Pitanja za Windows 8

Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Win 8.1 je mnogo zahvalan program za starije racunare od win7.Instalacija je jako jednostavna.Ponekad prave problem upravljacki programi drajveri.Ali ja ga imam instaliranog na jedan laptop koji je 2004 godiste.Na jedan gigabajt rama i procesor od 2 Ghz.Kao operativni sistem me je jako pozetivno iznenadio.Nekad pomislim da je jako ozbiljna igracka.Aktivacija moze biti potpuna i djelimicna neznam sta zelis.Duzi ili kraci put.Meni se svidja za starije kompove koji nemogu da se nose sa win 7.A cak razmisljam da na sve starije kompove stavljam win 8.1 Ali problem sa korisnicima ostaje isti kako stvoriti nove navike posto se bojim Majkrosoftove Aprilske sale.Tj.kraja win xp koji se realno u sirokoj primjeni ne korisit ili izuzetno malo koristi u Evropskoj Uniji.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2012
Poruka
62
Kada udjes u bios trazis "boot" u gornjem delu i klik na enter pa trazis "first boot devise" ako instaliras sa flash-ke moras nju staviti kao prvu (usb) ili sa dvd-a izaberes dvd rom koji ti je ,"esc" i "save changes and exit" ubacis flash i piciš
P.S. Na strelice levo desno gore dole selektujes sta ti treba i enter potvrdis.

Ali problem sa korisnicima ostaje isti kako stvoriti nove navike posto se bojim Majkrosoftove Aprilske sale.Tj.kraja win xp koji se realno u sirokoj primjeni ne korisit ili izuzetno malo koristi u Evropskoj Uniji.

Mozda pogledaj malo ovaj >> ReactOS << videces vec slicnost.

ReactOS0314.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
Kada krenem da napravim boot flesku pise mi storage is not availante na windows 8 usb installer maker, sta ad radim, hocu li drugi os da koristim?

Molio bih ako bi neko mogao da mi posalje windows 8 pro 64 bit.

Kako da instaliram windows 8.1 pro 64 bit ako mi trazi product key?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
Uspio sam instalirati windows 8, sve je proslo ok i aktivirao sam ga.
E sad imam dva pitanja i molim sto prije odgovor posebno na ovo prvo jer ne zelm da mi drugi citaju mejl.
1. Slucajno sam instalirao da kada palim pc da moram uneti mejl i sifru od mejla i tako se logujem i ulazim u start meni, kako to da maknem da samo slobodno udjem u pc?
2. Primijetio sam da mi nije uopste brzi, cak kada prvi put palim net explorer ili chrome meni je mnogo sporiji nego na win 7, st tu da radim?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Uspio sam instalirati windows 8, sve je proslo ok i aktivirao sam ga.
E sad imam dva pitanja i molim sto prije odgovor posebno na ovo prvo jer ne zelm da mi drugi citaju mejl.
1. Slucajno sam instalirao da kada palim pc da moram uneti mejl i sifru od mejla i tako se logujem i ulazim u start meni, kako to da maknem da samo slobodno udjem u pc?
2. Primijetio sam da mi nije uopste brzi, cak kada prvi put palim net explorer ili chrome meni je mnogo sporiji nego na win 7, st tu da radim?
0. Mejl, ako hoće, mogu ti čitati kako god se ulogovao; ogromna većina internet korisnika je u "Velikom Bratu" :rolleyes:
1. Možeš napraviti lokalni nalog i logovati se u sistem preko istog ali, tada ti neće raditi Windows store aplikacije;
2. Brzina zavisi od hardware-a, Windows 8.1 je vrhunski OS tako da je neprimerno kriviti i kritikovati sam sistem ukoliko nekom' deluje da je "spor"
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
u toku instalacije si napravio gresku tad mozes eliminisati nalog.Ali sama instalacija OS-a je pocetak samog posla stavljanja racunara u radnu fnkciju i dobivanja njegove potpune operativne funkcije.Win 8 ima svoje specificnosti.Pa sama instalcija podrske je malo drugacija nego kod drugih operativni sistema.Nemoj klonuti duhom i imaj vjere uspjeces.Malo iskustva,citanja povezane sa logikom dace kod tebe pozetivan rezultat.Sretno i strpljivo.Prati prethodni clanak i vjeruj da je tako ali ne provjeravaj.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
0. Mejl, ako hoće, mogu ti čitati kako god se ulogovao; ogromna većina internet korisnika je u "Velikom Bratu" :rolleyes:
1. Možeš napraviti lokalni nalog i logovati se u sistem preko istog ali, tada ti neće raditi Windows store aplikacije;
2. Brzina zavisi od hardware-a, Windows 8.1 je vrhunski OS tako da je neprimerno kriviti i kritikovati sam sistem ukoliko nekom' deluje da je "spor"
Kako da napravim lokalni nalog?
 
Natrag
Top