Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Poštovani diskutanti,

Ne mislite li da je vreme da se okanete Adventista Sedmog dana?

Ako i dalje mislite da treba da nastavite po starom, onda neka se čuje i druga strana!

Postavljaćemo interesantna i kvalitetna predavanja koja reprezentuju verovanja adventista sedmog dana.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ne želimo da se prepiremo...

1Ti 6:20 O Timotije! Sačuvaj što ti je predano, kloni se poganih, praznih razgovora i prepiranja lažno nazvanog razuma,
1Ti 6:21 Kojim se neki hvaleći otpadoše od vere. Blagodat s tobom. Amin.

Zato neka se niko sablažnjava ako ne bude bilo odgovora na mnogoborojna pitanja.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
2Ti 2:16 A poganih praznih razgovora kloni se; jer najviše pomažu u bezbožnosti,


2Ti 2:23 A ludih i praznih zapitkivanja kloni se znajući da rađaju svađe.
2Ti 2:24 A sluga Gospodnji ne treba da se svađa, nego da bude krotak k svima, poučljiv, koji nepravdu može podnositi,
2Ti 2:25 I s krotošću poučavati one koji se protive: eda bi im kako Bog dao pokajanje za poznanje istine,
2Ti 2:26 I da se iskopaju iz zamke đavola, koji ih je ulovio žive za svoju volju.


Tit 3:9 A ludih zapitkivanja i teftera od plemena, i svađa i prepiranja o zakonu kloni se; jer je to nekorisno i prazno.
Tit 3:10 Čoveka jeretika po prvom i drugom savetovanju kloni se,
Tit 3:11 Znajući da se takav izopačio, i greši, i sam je sebe osudio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tarama treba da objasni "kako je taj jedan Bog Jehova koji je po njemu povremeno bio Otac, povremeno Sin, a povremeno Duh Sveti, mogao da raygovara sa samim sobom, i da stoji pored samog sebe, i ujedno da bude na dva razlicita mesta u istom trenutku u dva tela.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Antonija traži pojašnjenje pa se potrudi umesto da pišeš ostvaranu o kojem baš ništa neznaš daj joj bar nešto o Bogu pametno reci ti se vernik zar ne,valjda to znaš ako drugo neznaš.
Tek sad ništa neznam , a nije ni bitmo
Da li biste Vi hteli da nam objasnite šta ste hteli da kažete?

Jednostavno i razumljivo svatkom : Bog Jahve je odlučijo dase rodi i postane čovjekom , ponizijo se u ljudskom obliku do te mjere dase dao razapet za nas jer nas je on stvorijo , i danam pokaže koliko nas voli kao svoja stvorenja ,i pokazao nam pt uskrsnuća ,i rekao je ko god vjeruje u mene živeće vječno

~ Citanje svetog Evandelja po Mateju Mt 3,1-12 U one dane pojavi se Ivan Krstitelj propovijedajuCi u Judejskoj pustinji: »Obratite se jer priblizilo se kraljevstvo nebesko!« Ovo je uistinu onaj 0 kom prorece Izaija prorok: Glas vice u pustinji: Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze! Ivan je imao odjecu od devine dlake i koznat pojas oko bokova; hranom mu bijahu skakavci i divlji med. Grnuo knjemuJeruzalem, svaJudejai svaokolicajordanska. Primali su od njega krstenje u rijeciJordanu ispovijedajuCi svoje grijehe. Kad ugleda mnoge farizeje i saduceje gdje mu dolaze na krstenje, rece im: »Leglo gujinje! Tko li vasje samo upozorio da bjezite od skore srdzbe? Donosite dakle plod dostojan obracenja, I ne usudite se govoriti u sebi: 'Imamo ocaAbrahama!' Jer, kazem vam, Bogizovoga kamenja moze podici djecu Abrahamovu. Vec je sjekira polozena na korijen stablima. Svako dakle stablo koje ne donosi dobroga roda sijece se i u oganj baca.Ja vas, istina, krstim vodom na obracenje, ali onaj koji za mnom dolazi jaCije od mene. Ja nisam dostojan obuce mu nositi. On ce vas krstiti Duhom Svetim i ognjem. U ruci mu vijaca, procistit ce svoje gumno i skupiti zito u svoju zitnicu, a pljevu spaliti . . . ognJem neugaslVlm.(( Rijec Gospodnja
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tarama treba da objasni "kako je taj jedan Bog Jehova koji je po njemu povremeno bio Otac, povremeno Sin, a povremeno Duh Sveti, mogao da raygovara sa samim sobom, i da stoji pored samog sebe, i ujedno da bude na dva razlicita mesta u istom trenutku u dva tela.

To se može objasniti SAMO VERUJUĆIMA i neznam zašto žaba diže noge za potkivanje kad nije konj?
Bog je DUH!
Duh začinje telo rečju u Mariji.
U tom TELU se javlja SVA PUNINA BOGA koji je SVE STVORIO pa i to TELO u kom će biti.
Pitaju tog u materiji OCA NAM POKAŽI i On SEBE POKAZUJE jer sam najavi da će ON OTAC JHVH stići za glasom koji viče(Jovan krstitelj) i stigao je Jahve u TELU kao VELIKA TAJNA POBOŽNOSTI.
Zato najavljuje SEBE da će doći U TELU a sve što se RODI je SIN.

Tako po okončanju objave Boga kao Spasitelja uznosi se telo i DUH iz tela dolazi kao što je u telo i ušao i prebiva u VERUJUĆIM onima koji Ga VERUJU i POZNAJU a to nisu Raselovci i Jelenaši.
Imaš temu Bog ovde nazad pa malo izučavaj da nešto naučiš.

http://serbianforum.org/threads/promasaji-adventne-crkve.521320/page-88

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top