Podmladjivanje od Boga ili elikser mladosti

Da li verujete da Jehova Bog moze da nas podmladi u odredjeno vreme preko svog sina Isusa?

  • DA

    Votes: 4 100,0%
  • NE

    Votes: 0 0,0%
  • Ljudi ce postati kao Bogovi,medecina je mocna

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Reinkarnacija se verovatno ne spominje iz razloga da se covek ne bi opustio. Recimo neko ti kaze, hej sta te briga, moci ces to popraviti sledeci put, i ti se zatim raspistoljis, oslobodjen sto to moze da uradis sledeceg puta. Prakticno ne moze da izvuces maksimum iz sadasnjeg trenutka, jel znas da imas opet sansu. Zamisli sad poziciju, neko te drzi na nisanu pistolja i razmislja. "Aha, sad cu da ga koknem, ali sta me briga sledeci put necu, a i malo cu sledeci put da se sibam koprivama da se samokaznim". ...Osim toga Biblija nije ni pisana u vidu okultnih recepata, autori nisu bas morali da otvaraju sve karte iza kulisa, u vidu opisa, kako oziveti mrtvaca, jel bi to znacilo upotrebu sila na neposten nacin. Sve u svemu neki apokrifi nisu ni usli u glavni sastav zbog svoje kontroverzne sadrzine, pa je tako dragi citalac uskracen da saslusa i stav druge strane. Mogo bi sad da kazem, da ni ja ne verujem u reinkarnaciju, ovo sam napisao sa stanovista analize, ali me potiru ljudi koji se radjaju okolo i secaju se svojih prethodnih zivota - do u detalje.

Ti pristupas ovome cisto racionalno, dok sa stanovista biblije secanje na "prosle zivote" je itekako poznata stvar, ali tu se ne radi ni o kakvom "seljenju dusa", vec o "duhu".

Da to pojasnim, Bog daje "duh" prvobitnom coveku, koji je nosioc licnosti, a on je prvobitno kreiran kao "osoba", jel prvi covek Adam nije "rodjen" vec "dobija formiranu licnost" tj. "duh".

Ono sto se desava prilikom rodjenja nove jedinke, jeste da se taj "duh"(licnost) "deli" odnosno on se "prenosi" sa roditelja na dete..

Tako dete u pocetku ima slicne karakteristike kao i roditelji(ima odredjena "znanja" - sto je vezano za brzo ucenje jezika itd..), da bi se to kasnije potisnulo u podsvest deteta, kako se formira njegova licnost koja zamenjuje vec postojece nasledjene karakteristike..

To je ono sto mi u teologiji nazivamo "podsvescu" ili "kolektivnim secanjem" , i zato imamo da covek sanja iste "praslike" koje se identicno poklapaju i tumace , bez obzira koji je covek u pitanju...

Na slican nacin je i kod ovog secanja na "prosle zivote" sve vezano za "podsvest" i "praznanja", gde se vec prethodno stecena znanja "duha"(neke osobe koja je davno zivela) ispoljavaju, te isplivavaju na povrsinu, pa se coveku cini - da poznaje mesta, ljude, da zna odredjene jezike itd..

A to je zato sto deli isti duh sa svojim precima..

Nista cudno sa stanovista Biblije..

Reinkarnacija ne postoji u bibliji, vec postoji "secanje" - "praznanje" jednog te istog duha koji se deli svima, i svi ga imamo..

Procitaj kako Ilija "deo svog duha predaje Jeliseju" pa ces onda shvatiti, da se jedan te isti duh moze podeliti i preneti kao "sila i znanje" prethodno postojece osobe...

Dakle, nikakva skrivena znanja ne postoje, Bog nista ne krije, samo nije svima poznato ovo i satana to koristi da bi prevario ljude..

Sanse za nas u nekom drugom zivotu nema, vec se sve resava u ovom..

Ja ti predlazem da malo vise citas Bozju rec..

Pozdrav!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ceo problem reinkarnacije se moze pobiti jednim stihom iz biblije koji kaze:

"I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:
Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga čekaju" ( Jevrejima poslanica 9. 27 - 28 )

Ovo resava ujedno i problem zagrobnog zivota, i u ovome se jasno vidi sled dogadjaja, u kome ljudi umiru, i npotom cekaju sud koji ce se odigrati na kraju istorije sveta, gde ce jedni uci u zivot vecni, a drugi osudjeni na vecnu smrt.

Ucenje o reinkarnaciji ima mnogo propusta pred kojima oni koji veruju u ovu nauku zatvaraju oci.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Da to pojasnim,
Sve sto roditelj moze da prenese sa svog tela na telo deteta, je dnk-a informacija, odnosno predispozicija ka nekim aktivnostima. Recimo dobro pamcenje, los temperament, nasledna bolest, gen za celavost, gen za neurozu i td. Inace je naucno dokazano da se teskim treningom nad telom neki od ovih gena mogu prepraviti, pa cak i reprogramirati. Recimo, hocemo od coveka da napravimo borbenu masinu, nemilosrdnik. I krene projekat univerzalnog vojnika, gde i njegova deca nasledjuju te iste karakteristike.
Kada bi neko svoj duh prenosio na svoje potomstvo to ne bi bilo u duhu igre. Svako ima svoje pravo da se razviju u pravcu u kojem on hoce. A ovo bi bilo kloniranje duha, sto znaci beskonacan broj istih, ne daj Boze, Himlera.
Ono sto nas sve zajedno veze, jeste to, sto jednostavno postojimo. Sad to moze da izgleda cudno, posto neko to upravo naziva duhom. Ali neke stvari naravno mnogo zavise od pozicije sa koje se gledaju. Teoretski, ako bi ste sada poceli da razmisljate o postojanju, kako onda opisati nista, prazninu. Nema nista, a ipak postoji i cak stavise u direktnom sukobu sa zivotom.
S druge strane smrtnost tela je direktna posledica odsustva duha. Cim na samrti izadje tih nekoliko grama fine materije iz tela, ono postane gomilica brzo raspadljivog materijala. Ko sto rekoh to kloniranje duha je sasvim i moguce, i tako napravljene kopije zaista mogu i same da se unmozavaju sto pretstavlja laksi put. Ali kako iz nicega formirati sebe. Jel ako nista postoji, onda je i ono zivo na neki nacin. Nije dobro pretiti nekome da ce biti unisten ako se ne pridrzava uputstva, jel bi u slucaju unistenja to Nista postalo jos mocnije.
Inace postoje i ljudi bez duse, kako ih je jedan vas zemljanin duhovito nazvao - "Organski portali", sa kojima zivite u sprezi.
Hajde, ja sad mora sa idem nekud na mesec dana. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Sve sto roditelj moze da prenese sa svog tela na telo deteta, je dnk-a informacija, odnosno predispozicija ka nekim aktivnostima. Recimo dobro pamcenje, los temperament, nasledna bolest, gen za celavost, gen za neurozu i td. Inace je naucno dokazano da se teskim treningom nad telom neki od ovih gena mogu prepraviti, pa cak i reprogramirati. Recimo, hocemo od coveka da napravimo borbenu masinu, nemilosrdnik. I krene projekat univerzalnog vojnika, gde i njegova deca nasledjuju te iste karakteristike.
Kada bi neko svoj duh prenosio na svoje potomstvo to ne bi bilo u duhu igre. Svako ima svoje pravo da se razviju u pravcu u kojem on hoce. A ovo bi bilo kloniranje duha, sto znaci beskonacan broj istih, ne daj Boze, Himlera.
Ono sto nas sve zajedno veze, jeste to, sto jednostavno postojimo. Sad to moze da izgleda cudno, posto neko to upravo naziva duhom. Ali neke stvari naravno mnogo zavise od pozicije sa koje se gledaju. Teoretski, ako bi ste sada poceli da razmisljate o postojanju, kako onda opisati nista, prazninu. Nema nista, a ipak postoji i cak stavise u direktnom sukobu sa zivotom.
S druge strane smrtnost tela je direktna posledica odsustva duha. Cim na samrti izadje tih nekoliko grama fine materije iz tela, ono postane gomilica brzo raspadljivog materijala. Ko sto rekoh to kloniranje duha je sasvim i moguce, i tako napravljene kopije zaista mogu i same da se unmozavaju sto pretstavlja laksi put. Ali kako iz nicega formirati sebe. Jel ako nista postoji, onda je i ono zivo na neki nacin. Nije dobro pretiti nekome da ce biti unisten ako se ne pridrzava uputstva, jel bi u slucaju unistenja to Nista postalo jos mocnije.
Inace postoje i ljudi bez duse, kako ih je jedan vas zemljanin duhovito nazvao - "Organski portali", sa kojima zivite u sprezi.
Hajde, ja sad mora sa idem nekud na mesec dana. Pozdrav.

Ja ti lepo objasnim sta se desava a ti opet teras isto o reinkarnaciji, posezes za logikom a cak i ona je protiv tebe.. Mislio sam da zelis odgovor..
Pozdrav..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Pogrešno formulisana tema.
Bog može sve ali je dao odabranim ljudima vlast a sa njom i moć kojom će činiti čuda Bogu na slavu da bi ljudi videli sa kim je Bog i odvratili se od idola.
Proročki duh se pokorava prorocima a proroku se stavi u srce šta da čini.

Tema je veoma jednostavna.
Verujes li da ce ljudi ikada moci da se podmlade,i ko je u stanju da ih podmladi,Bog ili ljudska nauka???
U otkrivenju 21:4 pise da ce Bog unistiti i smrt i bolest.
Nadam se da znas da je starost vrsta bolesti ili mozda ti imas drugi odgovor na to pitanje???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Tema je veoma jednostavna.
Verujes li da ce ljudi ikada moci da se podmlade,i ko je u stanju da ih podmladi,Bog ili ljudska nauka???
U otkrivenju 21:4 pise da ce Bog unistiti i smrt i bolest.
Nadam se da znas da je starost vrsta bolesti ili mozda ti imas drugi odgovor na to pitanje???

Nece Bog da "podmladi" ljude, on ce im dati "novo telo" pise da ce se "preobraziti".. Dakle ne da je ova tema pogresno formulisana, nego je totalni promasaj...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Zar ti mislis da Bog ne moze da podmladi ljude?Nije li podmladio Jova pa je imao jos 10 dece,i kakva je sve jos cuda cinio???
Јов 33:25
25 I podmladiće se telo njegovo kao u deteta, i povratiće se na dane mladosti svoje,DK
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Zar ti mislis da Bog ne moze da podmladi ljude?Nije li podmladio Jova pa je imao jos 10 dece,i kakva je sve jos cuda cinio???
Јов 33:25
25 I podmladiće se telo njegovo kao u deteta, i povratiće se na dane mladosti svoje,DK

Bog moze sve, a to govori Jov koji je zeleo "privremeno vaskrsenje na zemlji", a na drugim mestima opet, obecanje je za Jevreje, simbolicno a ne bukvalno.. Biblija govori o "novom telu" i da cemo svi imati telo slicno Hristovom, a vi prizemni razmisljate o zemaljskom i podmladjivanju.

To vas rob tako nauci lazima i iskljuci vas iz novog zaveta, pa ni vino ne uzimate.

A Biblija ne uci tako , vec i za Avrama kaze: "i doci ce mnogi od istoka i zapada i sesce za trpezu sa Avramom Isakom i Jakovom u KRALJEVSTVU NEBESKOM" -dakle i oni iz SZ imaju nebesku nadu, a vi Avrama i ostale patrijarhe iskljucili iz "nebeske nade" - pa tvrdite da ce oni ziveti na zemlji.

Strasno!

I Hristos vas sadukeje optuzuje i kaze:

"varate se ne znajuci pisma ni sile Bozje, jer oni koji se udostoje primiti zivot i vaskrsenje iz mrtvih NITI SE ZENE NITI UDAJU VEC SU KAO ANDJELI BOZJI NA NEBESIMA, i vise ne mogu umreti"...

TO GOVORI ZA STAROZAVETNE LJUDE, PA KAKO VI KAZETE DA CE ONI ZIVETI NA ZEMLJI???

Prevario vas rob sotonski, i onda pricate o "podmladjivanju" pa zar ne znate Pismo!?

Smesan si Rise, ne verujes Bibliji vec robu sotonskom, koji ti zarobi um...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Starost je posledica procesa koji pocinju da se odigravaju u coveku reodjenjem, i to je jedan neprirodan proces koji se zavrsava smrcu.

Ovde se postavlja pitanje, kada je Bog stvorio prve ljude u raju i dao im moc reprodukcije, da li to znaci da bi Adam i Eva radjauci decu - napunili zemlju decom koja ne bi nikada odrasla.
Ovo je zanimljivo pitanje, i moguci odgovor je taj - da bi Bog dopustio da se ljudi razvijaju do odredjenog perioda zivota, a potom bi njihovo starenje bilo zaustavljeno, i oni vecno ziveli u zemaljskom raju.

Naime, ovo potvrdjuje i cinjenica - da se covek telesno razvija u punoj snazi do negde cetrdesete godine, a potom pocinje fizicko propadanje, gde covek stari i gubi fizicku snagu, i pretvara se u starca ili staricu.

Covek ne moze na zemlji da dozivi podmladjivanje, i takav slucaj u bibliji ne postoji, osim pomenuti koji govori o bolesti gube koja je bila izlecena.

Biblija napminje da je Nemanova koza kada je izasao iz Jordan - bila kao u malog deteta.

Postavlja se pitanje - da li je to medicinski moguce, da koza deteta bude transplantovana na kozu odraslog coveka.

Licno smatram da se u ovom biblijskom slucaju ne radi o pitanju same strukture koze - da je Nemam stvarno navodno dobio decju kozu, vec da se tu govori o samoj cistoti koze, da je bolest sasvim nestala i koza izgledala cista kao u deteta.

Tako se recimo danas za ljude koji se obriju kaze da njigova koza lica izgleda mekana kao decija straznjica, sto ne znaci da su se oni brijanjem podmladili i dobili strukturu decje straznjice na licu, vec da su skinuli svaku dlacicu i koza je postala glatka.

Ovde sam spomenuo Namana kako mu se podmladila koza ,regenerisala ..,bilblija kaze da mu je koza "postala" kao u mladog deteta.
Dakle ako je bila gruba,naborana,a kamoli jos gubava sto je i najgora varijanta ,Bog ju je "ispeglao" ili "podmladio",ma kako god hocete,vazno je da je ispunio svrhu.,i to nije jedini slucaj sa podmladjivanjem zapisan u Bibliji.
Drugi slucaj se odnosi na knjigu o Jobu kojeg je Bog takodje podmladio,i to ne samo kozu vec i reproduktivnu sposobnost i njega i njegove zene koja mu je rodila jos 10 dece.
A sta reci za Saru koja je Avramu rodila isaka u 100 godina kad je odavno prestala da ima mesecni ciklus i svaku zelju...cak se i podsmevala Bozjoj objavi?
Da li se i mi podsmevamo Bozjim objavama i obecanjima?
Koja je bila prvobitna Bozja namera sa ljudima i zemljom?
Da li mu je bila namera da ljudi zive vecno u raju na zemlji ili da stare i umiru?
Odlucite se za koju ste opciju.
Ako ste za opciju bila namera da ljudi zive vecno,ali pisi propalo,Bog je to zaboravio...sta pise u Bibliji u vezi Bozje namere?
Isaija 45:23
23 Sobom se zakleh; izađe iz usta mojih reč pravedna, i neće se poreći, da će im se pokloniti svako koleno, i zaklinjati se svaki jezik
Isaija 46:10
10 Koji od početka javljam kraj i izdaleka šta još nije bilo; koji kažem: namera moja stoji i učiniću sve što mi je volja.
Isaija 55:11
11 Tako će biti reč moja kad izađe iz mojih usta: neće se vratiti k meni prazna, nego će učiniti šta mi je drago, i srećno će svršiti na šta je pošaljem.
Isaija 66:14
14 Videćete i obradovaće se srce vaše i kosti će se vaše pomladiti kao trava, i znaće se ruka Gospodnja na slugama Njegovim i gnev na neprijateljima Njegovim
Isaija
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako ste za opciju bila namera da ljudi zive vecno,ali pisi propalo,Bog je to zaboravio...sta pise u Bibliji u vezi Bozje namere?
Isaija 45:23
23 Sobom se zakleh; izađe iz usta mojih reč pravedna, i neće se poreći, da će im se pokloniti svako koleno, i zaklinjati se svaki jezik
Isaija 46:10
10 Koji od početka javljam kraj i izdaleka šta još nije bilo; koji kažem: namera moja stoji i učiniću sve što mi je volja.
Isaija 55:11
11 Tako će biti reč moja kad izađe iz mojih usta: neće se vratiti k meni prazna, nego će učiniti šta mi je drago, i srećno će svršiti na šta je pošaljem.
Isaija 66:14
14 Videćete i obradovaće se srce vaše i kosti će se vaše pomladiti kao trava, i znaće se ruka Gospodnja na slugama Njegovim i gnev na neprijateljima Njegovim
Isaija

Zato se kosti urušavaju jedenjem svinjetine, a JS je jesu.
 
Natrag
Top