Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ovo je samo žalosni pokušaj osporavanja II Božje zapovesti.

Dokazi da je zalosni pokusaj?

Jesu li Jevreji gledali u zmiju?

Jel zmija ''predstavljala Hrista''?

Zasto je bila potrebna zmija ''kao predstava'' zar nisu mogli oni ''u svom umu zamisliti'' i ozdraviti, nego im je trebao ''vizuelni podrazaj''?

Cemu celokupni obredno ritualni sistem u Jevreja?
Cemu ''zrtve, kadionice , svecnjaci..'' cemu sve te ''slike i senke Hrista'', ako nije bila potrebna ''nikakva vizuelna predstava''?

I mi imamo ''svete predmete'' kao i Jevreji, i mi imamo svetinju, kadionicu , oltar i sve je to ''predstava nebeske stvarnosti'' a ne sama stvarnost. Sve je to zasnovano na Bibliji.. I ono sto je crkva ustanovila je ispravno,i u otme nema niceg paganskog.
A to sto vi to ne razumete , to je vas problem...
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Kakvo klanjanje je pogled umirućeg čoveka u bakarnu zmiju???

Ko brani ljudima da gledaju u simbole?

Bog zabranjuje greh! A greh je idolopoklonstvo!

Klanjanje pred mrtvom materijom.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Bog zapoveda ljudima!

Govori im istinu. Govori im šta je greh!

A ljudi se oglušuju o Božje zapovesti i uče druge da se isto tako oglušuju o Božje zapovesti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Umesto osporavanja istine čovek može da prizna greh svoj Bogu i da odluči da više ne greši.

Ja sam to učinio. Odlučio sam da ne kršim drugu i četvrtu Božju zapovest. I pozivam sve pravoslavne hrišćane da to isto učine.

Odlučite da služite Bogu onako kako je On zapovedio. Nemojte slušati sveštenike koji se suprostavljaju Božjim zapovestima. Odbacite takvu religiju.

http://biblijskaistina.blogspot.rs/
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Umesto osporavanja istine čovek može da prizna greh svoj Bogu i da odluči da više ne greši.

Ja sam to učinio. Odlučio sam da ne kršim drugu i četvrtu Božju zapovest. I pozivam sve pravoslavne hrišćane da to isto učine.

Kad bi dekalog bio ''vecan i nepromenljiv'' onda bi ti mozda i bio u pravu.
Ali dokazi su suprotni i vec je dokazano na forumu da ''nije vecan i nije nepromenjljiv''.

''A koji se udostoje dobiti onaj svet i vaskrsenje iz mrtvih NITI CE SE ZENITI NITI UDAVATI.. NEGO SU KAO ANDJELI NA NEBU"

Po ovim Hristovim recima ''bar jedna zapovest iz dekaloga nece vise vaziti'' a to je: ''ne cini preljube''!
Prema tome, ''dekalog nije vecan i nepromenljiv'' i zapovest o preljubi u raju ''nece imati svoju vaznost''.

Jednom ces mozda i shvatiti kako te adventisti lazu, kada ti se Bog smiluje.
 
Natrag
Top