramatično najavio vrlo važnu obavijest, i priopćio je kako se na autoputu, na određenoj dionci, jedna budala vozi u suprotnom smjeru i kako se svi vozači pozivaju na maksimalni oprez. Na to je jedan vozač, čuvši vijest, viknuo: Šta jedna budala, svi su budale osim mene!

Evo, i mire se ispred kompjutora umjesto g..... na stolicu nasadio na glavu, pa što god ja napišem on me provali kako sve izvrćem.

Ovde sam bio svedok samo vadjenja citata iz konteksta..

Što hoćeš, da ti kopiram čitave njene knjige? Netočno mire, ja sam upravo stavio stvari u njihov pravi kontekst. Adventisti su ti upravo izvadili stvari iz konteksta, a tebi su po tvom priznanju simpatiči, i otuda kod tebe konfuzija i zbrka. Ne razlikuješ kontekst i nekontekst.

Kada cemo mi pricati o teologiji, izgleda nikad?
Nisu promasaji samo o 1844. god...

Padne li 1844. sve pada. Jesi li vidio kako ti prijatelj Laodikeja brani 22.10. 1844.? Kaže, pravo biblijsko vrijeme je u Božjem umu, to je dao samo Karaitima, a ako se slučajno Karaiti ne slože s Adventistima to onda znači da su "Božji kalkulator" preuzeli Adventisti.

To sto Elen White nije ni na jednom mestu spomenula izraz ''Trojstvo'' ne dokazuje nista. Ona je na vise hiljada stranica tvrdila da je Isus Bog. Trebamo li to zanemariti???

Ja ti citirah baš nju: Čovjek Isus Krist nije bio Svemogući Bog, a ti sada, od tih tisuća stranica, citiraj samo jedno mjesto gdje Ellen White piše: Isus je Bog.Nađeš li samo jedno mjesto, obećavam, ja to neću zanemariti.

Izraz ''Gdohead'' ne koriste samo anti-trinitarijanci, a ta rec znaci ''Bozanstvo'' za one koji to ne znaju.

Mi raspravljamo o nauku o Trojstvu i njegovu ulasku među vjerovanja ASD. Trojstvo i Božanstvo su različiti pojmovi, za one koji to ne znaju.

Da li je Isus bio Bog dok je bio na zemlji, ti izgleda ne poznajes bibliju, jeste ''u njemu obitava sva punina Bozanstva telesno'' ali ''se PONIZIO i uzeo oblicje sluge, POSTAVSI KAO I DRUGI , i na oci nadje se covek'' . U izvesnom smislu imao je i Bozansku i Ljudsku komponentu i kao takav bio je ''BogoCovek'' sto znaci da je imao dve prirode, pa samim tim dok je bio u telu nije mogao biti i Svemoguci Bog, jer je od Oca bio odvojen dok je obitavao na zemlji. Zato je i izjavio: ''Otac je moj veci od mene'' ali to ne znaci da on nije Svemoguci Bog, jedno sa Ocem.

Ja vjerujem i ne dvojim. A ti? Ne znaš ni sam što bi mislio. Gore su citirane tvoje tri rečenice. U prvoj rečenici kao misliš da je Bog, u drugoj misliš da i nije Bog, a u trećoj rečenici i nije Bog i je Bog.

On se samo ''ponizio i uzeo oblicje sluge'' dok je bio na zemlji. Njegova priroda se promenila.

Ne reče li ti gore kako je Isus imao i božansku i ljudsku komponentu (prirodu) - Bogočovjek, a sada kažeš kako mu se priroda promijenila dok je bio na zemlji!? Koja mu se priroda promijenila, božanska ili ljudska, ili obje? Znaš li ti zapravo o čemu uopće govoriš?

Sad bi trebali da se upustamo u tumacenje Trojastva.
Sta god da je ona tvrdila o UTELOVLJENJU, makar to bilo i pogresno, ona je verovala da je Isus Bog.

Tako i adventisti misle. Čak i da je, i ako je lagala Ellen White je za njih u pravu.

Ako ja nisam u pravu, rekoh postavi kompletni tekst da bi dokazao da je ona tvrdila nesto drugo a ne ono sto sam rekao?
Jel imas taj dokaz???

Adventistima ne postoji dokaz protiv Ellen White kao što nema antibiotika protiv virusa, i po istom mehanizmu djelovanja. Adventisti sedmog dana sve se više drobe, usitnjavaju. Jedni će se od "matice" odvojiti zbog hrane, drugi zbog tretiranja zdravlja, treći zbog razumijevanja Isusove prirode, četvrti zbog Trojstva, peti zbog tumačenja Biblije, ali svi zadržavaju istu pupčanu vrpcu - Ellen White. Ellen White im je svima iznad svega, usudim se reći iznad Boga, jer kako drugačije objasniti da ih je sve gore nabrojano razdvojilo, a Ellen ih sviju još uvijek u svom krilu njiše i uspavanke pjeva.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mire...ako si i pročitao neke knjižice to opet ne daje za pravo da kategorički tvrdiš nešto jer je Bela Jelena pisala kontradiktorno u svim tačkama učenjam pazi U SVIM!
Čak je i vaskrsenje kao redosled načinila po istom principu u crno beloj boji pa kome koja odgovara tu nek uzme Božji prorok nema dvostruku izjavu kao jeste i nije.

Kažeš da si postavio neka pitanja a mi nemamo odgovor na ista...daj ih postavi samo ta pitanja u sledećem postu da ne govoriš te stvari više jer ćeš odgovor dobiti ono što meni uputiš izvoli:


Oko časti ćemo drugi put kad se prvo uvidi koliko zla čini lažno učenje a to se može samo kad se prvo počne verovati Božgu i BOŽJIM PROROCIMA gde metlici nema mesta.
Što se tiče LEPIH REČI to su MILE REČI i na žalost od mene ih nećeš dobiti dok ne kažeš da je Božja reč istinita a to znači da Jelena besomučno gazi istu.Laodikeja ti je majstor za milinu i čaše zala to sa njim može kod mene ne već samo reč kao mač za popravku.

Rekoh par postova pre da bih više voleo da se osvrneš na onih 2300 šta u onom što pisah nije tačno ili u vezi početka gradnje Jerusalima ili nešto od toga a ovo bežanje iza kojeg stoje reči kao to nije lepo dajte lepih reči je znak slabosti i nemanja istine niti stava.
Glupo mi je da postavljam više materijala kad ni ovo malo ne razumete. Daj prvo da rešimo ovo jeli je 2300 reč o godinama ili nije i koji je početni rok ovog lanca i koje radnje u njemu su opisane...?
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
@stvarnoslap
Lepo se ti tamo branis sarkazmom i nazivas me 'budalom' , a od dokaza nema ni traga.
Svaki tvoj navod sam ti pobio i mogu pobiti, al stvarno me mrzi zamajavati se sa tobom..

Tramana, BOZJA REC JE ISTNA!
Jesi sad zadovoljan?
Samo ja od te reci ovde malo videh...
Ja ne izustih ni jednom E.G.White otkad sam na ovom forumu, ali u proteklih par dana ona je u vasim ustima non-stop, pa ste i mene opseli njom.

Kada sam rekao nemate odgovore, to su vase tvrdnje a odnose se na onih 70 sedmica i gradnju Hrama i Grada Jerusalima , koje sam totalno prokazao kao netacne . Ne vredi vracati se na to, jer vi vrtite u krug jedno isto.
Na moje pitanje da mi das odgovor ti si mi rekao da citam sam. Toliko o tome.

I opet te pitam zasto ja da se bavim 2300 dana? Cemu to, ni ovo prethodno niste odgovorili.. A ja ne verujem u tu 1844. god.

Lepa rec je kod tebe slabost, ali u mudrih ljudi je snaga...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap.

Kada neko iznese jednu neistinu tom coveku se vise nista ne veruje.
Ja sam ovde cuo mnostvo neistina, vadjenja iz konteksta i izvrtanja i prema tome sam prosudi zasto bi ja verovao ljudima takvog niskog morala a odbacio Adventisticke stavove i veru za koju me je sam Gospod osvedocio da je u potpunom skladu sa biblijom.

Osim toga - ti ispoljavas neprijateljski inkvizitorski duh koji jedan Hriscanin ne bi trebao da gaji u sebi, jer ko smo mi da sudimo drugima, a ti to radis.
Da li je nas posao da se borimo na taj nacin protiv drugih na koji ti cinis ti sam prosudi.

Ja od tebe nisam ovde cuo blagu rec bratske ljubavi posrednistva i pozrtvovanosti za spasenje ljudi, vec samo napadnost, prekor, itd..

Sam mozes doneti zakljucak da li bi takvog coveka trebalo neko da slusa ili ne.

Kome je po savesti nek izvoli, ja slusam Gosoda i ono u sta sam osvedocen da je istina, a ne protivnike koji pisu svasta po razlicitim sajtovima, blogovima, forumima i slicno..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
На теми Адвентисти, од 53 стране ја сам писао и писао. Искрено, уморан сам од препуцавања са њима и сведоцима. Од свих адвентиста, остао је Лаодикеја као најбољи радник своје фирме, јер они имају задужења. Ја пишем (као и ти, верујем) слободно, без обавеза према било којој групацији. Не примам плату као ти "пастори".

http://serbianforum.org/threads/adventisti.131946/page-53

Опрости, стварно не могу сада да прекопавам материјал, јер сам много тога и обрисао. Једноставно се не бавим више њима јер је Господ ојачао многе теологе који то боље умеју да изнесу. Постоје многи сајтови где стоје документа, цитати, докази плагијаторства итд. То раде добро потковани теолози, од којих адвентисти буквално беже. Један од примера је и ТВ дуел са једним од главешина "водећег тела" фарисеја, званих адвентисти.



Писао сам ја много са њима, много тога је већ речено.

http://serbianforum.org/threads/otovorena-pisma-javnosti.423697/



http://serbianforum.org/threads/adventisti-i-zdravlje.342171/page-2


„Ваша породица великом делом конзумира свеже месо, а
тиме се животињска својства јачају, а интелектуална слабе.” (Ellen G. White, 2. том Testimonies, стр. 60-61.)

„Употреба животињског меса поспешује изазивању гру-
бости тела и умртвљавању финих сензибилитета ума.” (Ibidem, стр. 63.)

„Житарице и воће … треба да буду храна на столовима оних који тврде да се
припремају за вазнесење на небо.” (Ellen G. White, 2. том Testimonies, стр. 325.) ???
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Stvarnoslap.

Kada neko iznese jednu neistinu tom coveku se vise nista ne veruje.


Kome je po savesti nek izvoli, ja slusam Gosoda i ono u sta sam osvedocen da je istina, a ne protivnike koji pisu svasta po razlicitim sajtovima, blogovima, forumima i slicno..

Zašto me teraš da ti više ne smem verovati?
Nemoj to više raditi kad si već svestan da ta radnja udaljava sagovornike.
Jedino je problem što to NIJE Božji glas jer je u suprotnosti sa Biblijskim tekstom to o redosledu pečata i truba sam ti već pisao a ti više voliš taj glas od Biblije.
Nemoj više pisati svašta po forumima i bežati bez odgovora kad ti se postavi pitanje.
I znači očistilo se nebo 1843 pa neka je baš fino bolje da jeste nego da nije samo ima malo problema oko roga koji je to obavljao 2300 godina ali ko mari za to....ko sme reći da nije tako pored Jelene Bele?

Kako neko ranije nije pročitao tekst u 19 veku gde kaže nedaj VEŠTICI da živi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
На теми Адвентисти, од 53 стране ја сам писао и писао. Искрено, уморан сам од препуцавања са њима и сведоцима. Од свих адвентиста, остао је Лаодикеја као најбољи радник своје фирме, јер они имају задужења. Ја пишем (као и ти, верујем) слободно, без обавеза према било којој групацији. Не примам плату као ти "пастори".

http://serbianforum.org/threads/adventisti.131946/page-53

Опрости, стварно не могу сада да прекопавам материјал, јер сам много тога и обрисао. Једноставно се не бавим више њима јер је Господ ојачао многе теологе који то боље умеју да изнесу. Постоје многи сајтови где стоје документа, цитати, докази плагијаторства итд. То раде добро потковани теолози, од којих адвентисти буквално беже. Један од примера је и ТВ дуел са једним од главешина "водећег тела" фарисеја, званих адвентисти.



Писао сам ја много са њима, много тога је већ речено.

http://serbianforum.org/threads/otovorena-pisma-javnosti.423697/



http://serbianforum.org/threads/adventisti-i-zdravlje.342171/page-2


„Ваша породица великом делом конзумира свеже месо, а
тиме се животињска својства јачају, а интелектуална слабе.” (Ellen G. White, 2. том Testimonies, стр. 60-61.)

„Употреба животињског меса поспешује изазивању гру-
бости тела и умртвљавању финих сензибилитета ума.” (Ibidem, стр. 63.)

„Житарице и воће … треба да буду храна на столовима оних који тврде да се
припремају за вазнесење на небо.” (Ellen G. White, 2. том Testimonies, стр. 325.) ???

Hvala puno, pogledacu..
Trebace mi neko vreme da iscitam i pregledam sve..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pre svega - ja ne radim za Adventiste niti imam ikakvu sluzbu unutar Adventisticke crkve koju mi je sama crkva dodelila, pa prema tome ne primam nikakav novac od strane crkve.

Istina, pozvan sam od samog Gospoda na svetu sluzbu propovednika i vesnika jevandjelja u delu reforme i probudjenja crkve, ali to nema veze sa samom crkvom i njenim rukovodstvom.

Drugo, na vecinu pitanja je odgovoreno i jasno je da ne postoje nikakvi promasaji unutar Adventisticke crkve i njenom ucenju - vec se samo tako zeli prikazati od strane protvnika koji vade citate Elen Vajt iz konteksta i prikazuju ih u pogresnom svetlu, pogresno tumace pismo van konteksta i osudjuju sve sto nije u sklkadu sa njihovim subjektivnim misljenjima, sto je u globalu jedna slika opste neobjektivnosti i netrpeljivosti prema Adventistima..sto povlaci pitanje da li tu ima i mrvice Hriscanskog Duha koji je obelezje ljudi posvecenih istinom.

To svako neka zakljuci sam za sebe.
 
Natrag
Top