Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da samo izmišljaju,oni uz to još i lažu , i ničiju svetinju ne poštuju , a kod njih su sami lažni proroci ,vračevi , i vještice

Ko je ostao u idolopoklonstvu taj se i nije odvajao od RKC, a ko nije ostajao taj je postao protestant.

Zato je reformc. i nastala. Tako da je licemjerno da ti pričaš o tome.

Ma nije idolopoklonstvo.
  • У Крековима код Невесиња данас је освјештан Спомен крст невесињским устаницима из 1875. године. Чин овјештања обавили су свештеници Црквене општине Кифино Село уз благослов епископа захумско-херцеговачког и приморског Григорија.




Покровитељ изградње Спомен обиљежја јунацима из Невесињске пушке је члан Предсједништва БиХ из Републике Српске Младен Иванић. Он је данас присуствовао светој литургији на Оџаку и положио вијенац код новосаграђеног Спомен крста високог 11 метара.

Члан Предсједништва БиХ из Републике Српске др Младен Иванић рекао је да је невесињски и херцеговачки крај познат по јунацима и да заслужује овакво спомен-обиљежје које ће трајно подсјећати на борце за слободу.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog vam dobro dao!

Danas je Crkva čitala ovaj zapis svetog Mateja, ove Gospodnje reči:

"Reče Gospod došavšim Njemu Judejima: Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što dajete desetak od metvice i od kopra i od kima, a ostaviste što je pretežnije u Zakonu: pravdu i milost i veru; a ovo je trebalo činiti i ono ne ostavljati. Vođe slepe, koji oceđujete komarca a kamilu proždirete."

Zanimljivo mi je da ima tako mnogo onih koji kažu da su vernici ali - nemaju milosti!

I da ima mnogo onih koji paze da ni 1 sitnicu ne urade pogrešno (= da
ni slučajno ne progutaju ni komarca dok zahvataju vodu iz bunara), ali
zato u onome što je "dozvoljeno" (= jesti odredjenu vrstu mesa, za jevreje
kamilje meso) e tu ... tu se pojede "tona"!

Sačuvaj nas Gospode toga licemerstva (= hipokrizije, glumatanja),
da ličimo na Tebe, Koji si Ljubav!

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pomaže Gospod i Bog naš!

Pisci Svetog Pisma nisu ostavli zapisano pravilo da se
mora ili ne sme gledati u nebo prilikom molitava Bogu.

Za nekoga je bolje da oči ima uprte ka nebu,
a za nekoga je bolje da pogne glavu.

Ono što jeste namenjeno svima to je da iskreno
dušu svoju otvore prema Gospodu i Bogu našem.

brat Toma

Tako je. u bibliji nije postavljeno pravilo po tom pitanju, jer postoje slučajevi u bibliji gde se kaže "I PODIŽE OČI KA NEBU"
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod i Bog naš!

U Hrišćanstvu Pravoslavnom, ponajčešće se verujući čovek
poistovećuje sa ovom osobom:

"A carinik je stajao izdaleka i nije hteo ni oči da podigne prema nebu,
nego je udarao svoja prsa govoreći: "Bože, budi milostiv meni grešnome"."
(Sveti Luka, Jevadnjelje, 18,13)

I tokom Božanstvene Liturgije, najčešći uzdah, vapaj koji izgovaramo je
"Gospode - pomiluj".

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U Hrišćanstvu Pravoslavnom, ponajčešće se verujući čovek
poistovećuje sa ovom osobom:

"A carinik je stajao izdaleka i nije hteo ni oči da podigne prema nebu,
nego je udarao svoja prsa govoreći: "Bože, budi milostiv meni grešnome"."
(Sveti Luka, Jevadnjelje, 18,13)

I tokom Božanstvene Liturgije, najčešći uzdah, vapaj koji izgovaramo je
"Gospode - pomiluj".

To što si dao primejr iz Biblije ne mora da znači da nije magijsko shavatanje pri spuštanju glave ili dizanju tokom molitve.

Čovjek može da sve shvati magijski.

A to kod vas i jeste, mislite da ste bolji ako ste se preksrtzili, podigli ili spustili glavu, primili pričest itd.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
To što si dao primejr iz Biblije ne mora da znači da nije magijsko shavatanje pri spuštanju glave ili dizanju tokom molitve.

Čovjek može da sve shvati magijski.

A to kod vas i jeste, mislite da ste bolji ako ste se preksrtzili, podigli ili spustili glavu, primili pričest itd.
Magijsko ti je spustanje glave kod molitve? Boze Sveti! Zaista to veze sa razumom nema, da mozes samo da se vidis. Bas ti ispunjavas reci iz Biblije: "Blago vama ako vas uzasramote i usprogone i kažu na vas svakojake rđave reči lažući, mene radi. Radujte se i veselite se jer je velika vasa plata na nebesima"!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Magijsko ti je spustanje glave kod molitve? Boze Sveti! Zaista to veze sa razumom nema, da mozes samo da se vidis.

Naravno ja sam dao primjere koji dokazuju da je vaše shvatanje svega magijsko.

Vi smatrate da ste bolji ako pognete glavu ili ako je dignete, da ste bolji ako se prekrstite, popijete vodicu, primite pričest.

Sve magijsko performans religija.

Nisam ja rekao da je spuštanje glave magijski čin, nego vi od toga pravite magiju. MIslite da ste bolji zbog toga. Religija magijskih pokreta i rituala.

Vračanje, obična voda postaje tobože sveta, so obična postaje sveta. Ikona obična postaje sveta.

Vradžbine, a narod sve više sluđen. I vi pričate da se ne ide kod vračara, a kod vas vračanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Naravno ja sam dao primjere koji dokazuju da je vaše shvatanje svega magijsko.
Ne videsmo nista od toga.

Vi smatrate da ste bolji ako pognete glavu ili ako je dignete, da ste bolji ako se prekrstite, popijete vodicu, primite pričest.

Toma je lepo objasnio da ne mislimo to.. Ajde sto mene ne slusas kad kazem da nije tako, nego ni druge ne slusas.

Sve magijsko performans religija.

Pa vi klecite u crkvi, slusate rock muziku, koncerte, harizmaticne propovednike koji golicaju usi, recitacije, prezentacije, seminare i evangelizacije..

Ja vas mogu jos i vise da optuzum za performans i za magijsko shvatanje pa to ne radim. Sto si jos i pogresno nazvao, jer to veze sa magijom nema nego sa formalizmom.

Nisam ja rekao da je spuštanje glave magijski čin, nego vi od toga pravite magiju. MIslite da ste bolji zbog toga. Religija magijskih pokreta i rituala.

Znamo dobro sta si ti rekao, i to veze sa istinom nema, pogotovo ne sa magijom, upotrebio si pogresan izraz. To bi bio formalizam a ne magija. I to sa tvoje strane je cista laz, jer mi to ne radimo.

Vračanje, obična voda postaje tobože sveta, so obična postaje sveta. Ikona obična postaje sveta.

Pa u Starom Zavetu svestenik posvecuje vodu i ona od obicne postaje "voda prokletstva" i ako je zena ucinila preljubu, kad je popije otpadne joj utroba!

Magija i vračanje po tebi!
Eto onda je i biblija magijska knjiga!

Baci bibliju u djubre, kao sto si se i crkve odrekao, jer si slusao propagandu!
 
Natrag
Top