Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ponovo smo svi svedoci da Taramana nije skupio snage da odgovori na moj komerntar niti moze da dokaze da je istina sto je ranije izjavio, nego zaobilazi pitanje i nastoji da za svoju kompaniju obrati Rasima.

Taramana svi s anestrpljenjem cekamo DOKAZE ILI IZINJENJE!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Pustite coveka, lepo vam se izvinio, i pokazuje da recima nije zlonameran. To je njegov metod govora, a vi mozete to smatrati neprikladnim da vas neko nazove "sinovi djavolovi" - i proroci su tako nazivali ljude, pa onda i njih osudite..

Nekom je Bog zaista dao vlast da govori tako, a nekom i nije. Ja mislim da Taramani nije dao vlast, a on misli da jeste, i sta sad???

Vi uopste ne shvatate njegov nastup, da nije zlonameran, vec nece da vam laska..

A svako nek radi po svojoj savesti, i ono sta ga Bog uci..

Zasto sad zelite sad da se nastavljate?
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Nije posteno da ti govoris o MOME odnosu prema drugim verskim zajednicama, vidis da si ogromno pogresio. Ja volim sve ljude i sve religije, nikogsa ne mrzim.
Bilo bi mnogo bolje da nam ti kazes kakav je tvoj odnos prema drugim veroisposvestima?
Sve vjeroispovjesti ma bez obzira koje i kakve bile upravo obožavam ALI samo ako svoj način vjerovanja i sveopće shvaćanje vjere ne pokušavaju nametnuti drugima a ovdje neki samozvani vjernici su mi upravo smiješni u svojoj vlastitoj nesigurnosti poimanju svog vlastitog načina vjerovanja pa se svojski trude prikazati neku svoju vjeru kao jedinu ispravnu da bi sebi pokušali nešto nažalost bezuspješno dokazati i uvijek se osjećaju ugroženi ako se netko ne slaže s njihovim poimanjem vjere.
A ti da ovdje voliš sve ljude ne bi ih pokušavao uvjeriti u te neke svoje vlastite vjerske nebuloze.
Voljeti druge ljude prvenstveno znači poštovati ih.
Vjeruj što god želiš ali i poštuj drugačija vjerovanja - to znači voljeti druge i drugačije.
Ovdje licemjerno pisati da voliš sve ljude i religije a istovremeno ih pokušavati uvjeriti u svoj nekakav način vjerovanja kao jedni ispravni je sve drugo samo ne ljubav prema bližnjemu svome.
Svi imaju jednako pravo vjerovati ili ne vjerovati što god žele pa tako i ti, vjeruj što ti srcu drago ali se poklopi po ušima i ućuti pa tako dokaži da voliš i poštuješ druge.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Realnost je ipak drugačija.

Onaj ko voli druge i ima ljubav prema drugima- ta ljubav će ga pokrenuti da objavi spasonosnu jevanđeosku istinu svim ljudima, kako bi izašli iz zabluda, jer zna da jedino istina oslobađa, i da će jedino prihvativši istnu - ljudi moći da budu spaseni za večnost.

Onaj ko je ravnodušan prema tome šta ljudi veruju, ovo ili ono - pa bilo to istina ili laž, i to mu služi kao izgovor da ljude ne vodi ka istini, taj čovek upravo nema ljubavi prema ljudima.

Ljubav pokreće da se čovek bori za čoveka, i da objavljuje istinu svim ljudima, naravno poštujući slobodnu volju.
Ako neko neće istinu, ne treba je silom nametati, već se moliti za te ljude da im Bog omekša rca, i otvori um, da ih podstakne da istinu potraže za sebe.

Istorija daljnja i bliža - pokazuju, da su crkve ubijale svoje neistomišljenike, pa i danas ljudi ratuju zbog vere, ubijaju i tuku one koji veruju drugačije, razbijaju prozore na crkvama, itd..

Ljubav je osnov svega.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pustite coveka, lepo vam se izvinio, i pokazuje da recima nije zlonameran. To je njegov metod govora, a vi mozete to smatrati neprikladnim da vas neko nazove "sinovi djavolovi" - i proroci su tako nazivali ljude, pa onda i njih osudite..

Nekom je Bog zaista dao vlast da govori tako, a nekom i nije. Ja mislim da Taramani nije dao vlast, a on misli da jeste, i sta sad???

Vi uopste ne shvatate njegov nastup, da nije zlonameran, vec nece da vam laska..

A svako nek radi po svojoj savesti, i ono sta ga Bog uci..

Zasto sad zelite sad da se nastavljate?

Postovanje Mire,
Tarammana nije slucajno upotrebio los izraz, nego je namerno, zamotano, izneo cistu laz o advnetistima i sa punim pravom od njega trazi ili da to dokaze ili da se izvine.
Ako ti uporedjujes Taramanu sa prorocima onda se pitam sta se sa tobom desilo?


Nego da te nesto drugo pitam:

Kad sam pregledao komentare ove teme ba bih ustanovio koliko je puta Taramana upotrebio istui tekst, naisao sam na tvoj komentar koji je privuklao moju paznju, a u to vreme kada si ti to napisao ja nisam ucestvovao na forumu:
Rekao si otprilike ovako: "Adventisti nisu crkva, nego sekta. Crkvu je osnovao Hristos i ona ima svoj kontinuitet."
Dali se secas te svoje izjave?
Ako je tako, ja nemam problema ako ces moju Crkvu nazivati sektom, dokazao sam a i ti si se s tim slozio da je Hristova Crkva u pocetku bila sekta.

Nego mozes li nam objasniti sta je to kontinuitet?


Unapre hvala
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pustite coveka, lepo vam se izvinio, i pokazuje da recima nije zlonameran. To je njegov metod govora, a vi mozete to smatrati neprikladnim da vas neko nazove "sinovi djavolovi" - i proroci su tako nazivali ljude, pa onda i njih osudite..
Vi uopste ne shvatate njegov nastup, da nije zlonameran, vec nece da vam laska.

Mire, nije lose da si ustao u odbranu Taramane. Medjutim, meni se cini da ti nisi razumeo sta je Taramana izjavio zato sto je on to malo zamotao da bi neuki lakse progutali.

E
vo sta je Taramana izjavio o adventistima: "SVI što nude bilo kakvo pomagalo uzBibliju kao veću svetlost od Božje reči čine zlo."[/QUOTE]

Mire sta si ti iz ove recenice razumeo?

Ovim je Taramana hteo da kaze da Adventisti nude pomagalo uz Bibliju kao VECU SVETLOST OD BOZIJE RECI. Taramana ovde aludira na spise Elene Vajt i tvrdi da advenbtisti nude njene spise uz Bibliju KAO VECE SVETLO OD BOZJE RECI.

Ti dobro poznajes adventiste, da li si ti cuo ijednog adventistu da je ikad rekao da su spisi Elene Vajt svetlost iznad Bozje reci? TO JE TARAMANINA CISTA LAZ.

Jos dok je zivela Elen Vajt neki vernici trazili od nje da im objasni da li su njeni spisi dodatak Bibliji, ravni biblijskim prorockim spisima ili su iznad Biblije?
U odgopvoru vernicima na ovo pitanje, Elen Vajt je jasno odgovorila da su njeni spisi MANJE SVETLO OD BIBLIJE. Evo sta je ona rekla: "Bibliji se poklanja malo paznje, PA JE ZATO GOSPOD DAO MANJE VIDELO DA LJUDE I ZENE VODI KA VECEM." Evangelizam str. 258.


Taramani je dobro poznata ova izjava kao i ucenje Adventisticke crkve po ovom pitanju, ali je iz pakosti izopacio tu izjavu i prikazao je potpuno u drugom smislu, od onoga kao je EGW izjavila i kako Adventisti uce, zato je Taramanina izjava otvorena laz.

Zato od Taramane trazim dokaze da je njegova izjava istinitsa ili da se izvine za ovakav bezobrazluk.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ovdje licemjerno pisati da voliš sve ljude i religije a istovremeno ih pokušavati uvjeriti u svoj nekakav način vjerovanja kao jedni ispravni je sve drugo samo ne ljubav prema bližnjemu svome.

Svaki misijonar mora nekoga uvjeriti u svoje vjerovanje

Realnost je ipak drugačija.

Onaj ko voli druge i ima ljubav prema drugima- ta ljubav će ga pokrenuti da objavi spasonosnu jevanđeosku istinu svim ljudima, kako bi izašli iz zabluda, jer zna da jedino istina oslobađa, i da će jedino prihvativši istnu - ljudi moći da budu spaseni za večnost.

Taramani je dobro poznata ova izjava kao i ucenje Adventisticke crkve po ovom pitanju, ali je iz pakosti izopacio tu izjavu i prikazao je potpuno u drugom smislu, od onoga kao je EGW izjavila i kako Adventisti uce, zato je Taramanina izjava otvorena laz.


Adventisti su jednostavno rečeno otrovani sa Jeleninom salatom , ona je napravila neku vrstu salate , kao recimo francuske salate , samo se treba pitati štoje u toj salati naj otrovnije , ili majoneza , ili jaja
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti su jednostavno rečeno otrovani sa Jeleninom salatom , ona je napravila neku vrstu salate , kao recimo francuske salate , samo se treba pitati štoje u toj salati naj otrovnije , ili majoneza , ili jaja

Onda je to i biblija, jer Ellen White je prenosila biblijsku vest o spasenju u Isusu Hristu, i učenje pisma, i ništa drugo.
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Onda je to i biblija, jer Ellen White je prenosila biblijsku vest o spasenju u Isusu Hristu, i učenje pisma, i ništa drugo.
Većina forumaša ovdje tumače Bibliju (prenose biblijske vijesti o spasenju u Isusu Hristu i učenje pisma), svatko na svoj način. Ellen White je isto tako imala neko svoje viđenje biblije, drugačije od svih ostalih i to nakon teške ozlijede glave kamenom dok je još bila dijete. Bibliju ne bi trebalo omalovažavati zbog nečijih čudnovatih tumačenja.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ellen White je isto tako imala neko svoje viđenje biblije, drugačije od svih ostalih

Nostrouomo, zao mi je ali nisi u pravu. EGW 95 posto u svom tumacenju slaze se sa svim protestantima. Isto tako prihvata vecinu ucenja Paravoslavne i Katolicke crkve. Ona ima neka posebna gledeista, ali to je mali deo u odnosu na vecinu.
 
Natrag
Top