Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Danas je Crkva čitala ovaj zapis svetog Mateja, ove Gospodnje reči:

"Reče Gospod došavšim Njemu Judejima: Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što dajete desetak od metvice i od kopra i od kima, a ostaviste što je pretežnije u Zakonu: pravdu i milost i veru; a ovo je trebalo činiti i ono ne ostavljati. Vođe slepe, koji oceđujete komarca a kamilu proždirete."

Zanimljivo mi je da ima tako mnogo onih koji kažu da su vernici ali - nemaju milosti!

Džabe se čitalo kada se obožavaju predmeti.

Kao što se i vidi ovdje.


  • приморског Григорија.


Ne videsmo nista od toga.

Onda to dokazuje isključenost razuma.

Toma ti lepo objasnio da nam to nije bitno i da ne mislimo to..

Možda nekima, većini da.

Pa vi klecite u crkvi, slusate rock muziku, koncerte, harizmaticne propovednike koji golicaju usi, recitacije, prezentacije, seminare i evangelizacije..

Ti ne znaš šta je motiv iz kog razloga se kleči. Kod mene nema roka, tamo gdje ima već mnogi adv. vjernici pišu tekstove i opominju protiv toga.

Ja vas mogu jos i vise da optuzum za performans i za magijsko shvatanje pa to ne radim.

Toga kod nas nema, ko magisjki shvata ostaje pravos. ili katolik.

Ztao i jeste nastala reform.

Znamo dobro sta si ti rekao, i to veze sa istinom nema, pogotovo ne sa magijom, upotrebio si pogresan izraz. To bi bio formalizam a ne magija. I to sa tvoje strane je cista laz, jer mi to ne radimo.

Vi sve magijski shvatate.

Pa u Starom Zavetu svestenik posvecuje vodu i ona od obicne postaje "voda prokletstva" i ako je zena ucinila preljubu, kad je popije otpadne joj utroba!

To nema veze sa ovim što vi radite, to nije posvećenje, nego Bog preko toga saoštava šta misli.

Magija i vračanje po tebi!
Eto onda je i biblija magijska knjiga!

Dakle vračate.

Baci bibliju u djubre, kao sto si se i crkve odrekao, jer si slusao propagandu!

Jake crkve u kojoj postavljaju ovakva pitanja.

ДА ЛИ ТРЕБА ПРАТИ ЗУБЕ ПОСЛЕ ПРИМАЊА СВЕТОГ ПРИЧЕШЋА?


ДА ЛИ СЕ МОЖЕ ЖВАКАТИ ЖВАКА ПРЕД СВЕТО ПРИЧЕШЋЕ?


ДА ЛИ ПРИ КУПАЊУ ТРЕБА СКИДАТИ КРСТ ИЛИ СЕ ТРЕБА КУПАТИ ЗАЈЕДНО С ЊИМ?

Eto dokaza iz vaših knjiga da se magijski shvata sve.

Pitanje: “Recite mi molim Vas, da li se svojim rodjacima ili prijateljima mogu poklanjati krstići i ikonice. Kažu da ako nekome pokloniš krstić, onda mu predjaeš svoj krst. Da li je to tako? Aleksandar”.

Jadni ljudi.

Eto su se pobili na saboru kod Teslića.

Rade noževi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne leži li razlog ovolikog napada i negiranja tradicionalne vjere (u ovom slučaju pravoslavlja), u sledećem:

Из Википедије, слободне енциклопедије:

"Секта(лат.sectaилат.sequiи под утицајемлат.secare) је издвојена или затворена група људи која чврсто следи своја начела. Најчешће се секта формира насупрот основној групи из које је потекла, развијајући учење, које је по уверењу чланова секте, исправније у односу на учење основне групе. За све чланове секте карактеристично је да имају чврсту организацију и јединствене обавезне ритуале. У једном броју монотеистичких религија свако одступање од прокламованих догми, проглашава се сектом[1]."


Odgovor na pitanje: zašto sekte napadaju tradicionalne crkve, sadrži u prvom redu psihološku, a potom i sociološku dimenziju. Naime, kao što kaže gornja definicija, sekte uglavnom nastaju izdvajanjem iz osnovnih ili matičnih grupa, zbog neslaganja sa učenjem, ili tumačenjem temeljne ideje grupe (čitaj:vjere).

Da bi odbranili svoj postupak - izdvajanje iz grupe, i predstavili ga što opravdanijim, sekte pribjegavaju onome što se u psihologiji naziva racionalizacija - nastoje grupu iz koje su se izdvojili što više ocrniti i predstaviti je u što gorem svjetlu, a njeno učenje proglasiti pogrešnim i nevjerodostojinim. Na taj način sekte daju veći legitimitet svome postupku, s jedne, a s druge strane, u sopstvenim očima i osjećanjima minimiziraju "grižu savjesti" zbog izdaje prvobitne ideje.

Ne mari što nedostupno grožđe ne možemo dohvatiti - ionako je kiselo, ali je zato dostupni limun veoma sladak!

Nerijetko je nastajanje sekti motivisano i materijalnim razlozima. Bjelodano je da crkve raspolažu značajnim materijalnim dobrima, a pojedinci ili grupe, izdvajanjem iz matične grupe, vide i nalaze mogunost za bolje zadovoljenje sopstvenih interesa. Otuda i napadi na matičnu crkvu od strane sekti, često znače, pored već pomenute psihološke dimenzije, i način odbrane sopstvenih materijalnih interesa.

(Uvod iz teme: Zašto sekte napadaju tradicionalne crkve?)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Из Википедије, слободне енциклопедије:

"Секта(лат.sectaилат.sequiи под утицајемлат.secare) је издвојена или затворена група људи која чврсто следи своја начела. Најчешће се секта формира насупрот основној групи из које је потекла, развијајући учење, које је по уверењу чланова секте, исправније у односу на учење основне групе. За све чланове секте карактеристично је да имају чврсту организацију и јединствене обавезне ритуале. У једном броју монотеистичких религија свако одступање од прокламованих догми, проглашава се сектом[1]."

To je objašnjenje te riječi, međutim u smislu vjere sekta je onaj ko se odvojio od Boga i Biblije.

Odgovor na pitanje: zašto sekte napadaju tradicionalne crkve, sadrži u prvom redu psihološku, a potom i sociološku dimenziju. Naime, kao što kaže gornja definicija, sekte uglavnom nastaju izdvajanjem iz osnovnih ili matičnih grupa, zbog neslaganja sa učenjem, ili tumačenjem temeljne ideje grupe (čitaj:vjere).

To je formalna definicija, odvajanje nekoga od nečega, u biblijskom smislu sekta je onaj ko se odvoji od istine i Boga. Onda je po toj definiciji koju si dao i prva hrišć. crkva sekta jer se fizički odvojila od judaizma ili farisejstva.

Da bi odbranili svoj postupak - izdvajanje iz grupe, i predstavili ga što opravdanijim, sekte pribjegavaju onome što se u psihologiji naziva racionalizacija - nastoje grupu iz koje su se izdvojili što više ocrniti i predstaviti je u što gorem svjetlu, a njeno učenje proglasiti pogrešnim i nevjerodostojinim. Na taj način sekte daju veći legitimitet svome postupku, s jedne, a s druge strane, u sopstvenim očima i osjećanjima minimiziraju "grižu savjesti" zbog izdaje prvobitne ideje.

Da stvarno to ne rade tradicionalne crkve. One ne ocrnjuju kako kažeš sekte.

Nerijetko je nastajanje sekti motivisano i materijalnim razlozima.

Da toga nema u tradicio. crkvi, reče mi jedan monah da mnogi sada idu u popove radi para.

a pojedinci ili grupe, izdvajanjem iz matične grupe, vide i nalaze mogunost za bolje zadovoljenje sopstvenih interesa.

Ma da toga nema u tradio. crkvama. Vidjeli smo brojne afere u PC baš iz tog razloga.

Otuda i napadi na matičnu crkvu od strane sekti, često znače, pored već pomenute psihološke dimenzije, i način odbrane sopstvenih materijalnih interesa.

(Uvod iz teme: Zašto sekte napadaju tradicionalne crkve?)

Sve što si spomenuo ima i u tradiocio. crkvama.

Eto je vladika Grigorije otišao u NJemačku da sredi stvar, jer je neko zloupotrebio novce.

Vilovski pobjegao sa parama.

Smijenjeni popovi iz hrama Sv. Save jer su nestale pare.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Džabe se čitalo kada se obožavaju predmeti.
Rekosmo da ne obozavamo predmete, ali nas i dalje optuzujes.

Onda to dokazuje isključenost razuma.

Jos nas i vredjas..

Možda nekima, većini da.

Pravi vernici ne misle da ce im zbog pognute glave Bog oprostiti..

Za isto to, ja mogu vas da optuzim, i da kazem da su vecina vasih vernika formalisti i da kad klece izvode performans, kako si se ti izrazio "magiju"!

Ti ne znaš šta je motiv iz kog razloga se kleči. Kod mene nema roka, tamo gdje ima već mnogi adv. vjernici pišu tekstove i opominju protiv toga.

Napisao sam ti gore sta je motiv. Ti mislis da si jedino ti pobedio formalizam, a da drugi ne znaju sta je to. Na tvoju zalost svi vernici znaju!

A rok vam je svuda, to je vec uzelo maha mnogo, da ne pricam o licemerima, ja sam se druzio oduvek sa teolizama i pastorima, licno ih znam, bilo bi degutantno da govorim kakvi su zapravo.
A obicni vernici su vam babe i dede koji su u penziji pa zato mogu drzati subotu. To su pravi licemeri...

Toga kod nas nema, ko magisjki shvata ostaje pravos. ili katolik.

Ztao i jeste nastala reform.

Evo Toma i ja ne shvatamo magijski, pa smo ostali pravoslavni. Dokaz da ti izmisljas!

To nema veze sa ovim što vi radite, to nije posvećenje, nego Bog preko toga saoštava šta misli.

A zasto nije saopstio na drugi nacin? Zasto ritual? Pa i preko nase osvecene vode on saopstava sta misli, ta voda ili leci ili ne leci.

Ti nemas pojma sta je posvecenje!
Posveceno je nesto sto ima posebnu namenu, neki predmet ili nesto za upotrebu.

Dakle u oba slucaja je rec o posvecenoj vodi!

Dakle vračate.

Vidis kako optuzujes sa zlim motivima!

Jake crkve u kojoj postavljaju ovakva pitanja.

ДА ЛИ ТРЕБА ПРАТИ ЗУБЕ ПОСЛЕ ПРИМАЊА СВЕТОГ ПРИЧЕШЋА?


ДА ЛИ СЕ МОЖЕ ЖВАКАТИ ЖВАКА ПРЕД СВЕТО ПРИЧЕШЋЕ?


ДА ЛИ ПРИ КУПАЊУ ТРЕБА СКИДАТИ КРСТ ИЛИ СЕ ТРЕБА КУПАТИ ЗАЈЕДНО С ЊИМ?

Zato sto mi imamo strahopostovanja prema Bogu i crkvi. Kao i prema svetim predmetima.

Vi bi prosli isto kao i car koji je ubijen zato sto je pio vino iz crkvenih casa. Ili covek koji je hteo da pridrzi kovceg da ne padne, pa ga je dotakao, a Bog ga odma ubio, iako je covek imao dobru nameru, jer to je sveti predmet koji nije bilo dozvoljeno pipati nikom osim svesteniku. A tebi je to magija!

Pitanje: “Recite mi molim Vas, da li se svojim rodjacima ili prijateljima mogu poklanjati krstići i ikonice. Kažu da ako nekome pokloniš krstić, onda mu predjaeš svoj krst. Da li je to tako? Aleksandar”.

I sta ovo dokazuje? Ajde da pitamo neku vasu babu penzionerku (posto jedino to i imate) da vidimo koliko poznaje Bibliju, nema pojma, nazalost! Slicno je stanje, samo sto ces ti reci da vise ona zna nego jedan Pravoslavac! Sto nije tacno.. Nasi pravi vernici znaju vise od vas, dok oni spolja ne znaju, to su nazovi vernici koje ti ovde zloupotrebljavas postavljajuci njihove izjave da bi sve Pravoslavce nacinio jadnim. To je zlonamerno.

Ne leži li razlog ovolikog napada i negiranja tradicionalne vjere (u ovom slučaju pravoslavlja), u sledećem:

Из Википедије, слободне енциклопедије:

"Секта(лат.sectaилат.sequiи под утицајемлат.secare) је издвојена или затворена група људи која чврсто следи своја начела. Најчешће се секта формира насупрот основној групи из које је потекла, развијајући учење, које је по уверењу чланова секте, исправније у односу на учење основне групе. За све чланове секте карактеристично је да имају чврсту организацију и јединствене обавезне ритуале. У једном броју монотеистичких религија свако одступање од прокламованих догми, проглашава се сектом[1]."


Odgovor na pitanje: zašto sekte napadaju tradicionalne crkve, sadrži u prvom redu psihološku, a potom i sociološku dimenziju. Naime, kao što kaže gornja definicija, sekte uglavnom nastaju izdvajanjem iz osnovnih ili matičnih grupa, zbog neslaganja sa učenjem, ili tumačenjem temeljne ideje grupe (čitaj:vjere).

Da bi odbranili svoj postupak - izdvajanje iz grupe, i predstavili ga što opravdanijim, sekte pribjegavaju onome što se u psihologiji naziva racionalizacija - nastoje grupu iz koje su se izdvojili što više ocrniti i predstaviti je u što gorem svjetlu, a njeno učenje proglasiti pogrešnim i nevjerodostojinim. Na taj način sekte daju veći legitimitet svome postupku, s jedne, a s druge strane, u sopstvenim očima i osjećanjima minimiziraju "grižu savjesti" zbog izdaje prvobitne ideje.

Ne mari što nedostupno grožđe ne možemo dohvatiti - ionako je kiselo, ali je zato dostupni limun veoma sladak!

Nerijetko je nastajanje sekti motivisano i materijalnim razlozima. Bjelodano je da crkve raspolažu značajnim materijalnim dobrima, a pojedinci ili grupe, izdvajanjem iz matične grupe, vide i nalaze mogunost za bolje zadovoljenje sopstvenih interesa. Otuda i napadi na matičnu crkvu od strane sekti, često znače, pored već pomenute psihološke dimenzije, i način odbrane sopstvenih materijalnih interesa.

(Uvod iz teme: Zašto sekte napadaju tradicionalne crkve?)

Sve si tacno rekao!

Sto je neko dobro primetio sekte parazitiraju na religiji od koje su nastale. Sekta postoji zato da bi se suprotstavila religiji od koje je nastala. Da maticne religije nema, i njihovo postojanje bi bilo besmisleno, i oni bi nestali..

Drugim recima, kada bi sutra nestali Pravoslavci ili Katolici sa lica zemlje, Adventisti vise ne bi imali razlog za svoje postojanje, jer oni svoju teologiju baziraju na protivljenju zvanicnoj religiji. Npr. njihova sekta uci da cemo mi njih progoniti u buducnosti.

Kad ne bi bilo nas, oni ne bi mogli da objasne prorocanstva, ni razlog svog postojanja..

Dakle, razlog uopste nije propovedanje evandjelja, vec je razlog protivljenje. (iako se to zeli prikriti i predstaviti drugacije).

Zato od njih ovde i ne slusamo evandjelje, vec neprestane optuzbe.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To je objašnjenje te riječi, međutim u smislu vjere sekta je onaj ko se odvojio od Boga i Biblije.
Ne, niti jedna hrišćanska denominacija se nije odvojila od Boga i Biblije. Drugo je pitanje kako koja tumači Bibliju.


To je formalna definicija, odvajanje nekoga od nečega, u biblijskom smislu sekta je onaj ko se odvoji od istine i Boga.
Gornji odgovor važi i za ovu tvoju tvrdnju. Isto tako i za biblijski smisao. Svaka sekta ga shvata na svoj način.

Onda je po toj definiciji koju si dao i prva hrišć. crkva sekta jer se fizički odvojila od judaizma ili farisejstva.
Da, u početku je i hrišćanstvo bila sekta dok nije preraslo u globalnu religiju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Sekta je prosto "stranka", kao u politici, opoziciona stranka koja se suprotstavlja i iznosi zamerke na racun onih na vlasti. Isto je i sa ovim.

S tim sto sekta nastaje "odvajanjem"!

I tu nema druge definicije. Ne postoji neka Biblijska definicija tog termina, koja je suprotna zvanicnoj, jer Pismo ne definise tu rec suprotno.

I sotona je sekta, suprotna stranka - "protivnik" , onaj koji se protivi zvanicnoj vlasti.

Sekta u sustini, moze biti i ne mora biti u pravu sa svojim optuzbama, ali je definicija reci uvek ista.

I Hriscanstvo je bila sekta.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Zanima me što vi radite? Dali kob bobožnoszi plazite jezik jedni drugima , Bog me oslobodi vaši pobožnosti ,i rituala , verojatno se bacate ko šarani

Keze se jedni drugima, nazivaju jedan drugog bratom, to im je pod obavezno. A da li to misle stvarno? Ne! Vecina nema osecaja za onog drugog, to vidis tek kad duze vreme odlazis tamo.

Zato Laodikeja ne ide tamo.

Izazivaju emocije muzikom, uvek pre pocetka ide ugodna muzika, koja kao opusta, a u stvari oslobadja za lakse prihvatanje onoga sto sledi.. e onda harizmaticni propovednik, koji gestikulira, mase biblijom, podize glas kad treba nesto da naglasi (bukvalno vice) i spusta kad treba da umiri osecaje, manipulise masom.. Kad je podigao emocije na odredjeni nivo (mnogi tad pocinju da placu) , proverava se postignut efekat pozivom na krstenje, ili pozivom da ljudi izadju na binu da se mole, da kleknu i da se mole, ili da budu prisutni i sledeci put..

Tehnike propovedanja i uticaja na masu, buduci teolozi uce na faksu u skoli..

Sto doticni rece, imaju - "performans religiju" , propovednici su im dobri glumci (cast izuzecima), a nasi to ne rade.

On sve namerno izvrce i pripisuje nama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Rekosmo da ne obozavamo predmete, ali nas i dalje optuzujes.

Uvjerenje samo po sebi ne znači ništa, već sam ti davao primjere. Da li ti i Toma govorite istinu ili ne to nije toliko bitno za ovu raspravu.

Jos nas i vredjas..

Konstatacija.

Pravi vernici ne misle da ce im zbog pognute glave Bog oprostiti..

Takvih je jako malo kod vas.

Za isto to, ja mogu vas da optuzim, i da kazem da su vecina vasih vernika formalisti i da kad klece izvode performans, kako si se ti izrazio "magiju"!

To ne možeš nas zato je nastala reform.

Reform. je pobuna protiv zabluda.

Napisao sam ti gore sta je motiv. Ti mislis da si jedino ti pobedio formalizam, a da drugi ne znaju sta je to. Na tvoju zalost svi vernici znaju!

Ti ne znaš šta je motiv, nije motiv uvjerenje u nešto. Rijetko kada bude uvjerenje, ako se čovjek uvjeri u nešto, a ne uvjerenje ja mislim tako.

A rok vam je svuda, to je vec uzelo maha mnogo, da ne pricam o licemerima, ja sam se druzio oduvek sa teolizama i pastorima, licno ih znam, bilo bi degutantno da govorim kakvi su zapravo.

To je arg. besmislen jer svugdje ima zla. Kod mene nije rok znači da nije svuda, a sigurno da ima još mjesta, bio sam još u dvije crkve blizu i nema roka.

Šta da ti spomenem Kačavendu, Pahomija, onog dilera i transvestita itd. Vidiš da ja svaki tvoj arg. uništim.

A obicni vernici su vam babe i dede koji su u penziji pa zato mogu drzati subotu. To su pravi licemeri...

Od vas većih licemjera nema, to je pokazao komunizam.

Evo Toma i ja ne shvatamo magijski, pa smo ostali pravoslavni. Dokaz da ti izmisljas!

Pa ja nisam ni rekao da su svi.

A zasto nije saopstio na drugi nacin? Zasto ritual? Pa i preko nase osvecene vode on saopstava sta misli, ta voda ili leci ili ne leci.

Ali taj ritual nije magija. Ja sam osporio tvoje poređenje, nije voda u ritualu postala sveta, a ti tvrdiš da jeste i u tom primjeru kojeg si naveo.

Voda može da liječi i sa izvora ako je čista, ali nije sveta. Kakve veze ima to sa rasp.?

Ti nemas pojma sta je posvecenje!
Posveceno je nesto sto ima posebnu namenu, neki predmet ili nesto za upotrebu.

Ali ti si govorio da je posvećenje znači da postaje sveto.


Vidis kako optuzujes sa zlim motivima!

Šta je nego vračanje, obična voda postaje sveta.

Ćiribu ćiriba.

Zato sto mi imamo strahopostovanja prema Bogu i crkvi. Kao i prema svetim predmetima.

Ko ima strahopoštovanje prema predmetu, nema i prema Bogu.

Vi bi prosli isto kao i car koji je ubijen zato sto je pio vino iz crkvenih casa.

Ne bi jer vaši predmeti su za magiju, a ne za službu Bogu. Zato vam BOg uništava te predmete. Ovi koji to vrše nemaju neke velike posljedice da vidim.

Ili covek koji je hteo da pridrzi kovceg da ne padne, pa ga je dotakao, a Bog ga odma ubio, iako je covek imao dobru nameru, jer to je sveti predmet koji nije bilo dozvoljeno pipati nikom osim svesteniku

To nema veze sa tim, nije kovčeg sam po sebi svet kako vi doživljavate predmete, nego je bio u hramskoj službi i samo su ga sveštenici smjeli dirati. Pa nije svet sam po sebi, kada su Jevreji počeli da misle da je svet i d aće im dnijeti pobjedu Bog im je uzeo kovčeg i dao ga Filistejcima.

A tebi je to magija!

Objasnio sam šta je magija.

I sta ovo dokazuje?

Magiju.

jde da pitamo neku vasu babu penzionerku (posto jedino to i imate) da vidimo koliko poznaje Bibliju, nema pojma, nazalost! Slicno je stanje, samo sto ces ti reci da vise ona zna nego jedan Pravoslavac!

Pa kod nas je proučavanje svakodnevno, dakle lagao si.

Kod vas toga nema, vi ne poručavate BIbliju, vama crkva tumači, sam si rekao.

Biblija vam skuplja prašinu po policama.

Nasi pravi vernici znaju vise od vas, dok oni spolja ne znaju, to su nazovi vernici koje ti ovde zloupotrebljavas postavljajuci njihove izjave da bi sve Pravoslavce nacinio jadnim. To je zlonamerno.

To ste dokazali Biblijom da znate. Biblija kaže uništenje, a vi vbječno mučenje, mrtvi ne znaju ništa, kod vas sve znaju, može svinja, piše da ne može.

Eto za razliku od tebe ja na konkretnim primjerima obaram tvoju teoriju.

Ne, niti jedna hrišćanska denominacija se nije odvojila od Boga i Biblije. Drugo je pitanje kako koja tumači Bibliju.

Jeste po tumačenju i mnogi kao vjernici u svim religijama.

Biblija tj. NZ proriče lažne hrišćane u više stihova.

A svakako da ima i iskrenih vjernika u svim denominacijama.

Gornji odgovor važi i za ovu tvoju tvrdnju. Isto tako i za biblijski smisao. Svaka sekta ga shvata na svoj način.

Relativizacija svega je prisutna u svim domenima društva. Ipak Biblija govori samo o jednoj istini, a ne o više istina koje su različite.

Da, u početku je i hrišćanstvo bila sekta dok nije preraslo u globalnu religiju.

Po definicija kojoj si dao jeste. Realno ne.

I tu nema druge definicije.

Naravno da ima. Formalni naziv i istinski ko je sekta. Po formi i pukom odvajanju to smo mi, po istinski odvajanju od Biblije i istine svakako da HAC nije sekta, znači da sui drugi svi.

Sekta u sustini, moze biti i ne mora biti u pravu sa svojim optuzbama, ali je definicija reci uvek ista.

I Hriscanstvo je bila sekta.

Pa sam si sebe sada ukopao. Dakle ipak imaju dvije definicije. Suštinska i formalna.

Zanima me što vi radite? Dali kob bobožnoszi plazite jezik jedni drugima , Bog me oslobodi vaši pobožnosti ,i rituala , verojatno se bacate ko šarani

Kod nas rituali ukazuju na Boga, a ne da se magisjki shvataju kao kod vas.
 
Natrag
Top