Prava istorija Srba?!

Član
Učlanjen(a)
12.01.2011
Poruka
24
Mir Božiji Hristos se rodi.

Rado bi još malo sa vama da "mlatim granje" ali neke postove ne mogu da pročitam.
Na nekima ne vidim tekst a na nekima samo znakove,brojeve itd.

Traži se pomoć prijatelja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mir Božiji Hristos se rodi.

Rado bi još malo sa vama da "mlatim granje" ali neke postove ne mogu da pročitam.
Na nekima ne vidim tekst a na nekima samo znakove,brojeve itd.

Traži se pomoć prijatelja.
Promijeni Browser. Te probleme imaš vjerovatno radi pretraaživača koga trenutno upotrebljavaš, ako si na svom Panelu odabrao srpski jezik. Ako nisi, prvo to uradi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
3
Evo jednog novog veoma zanimljivog video klipa o istoriji Srbije.
Pozdrav svima!
<br>
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Prelistao sam dosta stranica i ovlas procitao nekoliko postova, nisam neki poznavalac istorije, ali opet imam neko skolsko znanje malo dopunjeno. Moje misljenje je da je tema besmislena. Prvo ne dokazuje nista, niti moze dokazati, vrednost naroda nece povecati ili umanjiti, necemo biti uticajniji, jer da je to merilo USA nikada ne bi bila toliko uticajna. Naravno da je srpski narod postojao pre 6-7 veka, verovatno i pre Hrista, da li su se nazivali istim imenom ne znam, mozda jesu, a mozda i nisu. Ako se hocete da idete kroz istoiju doci cete do dela kada je krenulo sirenje iz Afrike, mada video sam da sad ima dosta drugih teorija i naravno verovatno mnogo rupa, ali istorija je takva, poneki dokaz ostalo je nagadjanje. Uglavnom staarost naroda nije merilo vrednosti. Zamislite koliku vrednost bi onda imala mala Africka plemena koja su zivela gotovo isto kao i ljudi mnogo pre Hrista. Uglavnom da su Srbi napravili Piramide, visece vrteve ili slicno, da su imali veliki kulturni uticaj kao recio Grci, imali bar svoje pismo, da su uradili sta iole vredno bili bi zapamceni. Tako da bez obzira koliko daleko isli u istoriju sta ce to promeniti? Naravno jesu nasi rodjaci gradili piramide i kolosa, ali samo ako odemo dovoljno daleko u istoriju mozemo naci vezu, nasi preci su izmislili tocak i upalili prvu vatru, i sve ostalo sto vredi mozemo povezati ovako ili onako. A kome cemo onda pripisati sve lose stvari? Ako cete da kopate po istoriji, taj "zli" zapad je nas narod. Ili ne, ici cemo kroz istoriju onoliko koliko nam se svidja, ostalo cemo poricati. To nije delo nasih predaka.

Ajde sad malo logike, evo imate indijske serije na nekim kanalima, ja tamo ne razumem ni rec, a uzmite pogledajte bilo sta sa prostora na kojima zive sloveni pa vidite koliko razumete, zasto se nasi obicaji integrisani u hriscanstvo podudaraju sa staroslovenskim a ne sa bilo kojim drugim? Cak i da nismo bili sloveni sada jesmo. Jezik i kultura su nam slovenski. Sta to menja? Nista. Sve je isto, ja se necu osecati vrednijim zato sto je neko od mojih predaka nesto uradio, ne znam zasto bi iko. Bitno je sta cete vi da uradite vredno da budete upamceni po tome, koliko vi vredite. Mi smo jedan od naroda koji brzo izumire, ima nas sve manje i manje, bolje se zapitajte sta uraditi tim povodom, ako nista bar razmislite hoce li nas iko imati po cemu pamtiti. Nazalost vremeplov ne postoji i cak i da su te teorije istinite sta cete uraditi povodom toga, ne mozete ih ispraviti... Uvek cemo kriviti nekog u proslosti i polako nestati. Nekome je to izgleda cilj, za sve nam je kriv neko drugi, kriv je Tito, kriv je zapad, krivi su ovi ili oni. Pa sta ako su i krivi sta cemo da uradimo povodom toga? Kome sta dokazujete? Oni ce i dalje uciti svoju istoriju i bice ih bas briga za mali narod koji nestaje. Mozda ce nam poslati par alatki, malo hrane i drugih potrepstina ili za neko vreme doci da snime emisiju o narodu koji nestaje. Neki tvrde da nas ima mnogo po svetu, a koliko cesto oni tamo govore ovim jezikom, koliko cesto mogu da postuju nase obicaje, koliko njih je isto kao sto je bilo pre nego sto su otisli tamo? Vi koji zelite da vredite vise koji niste zadovoljni time sto ste sada, uradite nesto vredno da bi vas neko pamtio. Nikola Tesla je uradio to sto je uradio, i svi su uglavnom culi za njega, ali za Marka Ivanovica, i Ivana Markovica ili kako god jos niko nije cuo.... Da li znate da li je Darvin, da li je Njutn, da li je Ajnstajn, da li su Pjer i Marija Kiri imali dece? Da li ste culi za nekog od njihove dece? Ja ne znam, jer verovatno nista nisu bitno uradili... Znaju li se potomci nasih knezova i genrala i naucnika i pisaca, osim onih koji su u retkim slucajevima uradili nesto? Zasto mislite da ce vas neko vise ceniti i znati za vas ako vi nista niste uradili? Resite se kompleksa Nebeskog naroda, mnogo je nebeskih naroda, a nijedan ne vredi vise od drugog, pamte se samo oni koji nesto urade dobro ili lose. Da smo svi isti zato sto smo srbi pa ne bi se raspravljali ovde. Prema tome narod nije kriv ni za dobra ni losa dela vec pojedinci. Sta ce promeniti to i da srbi jesu najstariji narod na svetu? Drugacije cete se oblaciti, promeniti jezik, drugacije cete jesti, reci cete nekome koliko je vas narod vredan i on ce vam se klanjati i sluziti vas? Pa u kakvim vi bajkama zivite kada vam je to najveci problem....
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
33
Ево ти кратко и јасно: Да би те поштовали у будућности мораш знати прошлост и истину која је искривљена и окрвављена од стране црвене банде. Да би то остало некој генерацији 2100-те године ти мораш да сазнаш праву историју свог народа и твојих предака ако желиш. Ако не заборави на све што је написано.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ево ти кратко и јасно: Да би те поштовали у будућности мораш знати прошлост и истину која је искривљена и окрвављена од стране црвене банде. Да би то остало некој генерацији 2100-те године ти мораш да сазнаш праву историју свог народа и твојих предака ако желиш. Ако не заборави на све што је написано.

Ko ce tebe postovati sto ti mislis da znas svoju istoriju? Vise ce postovati nekog Amerikanaca koji ne zna ni svoju a kamoli tudju istoriju. Koga to jos postuju zbog znanja svoje istorije? Kome ces preneti kada srba 2100-te mozda vec ne bude? Mozda bude Evropa, mozda bude Albanija, mozda bude kineska ili americka imperija. Da li to znaci da ti ne postujes svoga oca koji je ziveo za vreme tih crvenih ili bar ja da ne treba da ga postujem zato sto ne zna svoju istoriju? Rekoh vec znanje istorije nije merilo vrednosti, kao ni skupo odelo, kao ni skup nakit, a vi svi kao neki pauni hocete da se kitite tudjim perjem. A ti crveni su izgleda bili vise cenjeni od bilo koga iz nase istorije, sa crvenim pasosem si, doduse u zemljama treceg sveta prelazio granicu pre Amera, Nemaca i Rusa... Niko ih nije pitao sta su bili njihovi preci. Pogledaj samo istoriju nasih komsija Rumunije i Bugarske pre 20 godina su bili crna rupa Evrope, a sad? Mozda za tebe i dalje jesu, za ostatak sveta su napredovali mnogo vise, sada smo mi na dnu, i to ce biti istorija, i to ce se pamtiti, jer pamte se samo dobre i lose stvari. Kao sto sam rekao da su nasi preci uradili nesto vredno ne bi bili zaboravljeni. Tvoj odgovor nije odgovor, vec tvrdnja bez ikakvog dokaza da je to stvarno bitno.

Da li ti kada upoznas nekog naseg ili stranca cenis coveka tako sto ga prvo ispitas o istoriji njegovih predaka pa onda odlucis kakva je osoba? Ne verujem da to radis. Ako i radis to nista ne govori o njemu. Sin genija ne mora biti pametan, sin ubice ne mora biti ubica. Logika potire tvoju tvrdnu.kokoska sa perjem pauna je i dalje kokoska...
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
33
Ја не знам о чему ти причаш. Наравно да су више поштовани кољачи у свету: ватикан, усташија, амери, британци итд. Искривљена слика и зле душе али Бог све види полако. Што се тиче твојих предака ако ти ниси ја јесам поносан и ту мислим на све оне обичне мале а тако велике људине. Има их много. Није све у пасошу, парама и искривљеној вредности данашњих Срба. Данас је важно да се ућари, зајебе, заврне, обрлати и најрођенији род зарад кинте. Духовно смо на дну дна. Баш због тога што не знамо где смо били, где идемо и где ћемо ићи. Изгубљени смо у времену разумеш? Ми смо учени лажима свих ових година, Србин је пропатио највише и то се тек данас види.
Ми не поштујемо прво себе, своје претке и зато нам се тако враћа. 95% људи у Србији не зна ко је био рецимо Арчибалд Рајс, или рецимо Живојин Мишић, или Радомир Путник, Пупин, Црњански, Радовић, има их не мали број. Али знају за Тита, комуњаре, мирка и славка, вучјака рекса и остале фиктивне ликове оскрнављене историје. Све је прећутено зарад црвеног пасоша и путовања. Нема везе што су побијени највиђенији Срби, затварани по Голом отоку, забрањивани, мучени итд после другог светског рата. Да није те славне историје пре другог светског рата и тих предака и јунака ти би данас живео у Аустро-Угарској, Турској или некој трећој земљи.
Важно је да се сетиш, причаш и не заборавиш да је српски сељак изгубио четвртину свог способног становништва у првом светском рату а у другом преко 1, 5 милиона људи. Данас у Србији је сам кукољ, мали број нормалних је остало после великих голгота у прошлом веку.
Буди поносан јер си жив захваљујући њима иначе те не би ни било.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ja jesam ponosan i zahvalan njima, nije lose znati, lepo je znati sto vise, i ko hoce moze saznati, samo kazem to je to znanje nepotrebno, i nece izazvati postovanje prema tebi, ako zelis da njima vratis zasluzeno postovanje to je ok. Ali ovde se ne prica o tim ljudima ovde se prica o dalekoj istoriji.
Важно је да се сетиш, причаш и не заборавиш да је српски сељак изгубио четвртину свог способног становништва у првом светском рату а у другом преко 1, 5 милиона људи.
Da te brojke su se ucile i u u crvenoj istoriji. Bitno je to znati da se ne bi ponovilo. Ali to ne izaziva postovanje. I ne menja tvoju i moju buducnost, proslost nema problema imala je u svoje vreme sada su problemi nestali sa njom. Vazno je znati da su Americki indijanci ili istrebljeni ili im je oduzet identitet, vazno je samo da se ne bi ponovilo. Danasnji Indijanac moze biti i silovatelj i ubica i dobar covek, samo onaj dobar ce zasluziti moje postovanje i vecine normalnih ljudi, isto vazi i za Srbe, i bilo koji drugi narod. Mada pazi niko sa normalnim merilima vrednosti nece ponoviti ti, ponovice samo onaj koji misli da vredi vise od drugih jer njegovi preci su uradili nesto... Sta je sa Dusanovim osvajackim ratovima? Jeli on mazio svoje protivnike, ili Aleksandar Makedonski ili bilo koji osvajac? Svi su oni ubijali i otimali i on je za nas najveci vladar, za one koje je porobio tiranin, po cemu se to razlikuje od onoga sto su Turci, Austrougari i Bugari radili? Ako je uspeh koriscenje svoje moci protiv slabijeg protivnika da damo orden Amerikancima? Istorija je samo tu da podseti sta je bilo, ti protiv turaka ratovao nisi, ni protiv nemaca, ni bugara zasto bi ja tebe postovao? Postujem nase postupke nasih predaka, koji su branili svoje, kada ti budes uradio to onda cu tebe tek postovati... Uglavnom sve je to bilo pa proslo, kako da resimo nase probleme? To je moja poenta, okreces se proslosti da bi imao razlog sam sebe postovati, a prstom ne mrdas da menjas ono sto ti se sada desava. Ugledaj se na svoje pretke pa se bori protiv tvojih neprijatelja, oni su se protiv svojih borili, i svoju cast zasluzili. Mnogo veci problem je sto mladi sada znaju da pisu a ne znaju da citaju, i ako nesto procitaju procitaju nekog senazacionalistu sa teorijama Srbija je starija od biblije itd. Istorija ako se tako menja kao sto pojedini, i ti sa njima tvrdis je onda toliko puta izmenjena oa kako ces onda i dokazati ista od toga? Na drvetu moze da pise Milan i Maja u velikom srcu posle ces naci nekog Milana i Maju u nekoj prici i povezaces ta dva, a u stvari se ne radi o istim osobama kako ces dokazati jedno ili drugo? A mene je bas briga da li su Milan i Maja Zavrsili zajedno ti trebutno imas zateceno stanje u svetu, koje mozes da menjas, ili mozes sebe zavaravati kako je mnogo vazno sta se desilo pre. U jednom selu pola cetnickom, pola partizanskom ili neka budu 2 razlicita sela, razlicite stvari se tvrde, i jedne i druge su istina za one iz tog sela, jer oni su to tako doziveli... Mogu ja tvrditi da vodim poreklo od Napoleona, Dusana, Filipa ili bilo kog drugog, to ne menja cinjenicu da ja nisam veliki osvajac i da bar nista znacajno za svet jos nisam uradio... To da li je Pera zika ili bilo ko drugi posetio moj grad svratio u neku kafanu odigrao partiju karata ili ubio nekog ne menja cinjenicu da ja zivim u ovoj istoj zemlji kao i ti, i dovoljno mi je ovo osnovno znanje iz istorije koje imam. Mozda ti nisi zadovoljan, po tebi bi svi onda trebali biti istoricari... Ali pazi sad, kad bi tako i bilo tvoja istorija i istorija onh koji se slazu sa tobom, koliko je to vazno bi se u mnogo cemu razlikovala, toji preci bi kod tebe bili tvoji preci, kod nekog drugoga se ne bi ni pomenuli jer bi on pisao o svojim precima. Vama je ustvari vazno da dokazete da ste veci srbi od drugih srba, jer do skoro su vasi bili ti isti crveni. Naravno reci ces da nisu kao i vecina ovde, ali je meni nelogicno da zivesmo u tom crvenom svetu a niko nije bio komunista :D Pogresno se veruje da si veci srbin ako verujus u suludije ideje o istoriji tvog naroda. Dovoljno je da se rodis i zivis ovde, mozes i samo da zivis ovde. Mozes tvrditi i da je dete gastarbajtera koje je par puta doslo na odmor sa svojima ovde srbin, i ono ce to tvrditi, ali ce pricati drugi jezik, slavice druge praznike jer ce ziveti sa drugim ljudima. Kao i nas kralj, koji jedva naklapa srpski jezik, i verovatno poznaje bolje obicaje drugih zemalja nego nase... Ako budes tvrdio da je krv samo bitna imas ja mislim podatke o genima srba, na nekoj od prethodnih stranica, ne znam da li neki procenat prelazi 30 posto. Srbin si jer zi rodjen ovde i govoris ovaj jezik i praktikujes obicaje, da si rodjen u Bugarskoj bio bi Bugarin, da su koji slucajem Turci se zadrzali bio bi Turcin, mozda da je Rim opstao svi bi bili Rim. Radije nauci nekoga zasto je vazno procitati knjigu, nauci nekoga da ovo sto se zove narodnom muzikom nije Srpska narodna Muzika, nauci nekoga zasto je vazno razmisljati svojom glavom jer zid na kome pise vruc burek je i dalje zid. Daleka istorija je potkrepljena dokazima koliko i Andersonove Bajke i Ezopove Basne. Mnogo je bitnije da saznas koji je nas narodni instrument, da naucis da odigras kolo, jer to je ono sto cini naciju. Po meni je svaki vojnik koji izginuo da odbrani svoju zemlju veci heroj od generala, koji su bili na bezbednoj udaljenosti... Ne znam da li je to zato sto su hriscani, pojedini pravoslavci se stide svojih slovenskih korena, ali zasto bi se stideo necega sto nisi ti, da li ce se tvoji preci stideti tebe sto si bio Hriscanin, kada hriscanstvo nestane? A vreme cini da sve nestane, tako da ce i to nestati...
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Torgandwarf:"nisam neki poznavalac istorije, ali opet imam neko skolsko znanje malo dopunjeno. Moje misljenje je da je tema besmislena....
Ko ce tebe postovati sto ti mislis da znas svoju istoriju? Vise ce postovati nekog Amerikanaca koji ne zna ni svoju a kamoli tudju istoriju. Koga to jos postuju zbog znanja svoje istorije? Kome ces preneti kada srba 2100-te mozda vec ne bude? Mozda bude Evropa, mozda bude Albanija, mozda bude kineska ili americka imperija."

Mnogo pricas...a i sam kazes da nisi neki poznavalac istorije. Vidim da neznas odgovore na osnovna pitanja. Savetujem ti da kreiras posebnu temu za svoja pitanja, jer ona ne pripadaju ovde. Ostavi ljude da diskutuju o temi "Prava Istorija Srba".
 
Natrag
Top