[POMOC]Cudni programi

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa samo tri mogucnosti lebde u vazduhu, da DVD jedinica ne radi , da su drajveri osteceni ili kablovi ne valjaju. Ako mozes da izvuces ceo DVD iz kucista pa da probas kod nekog, to bi bilo najbolje. Ili ko sto rekoh da probas da reinstaliras drajvere iz device managera. A sta se desava kad uradis desni klik na my computer, pa manage, pa disk management, jel se pojavljuje dvd onde. Ima li ga uopste u device manageru.
U stvari i ne mora da zuris sa ovime, testiraj to kad stignes. To bi bilo to. Oh i za kraj, nabaci ti na taj racunar bar neki Firewall, da ne budes glineni golub na netu, skini free verziju ZoneAlarm (hmm, treba i sa njim malo experimentisati oko podesavanja).
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Nemaju veze drajveri iz sistema sa bootavenjem pre ucitavanja sistema. Drajveri sluze da sistem zna kako da koristi uredjaj... A cim nece da boot-uje pre jednostavno ne cita dvd. Tako da moze biti jedino nesto hardverski. Ne mora biti kvar uredjaja moze biti i prasina, eventualno da se nekako firmaware zeznuo. Mada ok to nije nikakv problem sada, kada svako ima bar 4Gb usb flash memoriju. Ja se iskreno ne secam kada sam koristio rezac, samo par puta rezao diskove bratu za cd player u kolima :D
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
nisam bas pristalica programa tipa CCleaner TuneUp i slicno,nemam cak ni antivirus instaliran,jer to otkrije samo neke blaze "viruse" koje oni i naprave :D(nemoj te me sada osudjivati zbog toga :D)

e, dobra kola i skroz puni tank gorive bas ne ide.....tako je i kod kompjutera.....to ti sto mislis da je AV nepotreban kompjuteru veoma pogresno razmisljas......jer moze da se desi da pokupis neki crv iz stranice za koju mislis da to tamo nije moguce.....isto tako firewall.....ne moze bez toga.....
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ima i par egzoticnih mogucnosti. Kao sto bazlik rece - kabal. Ako je on u redu pokusaj sa konekcijom na drugi port na ploci ili povezi drugu granu napajanja na njega.

Ako ga bios vidi a problemi su u Windowsu pokusaj fix:

https://support.microsoft.com/en-us/mats/cd_dvd_drive_problems

Ako ni to ne pomogne podigni system sa USB-a i proveri da li DVD tada radi u windowsima.

EDIT:
Eh, naknadna moja pameti. Laptop! Zanemari kablove, portove i grane koje sam gore pomenuo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
ydGSuMn.png


Malo veca procedura je vaditi rom iz laptopa,pokusacu jos malo kasnije to srediti nije mi prioritet,ali kazem prepozna on da ima disk u romu vrti se disk ikonica kod misa
@Torgandwarf upravo tako :D (32gb usb B|)
@Kublai Khan Ja jako pazim gdje ulazim sta skidam cije linkove otvaram ne kazem moze se desiti ali AV samo odredjeni postotak detektuje kao virus a i vecinu piratskih programa detektuje kao trojan :beee:(jer im je tako placeno) a i pri paljenju racunara treba jako dugo da bude spreman za rad,zar win7 nema firewall?
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
e, dobra kola i skroz puni tank gorive bas ne ide.....tako je i kod kompjutera.....to ti sto mislis da je AV nepotreban kompjuteru veoma pogresno razmisljas......jer moze da se desi da pokupis neki crv iz stranice za koju mislis da to tamo nije moguce.....isto tako firewall.....ne moze bez toga.....

Uh... Strongly disagree! Nemam ni jedno ni drugo vise od cetvrt veka i nemam problema. Nekada davno sam instalirao (iz ciste radosnalosti) AV i kada sam uvideo da gubim na brzini toliko da mi za 6 meseci pojede vreme za bar 10 reinstalacija "od nule" uklonio sam ga za svagda. Doduse - verovatno se moze reci da spadam u specificne korisnike i da moj slucaj nije opste primenjiv.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Uh... Strongly disagree! Nemam ni jedno ni drugo vise od cetvrt veka i nemam problema. Nekada davno sam instalirao (iz ciste radosnalosti) AV i kada sam uvideo da gubim na brzini toliko da mi za 6 meseci pojede vreme za bar 10 reinstalacija "od nule" uklonio sam ga za svagda. Doduse - verovatno se moze reci da spadam u specificne korisnike i da moj slucaj nije opste primenjiv.

ma dobro, znam da moze svaki bez AV....ali sve zavisi sta imas na disku.....ako nije nis pametno onda stvarno ne treba AV i Firewall....ja radim transakcije svaki dan kroz moj kompjuter ali ja bez KIS 2015 ne idem nigde.....pitam sad tebe dal bi ti radio to svaki dan bez zastite? malo smo iz teme ali sam morao opet replicirati....:)
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
kazem prepozna on da ima disk u romu vrti se disk ikonica kod misa

Uzmi stapic za usi i alkohol i jedan minut kruznim pokretima cisti optiku lasera (dovoljno je da otvoris fijoku diska na laptopu). Onda okreni drugu stranu stapica, onu suvu, i isto tako jedan minut cisti njom.

ma dobro, znam da moze svaki bez AV....ali sve zavisi sta imas na disku.....ako nije nis pametno onda stvarno ne treba AV i Firewall....ja radim transakcije svaki dan kroz moj kompjuter ali ja bez KIS 2015 ne idem nigde.....pitam sad tebe dal bi ti radio to svaki dan bez zastite? malo smo iz teme ali sam morao opet replicirati....:)

Radim. Na disku u PC-ju sa kojeg postujem imam 15-ak back-upova za musterije i sve sto sam licno radio za poslednjih 25 godina i radim sada. Nemam kopije niti bilo kakav vid back-upa bilo cega sa ovog diska. Moj konstantni strah je da mi ne crkne disk :) a ne virusi ili net-atack. Komp je povezan preko upsa sa stabilizatorom upavo zato. Priznajem - nije uopste pametno to sto radim. Da mi crkne HDD vise ne bih mogao nikada ni da se ulogujem na ovaj forum. Niti znam lozinku niti bih mogao da pristupim yahoo mailu da je resetujem. Jos jednom - nisam neko na koga se treba ugledati :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nemaju veze drajveri iz sistema sa bootavenjem pre ucitavanja sistema..... Ja se iskreno ne secam kada sam koristio rezac, samo par puta rezao diskove bratu za cd player u kolima :D
...slazem se prvo idu bios i dos, a posle sisitemski drajveri, ko sto rekoh iz device managera, medjutim ponekad sistem i nece da startuje kad je ostecen dvd, nadam se da ce nekad kad sve bude reinstalirao da to ponovo proradi. Ja bih tu uradio dvojni sistem. Hey Togy, narezi ti povremeno bar neki pisi-brisi disk, inace se moze desiti da ti otkaze rezac.
... Da mi crkne HDD vise ne bih mogao nikada ni da se ulogujem na ovaj forum. Niti znam lozinku niti bih mogao da pristupim yahoo mailu da je resetujem. Jos jednom - nisam neko na koga se treba ugledati :)
Haha, vrlo saljiva pricica kakve procitam s vremena na vreme koje me oraspolozi, ne bi bilo lose da u tom slucaju napravis mali bekap, negde tamo sa stane, da ne bi morao da otvaras nalog po treci put...hehe, pod jos interesantnijim nadimkom, a taman smo dobili jos jednog servisera, pored Quronje, mislim taman sad i moze da se nauci nesto ovde, kad ste svi na okupu.
 
Natrag
Top