Prava istorija Srba?!

Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Ova tema je kao film "Dan mrmota"
Po hiljaditi put:Narod pre svega definse njegovo kulturolosko nasledje a ne genetsko.
U suprotnom:Hercegovacke Srbe ne mozemo smatrati Srbima jer se genetski razlikuju od Srbijanaca.(To sto navodim je samo jedan banalni primer.)
Voleo bih kad bi neko npr izneo podatke o genetskom poreklu Italijana.Kakva bi tek to zbrka bila.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Gle, rollmilane, u pravu si da navedeni zavodi i istrazivaci u njima nisu dali imena halpogrupama kao u tabeli.
Ali tabela zaista nije uzeta s foruma, samo su imena halpogrupa prilagodjena prepoznavanju od strane sire publike.
Na primjer u rezulatatima istrazivanja pise da Srbi imaju 8% gena naroda anadolskog porijekla.
Mi kazemo za löjude anadolskog porijekla Turci, vrlo jednostavno. A nauka neka dalje isptuje iz kojih turskih sela ima najvise gena u Srbima.
U rezltatima istrazivanja ne pise praljudi, istina je, nego kaze da je to gen ljudi koji su odvajkada iz nepoznatih vremena naseljavali to podrucje, nazvani su uslovno praljudima.
Tako sam dao "nenaucne" nazive i za ostale halpogrupe, kao sto su Kelti (srednja Evropa), Huni(azijska grupa) itd, samo zbog lakseg snalazenja, prijatelju. Da i "obican" svijet odmah vidi gdje uopste stoji kada je pitanju njegovo istinsko-genetsko porijeklo.

Jer nauka iz politickih razlkoga umota istrazivanja u dosadne i neprepoznatljive formule.

Genetskla istrazivanja ne kazuju da su srbi potomci Turaka, to je smijesno, nego da imaju vise turskog gena (8%) od Hrvata (1.9%) i Bosanaca i Hercegovaca (1.4%).
E sad, oni koji su navikli "prozivati" Bosansce i Hercegovce kao Turke nalaze se pred "cudom" da su oni vise Turci!

Balkanci su kroz religije i jezike u dobroj mjeri izgubili svoje predjasnje priridne identitete u turbulentnim istorijskim dogadjanjima.

Ova istrazivanja daju jednu drugu sliku o migracijama.

Okupüatori su dolazili i odlazili, starosjedioci ("praljudi") su ostajali i opstajali. Na zalost, pristajali da budu sukobljavani medjusobno po "kulturnom naslijedju" do genocida.

Ova istrazivanja ce pomoci da sagledamo nas same i nase pretke u mnogo relanijem svjetlu. Na taj nacin mozemo postati stvarno bolji ljudi.

Meni ne smeta da mi utvrde bilo koju halpogrupu, obzirom da nikada u meni nije mrznje ni prema kome .

Da napomenem da ne bi bilo zabune: pod Bosancima i Hercegovcima se podrazumijevaju sve tri etnicke skupine: i bosanski Srbi i bosanski Hrvati i bosanski Bosnjaci. Mogu se diodati jos Dalmatinci kao Hercegovci i Crnogorci dijelom kao Hercegovci, dijelom kao Bosanci.

Neki se sigurno osjecaju jako ponizeno.

Tražio sam originalan rad a umesto njega dobio naklapanje kako to nisu Turci već Anadolci koje neki nazivaju Turcima . J haplogrupa je prisutna na Balkanu i u Južnoj Evropi od praistorije a Turci u Anadoliju dolaze u 11 veku - apsurd. Ponoviću i to da je J haplogrupa kod Austrijanca prisutna sa 12% iako tamo nisu bili nikakvi Turci a kod Italijana 18 % .
Drugo , sem apstrakta ni jedan naučni rad ne uprošćava svoja istraživanja, naročito ih ne prilagođava za laike već probleme , tok i rezultate objavljuje na specifikovanom jeziku gde istina ne spominju same haplogrupe ali spominju test markere uz pomoć kojih se zna o kojoj haplogrupi se radi. Svaka medinciska ustanova može izvaditi krv i videti koji procenat stanovništva je pozitivan na određen test marker međutim stvaranje samih test markera je nešto drugo i nema ni jedne institucije na Balkanu koja to radi validno pa je pomoć iz inostranstva neophodan. Upravo je najveći problem istraživanja kod Primorca i Marjanovića što nisu imali test markere kojima se otkrivaju mlađe mutacije.
U vezi praljudi . U Evropi ne postoje nikakvi prajudi jer su ljudi nastali u Africi a zatim su otišli u Aziju (pa na Daleki istok i Australiju) a iz Azije u Evropu. HG I je jedna od prvih haplogrupa (ne prva i ne jedina) koja je došla u Evropu preko Male Azije na Balkan i dalje . Ima je skoro svuda u Evropi , Od juga do krajnjeg severa. Mutirala je i razgranala se na mnoge haplogrupe . Ono što je nađeno na teritoriji Balkana jesu mlađe mutacije ove haplogrupe (ovo sam već objašnjavao).
I na kraju ova tabela mi ipak ukazuje da se ne radi ni o kakvom ozbiljnom radu jer je pomenuta neka K haplogrupa , koja je to K haplogrupa ? , smejurija stink. (kao onaj Deretić sa carem Đurom koga posle ni on sam nije mogao da nađe)

Ova tema je kao film "Dan mrmota"
Po hiljaditi put:Narod pre svega definse njegovo kulturolosko nasledje a ne genetsko.
U suprotnom:Hercegovacke Srbe ne mozemo smatrati Srbima jer se genetski razlikuju od Srbijanaca.(To sto navodim je samo jedan banalni primer.)
Voleo bih kad bi neko npr izneo podatke o genetskom poreklu Italijana.Kakva bi tek to zbrka bila.

Pozdrav Šumadinac . Potpuno se slažem da je kultura (jezik, običaji itd.) ta koja definiše narod a osim nje bitni faktori su i država ,religija i zajednička prošlost.
U vezi genetike . I ja više volim da raspravljam služeći se istorijskim argumentima ali kad je već izneta tvrdnja da dosadašnju istoriju treba odbaciti jer navodno genetska istraživanja daju sasvim drugačije rezultate morao sam se umešati jer upravo genetska istraživanja potvrđuju istinitost istorijskih izvora.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pozdrav Šumadinac . Potpuno se slažem da je kultura (jezik, običaji itd.) ta koja definiše narod a osim nje bitni faktori su i država ,religija i zajednička prošlost.
Evo, sve se svodi samo samo na ovo. Vrlo jednostavno, zato druga mjerila posatnu blijeda, nejasna, nepotrebna, smijesna....

Kad smo vec kod anadolske grupe, naravno da je nastala prije pojave naziva Turci, ali se radi o zivim ljudima, koji su nama poznati kao Turci.
Kako su se zvali Hercegovci cija se teritorija pruzala od skoro Skadra do skoro Sibenika?
Mislim na hercegovacku genetsku grupu i njihovo genetsko porijeklo?

Znamo da se danas nazivaju: Dalmatincima (Hrvatima), bosanskim Hrvatima, bosanskim Srbima, bosanskim Bosnjacima, Crnogorcima i crnogorskim Hrvatima.

Sada na djelo izlazi tvoj ispravan zakljucak o tome sta definise jedan narod, da ne ponavljam.

Ipak je religija na prvom mjestu, jer da su Rusi muslimani ne bi ih Srbi smatrali bracom.

Jer ih ne smatraju ni Hrvati, iako imaju mnogo vise ruskog gena nego Srbi!

Na jednak nacin gentski isti narod kao sto su Bosnaci, podijeljen je na: bosanske Srbe, bosanske Hrvate i bosanske Bosnjake.
Unutar BiH oni vode anti-BiH politike, a najveci motivatori njihove medjusobne mrznje jesu religije koje ispovijedaju i kojima sluze.

I ne samo podijeljen, nego medjusobno sukobljen do genocida. (Ja nisam Bosanac ni bosanski Srbin, Hrvat ili Bosnjak, da ne bi bilo zabune o simpatijama)
Ali ne i do nestanka, jer se taj narod transformise jednostavno u druge nacione i druge jezike, ako hocete. Tako da su genetska istrazivanja sa apsekta BiH u kojoj su Karadzic, Izetbegovic, Mladic, Boban, Covic, Dodig itd. moguca braca vrlo interesatna i daju sasvim drugo svjetlo na cjelokupnu istoriju. Mozda je to forumula njihovog genetskog opstanka?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Obrni-okreni dodjosmo do genetike i rasnih teorija. Ne bi me čudilo da daljim istraživanjima ( a imajući u vidu period Rima ) dobijemo istraživanje kako su Germani i Sloveni narodi istog porekla. Pa i Hitler je tvrdio da su sloveni poluarijevci, je l tako?
E, sad, ako se pojave i vanzemljci, lako je moguće da smo mi i oni braća rodjena (mislim na srbe) ukoliko budemo držali da su nam od koristi i da smo nekad davno sleteli sa neke planete Sorobie u sazveždju Praseta i napravili piramide...
Dajte, uozbiljite se ili će ovo početi da liči na religionzna naklapanja sa drugih tema tipa koliko je dlaka u bradi imao ovaj ili onaj svetac.
A propo toga, da li je neko ispitivao genetiku mošti svetitelja?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
A propo toga, da li je neko ispitivao genetiku mošti svetitelja?
:D

tek bi onda bilo smijeha! Ili da se ispita genetika Palestinaca i Izraelaca....
Hm, kada se to utvrdi bice vrlo ozbiljno.... ako opet ne pretvore u : nije vazno, vezno je kako se osjecamo.
:bis_oss:
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Obrni-okreni dodjosmo do genetike i rasnih teorija. Ne bi me čudilo da daljim istraživanjima ( a imajući u vidu period Rima ) dobijemo istraživanje kako su Germani i Sloveni narodi istog porekla. Pa i Hitler je tvrdio da su sloveni poluarijevci, je l tako?
E, sad, ako se pojave i vanzemljci, lako je moguće da smo mi i oni braća rodjena (mislim na srbe) ukoliko budemo držali da su nam od koristi i da smo nekad davno sleteli sa neke planete Sorobie u sazveždju Praseta i napravili piramide...
Dajte, uozbiljite se ili će ovo početi da liči na religionzna naklapanja sa drugih tema tipa koliko je dlaka u bradi imao ovaj ili onaj svetac.
A propo toga, da li je neko ispitivao genetiku mošti svetitelja?

Što se tiče Hitlera navodno je otkriveno da je njegova haplogrupa(s muške strane) neka mlađa mutacija E haplogrupe . Ako je ovo tačno, to bi značilo da njegovi preci sa muške strane potiču s Balkana . Naravno to automatski ne znači da on nije German ili da njegovi preci nisu bili pripadnici starih Germana ali ono što pokazuje ovaj podatak (osim toga da mu je neki muški predak poreklom sa Balkana) to je da nema čistih naroda, ovo naročito važi za kontinentalnu Evropu.
Ovakav uvod određuje i nastavak posta, Sloveni kao i Germani jesu mešanci različitih elemenata i kao takvi su stvoreni (znači slovenska kultura stvorena je od različitih elemenata) tako da svako indentifikovanje određene haplogrupe sa Slovenima ili narodima, današnjim nacijama nema nikakvog smisla (mislim da sam ovo već napisao). No sve to ne znači da nam te haplogrupe ne mogu pomoći u sagledavanju prošlosti, naravno u kombinaciji sa ostalim faktima (istorijskim izvorima, arheo nalazima, lingvističkim analizama itd.) .
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Što se tiče Hitlera navodno je otkriveno da je njegova haplogrupa(s muške strane) neka mlađa mutacija E haplogrupe . Ako je ovo tačno, to bi značilo da njegovi preci sa muške strane potiču s Balkana . Naravno to automatski ne znači da on nije German ili da njegovi preci nisu bili pripadnici starih Germana ali ono što pokazuje ovaj podatak (osim toga da mu je neki muški potomak poreklom sa Balkana) to je da nema čistih naroda, ovo naročito važi za kontinentalnu Evropu.
Ovakav uvod određuje i nastavak posta, Sloveni kao i Germani jesu mešanci različitih elemenata i kao takvi su stvoreni (znači slovenska kultura stvoreni su od različitih elemenata) tako da svako indentifikovanje određene haplogrupe sa Slovenima ili narodima, današnjim nacijama nema nikakvog smisla (mislim da sam ovo već napisao). No sve to ne znači da nam te haplogrupe ne mogu pomoći u sagledavanju prošlosti, naravno u kombinaciji sa ostalim faktima (istorijskim izvorima, arheo nalazima, lingvističkim analizama itd.) .

Treba uzeti u obzir da je genetika vrlo mlada, pa prema tome za ocekivati je da ce vremenom imati sve vise znacaja.
Isguran sam da ce se pokrenuti mnoge revizije obzirom da su istoriju pisali pobjednici pri cemu nisu bili zanemarivi uticaji politika i crkava. Mnoge stvari koje smo cvrsto drzali istinitim odjednom su postale neistinite!
Ukoliko se gradio licni stav na neistinitim podacima, onda je mnostvo ljudi dovedeno u stanje zablude obzirom na porijeklo i rodbinu, obzirom na status i ukupno socijalno stanje, a nerijetko su ginula braca u glupim borbama jedni protiv drugih.

Ne treba smetnuti s uma da ce se pokusati manipulacije i genetikom, zaokruzujuci i isticuci one grupe koje ce odgovarati trenutnim politickim potrebama.
Samo se nadam da ce manipulacije biti neuspjesne, ili bar mnogo manje uspjesne nego dosadasnje metode.
 
Član
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
6
Treba uzeti u obzir da je genetika vrlo mlada, pa prema tome za ocekivati je da ce vremenom imati sve vise znacaja.
Isguran sam da ce se pokrenuti mnoge revizije obzirom da su istoriju pisali pobjednici pri cemu nisu bili zanemarivi uticaji politika i crkava. Mnoge stvari koje smo cvrsto drzali istinitim odjednom su postale neistinite!
Ukoliko se gradio licni stav na neistinitim podacima, onda je mnostvo ljudi dovedeno u stanje zablude obzirom na porijeklo i rodbinu, obzirom na status i ukupno socijalno stanje, a nerijetko su ginula braca u glupim borbama jedni protiv drugih.

Ne treba smetnuti s uma da ce se pokusati manipulacije i genetikom, zaokruzujuci i isticuci one grupe koje ce odgovarati trenutnim politickim potrebama.
Samo se nadam da ce manipulacije biti neuspjesne, ili bar mnogo manje uspjesne nego dosadasnje metode.

Па можемо само да се надамо да ће бити неуспешне,бар у Србији сигурно хоће али на западу тешко...тамо све може да прође!
И плашим се да ће манипулације бити много веће него икад у историји,хиљаде људи са наших простора је преокупљено борбом за живот,ко има времена да мисли о нечему што је било,када му то неће донети храну деци,а та деца док одрасту биће изманипулисана!Надам се да грешим!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Па можемо само да се надамо да ће бити неуспешне,бар у Србији сигурно хоће али на западу тешко...тамо све може да прође!
И плашим се да ће манипулације бити много веће него икад у историји,хиљаде људи са наших простора је преокупљено борбом за живот,ко има времена да мисли о нечему што је било,када му то неће донети храну деци,а та деца док одрасту биће изманипулисана!Надам се да грешим!

nadam se da ce jednoga dana kroz proucavanje ovih grupa da nestanu vjekovne mrznje prema drugima, ma ko da su. Nadam se da ce ljudi konacno shvatiti da svi poticemo s jednog mjesta, od jednog genetskog para i da niko nece pozeljeti da iz sebe silom vadi nepozeljne gene. Nadam se da ce ljudi jednom shvatiti da genetska slika razbija nase predrasude, da razbija nae mrznje i nesuglasice, a to je najvaznije.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Eto, moderna genetika će vjerovatno u skoroj budućnosti biti u stanju da odredi tačan genetski kod kod svih ljudi, odnosno naroda ili današnjih nacija. Mislim da to u suštini neće ništa promjeniti u odnosima među ljudima i nacijama, jer samo saznanje kakve gene nosimo u sebi, neće bitno uticati na našu percepciju svijeta, koju smo stekli odgojem - vaspitanjem i uticajem sredine u kojoj živimo. Geni, sami po sebi, nemaju nikakvog uticaja na tu percepciju, jer oni ne detrminišu našu svijest i našu misao.

I bez da nam to kaže moderna genetika, mi manje-više znamo i sada da svi potičemo od približno istog genetskog koda - prvog pračovjeka, koda koji je kroz istoriju i ljudsko trajanje mutirao u različite varijante i šarenilo koje danas imamo.

Dakle, ne dijele nas geni, nego ideologija raznih vrsta, a iluzorno je nadati se da će saznanje o sastavu naših gena imati bilo kakvog uticaja u pogledu promjene naše ideološke indoktriranosti.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top