problem neki "ComTrade" laptop... voleo bih da mi moze ko pomoci

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Pre svega, hvala "nikolajub" na tako detaljnom odgovoru i pokusaju da resimo problem ali sad imam jos jedan problem koji mi je sve nade da icemu valja bacio u vodu...
Naime, probao sam da odradim sve sto sam mogao sa Hirenom, ALI JEDNOSTAVNO NE IDE! Ne znam sto i ne znam kako, ali ne ide! JEDNOSTAVNO RECENO, U BIOSU NEMA CITACA (CD-ROM) KADA GA ODREDIM (tj. ima ga u biosu, mogu ga odrediti,ali jednostavno NEMA FUNKCIONALNOST) ne moze da se bootuje ni sa CD ROM, ni sa flopy disc drive, cak ni sa lana, a kada upalim komp, u my computeru stoji CD\DVD koji normalno i cita i narezuje, a u biosu ne funkcionise ni on niti sta drugo!
A sto se tice podizanja sistema, moj tetak (SOMINA) je kad je upaljen komp bio ubacio CD od WIN 7 i kad mu je otvorio AUTOPLAY on je samo stisnuo instal i tako ga pokidao! I sad mu vise nista ne mogu! Probacu jos jednom nesto da proceprkam kad malo ohladim glavu od toga mozda mi sine neka ideja!
Ako ima neko jos neki predlog, kazite, pa cemo videti sta bi moglo biti!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Probaj da prilikom POST-a pritiskas taster Esc, treba da izadje Boot Menu i odatle selektuj CD/DVD-ROM, takodje budi siguran da je taj disk sa koga dizes sistem butabilan, cini mi se da ti je vec prijavio Boot menu, dakle odatle selektuj drive sa koga hoces da dizes sistem, to je takozvano nasilno boot-ovanje i nije bitno da si pre toga namestio CD/DVD-ROM kao first boot drive, mora da boot-uje u svakom slucaju, ako ti nije problem uradi SS Boot menu-ja
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
vazi hvala jos jednom na predlozima pa se cujemo kad odradim sve to... za veceras sam zavrsio! nemam zivaca vise!
pozz
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Jedan bad sektor ne bi trebao da pravi proble,mada nikadase ne zna.Nego da probas ti BIOS da vratis ma defolt,pa probaj pokreni instalaciju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Izvini sto se nisam javio pre.Kada udjes u BIOS pritisni taster F6 i to ce ti vratiti BIOS na difolt.Posle podesi DWD Room kao pokretac instalacije i ubaci CD i restart.onda normalno sve po redu,da ti ne pisem ,jer ti to znas i bez mene.Pozdrav.
 
Natrag
Top