Problem sa dvd/cd romom

Kupio sam nov racunar u gigatronu i podigao sam win 7 ultimate 64bita.
Posle 2 nedelje koriscenja nestala mi je ikonica za dvd-rom. Kada ubacim cd upali se ona lampica i sve lepo ali ne ocitava cd i ikonica u my computeru se ne pojavljuje idalje. U device menageru , kada kliknem na dvd rom pise [NOTICE][/NOTICE] ATAPI iHAS 122 C ATA Device i ispred toga ima zuti uzvicnik. Probao sam da abdejtujem drajver ali opet isto. Pomozite ako znate. Unapred zahvalan :)
 
to ti je nesto do BIOS-a sam ga je iskljucio,vjerovatno si nesto podesavao i on se iskljucio. i meni se to desavalo i samo u biosu vratim na default i prilikom dizanja sistema ocita ga.probaj pa se javi.
 
ja bios nisam cackao uopste, sve je na fabrickim podesavanjima u biosu. U biocu se naravno vidi dvd rom i mogu da podignem novi sistem ali pokusavam resiti problem bez menjanja sistema.
 
Ovo se obicno desi posle instalacije daemon tools ili nekog drugog softwarw-a sa virtual drive opcijom, inace resenje je vec navedeno gore, treba ocistiit registry lower filters. Cisto ako se nekome desi da zna sta moze biti uzrok.
 
Natrag
Top