Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To važi za početak rasp. a ko postane bezobrazan za njega piše da se odgovori bezumniku po bezumlju njegovom.
Ja bio bezobrazan?
Ti se salis!?

Prvi si mene i Neslima nazvao "pokvarenim", jel nisi mogao da odbranis svoju nauku, i jel smo dokazali laz, pa si onda krenuo sa drugim uvredama tipa "shvatanje deteta od 3-5 god".

Gde pise u NZ da treba da vredjas , navedi?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja bio bezobrazan?
Ti se salis!?

Prvi si mene i Neslima nazvao "pokvarenim", jel nisi mogao da odbranis svoju nauku, i jel smo dokazali laz, pa si onda krenuo sa drugim uvredama tipa "shvatanje deteta od 3-5 god".

Gde pise u NZ da treba da vredjas , navedi?


Pravoslavna crkva je pod Turcima imala tolika prava da su ih sveštenici odmah zloupotrebljavali za svoje sebične interese. Tražili su od katolika da im plaćaju danak, pa su pisma upućena papi i sultanu tražila da se zaštite njihova prava.

"U isto vreme, 1661/62. godine stizale su tužbe u Zagreb i na druge strane protiv pravoslavnih vladika, koje su trazile da im se katolici podloze. U Bosni su morali da plate patrijarhu 5000 imperijala; slicno su ih pritezali i u Turskoj Slavoniji. Na sporu u Sarajevu, gde je Patrijarhu pozlilo, fratri su pobedili 1669 godine, ali ih je to stalo sedam tovara aspri. Godine 1675 tuzili su se katolici i na Porti na postupke pećkog patrijarha i njegovih vladika u Bosni i Hercegovini, koji su im ne samo traž ili novac, nego ih još naterivali da čitaju evandjelje po njihovom obredu." (Vladimir Čorović, Istorija Srba II, 190)


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pravoslavna crkva je pod Turcima imala tolika prava da su ih sveštenici odmah zloupotrebljavali za svoje sebične interese. Tražili su od katolika da im plaćaju danak, pa su pisma upućena papi i sultanu tražila da se zaštite njihova prava.

"U isto vreme, 1661/62. godine stizale su tužbe u Zagreb i na druge strane protiv pravoslavnih vladika, koje su trazile da im se katolici podloze. U Bosni su morali da plate patrijarhu 5000 imperijala; slicno su ih pritezali i u Turskoj Slavoniji. Na sporu u Sarajevu, gde je Patrijarhu pozlilo, fratri su pobedili 1669 godine, ali ih je to stalo sedam tovara aspri. Godine 1675 tuzili su se katolici i na Porti na postupke pećkog patrijarha i njegovih vladika u Bosni i Hercegovini, koji su im ne samo traž ili novac, nego ih još naterivali da čitaju evandjelje po njihovom obredu." (Vladimir Čorović, Istorija Srba II, 190)




Kakve ovo veze ima sa mojim pitanjem?
Naravno , nikakve! Vec da bi zatrpavao pises, opsednut si.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakve ovo veze ima sa mojim pitanjem?

A kakve veze ima pitanje sa temom?

I što pitaš kada znaš odg. Nije uvreda nekome reći da je na formalnom nivou razm. uvreda je kada neko nkoga želi poniziti, a nije ako mu se želi ukazati da manu pa da je popravi.

Ali šta ti znaš o motivima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A kakve veze ima pitanje sa temom?

I što pitaš kada znaš odg. Nije uvreda nekome reći da je na formalnom nivou razm. uvreda je kada neko nkoga želi poniziti, a nije ako mu se želi ukazati da manu pa da je popravi.

Ali šta ti znaš o motivima.

To je uvreda, kao i reci nekom da mu je shvatanje ko u deteta od 3-5 godina.

E pa ako nije uvreda s tvoje strane, a sta se onda vredjas kad ti drugi kaze to isto?

Motivi nemaju veze s tim, nego tvoj odnos prema ljudima i podignut nos, odnosno ponos.

Ti mislis da si mnogo pametan, da razumes tudje motive i srce, da si neki psiholog. A pojma nemas, i to te izjeda.

Ja nisam ponosan, i to sam vec dokazao na forumu! A to je dokaz da ti ne znas proceniti osobu!

Nisam se ni uvredio, niti mene moze uvrediti covek, jel ljudsko misljenje mene uopste ne interesuje kao sto tebe interesuje, jel ti je stalo sta drugi misle o tebi, pa se zato osecas iskompleksiran.

Ti prosto patis da budes "profesor" ucitelj i najpametniji..

Izvini sto cu te obavestiti da ti pametan nisi, ni prirodno, a ne poznajes dovoljno teologiju, istoriju i filozofiju, ne poznajes dovoljno ni psihologiju niti ljude!

A da ne bude da ja ovde sad sebe hvalim kako ja znam to, ili da imam ponos, mnogo pametniji od mene su Jovan, Adrijan, Neslim itd..

Ja uvek velicam druge iznad sebe i ukazujem drugima vecu cast, to je odlika mudrih i poniznih ljudi, jel znam da ja nemam kvalitete i znanja iz oblasti kojima oni barataju, i zato ja njih izuzetno cenim i postujem.

Ali tebe ne!

Ti mudar nisi, niti si ponizan!

Profesore!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To je uvreda, kao i reci nekom da mu je shvatanje ko u deteta od 3-5 godina.

Sve zavisi od motiva.

A da ne bude da ja ovde sad sebe hvalim kako ja znam to, ili da imam ponos, mnogo pametniji od mene su Jovan, Adrijan, Neslim itd..

Ja uvek velicam druge iznad sebe i ukazujem drugima vecu cast, to je odlika mudrih i poniznih ljudi, jel znam da ja nemam kvalitete i znanja iz oblasti kojima oni barataju, i zato ja njih izuzetno cenim i postujem.

Ali tebe ne!

Ovo je čisto formalno da pokažeš da si ponizan i skroman.

E pa ako nije uvreda s tvoje strane, a sta se onda vredjas kad ti drugi kaze to isto?

Ti si meni govorio i gore stvari pa se nisam ljutio.

Motivi nemaju veze s tim, nego tvoj odnos prema ljudima i podignut nos, odnosno ponos.

Izvini sto cu te obavestiti da ti pametan nisi, ni prirodno, a ne poznajes dovoljno teologiju, istoriju i filozofiju, ne poznajes dovoljno ni psihologiju niti ljude!

Ovo je tek dokaz da jesam. Jedan od dokaza.

Ti mislis da si mnogo pametan, da razumes tudje motive i srce, da si neki psiholog. A pojma nemas, i to te izjeda.

Nikakvo čudo već viđeno u Bibliji.

Ja nisam ponosan, i to sam vec dokazao na forumu! A to je dokaz da ti ne znas proceniti osobu!

Čim kažeš da nisi znači da jesi i to si dokazao.

Nisam se ni uvredio, niti mene moze uvrediti covek, jel ljudsko misljenje mene uopste ne interesuje kao sto tebe interesuje, jel ti je stalo sta drugi misle o tebi, pa se zato osecas iskompleksiran.

Jesi čim si kukao Laodik. da meni skrene pažnju.

Ti prosto patis da budes "profesor" ucitelj i najpametniji..

Od tebe jesam sigurno hvala Bogu. Ali se ne smatram mudrim.

A da ne bude da ja ovde sad sebe hvalim kako ja znam to, ili da imam ponos, mnogo pametniji od mene su Jovan, Adrijan, Neslim itd..

Ja uvek velicam druge iznad sebe i ukazujem drugima vecu cast, to je odlika mudrih i poniznih ljudi, jel znam da ja nemam kvalitete i znanja iz oblasti kojima oni barataju, i zato ja njih izuzetno cenim i postujem.

Ali tebe ne!

Ti mudar nisi, niti si ponizan!

Profesore!

Čist formalizam. Opet to ne umanjuje da si ponosit.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Žalosno.


Da li je istina da je Juda-izdajnik bio začet u posni dan?



* S koje strane su Hristova rebra bila probodena kopljem?



ДА ЛИ ПРИ КУПАЊУ ТРЕБА СКИДАТИ КРСТ ИЛИ СЕ ТРЕБА КУПАТИ ЗАЈЕДНО С ЊИМ?

Не саветује се скидање крста, пошто у то време може и да се умре, а човек може да буде и замађијан (пошто у то време није заштићен). Да ланчић не би гребао тело, треба га поквасити хладном водом.”
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Веома важна тема. Сујета погађа сваког од нас појединачно. Борба са страстима је тежња ка ослобођењу од истих.



 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sve zavisi od motiva.

Tvoj motiv je da isprovociras druge i sebe prikazes pravednim, pa kad neko "pukne" , onda ga optuzis!

Skola Jezuita.

Ovo je čisto formalno da pokažeš da si ponizan i skroman.

Sta ti znas sta je formalno a sta iz srca?
Jel ti poznajes srca!?

Ti si meni govorio i gore stvari pa se nisam ljutio.

Nisam, ti si mene neprestano ponizavao i optuzivao.

E onda sam rekao, zato da se ne smatras mnogo pametnim.

Čim kažeš da nisi znači da jesi i to si dokazao.

Patologija.

Kao sto neki imaju maniju gonjenja, tako i ti imas maniju balkanskog spijuna!



Jesi čim si kukao Laodik. da meni skrene pažnju.

I treba da ti skrene paznju, za to sluze braca. Ali zbog ponosa ti nikog ne slusas.

Od tebe jesam sigurno hvala Bogu.

Dokaz da sebe smatras boljim od drugih!
Cista ponositost, velicanje samog sebe.

Kazes - "hvala Bogu sto nisam kao onaj Mire" - tvoja farisejska molitva.

Čist formalizam. Opet to ne umanjuje da si ponosit.

Rekoh, odlika zlih je da polazeci od sebe, licne mane pripisuju drugima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tvoj motiv je da isprovociras druge i sebe prikazes pravednim, pa kad neko "pukne" , onda ga optuzis!

Skola Jezuita.

A ti nesjeo, pa ispao gori od mene.

Sta ti znas sta je formalno a sta iz srca?
Jel ti poznajes srca!?

Znam, Bog mi objavljuje.

Nisam, ti si mene neprestano ponizavao i optuzivao.

E onda sam rekao, zato da se ne smatras mnogo pametnim.

I još gore stvari.

Nego da se vratimo temi kako to da PC koja je još i državna religija nije dala dobar rod?
 
Natrag
Top