problem pri paljenju racunara

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
kako se to radi,nekad se radila defragmacija a sad ne znam...
Najpre skini,ako moze da se upali.ako ne kod nekog drugara,ako nema instalisan HDTune,program koji skenira i pronalazi lose (Bad) sektore.Medjutim mora se skenirati polako da se ne cekira komanda Quick,jer na brzom skeniranju,retko kad da nadje Bad sektor.To sporije skeniranje traje dosta dugo,zavisi od velivine HDD-a,preko 1 sat,pa i vise.Posle skinuti program Hirens Boot i narezati na CD,pa ako ima onda probati sa tim programom ocistiti te Bad sektore.Ako ih ima mnogo tesko da tu moze da se pomogne HDD-u bilo sta,ako je 2-3,ovaj program ce ih izolovati i trebalo bi posle da pokrene OS.Ako slucajno nema Bad sektora,a ima problema,onda nek ti neko na drugom racunaru formatira tu particiju sa OS-om i podigni OS ispocetka.Cim cekiranje i skeniranje nije moglo da otkloni problem,onda je to veci problem.Nadam se da nije otisao HDD.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Joj ne znam ja to ne smem da se usudim,ima li jednostavniji nacin da saznam sta mu je?

Ja bih ti predlozio da ponovo reinstaliras taj OS znaci cista instalacija sa dvd-a!
Sve ove programe koje su ti kolege predlozile su ok ali oni traze visecasovni rad zavisi od jacine kompa!
Dok reinstalacija OS-a traje 15-20min e sad ako to ne znas da radis ili nemas taj OS na dvd-u to je lako resivo!
Prvo moras znati koji je os instaliran!
znaci ides na start>>kontrol panel>system i pogledas koji je OS!
Onda lepo skines ovaj program i skines OS- koji treba za taj pc!
Da bi ovaj program radio treba internet explorer 11 i
net frame work 4.6.0
Sve ovo ne moras raditi na tom pc mozes odraditi i kod nekog druga znaci skidanje OS i pravljene dvd-a!
Net framework mozes skinuti odavde

Kod:
https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=53344

Explorer 11 mozes skinuti odavde
Kod:
https://support.microsoft.com/en-us/help/17621/internet-explorer-downloads

Program za skidanje operativnih sistema skini odavde!

Kod:
http://uploaded.net/file/h72dyovu

Kad ovo sve zavrsis onda onda skines ovaj program i odradis ovo u videu!
Naravno treba ti jedan prazan dvd!

Kod:
http://www.poweriso.com/download.php


U sustini ovo ovako deluje komplikovano kada se pise ali ceo ovaj proces traje oko 15-20min!
A usput ko zna mozda nesto i naucis!
Kad sve ovo zavrsis javi se pa idemo dalje!
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
star je nepune dve godine komp je u pitanju,prvo se pojavio problem sa gasenjem pa onda ovo,kad ga gasim monitor se ugasi al komp i dalje rade pa ga skljocnem na napajanje,ovako kad je upaljen ponasa se normalno....jednom mi je ispisao kad je nestajalo struje scaning and reparing drive c...mozda ima veze sa tim ,od tad nece da se pali odma ..

Čisto da znate da je to sasvim normalno što se gašenja tiče. Koliko vidim to je Windows 10 a on pri gašenju ugasi prvo monitor a onda gasi procese, snima postavke itd. dok je monitor ugašen. Kritične apdejte ćete moći da vidite na plavom ekranu i nije preporučeno da ga gasite kao što i piše. Škljocanje napojne NE raditi! Nikad! Moguće da ste ugasili tokom apdejta, što većina ljudi radi kad kasno gasi računar, misle ugasio se monitor pa ok je ugasit i centralnu, nije. Pustite ga nek' radi dok se ne ugasi sâm. Ako ugasite na tipku ili na napojnoj, slijedeći put kad palite krenut će scan i/ili popravak. Kad god krene pustite nek' odradi, trebao bi da resetuje i sve ok.

Što se tiče paljenja i čekanja od sat vremena, možda da probate system restore i vratite ga na neku tačku vraćanja (dan) kad je sve bilo ok. Vraćanjem sistema unazad gube se instalirani programi koji su navedeni (instalirani tih dana) u tačkama vraćanja. Vaše stvari bi trebale da ostanu gdje jesu. Ne mislim na odjeću nego dokumente. :D

Još nešto, ova slika sa prvog posta većinom se desi kad se forsira gašenje, kad idete na stand by, log off i sl. Kod mene je komšija ugasio, došla mu ta slika i on čekao satima a samo je trebao da klikne, sistem je čekao na to jer se nije sam prijavio na njegov user.
 
Učlanjen(a)
28.10.2016
Poruka
9
Čisto da znate da je to sasvim normalno što se gašenja tiče. Koliko vidim to je Windows 10 a on pri gašenju ugasi prvo monitor a onda gasi procese, snima postavke itd. dok je monitor ugašen. Kritične apdejte ćete moći da vidite na plavom ekranu i nije preporučeno da ga gasite kao što i piše. Škljocanje napojne NE raditi! Nikad! Moguće da ste ugasili tokom apdejta, što većina ljudi radi kad kasno gasi računar, misle ugasio se monitor pa ok je ugasit i centralnu, nije. Pustite ga nek' radi dok se ne ugasi sâm. Ako ugasite na tipku ili na napojnoj, slijedeći put kad palite krenut će scan i/ili popravak. Kad god krene pustite nek' odradi, trebao bi da resetuje i sve ok.

Što se tiče paljenja i čekanja od sat vremena, možda da probate system restore i vratite ga na neku tačku vraćanja (dan) kad je sve bilo ok. Vraćanjem sistema unazad gube se instalirani programi koji su navedeni (instalirani tih dana) u tačkama vraćanja. Vaše stvari bi trebale da ostanu gdje jesu. Ne mislim na odjeću nego dokumente. :D

Još nešto, ova slika sa prvog posta većinom se desi kad se forsira gašenje, kad idete na stand by, log off i sl. Kod mene je komšija ugasio, došla mu ta slika i on čekao satima a samo je trebao da klikne, sistem je čekao na to jer se nije sam prijavio na njegov user.
ja kad se to pojavi klikcem na sve zivo i ni makac,nekad samo izgubi sliku i poplavi monitor nema paljenja,inace bilo mi je namesteno da moram da ukucam pasword pri paljenju pa kad je poceo ovako da zajebava to sam iskljucila misleci da necu imati vise problem,ali se nastavilo...
 
Učlanjen(a)
28.10.2016
Poruka
9
Čisto da znate da je to sasvim normalno što se gašenja tiče. Koliko vidim to je Windows 10 a on pri gašenju ugasi prvo monitor a onda gasi procese, snima postavke itd. dok je monitor ugašen. Kritične apdejte ćete moći da vidite na plavom ekranu i nije preporučeno da ga gasite kao što i piše. Škljocanje napojne NE raditi! Nikad! Moguće da ste ugasili tokom apdejta, što većina ljudi radi kad kasno gasi računar, misle ugasio se monitor pa ok je ugasit i centralnu, nije. Pustite ga nek' radi dok se ne ugasi sâm. Ako ugasite na tipku ili na napojnoj, slijedeći put kad palite krenut će scan i/ili popravak. Kad god krene pustite nek' odradi, trebao bi da resetuje i sve ok.

Što se tiče paljenja i čekanja od sat vremena, možda da probate system restore i vratite ga na neku tačku vraćanja (dan) kad je sve bilo ok. Vraćanjem sistema unazad gube se instalirani programi koji su navedeni (instalirani tih dana) u tačkama vraćanja. Vaše stvari bi trebale da ostanu gdje jesu. Ne mislim na odjeću nego dokumente. :D

Još nešto, ova slika sa prvog posta većinom se desi kad se forsira gašenje, kad idete na stand by, log off i sl. Kod mene je komšija ugasio, došla mu ta slika i on čekao satima a samo je trebao da klikne, sistem je čekao na to jer se nije sam prijavio na njegov user.
Najpre ce biti da se to desilo da sam ga ugasila na napajanje dok je nesto dovrsavao,ali on zna tako raditi sa iskljucenim monitorom i po sat vremena a ne znam razlog...pokusacu ga vratiti na nekih 5 dana ako je to moguce...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
hahaha a to je?
Joj ne znam ja to ne smem da se usudim,ima li jednostavniji nacin da saznam sta mu je?
U principu ...ima, ali ne za svakog, s oprostenje, ako se plasite onda ...nema, forumi su ipak za malo naprednije ili one koji teze ka tome.
U svakom slucaju, ako ste "single", nista me ne kosta da kupim kartu za Vrbas, gledano na duze staze i nije tako lose kad vas stisne muska ruka - meka ruka, hehe...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
U principu na duze staze i nije tako lose kad vas stisne muska ruka - meka ruka, hehe...

Oho ho pasce ovde i neka ljubav na prvi pogled preko foruma!
Ali onda mora da se menja nick u nesto drugo npr Kralj Solomon ili Gabrijel D'Anucio,Raspucin ili nesto sl!
ili prvo :assassin: pa onda :buba_lcd:!
:mig:
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ti i BUGILIJU ste vec nasli one babe, pa prema tome nemate pravo glasa...
 
Natrag
Top