[POMOC]Cudni programi

Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
@Bazlik lik hahah na plastenik slucajno naletio a Noviteti su mi posao,odradio restore point nista nisam bas toliki laik za racunare :p
@Torgandwarf cek gdje sam napisao da je XP
Malwarebytes skenirao nista,
Odradio bih ja reinstalaciju sistema ali dolazimo do drugog problema nece da boota sa diska nece da ga ocita uopste pa sad moram skidati win pa bootati sa USB
pa su to dodatke komplikacije probacu danas uraditi sta ste gore naveli ako nista ne pomogne ide reinstall ako ni to ne moze u smece lagano :(

EDIT:Nisam zelio brisati sta sam gore napisao pa evo ovako,sinoc sam pred spavanje odradio system restore nista nije pomoglo,evo sada upalim laptop radi kao nov ^_^,sada cu odraditi iz safe moda sve ovo gore,skenirati,obrisati temp,ovo za procese l jer i sada ima previse ovih svchost ali je iskoristenost procesora razumna dok je onda bila stalno 100% a recimo torrent "vuko" 80-100% ili taskmgr sto svakako nije u redu sada oni 0-5%
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Moja greska, gledao sam vise tema pa verovatno pomesao dve :D Da vidim po slikama sa pocetka teme da nije xp :D
Koliko vidim moguce je da nije u pitanju virus, vec neki proces, mozda toshiba update ili nesto tako.. Moguce je da je instalirano visak aplikacija, koje proizvodjac nudi, a uglavnom nisu toliko korisne, pa se mzoe ukloniti sve sto nije neophodno za rad.
Sinoc sam samo ovlas bacio pogleda, a pregledao par tema pa se jos jednom izvinjavam zbog greske :D
Takodje je radjen update drajvera, i ako su koricesni recimo toshiba installer-i, windows neki put ne potvrdi signature drajver-a. Ako je to slucaj, prilikom instalacije drajvera, potrazite setup file, koji nije toshibin vec originalnog proizvodjaca, i drajveri ce se instalirati normalno. Ovo oko driver signature, se obicno manifestuje, samo na startup kada pokusava windows da koristi drajvere. Takodje pojedini proizvodjaci ubace i ponesto dodatno u svoje installer-e pa zato i dolazi do tih problema. Sto se tice boot-a, jedino problem moze izazvati neispravan citac ili disk.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
@Torgandwarf Nista izvini ti mozda sam malo pregrubo zvucao,kao sto sam vec napisao sada radi sve normalno kao prije,evo trenutno brisem temp ininstaliram programe koja smatram nepotrebne mada ih nema puno jer stvarno vodim racuna o tome ali tu se pojavi mladji brat samo nesto da provjeri i odjednom 10 aplikacija na laptopu :D.
za boot ne znam do cega je jer ni jedan cd nece da ocita samo se pojavi kod misa disk ono kao vrti ali u my computer nista
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ok u sistemu, mozda pravi drajver problem za ocitavanje diska(recimo daemon tools ili power iso ili nesto drugo za virtalizaciju, znaju da naprave problem sa drajverima za citac). Ali pokusajte boot sa diska, cisto radi testiranja probajte da koristite quick boot i izaberite cd/dvd rom. Quickboot je obicno na nekom od sledecih dugmica: F1, F2, F10, F12, ESC or DEL. Obicno pise prilikom pokretanja... Pokrenite i ako krene boot i citac i disk su ok, ako ne nesto stvarno ne radi :)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Probaj to sto je reko Torgand, ako nece, ako se DVD ne pojavjuje ni u samom BIOSu, onda su sanse nikakve da proradi i u Window-su, medjutim ako ga ima u BIOSU i pod pretpostavkom da to nije lepo podeseno, kad udjes u Windows, pretisni desni klik na ikonicu od My Computer i idi na [hl]Manage[/hl],pa [hl]disk management[/hl] i pogledaj da li ga ima dvd. Ako ga ima idi desni klik na njega i dodajmu slovnu oznaku, recimo slovo, E, F ili slicno. Istog trena dobijas DVD u My Com...
Ako opet nece idi u Device Manager, pa preinstaliraj drajvere online. Zatim opet primeni proceduru sa dodavanjem slova drajvu, koju sam gore opisao.
Sto se tice tehnicke neispravnosti, iskljuci komp, pa one kablove sto ulaze u DVD izvuci i ponovo vrati, al jako do kraja ili probaj rezervne kablove od drugog harda, za test.

Hej, haj...gore pomenuti restore point za prethodni problem, vraca dobar dil muke na nulu, tek kad se odradi restart, za tebe licno resenje svih problema lezi u uninstaliravanju ove gomile programa i procesa, kao i iz startup lokacije, jel brate 60 aktivnih procesa ce sigurno da nastave da prave probleme, narocito kod igara. Jurni ti malo stari oprobani CCleaner.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Jurni ti malo stari oprobani CCleaner.
Verovatno najbolje. Ima u nekoj temi kako da ga podesis. Poteram ga 20-ak puta dnevno (ne preterujem).Inace, zaista je u putanju virus sa kojim sam se mucio desetinama puta. Na svu srecu nije ljudima pravio nikakvu stetu na media-fajlovima pa i u slucajevima kada sam morao da radim reinstalaciju nije bila tragedija. Uvek je ubacivao servis (sa onim cudnim imenom kao fajl) koji je odbijao da se "ubije" iz windowsa.
 
Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
Igrice ne igram na laptopu :D
nisam bas pristalica programa tipa CCleaner TuneUp i slicno,nemam cak ni antivirus instaliran,jer to otkrije samo neke blaze "viruse" koje oni i naprave :D(nemoj te me sada osudjivati zbog toga :D)
Ali evo pokrenut CC predhodno i onaj unhackme i adwremowe ili kako se vec zove :D Vidjecemo kako ce se racunar ponasati u sledecim danima
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A sta je bilo sa DVD-jem, jel si ispratio proceduru ko u postovima broj 24 i broj 26.
 
Učlanjen(a)
08.10.2013
Poruka
59
Isao u bios stavio 1st device:CDDWD -> neko duze vrijeme treperi bjela crtica u gornjem lijevom uglu(desnom kako se gledam) i nista pise starting windows i startuje sistem,dvd sam ubacivao u drugi racunar i ocita ga znaci nije do dvd-a

samo da kazem da mislim da obaj problem nije do ovih "virusa" vec sam i ranije primjetio da nece da ocita cd ali sam mislio da je do cd,sada vidim da nije
 
Natrag
Top