Problem u vezi Laptop: Acer Aspire 5738zg

Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Treba mi pomoc hitno da znam na cemu sam. Naime imao sam instaliran windows 7 Ultimate x64 do pre par dana. Kada mi je pao sistem, pokusavao sam da odradim novi tj reinstalaciju ali je sama instalacija trajala veoma dugo. Bilo mu je potrebno da instalira windows nekih 2 sata od prilike sto pre tako nije radio, kada je sve to zavrsio restartavao se. Kada se restartovao vratio sam u Bios-u kako je sve bilo kao i ranije, da se sistem podize sa hard diska, medjutim kad se ukljucio nije mogao da podigne sistem uopste, pa cak ni ono Starting windows? Isto tako pokusavao sam da odradim druge sisteme isto tako je kocio sto nije bio slucaj i ranije. Takodje sam i preko Flash-a pokusvao da uradim wind 7 i ista prica. Ne znam sta da radim vise? Ako je neko imao slican problem neka mi kaze u cemu je stvar, da li je do HDD ili nesto drugo? Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Vidi da li ti je ukljucena opcija achi mode za hdd, ako jeste onda je potrebno instalirati drajvere u toku instalacije jednom sam imao slican problem sa tim, mada cudno je da je instalacija toliko dugo trajala. Podesi hdd za primary boot device, i dozvoli ako postoji opcija: try other devices. Inace ukoliko imas vise hard diskova proveri na kom ti je mbr da ne izaberes pogresan. Ako si uspesno zavrsio instalaciju nije bilo potrebe da menjas boot order jer je moralo da ti podize sa hard diska da bi zavrsio instalaciju uopste.
 
Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Ukljucen je AHCI mod za HDD. Drajvere nikad nisam instalirao jer pre toga nije bilo potrebe za tim ovo je prvi put da mi se desilo tako nesto, pre toga je radio vrhunski sve. A sama instalacija je trajala bas toliko nekih 2h od prilike. Podesen je HDD na primary sve to stoji. Samo taj jedini HDD imam na laptop-u, nijedan eksterni HDD nije prikljucen uopste tako da. I kad se instalacija zavrsi kao sto sam vec rekao, restartuje se izvadim Disk i nece da pokrene Windows. Cak sam i u biosu isao na default settings, na fabricka podesavanja i opet nista. A lampice koja signalizira HDD iznad tastature treperi to je znak da radi.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Kod mene (Acer Aspire 5739G) je bila identična situacija kada je fabrički ugrađen HDD Hitachi otišao u večna lovišta.
Vrlo moguće da je crk'o HDD... :(
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Skineš i narežeš ovaj cd
Kod:
[url]http://falconfour.com/projects/7[/url]
ako se ne snalaziš u dos programima , podigneš MiniXp sa njega i tu imaš mnoštvo programa za proveru hardvera.


f4ubcd-46-menu.gif
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probaj pri podizanju sistema da stavis kada ti ponudi format na sporo formatiranje,jer moze da se desi pri brzom formatiranju da ostanu neki delovi starog OS-a pa hoce da pravi problem pri dizanju novog.
 
Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Pokusao sam brisanjem same particije i kreirao novu istu partiiju, ali opet isto. I opet koci instalacija, diks je u redu sve radi normalno.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Onda ili u BIOS-u nije podeseno kako treba ili je HDD na izdisaju.
 
Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
U BIOS-u je podeseno na AHCI kako je bilo i kad sam ga kupio, nista nisam menjao tu uopste. Sigurno je do HDD-a kad toliko koci, ne moze da zavrsi instalaciju sistema, vec se ceka 2h i jace.
 
Natrag
Top