problem neki "ComTrade" laptop... voleo bih da mi moze ko pomoci

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
naime... radi se o gore navedenoj "rasi" laptopa sa nekom plocom
MTC,
model- Montara-GML (fab-2)
chipset- Intel i 855GM/GME

Bios
Brand- Insyde Software Corporation
R.1.01.

Procesor- Intel Celeron M340 1.5 GHz
socket 479 FCBGA

(sve prepisano iz CPU-Z)

E, sad, ovako! Tetak mi donese laptop i kaze da mu uradim sistem, jer je on ubacio cd od WIN 7 i samo stisnuo instal na cd-u i zargonski receno prelepio sistem preko sistema, ali nagovesti da nesto nije uredu sa citacem cd-a! Aj reko OK postoji USB za takve situacije! Kad ono sipak! U biosu nema opciju da butuje sa USB-a! Ja upalim Laptop, jako tesko radi,treba mu 30-ak sekundi da otvori my computer, u my computeru stoji cd citac sasvim normalno a i usb u koji god da ga prikljucim od portova, a u biosu ih nema, tj. opcija za boot sa CD-a je u biosu i kada je cekiram da radim sa nje on mi samo izbaci, sto ja kazem brzo biranje sa cega da radim, i trazi da zamenim sa cega da dizem sistem! A sa flesa nisam uspeo jer ne znam sta da izaberem! U biosu mogu da biram samo da bootuje sa Floppy Disc Drive, LAN Boot, CD-ROM/DVD i Hard Disc Drive! E da, jos da kazem ovo da CD-ROM nije njegov originalni nego je ubacio neki drugi jer je pravi riknuo!

Jel ima ko kakvo misljenje o ovome, stvarno bi mi mnooooooooogo pomogao! Ako treba i platicu nekome samo da me spasi muka!

HVALA SVIMA!
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
jesam nece
probao sam i preko LAN-a i isto nece! stalno mi izbacuje ne BIOS nego BOOT meni i trazi sa cega cu da radim... ma ja mislim da je riknuo taj lap al reko mozda neko ima jos kakvu ideju
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Mozda je samo HDD,posto je to malo neobicno podizan sistem.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
pa valjda bih mogao bar da kroz bios pocnem rusiti sistem al on nece ni da krene... al ajd provericu i njega pa javim
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ukoliko sumnjas na hdd ubaci neki ubuntu na cd ili pokreni minixp sa hiren's boot cd-a. Tako ces odmah znati da li je do citaca ukoliko ti ucita neki live session onda citac verovatno radi. Sto se tice usb-a obicno ti izbaci dok ucitava bios gde mozes da izaberes boot device na primer escape ili F12. Tu bi trebalo da ti prijavi opciju usb hdd ili usb flash drive. Desava se da bios ne nudi tu opciju dok usb nije ukljucen(probaj vise usb slotova i obrati paznju da li usb svetluca ukoliko ima neko svetlo). Mozes negde pozajmiti eksterni citac i instalirati tako ili mozes probati netowork boot ali to je veoma komplikovano resenje po meni.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Ako nisi rjesio do danas otidji prvo provjeri kakvo je stanje sa drajverima jer imas konflikt.Ko zna sta je teco sve radio pogotovo sto ne ocitava i ne poznaje opticki citac.A teco je instalaciju poceo sa citaca kad je zabrljao vruc orah prebacio tebi.Probaj boot sa hdd-a.preko F12 ili preko cega zahtjeva.Samo lagano rjesenje je pred tobom.Vidi koji je bios uzmi podatke i flesuj.Mozda je teco zelio biti Mdjionicar pa je vadec iz sesira goluba istog previse stisno a ocito da se golub preje pa je sad problem.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
proverio sam hard i ima samo jedan "bad sector" proverio sam sa sentinelom... nisam jos probao sa minixp sa hiren boot-a pa cu da vidim sta ce tu biti... ALI JA POLAKO SUMNjAM DA JE ON RIKNUO POTPUNO, jer kad sam koristio ubuntu isto je jaaaaako sporo i lose radio... videcu jos da probam da proceprkam malo pa cu ga se resavati ako ne uspem...
USPUT HVALA SVIMA STO SE TRUDITE DA NADjEMO RESENjE!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Cim je on podigao sa dvd-a 7-icu, znaci da radi CD-ROM, bolje da si napisao o kom modelu lap-topa je rec.
XP preko win 7 neces moci tako da vratis, jer je verzija NTFS-a novija na Win 7, s tim XP nemoze regularno formatirati i prepoznati particiju sa novom verzijom NTFS-a.
Posto vec imas Hiren`s Boot CD, uradi low level format kompletnog HDD-a, konkretno uradi Zero Null format, mozes i programom Active Kill Disk, imas ga na HBCD-u vec, ako imas bitnih podataka na HDD-u, prvo ih iskopiraj na flash ili USB HDD, to mozes uraditi i iz miniXP-a sa Hiren`s-a.
Posle Low Level formatiranja, HDD ce biti po default-u formatiran i bez ijedne particije na sebi, sto znaci da ces pokretanjem XP install-a napraviti C particiju i uraditi NTFS Format po default-u za XP.
Javi sta si uradio, ali mislim da bi ti to resilo problem,
 
Natrag
Top