Prekid interneta

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ima vec duze vreme mi nestane internet posle 24 casa,vecinom od 01-02 sata i probao sam sve moguce iz kontrol panela da bih ga pokrenuo,ali nista.to mi se desava,bas kada sam na nekom forumu,pa mi se vise puta desi da ne mogu da se diskonektujem sa foruma,neznam da li to smeta radu foruma.Sutradan kada ukljucim komp,sve radi kako treba.retko kad palim komp pre 16 casova,jedino ako nesto narucujem za kupovinu.Ra zgovarao sam sa provajderom i oni u centru pogledaju i kazu da nisam imao nikakav prekid u protoku,a desi se da nekad i osvanem trazeci problem ne bi li ga resio.Na kraju sam posumnjao na modem da se ne pregreva,pa dodje do prekida.medjutim u centru mi po njihovom kazu da je i modem u redu.Alo je neko imao slican problem,ako moze pomoc.Jos jednom internet je kablovski i ovako radi korektno nema nikakvih vecih problema.
 
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
54
probaj osveziti modem ako to ne pomaze zameni ga. imo sam isti problem i ad kako sam zameno modem nemam vise problema
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
probaj osveziti modem ako to ne pomaze zameni ga. imo sam isti problem i ad kako sam zameno modem nemam vise problema
Probao sam sve osim zamene.Na kraju ako bude zezalo,ako ga ne roknem kupicu drugi.Sreca stoji mi na kucistu inace bi ja njega vec isparco na komadice.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
2.763
Pozdrav.
Da se ne bi ganjao sa provajderom i njihovom tehničkom podrškom koja zna biti spora i neljubazna prvo provjeri sve kod sebe.
Kao prvo ako si u mogućnosti probaj da na istu mrežu da spojiš neki drugi uređaj: telefon , laptop (pozajmiš od komšinice ako nemaš) pa onda paraleno testiraš konekciju na oba uređaja a onda samo na tom novom uređaju.
Time ćeš eleminisati svoju stranu.
Ostaje ti onda samo da ih zoveš provajdera ako si pod ugovorom i tražiš izlazak na teren već drugi dan da ti ispitaju liniji na licu mjesta i to poprave, zamjenom modem ili šta već ide znaće oni ;).
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Tipican problem koji sam imao i ja i mnogo ljudi koje poznajem. U mom slucaju desetine puta sam zvao provajdera, slao im mejlove... dolazili su ne jednom vec tri puta. Svaki put su me uveravali da je sve u redu. Jedan kreten iz terenske sluzbe je cak zakljucio da je problem u tome sto drzim tepih preko kabla. Tek kada su jos dvojica iz moje zgrade pocela da ih zatrpavaju istim zalbama kao ja, zakljucili su da je problem do "glavnog kabla" za nasu zgradu koji je veoma brzo zamenjen i od tada net funkcionise besprekorno. Ja sam dobio 4 meseca besplatnog interneta kao kompenzaciju za 4 meseca koliko me je net maltretirao a ja se uzalud zalio. To obavezno zahtevaj i ti. Problem je bio drastican posle ponoci pa ne shvatam ulogu kabla u takvoj situaciji ali da krivica nije do mene (do tebe u ovoj prilici) vec do provajdera u to nema sumnje.

Ne gubi vreme sa modemom. Budi apsolutno siguran da mu nije nista.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Tipican problem koji sam imao i ja i mnogo ljudi koje poznajem. U mom slucaju desetine puta sam zvao provajdera, slao im mejlove... dolazili su ne jednom vec tri puta. Svaki put su me uveravali da je sve u redu. Jedan kreten iz terenske sluzbe je cak zakljucio da je problem u tome sto drzim tepih preko kabla. Tek kada su jos dvojica iz moje zgrade pocela da ih zatrpavaju istim zalbama kao ja, zakljucili su da je problem do "glavnog kabla" za nasu zgradu koji je veoma brzo zamenjen i od tada net funkcionise besprekorno. Ja sam dobio 4 meseca besplatnog interneta kao kompenzaciju za 4 meseca koliko me je net maltretirao a ja se uzalud zalio. To obavezno zahtevaj i ti. Problem je bio drastican posle ponoci pa ne shvatam ulogu kabla u takvoj situaciji ali da krivica nije do mene (do tebe u ovoj prilici) vec do provajdera u to nema sumnje.

Ne gubi vreme sa modemom. Budi apsolutno siguran da mu nije nista.
Javio sam im da posalju nekoga i da pregledaju.Nemoguce je da negde oko 1 sat posle ponoci pocne da zeza i onda nestane veza odjednom,a sutradam sve u redu.Hvala ti na predlogu i odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Evo prodje i 2 sata i radi normalno.Jos sam na Google Chrome pustio muziku,a na mozilli svrljam po forumima i nema problema.Ali necu odustati mod njihovog radnoka da dodje i pregleda sve sto treba.Ovo je pocelo pre mesec ipo do 2 dana,ali uvek je bilo posle 2 sata tako da me nije interesovalo.U poslednje vreme cim prodje 12-1 sat vec nestaje net,a sve u redu.ne bi to mene cudilo da nije sutradan kada upalim komp sve u redu.Dosad su bili korektni stvarno nije bilo nekih problema,sem kad nasi Carevi(Cigani),ne odseku neko parce,pa dok ne sastave.Ostalo je sve u redu.Placam ih redovno i racunam da bi trebalo da me ispostuju normalnim netom.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ono sto bi trebalo i ono sto jeste se ni u fizici uvek ne poklapa :) . Problem je do njih, odnosno u njihovoj infrastrukturi. To je van svake sumnje. Kada ti dodje njihov terenac najverovatnije nece moci da nadje gresku. Najbrze ces resiti problem ako si u zgradi i nadjes komsiju sa istim problemima. 4 meseca sam gubio zivce uzalud. Kada sam poslednji put licno otisao kod provajdera zatekao sam dva vrlo besna korisnika koji se zale na identicnu stvar a kilometar su daleko od mene. Svi smo imali muke sa netom mesecima dok na kraju nisu pronasli svoju gresku u infrastrukturi. Inace, moguce je (cak je kod svih nas bilo bas tako) da posle ponoci pocinje da "koci" a onda potpuno nestaje net. Do jutra se sve vracalo u normalu. Posle par meseci su problemi poceli u blazoj meri da se javljaju i preko dana.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Imam komsiju odma do mojih vrata,malo pre su mi oni javili da i on ima iste probleme,ali on slabo koristi net u to vreme.A da se pohvalim,cim sam vam poslao poruku nocas da je u redu,skoro odma mi je zalepio net.Ostao sam jutros do 5 sati ne bi li nesto nasao i nista,a evo malo pre sam ga upalio i sve radi ko novo.Razgovarao sam s njima i rekli su doci sutra.Cim je ovaj majstor pronasao u centrali da i moj komsija ima isti problem,nadam se da ce uspeti da res,a mozda vec i znaju sta je.Ovi ljudi su dosad bili korektni i valjda nece biti problema.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nemoguce da je modem, sto bi modem bas nocu u odredjeno vreme posizio, a posle je sve u redu. Moguce je da je do provajdera, neko azuriranje mreze, automatsko merenje potrosnje, neka vrsta kontrole u stilu velikog Brata. Jeli Jole, a jel cujes i cudne zvuke u to vreme, ko neki zadah iza vrata i hladan vazduh biju prema tebi i kao nesto te doziva, ko umilni glas Vile. Haha, salim se, postoji mogucnost da u zgradi imate mesecara, neko od stanara nocu ustaje i nesto muljadzi oko kablova. Prespaja zice i upotpunjava budzet besplatnim netom, pa tako malo stedi na kucnom izdatku, neki jadni azilant, te ladi.
...Nego jel si probao neki put da restartujes kompa, posto kazes da ne moze da se diskonektujes nikako. Sta se desava posle, jel moze da ostvaris vezu ili to ostane do ujutru. I koji je to uopste provajder u pitanju, ako i kod tebe to nije tajna.
Sta se desava tokom konekcije, da li te izbacuje ili te konektuje, a ne moz da otvaras stranice u browseru, nisi mi tu bas bio najjasniji. Postoji neki stos da kad se to desi, da se prebacis na rezervni DNS server od svog provajdera ili neki drugi, radi osvezenja kanala, al ko zna dal je i to u pitanju.
 
Natrag
Top