Problem sa laptopom.

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Moze,ali prvo,kada udjes na Win.7,udji desnim klikom na My Computer.pa u padajucem meniju izaberi"Manage",otvorice se sledeci prozor i na njemu vise komandi medju kojima je i "Disk Management",klikni na tu komandu i sacekaj par sekundi i onda ce ti se otvoriti sledeci prozor gde su ti particije.Tamo gde ti je Linux,klikni desnim klikom i idi na "Delete Volume",posle pokreni isto desnim klikom i format te particije,nek ti bude prazna,jer moze da ti sluzi za ostavu,muzike ,slika i raznih programa koji ce ti trebati,tako ako i padne sistem ostaje ta particija nedirnuta.Onda restartuj komp i u toku restarta udji u BIOS i namesti prvo CD Room za pokretanje novog OS-a.Pokreni normalno Win.8.1 i kada dodje do komande gde te pita,hoces li novi Windows ili druga da li hoces da ti ostanuprogrami od prethodnog OS-a.Izaberi novi Windows klikni na tu komandu i onda ce te upozoriti da ce sve biti od prethodnog OS-a izbrisano,klikni na OK i nastavi instalaciju.Posle samo prati komande i internet za Win.8.1 mora biti aktivan.Tako ces dobiti cist novi Win i bez da ti u Boot-u bude linux za izbor pokretanja OS-a.Jedino ce biti problem sto ces sve programe koje si imao na Win.7.morati da instalises sve izpocetka i to ti je to.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Pa koj ce mu sipak i ovaj 7 kucna verzija ,potpuno limitiran ,kad se sve sabere bolje ovaj Ultimate i kad ga plus apdejtuje i tweakuje ,da dobije bombu...a taj linux moze i sa CD neku live verziju za uzelje...

Neistina. Zasto je limitiran i zasto je Ultimate bolji za kucnog korisnika?
To je isto kao da je instalirao Win 8.1 Core?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ne moze neke tweakove iz registra da odradis,jel onda bi i mercedes i fica isto kostali...
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
970
Da ne otvaram novu temu, samo da pitam valja li taj Acer? Nasao sam neki polovan laptop Acer, ima solidnu konfiguraciju, pa ako je ima kakvih mana taj Acer, da ne kupujem...
 
Učlanjen(a)
05.09.2012
Poruka
16
Ja moj laptop koristim vise od 5 godina, nikad nije imao fizickih kvarova, jedino sistem sam nekoliko puta morao da dizem, radi super
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
970
Dakle, nije loš... Polovan je, ali nadam se da neće biti problema. Bitno mi je bilo da saznam kakva iskustva drugi imaju s tim laptopom.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ne moze neke tweakove iz registra da odradis,jel onda bi i mercedes i fica isto kostali...

Poredjenje u ovom slucaju nije adekvatno Fica se nije modifikovao i ne proizvodi se vise, Mercedes jos uvek proizvodi vozila, gotovo svih kategorija.
Za kucnog korisnika, Home Premium ce raditi identicno, pa cak i bolje na prosecnom racunaru ili laptopu od Ultimate-a, ono sto prosecnom korisniku nije potrebno je da ima vise od 16GB RAM-a, sto je objektivno govoreci cak i danas dosta RAM-a. Daljinsko upravljanje mreznim drive-ovima za backup podataka ili OS-a je takodje svojstveno naprednijim korisnicima.
Takodje koliko prosecnih korisnika ima na desetine printera na razlicitim mreznim lokacijama (servis Location-aware printing)?
Ono sto Premium nema od mreznih mogucnosti u odnosu na Ultimate je Remote desktop host i i offline files, dok je potpuno uskracen u pogledu opcija za preduzeca i firme, zato i jeste Home premium.
Postoje i neke razlike u pogledu pouzdanosti, kao npr Bitlocker i Applocker, ali to nema ni Professional.
Dakle, za ono sto bi on na laptopu radio, surfovao, slusao muziku, gledao filmove, odigrao neku igru, kopirao razne podatke, radio u Office paketu (Word, exel, power point itd), pac cak i ozbiljniji audio/video render (sto opet zavisi vise od hardware-a), Home premium je sasvim dovoljan.
Ne moze neke tweakove iz registra da odradis
Koje Tweakove, za sta su vezani, a da su neophodni?
Ultimate je naravno napredniji i ima vise opcija od svih edicija Windows 7, samo je pitanje primene istog i koliko je to prosecnom korisniku potrebno, zato je i napravljena svaka edicija zasebno, kako bi korisnik mogao da se odluci sta mu je potrebno od OS-a.
 
Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruka
147
Lepo objasnjeno nema sta kapa dole
ali koliko korisnika uopste zna sta i koji mu OS treba, vec instaliraju sta im dodje pod ruku jos ako mogu da aktiviraju za njih je to kraj.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nista se ne sekiraj Nikolaj ,cim se ukaze prilika oni ce da izbace i Beby verziju Win-a samo da bi omlatili pare...ja igram igre jos od komodor 64 i tacno znam koje su razlike ovde i onde,razlika izmedju win 98 i win 98Se,pa zatim WinXP i WinXP pro i ovo sada,znaci razlike ima sigurno s tim sto kod napredne verzije Wina nepotreban servis moze jednostavno da disejblujes ili iz registra da isljucis dok ih ovamo nema ,medjutim nema potrebe o ovome da pricamo...kome sta treba on to i koristi ima ljudi koji uopste i nekoriste kompove nego konzole i nista im ne fali...E sad pitanje je kog smatras za kucnog korisnika,posto ja znam par kucnih korisnika kome drugi ukljucuju kompjuter,ako si na njih misleo ,onda se slazem sa tobom da je ovo sve sto ce im ikada i biti potrebno....
 
Natrag
Top