Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zelim jos nesto reci, o Hristovom liku i liku poboznog coveka.. ja koliko god delovao agresivno u odgovorima (jel moram, jel sam izazvan), u stvarnosti sam srdacan i nasmejan covek, i tebi i Jovanu i drugima bi uvek otvorio vrata svog doma i pruzio pomoc, bez obzira na sve razlike. Ali nisam siguran da bi to drugi ucinili, a tu lezi razlika.

Kakve to ima veze imaš takvih i ateista. Ma da za tebe važi, a za druge ne važi. Oni su agresivni i u privat. životu. Tebi sam odg. adekvatno jer ti ne voliš ukor zat i jsi otišao u PC da ti pričaju priče kako ti uši svrbe.

To je ispunjavanje stihova iz NZ TVRDA JE OVO NAUKA ko je može slušati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Govoreći o samoj estetici, pa i o umetnosti - likovi na Pravoslavnim ikonama su nakaze.
Čak šta više, prikazuju likove mračnih, neobraćenih, umno poremećenih ljudi.
U Rimokatolicizmu postoji slikarstvo prirodnih likova, odnosno - u prirodnom obliku, i lepo je videti neku takvu sliku, ne govoreći o biblijskom konceptu idolopoklonstva.

Ne kažem sve ovo iz bilo kakvih negativnih razloga, već iz čiste zaštite kredibilnosti biblijskih ličnosti i jevanđelja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Govoreći o samoj estetici, pa i o umetnosti - likovi na Pravoslavnim ikonama su nakaze.
Čak šta više, prikazuju likove mračnih, neobraćenih, umno poremećenih ljudi.
U Rimokatolicizmu postoji slikarstvo prirodnih likova, odnosno - u prirodnom obliku, i lepo je videti neku takvu sliku, ne govoreći o biblijskom konceptu idolopoklonstva.

Ne kažem sve ovo iz bilo kakvih negativnih razloga, već iz čiste zaštite kredibilnosti biblijskih ličnosti i jevanđelja.

zato je Ivo Andrić napisao da se najviše mračnih lica može vidjeti oko tekija i manastira.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kakve to ima veze imaš takvih i ateista. Ma da za tebe važi, a za druge ne važi. Oni su agresivni i u privat. životu. Tebi sam odg. adekvatno jer ti ne voliš ukor zat i jsi otišao u PC da ti pričaju priče kako ti uši svrbe.

To je ispunjavanje stihova iz NZ TVRDA JE OVO NAUKA ko je može slušati.

Takav si ti ne ja, ti ne mozes primiti ukor jel si ponosan. I ne samo ponosan, pored ponosa ti nemas ni razuma.

Meni pripisujes svoje nedostatke, odlika slabog uma ili cak pokvarenog.

To sotona radi ljudima.

Tako su radili i fariseji, svoje nedoststke su pripisivali drugima!

I oni su bili ponosni kao i ti, i ne samo to, vec su bili slabog uma, jer im je sotona pomracio um i otvrdnuo srce.

Tako i tebi!

Tvrda je nauka , jeste! Onima kojima je sotona upropastio um, da ne mogu normalno da misle.

Tako on radi i danas, preko sekti, porobljava um ljudima, programira im mozak, tako da oni vise nisu u stanju normalno da misle.

A udruzeno sa ponosom, to je najgora kombinacija, jer u krajnjem vodi ka smrti.

Sam si kriv, jer si dozvolio da te sotona opsedne, jer si zeleo si laz, i Bog ti je dopustio da je dobijes!

Ponosni ljudi su ti koji dobijaju laz, jer su oni svojom tvrdoglavoscu , inatom i odbacivanjem istine, prizvali sotonu.

Biblija kaze:

"Nisu zeleli istinu, zato im je Bog poslao silu prevare, da veruju lazi"!

"Bog voli ponizne, a suprotstvlja se oholima!"

To si ti!

Bog ti je dao ono sto si i trazio.
Sada slusaj one, koji ce da ti "golicaju usi"!

___________________________________________

P.S.

Takav je i Laodikeja, samo on to ne zna, i on ima ponos u srcu, jel misli da je prorok.

Svi ponosni, dobijaju "silu prevare"!

Hvala tebi na ukoru, ali ja nisam takav. Poradi malo na sebi, ako jos ima nade i ako rec Bozja dopire do tvog srca.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Govoreći o samoj estetici, pa i o umetnosti - likovi na Pravoslavnim ikonama su nakaze.
Čak šta više, prikazuju likove mračnih, neobraćenih, umno poremećenih ljudi.
U Rimokatolicizmu postoji slikarstvo prirodnih likova, odnosno - u prirodnom obliku, i lepo je videti neku takvu sliku, ne govoreći o biblijskom konceptu idolopoklonstva.

Ne kažem sve ovo iz bilo kakvih negativnih razloga, već iz čiste zaštite kredibilnosti biblijskih ličnosti i jevanđelja.
Kad se vec bavis estetikom i slikaratvom, bilo bi dobro da se time dublje pozabavis i da pogledas kakve su likove crtali jevreji, to je jednostavno takav stil, a nas je u skladu sa tim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja volim da sam hrišćanin malim slovom, osim što je pravilno ja sam mali čovjek pred Bogom.

Ali zato sam ovdje da posramim mudrost takvih kao ti.

Ta nemoj mi kasti, ti mali covek?

Aj molim te profesore nemoj tako da ponizavas sebe :)

Znamo svi da si ti Tripo ponosni!


Btw. onaj ko nije pazljiv u obracanju prema drugima, taj nema ljubavi ni prema Bogu!

Biblija kaze: "budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama, ali blago i s poštovanjem " (1.pet. 3:15)

TI NEMAS POSTOVANJA PREMA SAGOVORNIKU!

Ti nisi Bozji sluga!
Sluzis djavolu sa svojim porugama i zlim jezikom!

Ma nemoj! Ti bi kao nekog da posramis?
Ko ti je dao pravo da vredjas???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kad se vec bavis estetikom i slikaratvom, bilo bi dobro da se time dublje pozabavis i da pogledas kakve su likove crtali jevreji, to je jednostavno takav stil, a nas je u skladu sa tim.

Slažem se da je u pitanju stil, ali je u pitanju i razumevanje i osećaj za lepo.

Ne bih mogao da tvrdim da su Jevreji imali praksu ikonopisanja.

Uglavnom su to bili ornamenti - šare, prikazi menore, itd..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ta nemoj mi kasti, ti mali covek?

Aj molim te profesore nemoj tako da ponizavas sebe :)

Znamo svi da si ti Tripo ponosni!

Fino sebe opet Opisuješ, samo preko mene.

Btw. onaj ko nije pazljiv u obracanju prema drugima, taj nema ljubavi ni prema Bogu!

Biblija kaze: "budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama, ali blago i s poštovanjem " (1.pet. 3:15)

To važi za početak rasp. a ko postane bezobrazan za njega piše da se odgovori bezumniku po bezumlju njegovom.

TI NEMAS POSTOVANJA PREMA SAGOVORNIKU!

Ti nisi Bozji sluga!
Sluzis djavolu sa svojim porugama i zlim jezikom!

Ma nemoj! Ti bi kao nekog da posramis?
Ko ti je dao pravo da vredjas???

Prema takvima i ne treba imati poštovanja, nikoga ne vrijeđam u toj mjeri poštujem.

Biblija kaže da se posrame mudri čitaj u 1. Korinćanima 1,27
 
Natrag
Top