Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Jednom sam dao objašnjenje koje smatram da je sasvim logično . Kada se formirala zemlja atmosfera je bila gusta zbog isparenja sa zemlje jer logično je i zna se da je zemlja nekad bila usijana masa. Ako je bila usijana logično je da je bilo i isparenja u atmosferu koja je bila gusta toliko da nije propuštala ni svetlost. Vremenom su se ta isparenja slegala i polako se kroz atmosferu probijala svetlost. Ali i dalje se nije nazirao izvor te svetlosti tj nije se videlo sunce mesec i zvezde slično kao danas kad je oblačno i kad imamo dan ali se ne vidi sunce zbog gustine oblaka. Kada se atmosfera još malo pročistila počelo je da se nazire sunce mesec i zvezde koje su od tada bile vidljive sa zemlje. Prva reč u stvaranju govori „ u početku „ u početku čega ? U početku stvaranja zemlje. Šta je stvarano pre zemlje nije opisano jer bi tada bilo govora o stvaranju duhovnog sveta stvaranju crnih rupa crne materije i energije i svega onoga od čega ne bi imali nikakve koristi za duhovnu izgradnju.

Jedan prijateljski savet - bolje reci da vadim stvari iz konteksta, da sam satanista i da sam slep pored očiju jer i to ima više smisla od ovoga što si napisao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
To što kažeš je više nego očigledno jer ni jednom reči dosad ateisti nisu rekli nešta protiv satane osim da ne postoji. Sa druge strane na Boga ste uvek spremni da ospete drvlje i kamenje. Uvek ste spremni da ga negirate, ismejavate, postavljate pitanja na koja naravno ima odgovor ali vi te odgovore odbacujete jer imate tu mogućnost, može vam se, i tako ovo što si napisao je tačno. Ateisti su stali na stranu satane, nije bitno kako i zbog čega bitno je da se oni bore protiv Boga. Priznajte da se borite protiv Boga. Recite glasno i jasno : borimo se protiv Boga ! ... I satana se isto bori protiv Boga znači da ste saveznici zar ne ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
To što kažeš je više nego očigledno jer ni jednom reči dosad ateisti nisu rekli nešta protiv satane osim da ne postoji. Sa druge strane na Boga ste uvek spremni da ospete drvlje i kamenje. Uvek ste spremni da ga negirate, ismejavate, postavljate pitanja na koja naravno ima odgovor ali vi te odgovore odbacujete jer imate tu mogućnost, može vam se, i tako ovo što si napisao je tačno. Ateisti su stali na stranu satane, nije bitno kako i zbog čega bitno je da se oni bore protiv Boga. Priznajte da se borite protiv Boga. Recite glasno i jasno : borimo se protiv Boga ! ... I satana se isto bori protiv Boga znači da ste saveznici zar ne ?

Da razjasnimo. Ne boris se protiv neceg sto ne postoji, boris se protiv jedne jako lose ideje, cije je seme neznanje i strah jer plodovi takve ideje mogu biti samo neznanje i strah.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kakvi su plodovi vaše ideje živeti bez Boga i umreti na kraju kao životinja od kojih smo i nastali. Uzdate se u ljude da mogu da reše sve probleme svojim umom kapacitetima i resursima a ne primećujete da svemu tome dolazi kraj, mada i sami kažete da je kraj civilizacuje neminovan. Znači imate najcrnje i najmračnije prognoze. Sa druge strane oni koji veruju u Boga ugledali su neku svetlost prema kojoj su krenuli a vi ste ostali u mračnom tunelu i ni makac. Prava vera u Boga ne može da sputava ni na koji način već samo da izgrađuje i usavršava. Druga je stvar kada je ta vera iskrivljena i degradirajuća. Između toga treba povući crtu i razdvojiti pravu veru u Boga i onu pogrešnu koja degradira pojedince i društvo.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Sta ima lose u tome da covek prihvati realnost i shvati da je konacan? Strah od smrti i zelja da se ona prevazidje ne menja nista osim sto moze da se odlozi ali ne kroz veru nego kroz znanje.
Sto se civilizacija tice, propast nije nista novo. Desavalo se i desavace se, pogotovu ako se ne prihvati odgovornost za ekploataciju neobnovljivih i tesko obnovljivih resursa.
Vera u boga je virus uma i degradira coveka i uvreda je za ljudsko dostojanstvo. Mozes da zelis koliko hoces da je nebeski diznilend stvaran, ali to nece promeniti nista.
Naravno, svaki vernik tvrdi da je njegova vera prava a da su ostale degradirajuce i u pravu je za ostale ali stalno gresi za svoju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To što kažeš je više nego očigledno jer ni jednom reči dosad ateisti nisu rekli nešta protiv satane osim da ne postoji. Sa druge strane na Boga ste uvek spremni da ospete drvlje i kamenje. Uvek ste spremni da ga negirate, ismejavate, postavljate pitanja na koja naravno ima odgovor ali vi te odgovore odbacujete jer imate tu mogućnost, može vam se, i tako ovo što si napisao je tačno. Ateisti su stali na stranu satane, nije bitno kako i zbog čega bitno je da se oni bore protiv Boga. Priznajte da se borite protiv Boga. Recite glasno i jasno : borimo se protiv Boga ! ... I satana se isto bori protiv Boga znači da ste saveznici zar ne ?
Ni malo ne razmišljaš kada ovako pišeš i naravno, za rezultat imaš pogrešne zaključke. Kažeš da ateisti ne napadaju đavola nego samo Boga, pa otuda izvlačiš zaključak da su i oni (ateisti) satanisi. Razmisli malo zašto ateisti ne napadaju đavola? Pa, prosto zbog toga što đavo, za razliku od Boga, nema svoj ustav, svoju proklamaciju, svoje zapovjedi..., jednom riječju, nema svoju bibliju, odnosno, đavo nije predstavljen čovjeku na način kako se predstavio Bog, a sve ono što znamo o njemu je samo božija i vaša interpretacija.
S druge strane, ateisti ne napadaju Boga - besmisleno bi bilo napadati nešto što ne postoji, nego napadaju ono što vi zovete božijom riječi, a što su napisali neki ljudi prije koju hiljadu godina. Nota bene. Ateisti čak ne napadaju ni sve što je napisano u Bibliji - ima tamo vrijednih moralnih poruka i poduka koje imaju univerzalnu vrijednost, ali ima i totalnih besmislica i apsurdnih zaključaka, na što ateisti ukazuju. Dakle, da i đavo ima svoju riječ, i ona bi bila predmet kritičkog promatranja od strane ateista, kao što je to i Biblija.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Vera u boga je virus uma i degradira coveka i uvreda je za ljudsko dostojanstvo. Mozes da zelis koliko hoces da je nebeski diznilend stvaran, ali to nece promeniti nista.

Tvoja realnost i tvoj pogled na svet se razlikuje od realnosti koju ja vidim. To što ti vidiš za mene nije realnost nego laž zato ne vredi da se raspravljamo u nedogled svako će ostati na svojoj poziciji. Ako želim i ako volim Božiju vladavinu i pravednost to se tiče samo mene i nadam se da to neće proći nezapaženo kod Boga. Mada ja nisam ni bitan ja kao ja nego pravednost koju želim da vidim na zemlji koje nema i koje neće ni biti dok ne dođe Božije uređenje preko Isusa Hrista i dela koje je započeo. Ja drugo rešenje ne vidim. Ljudi su zli izopačeni, pokvarenog uma ,nakaradni ,podsmevači ,ugnjetavači ,društvo je izopačeno, moral ljudi sve gori i o čemu ti pričaš ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Tvoja realnost i tvoj pogled na svet se razlikuje od realnosti koju ja vidim. To što ti vidiš za mene nije realnost nego laž zato ne vredi da se raspravljamo u nedogled svako će ostati na svojoj poziciji. Ako želim i ako volim Božiju vladavinu i pravednost to se tiče samo mene i nadam se da to neće proći nezapaženo kod Boga. Mada ja nisam ni bitan ja kao ja nego pravednost koju želim da vidim na zemlji koje nema i koje neće ni biti dok ne dođe Božije uređenje preko Isusa Hrista i dela koje je započeo. Ja drugo rešenje ne vidim. Ljudi su zli izopačeni, pokvarenog uma ,nakaradni ,podsmevači ,ugnjetavači ,društvo je izopačeno, moral ljudi sve gori i o čemu ti pričaš ?

Pricam o tome sto su osnovne delatnosti u bibliji postale neprihvatljive. Za genocid i ubustvo dece se vise ne dobijaju pohvale, naklon i zahvalnost. Porobljavanje kao bozja "pravednost" se ne dozivljava kao nesto normalno i moralno. Nema vise spaljivanja vestica i zene se ne tretijau kao posed. Bozja "pravednost" i "uredjenje" se ne tolerisu vise. Primitivizam i surovost se ne smatraju vrlinama. O tome pricam.
Bas je dobro sto si skroman i iskren pa napominjes kako tvoja vera nece proci nezapazeno kod Jahuea. Ah, kakav nesebican motiv.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Pricam o tome sto su osnovne delatnosti u bibliji postale neprihvatljive. Za genocid i ubustvo dece se vise ne dobijaju pohvale, naklon i zahvalnost. Porobljavanje kao bozja "pravednost" se ne dozivljava kao nesto normalno i moralno. Nema vise spaljivanja vestica i zene se ne tretijau kao posed. Bozja "pravednost" i "uredjenje" se ne tolerisu vise. Primitivizam i surovost se ne smatraju vrlinama. O tome pricam.
Bas je dobro sto si skroman i iskren pa napominjes kako tvoja vera nece proci nezapazeno kod Jahuea. Ah, kakav nesebican motiv.

Pričate o genocidu koji su počinili Izraelci uz Božije odobrenje prema paganskim narodima koji su svoju decu spaljivali na lomači nekim svojim bogovima i činili razne gadosti i odvratnosti možda i gore nego što možemo i da zamislimo. To je bilo u skladu sa tadašnjim mentalitetom ljudi kad nije bilo nikakvog zakona ni odgovornosti recimo za ubistvo. Epilog biblije se završava na ljubavi i toleranciji čak i prema svojim neprijateljima. Ne znam što se toliko brinete o tim genocidima kad imamo upozorenje na jedan globalan genocid od strane Boga nad skoro kompletnom današnjom populacijom čak i nad njihovom decom. Što se tiče mog motiva ja nisam od onih koji stalno kleče pred Bogom i nešta mole i traže. Ne moram ni da budem spašen ali jednostavno činim ono što mislim da je pravedno koliko je moguće u ovakvom okruženju. Želim svi da se spasu a koji neće kao vi ne osećam nikakav gnev i mržnju jer to sam prepustio Bogu naka on radi na tome. I to je razlika između onih koji imaju pravu veru u Boga što gnev prepušaju Bogu za razliku od ostalih koji lično žele da se svete i kažnjavaju. Ovako sam mirniji i bolje se osećam.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Pričate o genocidu koji su počinili Izraelci uz Božije odobrenje prema paganskim narodima koji su svoju decu spaljivali na lomači nekim svojim bogovima i činili razne gadosti i odvratnosti možda i gore nego što možemo i da zamislimo. To je bilo u skladu sa tadašnjim mentalitetom ljudi kad nije bilo nikakvog zakona ni odgovornosti recimo za ubistvo. Epilog biblije se završava na ljubavi i toleranciji čak i prema svojim neprijateljima. Ne znam što se toliko brinete o tim genocidima kad imamo upozorenje na jedan globalan genocid od strane Boga nad skoro kompletnom današnjom populacijom čak i nad njihovom decom. Što se tiče mog motiva ja nisam od onih koji stalno kleče pred Bogom i nešta mole i traže. Ne moram ni da budem spašen ali jednostavno činim ono što mislim da je pravedno koliko je moguće u ovakvom okruženju. Želim svi da se spasu a koji neće kao vi ne osećam nikakav gnev i mržnju jer to sam prepustio Bogu naka on radi na tome. I to je razlika između onih koji imaju pravu veru u Boga što gnev prepušaju Bogu za razliku od ostalih koji lično žele da se svete i kažnjavaju. Ovako sam mirniji i bolje se osećam.

Upravo o ovome pricam.
Genocid je dobar zato sto to je bogu ugodan. Pa onda nastavljas sa svojim rezonom i kapiras da sve to nije bitno jer se bog sprema za jos jedan uber-mega-giga genocid a recenicu pre toga kazes da se biblija zavrsava na ljubavi i toleranciji. Za kraj, zakljucujes da su gnev i mrznja bozje osobine. Sa ovim poseldnjim se slazem.
U svakom slucaju je super da se ti osecas dobro, mirno i skromno pa prepustas bogu da se bavi svojim omiljenim delatnostima.
 
Natrag
Top