Problem u vezi Laptop: Acer Aspire 5738zg

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ako bi imao od koga da pozajmis HDD prazan pa da isprobas,resio bi dileme da li je HDD ili nesto drugo
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Probaj da podelis hdd, napravi recimo 2 particije pa kreni da instaliras na drugu particiju, za slucaj da je hdd ima neki bad sector jer moze se desiti da ti je tako napravljena particij da bas krece odatle, mada mozes i da bootoujes hiren's boot cd i testiras hdd nekim od alata. Izbaci li ti koju poruku posle biosa? Jesi li probao reset biosa, izvadis bateriju, i da ocistis cmos pored baterije obicno imas pin za to? Probaj u non ahci mod, ako ne koristis isti disk za instalaciju sistema. Najlakse je proveriti sa hiren's boot cd, boot-uj u mini xp i testiraj neko vreme da otklonis sumnju da je nesto drugo u pitanju. Jednom sam prilikom instalacije imao problem sa dugom instalacijom zbog falicnog ram modula, tako da pre nego sto uzmes za sigurno da je otisao hard, testiraj komponentu po komponentu. Cudno mi je jer hard sa greskom obicno izbacuje greske o nemogucnosti da prekopira neki fajl. Ukoliko si menjao ahci mode i non ahci mode, kad sam ranije imao taj problem, ploca se zaglupela, pa nisam mogao da isntaliram ahci driver dok nisam ispraznio cmos. Zaboravih laptop je u pitanju... Zanemari ovo za bateriju, na ploci. Mislim da je postupak za neke laptop modele da izvadis bateriju i zadrzis power on/off dugme, neki imaju opciju u biosu, ali proveri za svoj model. mislim da imas neki alat i na hiren's boot disku ponovo:)
Mozes da probas da napravis particiju sa recimo instalcijom za xp ili linux, ili naravno sa Hirens boot alatima.

Uglavnom moze biti i nesto drugo podesavanje, ili drugi hardware, tesko je reci bez testiranja
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Moracu da izbrisem sve particije pa da opet podelim kao sto si vec rekao na 2 pa da pokusam i to. Inace sto se tice HDD-a ne prijavljuje mi gresku uopste, znaci nista ono. Tokom rada mi se desilo 2x da mi se pojavi plavi ekran i da se odjednom ugasi, tacnije ,,physical memory error" poznata plava slika ti sigurno znas bolje od mene. To mi se desilo recimo 2 ili 3x vec u toku rada i Laptop se nenormalno greje. I ako sam ocistio hladnjak pre nekih 7 meseci tako i zamenio pastu. Drugo sto mi je bilo jako cudno kad sam vec poceo da pricam o tome jeste to..da mi je index ocena do pre nekih mesec dana bila 3.1, kada sam odradio novi sistem vratila se ocena kao i pre kad sam ga bio uzeo na 6.0. I isto u toku dana sam pokusavao da odradim Wind 7 isto baguje tako, ubacio sam Wind xp-2 cd i krenuo je da ocitava sve potrebne fajlove i sve to i kad je dosao do Setup Starting prijavio je gresku u vezi hardwera nesto i ugasio se odjednom. Samo mi ostaje da odradim ovo sto si rekao da kreiram 2 particije nove i da formatiram ceo HDD. I ako je HDD- formatiran bar sto se tice particije C, pri startovanju laptopa pojavljuje mi se ova slika takodje. http://cdn.techwalls.com/wp-content/uploads/2013/02/recovery-blue-screen.jpg . Mozda sam malo smorio ali bolje da znam sta znaci i ta slika. Pozdrav druze.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Za pocetak probaj da bootujes win 7 i idi na opciju repair, pa imas opciju fix startup ili tako nesto.

Pade mi na pamet da nisi eksperimentisao sa win 8, 8.1, desava se ljudima da zeznu zbog secure boot, a i slicica mi deluje kao da je za win 8 a ne win 7? Ako jesi onda samo uzmi xp obrisi particije, i napravi nove sa xp i formatiraj. E sad u slucaju da imas jos neku particiju sa podacima moguce da je win 8 stavio na nju mbr, tako da mozes sa hiren's boot cdom da obrises mbr, i napravis novi.

Ako nije nista od ovog onda pogledaj ovo dole:
BSOD, i ovo sada ukazuje na moguc neispravan hardver, probaj ovo sa hard diskom, a ako imas drugi komp ili kod nekoga skini programcic memtest i ubaci na usb, namesti da bootuje sa usb, kao kad si radio win 7 sa usb flash. Pusti ga nek radi neko vreme, u principu da potpuno testiras memoriju treablo bi recimo 7 puta po preporukama da dodje do 100%, ali obicno kada ram ne valja prijavi odmah crvenom bojom gresku, za slucaj da je memorija zbog tih BSOD. Najverovatnije je hdd ali opet proveri ram, zbog ovog bsod i greske o memoriji. Nekada te greske izbacuje zbog virtuelne memorije koja je na hdd, sa dodatnim greskama, ne secam se tacno teksta ali nesto sa nonpaged area itd. Mada mogao si i lepo da ubacis recimo ubuntu na usb i pokrenes odatle live i koristis neko vreme recimo pola sata sat, i ako nemas problem onda si siguran da je hdd ili nesto u vezi njega.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ako imas kod nekoga probaj HDD sa programom HD Tune ili jos bolje HDD Regenerator koji proverava i nalazi Bad sektore,ako ih imas vise od tri,a regenerator ne moze da ih oporavi onda je HDD otisao.
 
Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Koristio sam Ubuntu try Cd i skenirao HDD. Pronasao mi je 30 bad sektora i nije mogao da ih opravi. Samo do toga je bilo nista drugo. Hvala svima vama na ukazanoj pomoci. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ako imas kod koga formatiraj HDD i probaj podizanje sistema na drugom kompu.Ako ide sve u redu HDD je ispravan i ponovo ga formatiraj i pokreni kod tebe,ako ne uspe onda je ili losa HDD ili ti nije dobra instalacija i na CD-u i na Flesu.
 
Natrag
Top