Problem sa dvd/cd romom

Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
Kupio sam nov racunar u gigatronu i podigao sam win 7 ultimate 64bita.
Posle 2 nedelje koriscenja nestala mi je ikonica za dvd-rom. Kada ubacim cd upali se ona lampica i sve lepo ali ne ocitava cd i ikonica u my computeru se ne pojavljuje idalje. U device menageru , kada kliknem na dvd rom pise [NOTICE][/NOTICE] ATAPI iHAS 122 C ATA Device i ispred toga ima zuti uzvicnik. Probao sam da abdejtujem drajver ali opet isto. Pomozite ako znate. Unapred zahvalan :)
 
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
133
start>regedit>HKEY_LOKAL_MACHINE>Sistem>Control>Class>4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318- obrisi "Lower Filters"
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
to ti je nesto do BIOS-a sam ga je iskljucio,vjerovatno si nesto podesavao i on se iskljucio. i meni se to desavalo i samo u biosu vratim na default i prilikom dizanja sistema ocita ga.probaj pa se javi.
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
ja bios nisam cackao uopste, sve je na fabrickim podesavanjima u biosu. U biocu se naravno vidi dvd rom i mogu da podignem novi sistem ali pokusavam resiti problem bez menjanja sistema.
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruka
17
Hvala drakula brate uradio sam kao sto si mi napisao i restartovao sam komp i ikonica se pojavila, Hvala puno !!!;)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Ovo se obicno desi posle instalacije daemon tools ili nekog drugog softwarw-a sa virtual drive opcijom, inace resenje je vec navedeno gore, treba ocistiit registry lower filters. Cisto ako se nekome desi da zna sta moze biti uzrok.
 
Natrag
Top